Tady jste7-Krokové Opatření k 99% Problémům Během Pěstování

7-Krokové Opatření k 99% Problémům Během Pěstování


napsáno od Sirius Fourside


Obsah

Úvod

Krok 1: Teoplota & Vlhkost

Krok 2: Dodejte Správné Množství Světla

Krok 3: Problémy s Živinami & jejich Nedostatkem

Krok 4: Vítr & Vzdušná Cirkulace

Krok 5: Zalévání & Zdravé Kořeny

Krok 6: Vyhněte se Broukům & Plísni

Krok 7: Stále si Nejste Jistí? Obrázkový Návod k Problémům s Rostlinami


 

Klikněte zde/a> pro náhled následujícího  Nákresu pro Řešení Problémů s Konopím, nebo pokračujte čtením 7-krokového příručky pro vyřešení problémů s konopím níže

Klikněte zde pro náhled nákresu jak řešit konopné problémy

Právě jsme ukázali pěstitelům jak určit spoustu společných pěstitelských problémů pohledem.

A pravdou je, když jde o pěstování konopí, že se eventuá setkáte s problémy při pěstování. Nikdy jsem nepotkat jediného pěstitele, který by nikdy neměl ŽÁDNÉ problémy.

Tak se netlučte do hlavy když nastane nějaký problém během pěstování. Ději se všem pěstitelům!

Jen pamatujte - to jak budete na problémy REAGOVAT určí zda sklidíte unce potentních palic... nebo skončíte totálním zničením svých rostlin. Věřím, že způsob jakým pěstitelé reagují na problémy je silným ukazatelem jejich pěstitelských schopností. Věřím, že  pěstitel, který zůstane chladný a vyjasní si řešení těchto problémů je schopný stát se opravdovým pěstitelským mistrem!

Pěstování konopí může být jednoduché, a když máte správné informace, budete pak přesně vědět jak reagovat na konkrétní problémy.

Naštěstí je navrácení rostliny k dobrému zdraví celkem jednoduché - což vysvětluje proč jsem to zvládl i já!

Vyzbrojte se se znalostmi z těchto 7 jednoduchých věcí, které prověřit jakmile bude vaše rosstlina nemocná, takže budete vědět jak jí 100% vzpamatovat.

Tyto tipy byly speciálně vytvořeny aby poskyly řešení mnoha možných příčin při minimální práci.

Zachycení a vyřešení problémů rychle znamená větší, mohutnějšía více účinné palice. Vaše rostliny vás za to budou milovat!


 


1.) Teplota & Vlhkost - Záleží na nich!

Když pěstujete konopí, považujte 27 stupňů Celsia za horní limit, který by schopny vaše rostliny konopí vydržet

Dobré pěstební prostředí je zásadní pro zdraví vašich rostlin. Když je teplota (a do menší míry i vlhkost) příliš vysoká nebo příliš nízká pro vaše rostliny, vaše rostliny nebudou růst správně bez ohledu na to co dalšího provedete, a palice se prostě nebudou zvětšovat. Můžete taky skončit s problémy týkající se stresu rostlin jako hermi.

Příliš mnoho tepla (nebo arid podmínky) budou vysávat sílu z vaší rostliny a v důsledku bude donucena říkat si o více vody než normálně kvůli procesům transpirace (pohyb vody skrze rostlinu a odpařování vody skrze listy, stonky a květy). Rostlina pijící více vody než je obvyklé může mít neočekávané komplikace. Někdy horké, suché podmínky mohou způsobit nečekané  popálení živinami  (plant tips curl nebo zhnědnou z příliš vysoké dávky živin)  protože vaše rostlina absorbuje skrze kořeny více živin než obvykle společně s přijatou vodou navíc.

Pokud je zde konkrétní zdroj tepla, který zraňuje rotlinu (jako pěstební světlo), dozvíte se to, protože listy nejblíže ke zdroji se budou wilt a změní barvu nahnědo. Teplo nebo světelně vystresované listy/palice také vyblednou a budou vypadat pale nebo bíle.  Zjistěte více o tom jak rostliny konopí reagují na tepelný stres.

Obecně, příliš horké prostředí může způsobit ohnutí stonků jako když jsou vysušené bez vody - nebo přelité, i když je zde dostatek vody v kořenech.

Rostliny, které trpí extrémním tepelným stresem příliš dlouhou dobu se nemusí  vzpamatovávat a občas nejsou schopny zesílit jejich postavení a pokračovat v růstu.

Sledujte Vlhkost Prostředí, také - Jen pamatujte, že vysoká vlhkost může pomoci  mladým rostlinkám růst rychleji, zatímco Nízká vlhkost je zásadní pro prevenci plísně během fáze kvetení/tvorby palic.

Vlhkost je pojem používaný k popisu množství vody uvolné ve vzduchu na konkrétním místě, a současně množství vody ve vzduchu je v úměře teplotě v oblasti. Zjistěte více o tom jaká je vazba mezi teplotou a vlhkostí

Použijte měřič vlhkosti současně se zvlhčovačem / odvlhčovačem pro kontrolu vlhkosti ve vaší pěstební místnosti

Pro nové pěstitele je běžné, že nedávají pozor na vlhkost téměř vůbec, a to může někdy  způsobit jinak neočekávané a/nebo nevysvětlitelné problémy.

Mladé rostliny konopí, zdá se, rostou rychleji když je  relativní vlhkost prostředí v rozsahu 40-70%. 

Je obzvlášť časté pro mladé rostliny konopí, že ukazují falešné znaky nedostatků živin pokud relativní vlhkost v místnosti klesne pod optimální hladinu, hlavně kdyř věci začínají být opravdu suché.

Pokud rostliny rostou v převážně suchých podmínkách, mohou se přizůsobit a některé odrůdy budou schopny růst docela v pořádku, především pokud budou mít dostatek vody v kořenech.

Mladé rostliny, nové klony, a vegetativní rostliny které jsou navyklé na více vlhké prostředí bývají nejvíce zasaženy suchým prostředím. 

Ve fázi květu, pokud možno, vlhkost by měla být udržována  pod 45% pro prevenci plísně a pro zvýšení produkce pryskyřice.

Když je vlhkost příliš vysoká, rostlina vylučuje přebytečnou vodu skrze listy a to zvýší vaši šanci pro výskyt plísní.

Mladší rostliny jsou relativně odolné, ale vysoká vlhkost je speciálně nebezpečná ve fázi květu, protože uvnitř palic se může tvořit plíseň nebo hniloba v palicích a při prvním pohledu navenek stále mohou vypadat dobře.

Navíc, existují určité důkazy o tom, že udržování nízké vlhkost prostředí ve fázi květu může pomoci palicím pro produkci většího množství  terpenů (dodává palicím silnější přirozenou vůni) a více trichomů (dost možná i zvyšuje potenci vašich palic!).

Co Dělat: Získejte teplotní a vlhkostní měřič. Kontrolujte teplotu ať už jakýmkoliv způsobem a udržujte vlhost pomocí kroků uvedených níže.

 • Uvnitř
 • Venku

Uvnitř, bude většina sestavení s pěstebními světly važdovat abyste ventilovali ven horký vzduch za použití větráku a/nebo odtahového systému. Pokud máte obavy ohledně vůně vašich rostlin, ujistěte se, že horký vzduch vycházející ven z pěstební místnosti/domu je přefiltrován pro odstranění odéru konopí. Například, hodně pěstitelů si zvolí  pachový filtr - carbon scrubber to "scrub" všchny odéry předtím než je horký vzduch vyfouknut ven. Vytvořením dobréhoz suction odtahu s efektivním výfukovým systémem a přidáním pachového filtru, můžete vpodstatě eliminovat všechny pachy z pěstební místnosti, uvnitř i vně domu. Naučte se více o kontrole pachů z pěstební místnosti.

Když je vlhkost příliš nízká (vzduch je suchý), je důležité dodávat vašim rostlinám spoustu čerstvé vody po celý čas.  Můžete i snížit množství živin dodávaných ve vodě, protože jí vaše rostliny budou pít víc a tudíž jich i více absorbovat skrze jejich kořeny než když je vlhkost relativně vysoká.

Oscilující větráček bude dobře cirkulovat a obměňovat vzduch v místnosti stejně jako poskytovat svěží vánek vašim rostlinám, redukujíce tvoření horkých bodů a malý stojí méně než $20. Více o ci vzduchu v 4. kroku tohoto článku...

Naučte se vše o kontrole teploty v pěstební místnosti

Když jde o kontrolu vlhkosti uvnitř, můžete potřebovat užít zvlhčovač a/nebo  odvlhčovač pro udržení vlhkosti v optimálním rozsahu. Zvlhčovač přidává vlhkost do vzduchu, zatímco odvlhčovač bere vlhkost pryč.

Kontrola vlhkosti v pěstební místnosti je jedním z triků, který odlišuje expertní pěstitele od nováčků.

Můžete mít mít nějaké pretty fancy humidity gauges pro umístění ve vaší pěstební místnosti, a produkty, které vám mohou pomoci změnit vlhkost a jsou běžně k nalezení department stores, obchody s nářadím nebo ve většině skladů prodávajících domácí potřeby. Jsou zde také nějaké možnosti DIY (udělej si sám) diskutované v kompletním článku o kontrola vnitřní vlhkosti .

Zde jsou nejdůležitější věci týkající se vlhkosti, které je třeba mít na paměti když jde o kontrolu vlhkosti vaší místnosti s konopím.

 • Ideálně bude mít vaše pěstební místnosti vlhkost 60%-70% během vegetativní fáze, a měla by být postupně snížena pod 45% během fáze kvetení.

 • Jak se budou vaše palice zvětšovat, je přínosné snižovat dále vlhkost pěstebního prostoru, pokud možno, ke zvýšení produkce krystalů resin což způsobí, že vaše rostlina bude produkovat více terpenů (věc zapříčiňující, že vaše palice tak dobře voní), i když snížení vlhkosti může zvýšit šanci, že se vaše rostlina dostane do problémů. 

 • Během posledních 2-3 weeks před sklizní používám odvlhčovač pro dramatický  a co největší pokles vlhkosti mé pěstební místnosti, což také zamezuje hnilobě palic během posledních týdnů.

 • Jako přidaný bonus, snížení vlhkosti tímto způsobem během posledních týdnů života vaší rostliny navyšuje produkci trichomů, takže sklidíte blyštivé, krystaly-pokryté extra-potentní palice.

Se správným nářadím, může být úkol udržování vlhkosti výrazně automatizován, a uvidíte obrovské přínosy ve porovnání s množstvím času a peněz, které jste investovali.

Když se vzduch zdá mokrý nebo vlhký (nebo vám měřič vlhkosti ukazuje vysokou hodnotu),  je extra důležité zajistit rostlině dostatečnou  cirkulaci vzduchu  a mít dostatečný pohyb vzduchu uvnitř. Také můžete chtít zamezit vzájemné dotýkání listů mezi sebou během období vysoké vlhkosti.  Můžete permanentně spravit příliš vlhké podmínky pomocí  výdechového (odtahového) systému, větráků, a případně užitím odvlhčovače.

Když je vzduch uvnitř příliš suchý, můžete také zvolit možnost aby vaše rostliny vyrůstaly posilněny čerstvým vzduchem, nebo můžete použít něco jako "swamp cooler" pro přidání vlhkosti, zatímco budete redukovat teplotu ve vaší místnosti.

Zjistěte vše co potřebujete vědět o kontrole vlhkosti ve vaší pěstební místnosti

Venku máte méně možností jak snížit horkost než při pěstování uvnitř. A máte ještě méně možností co se týče  kontroly vlhkosti venku. Ovšem, můžete kontrolovat místní počasí za použití předpovědi, a můžete tuto výhodu následně použít k tomu abyste se připravili na nadcházející podmínky.

Je možné částečně přikrýt vaše rostliny, když více, že teplota bude příliš vysoká. Můžete také přizpůsobit rozvrh zalévání, abyste se ujistili, že vaše rostliny budou mít neustále dostatek zavlažeí.

Nějaké věci, které můžete zkusit, pokud víte, že počasí venku   bude horké nebo suché:

 • zalévání rostlin večer nebo brzy ráno pomůže zamezit odpařování vody během nejteplejších hodin

 • Organický Tekutý Extrakt z Mořské Řasy Kelp pomůže regeneraci rostlin z tepelného stresu, a dokonce může pomoci rostlinám v ochraně při dalších vlnách horkakelp extrakt pro kořeny - poskytne malé množství tekutého hnojiva obsahující mořské řasy kelp ve formě extrakru (může pomoci při ochraně prosti tepelnému stresu)

 • zvyšte zastinění pro redukci účinků tepla na rostliny  - můžete použít starou plachtu nebo jinou látku jako krátkodobé řešení, nebo sežeňte profesionální "Sun Shade Sail" která je vytvořena přímo za účelem zastínění venku. Je důležité pamatovat, že dodání stínu rostlinám po vícero dnů je učiní méně "odolné" slunci, a budete muset přivádět plné sluneční záření pomalu, aby nedostaly šok z plné intenzity světla

 • přesuňte kytky v květináčích - naštěstí i s květináči, je obvykle jednodušší přesunout je z nich v přímém slunečním světle

 • věnujte extra péči světelně stresovaným rostlinám - když se zdají rosliny konopí vystresované ze světla, zkuste se k nim chovat co nejjemněji, a poskytněte jim stín během nejteplejších dní.

Když pěstujete venku, tak s přílišvlhkým prostředí je těžší zápolit než s vysokými teplotami. 

Často může rostlině trvat i několik týdnů aby se vzpamatoval z vln sucha, takže prevence je často nejlepším lékem pro venkovní rostliny.

Pokud pěstujete rostliny konopí venku, měli byste dávat také pozor na vlhkost když  sledujete místní předpověď počasí takže se budete moci připravit když bude vlhkost příliš vysoká. Během období vysoké vlhkosti, je důležité odstranit všechno co brání větru aby profoukal vaše rostliny, což zvýší průtok větru okolo rostlin. Ujistěním se, že vaše rostliny dostávají dostatek čerstvého, proudícího vzduchu, můžete bojovat s plísní a jinými problémy spojenými s přílišnou vlhkostí.

Vyhněte se přelití během velmi vlhkého počasí, a zkuste se zaměřit i na listy dotýkající se navzájem. Rostliny konopí vypařují vlhkost skrze své listy, a dva listy ležící na sobě během vlhkého počasí vytváří podmínky pro utváření a zadržování plísně. Nějaké lehké odlistění (odstranění listů) může být třeba pro prevenci u velmi zalistěných venkovních rostlin, kdy je příliš vlhké počasí, které by mohlo způsobovat růst plísně na listech nebo na květech.

Umístění vekovních rostlin konopí do květináčů nebo jiných přemístitelných nádob může být velmi přínosné když pěstujete venku a žijete dostatečně blízko vašeho pěstebního místa, jelikož vám dává lepší schopnost pro přesun rostlin když je třeba pro reakci na venkovní podmínky. Když jsou vaše rostliny přímo v půdě, už zbývá jen málo co můžete udělat ohledně špatného počasí než jen čekat a doufat.

 


 


2.) Konopí miluje světlo! Ale ne příliš mnoho světla....

Obecně vzato, čím více světla, tím lépe pro růst konopíKdyž pěstujete konopí, mantra která obvykle říká "Více je Lépe!" Při vší upřímnosti...je to pravda! Více světla obvykle znamená lepší!

Vidíte, světlo je jako "jídlo" pro vaše rostliny konopí. Když rostliny nerostou velmi silné, ale nevykazují jiné znaky nějakých problémů, příčina spočívá často v tom, že nemají dostatek světla.

Množství světla které dáte vašim rostlinám je silně spojeno s tím jak rychle vaše rostliny porostou, stejně jako s tím, kolik palic budou vaše rostliny produkovat během fáze kvetení.

Naučte se jiné způsoby jak zvýšit výnos uvnitř

Mnoho nových pěstitelů si neuvědomuje, že nedávají svým rostlinám dostatek světla. Jako základní pravidlo, budete potřebovat alespoň 100W převedeno v elektřině na světlo pro úspěšný růst jedné rostliny ke sklizni, i s účinnými CFLs nebo LEDkami, a více je obvykle lépe.

Více světla = Větší sklizeň + Rychlejší růst

(Ano, ale může zde být také příliš světla!)

Pokud rostliny nerostou příliš rychle, pokud nepotřebují příliš vody, a nebo jinak nevykazují žádné jiné známky problémů, často je problém to, že rostliny potřebují více světla k rozvoji.

Obecné pravidlo při sklizni: 0.5g/watt pro nové pěstitele, 1g/watt pro zkušené pěstitele

Jako velmi obecné a nevědecké pravidlo, nový pěstitel, který se nedostane do zásadních problémů může očekávat až 0.5g sklizně na 1 Watt světla. Zkušenější pěstitel může očekávat kolem 1g sklizně na 1 watt světla.

Toto pravidlo odkazuje na to kolik wattů přímé elektřiny prochází zdí, ne nějaký druh "ekvivalentu" množství wattů. Pokud LED spotřebují 90W elektřiny přímo ze zdi, můžete to zahrnout do výpočtu, ale ne tvrzení, že je to "ekvivalentní" jako 400Wattové HPS výbojce. Stejné platí i pro CFL, pokud máte CFL žárovku, která odebírá 26W elektřiny ze zásuvky, měli byste to počítat jako 26W, a ignorovat fakt, který se snaží říkat, že je "ekvivalentem 100W".

Samozřejmě, toto pravidlo se liší trošku v závislosti na typu světla, odrůdě kterou pěstujete, velikost rostlin, atd. Mimojiné, je to dobré obecné pravidlo pokud si nejste jistí kolik světla budete potřebovat, a může vám to pomoci při rozhodování jestli náhodou nebudete mít málo světla pro rostliny.

Pro ukázání toho z perspektivy...

 • 400W světla dá průměrnému pěstiteli okolo 200g výnosu, nebo 7 uncí sušených květů 

 • 400W světla dá zkušenému pěstiteli okolo 400g, nebo 14 uncí sušených květů

Mějte v hlavě, že je také spousta dalších faktorů, které do toho zasahují, a není to zárukou jako by to bylo psaným pravidlem. Moreover, menší světla dodají větší sklizeň na watt než naopak méně velkých světel. Světla držící se blízko rostlinám (bez známek světelného stresu) také způsobí větší výnosnost a rychlejší růst. Ovšem nejdůležitější, odrůda s kterou začnete a techniky tréningu které použijete pro efektivnější využití pěstebního prostoru bude mít obrovský dopad na poměr vašeho růstu a konečnou sklizeň.

Ale může tady být příliš mnoho světla?

Ano, může být příliš mnoho světla!

Naneštěstí, více světla neznamená vždy více. Rostliny konopí mohou být záludné fickle. Chcete jim dodat velmi jasné světlo... ale ne příliš mnoho světla.

Když jsou rostliny konopí mladé, jsou také slabší a nedokáží celkově tolerovat příliš mnoho světla. Ale jak se sávají staršími, a především ve fázi květu, rostliny konopí budou chtít téměř všechno světlo, které mohou dostat.

Rostliny konopí mají rády jasné světlo... ale ne PŘÍLIŠ jasné

Problém příliš mnoha světla často nastává uvnitř, když jsou pěstební světla příliš blízko u rostlin. To jim často dává jejich vlastní verzi úpalu.

Mladé rostliny, sazenice a nové klony jsou speciélně náchylné na nebezpečí příliš intenzivníhp světla.

Když pěstujete venku... Bývá neobvyklé pro dospělé rostliny konopí. že by dostávali příliš mnoho světla když rostou venku, i když mladé sazeničky mohou stále trpět světelným stresem pokud jsou přeneseny na přímé světlo, nebo mohou být rostliny vystresovány pokud jsou náhle přeneseny z relativního stínu přímo na intenzivní sluneční světlo. 

Intenzita pěstebního světla, které je příliš blízko vysuší rostlinu, a kraje jejích listů zhnědnou a začnou praskat, téměř jako při popálení živinami. Zjistěte více o světelně vystresovaných rostlinách.

Vysokotlaké Sodíkové Výbojky(HPS) mají nejhorší meanest reputaci co se týče 'světelného stresování' rostlin, ale spousta novějších, více účinných LED(Light Emitting Diody) to dělají také!

Zjistěte více o všch dostupných světlech pro  pěstování konopí
 

Jak můžeme zjistit, že je to příliš mnoho světla?

V podstatě hlavní cesta jak zjistíte, že vaše rostlina trpí spálením světlem je když jen nejbližší listy budou zasaženy.

Co Dělat: Především, dávejte pozor jestli vaše rostlina nejeví známky světelného stresu, který ovlivňuje jen části rostliny, která je nejblíže pěstebním světlům.

For HPS, Metal Halide a CFL pěstební osvětlení, použijte 'zápěstí vaší ruky' pro test.

Test Zápěstím Vaší Ruky - Pro MH, HPS, CFL a T5 pěstební osvětlení (není vždy efektivní pro LED nebo velmi silné HPS výbojky se silným vzduchovým chlazením)

 1. Nastavte vaše světla a zapněte je (ujistěte se, že měly dost času na zahřátí)

 2. Jemně umístěte svoji ruku - palm down - přesně vedle nejvyšší části vaší rostliny

 3. Počkejte 10-15 vteřin

 4. Pokud teplo vycházející z vašeho světla je příliš horké pro vaši ruku, pak je to i příliš mnoho světla pro vaši konopnou rostlinu.

LEDky generují velmi málo tepla, ale stejně mohou světelně stresovat rostlinu, takže je nejlepší udržovat vysoce napájené LED osvětlení (nad 90 watů) alespoň 20-30 cm od vašich rostlin. Když jsou jednotlivé žárovky silnější než 1W (například když mají 3W or 5W diody), budete chtít udržet světla ještě dále, klidně až 40-60 cm pro novější a extrémně silné LED pěstební osvětlení. Pokud jde o LED osvětlení, důrazně doporučuji řídit se dle pokynů výrobce ohledně udržování vzdálenosti od vašich rostlin.

Je těžké určit si přesná pravidla ohledně vzdálenosti LED pěstebních světel od vašich rostlin, protože je každý model tak rozdílný, tak začněte s důvěryhodným osvětlením, které je prověřeno pro pěstování konopí, a mějte napaměti možnost světelného stresu. Začněte s umístěním pěstebních světel dále od vašich rostlin než se domníváte že byste měli, a pomalu posouvejte světla každý den blíže dokud nenajdete tu "správnou vzdálenost."

Abyste určili zda je vaše rostlina stresována světlem z vašeho LED pěstebního osětlení (nebo vysoce výkonných HPS pěstebních světel), použijte vzhled listů vašich rostlin pro určení toho zda můžete vaše světla přisunout blíže.

Pokud listy nejblíže ke světlům vykazují známky stresu (listy hnědnou/praskají a kroutí se nebo se palice zbarvují bíle), odsuňte světlo ještě dál od rostlin.

Dbejte extrémní obezřeznosti když přesouváte vaše pěstební světla blíže k rostlinám, a vyhněte se přisouvání jich více než o 2-3 cm denně, takže budete moci sledovat jak na to rostliny reagují.


 


 


3.) Živinové Problémy & Kořenové pH

Problémy konopí co se týče živin jsou často úzce spojeny s pH v kořenovém systému vašich rostlin. To je z důvodu když je pH v kořenovém systému mimo správný rozsah, může to způsobit, že rostlina bude vykazovat známky živinové nerovnováhy/nedostatků, i přesto že jsou živiny přítomny v půdě.

Pěstitelé potřebují kontrolovat pH v jejich půdě v téměř všech pěstebních sestaveních. Snad jediná metoda pěstování, která konzistentně vykazuje dobré výsledky bez měření pH je pěstování v kompostované super půdě. Důvod proč v tomto médiu nepotřebujete kontrolovat pH, je protože v půdě vlastně vytváříte živnou sílu přínosných mikrobů, která působí jako "prostředník" pro monitorování pH místo vás. Budou automaticky upravovat pH tak že vaše rostliny budou moci absorbovat živiny dokud vaše voda nebude příliš kyselá nebo zásaditá. Naneštěstí, bez pěstování v kompostované super půdě, je důležité pro pěstitele konopí aby pravidelně kontrolovali kořenové  pH k zamezení problémů s živinami.

Někteří pěstitelé mají štěstí a pH jejich vody a půdy je v pořádku bez jakéhokoliv doplňkového upravování nebo kontrolování. Ale většina pěstitelů stále dosáhne lepších pěstebních  výsledků s kontrolováním pH, a s věděním vašeho pH vám to poskytne přínosné informace pro porozumění toho když se věci nevyvíjí dobře z očividně jinak neznámého důvodu.

Pro ty, kteří nemají tolik štěstí aby měli magicky to správné pH pro rostliny konopí, nebo pro ty pěstitele, kteří hledají jednoduchou cestu jak zajistit, že vše probíhá hladce,  tady jsou jednoduché kroky , které můžete udělat , abyste si byli jisti tím, že vaše rostliny dostávají přesně to co potřebují.

Problémy s živinami a kořenovým pH se dají jednoduše vyřešit když máte správné informace!

Co Udělat: Cílem je dát vašim rostlinám přesně ten typ živin, který potřebují k rozvoji, a poskytnout správné pH v kořenech, takže vaše rostliny  budou moci vstřebávat živiny.

Botanicare Nutrienty pro zeminu - Vegetativní fáze & Fáze květuPoznámka: Rostliny konopí nemůžou absorbovat živiny správně pokud je pH v jejich kořenech příliš vysoké nebo příliš nízké. Takže i když jsou živiny přítomné, stále budete mít to co vypadá jako nedostatek živin pokud neudržíte ideální pH v kořenech.

Nejprve, pokud dodáváte vašim rostlinám živiny,  zkontrolujte je, abyste se ujistili, že mají všechny potřebné prvky a minerály pro správný růst. Pokudsi nejste jisti tím co potřebují....

General Hydroponics Trio je skvělým systémem živin pro pěstování konopí hydroponicky

Jednoduchý  systém živin pro začátečníky při pěstování konopí v zemině je Botanicare Pure Blend pro zeminu.

Časem prověřený, jednoduchý systém živin pro pěstování konopí hydroponicky (zahrnujíce bezpůdní médium jako kokos) je General Hydroponics Flora Trio.

Pokud se chcete dostat přes technické marketingové řeči a dostat se přímo k tomu jak to funguje, je důležité se naučit více o tom jaké rozdílné živiny jsou vyvžadovány rostlinami konopí během rozdílných fází růstu.

Ke dnešnímu dni, je dostupných spousta živinovýh systémů, které jsou speciélně navrženy pro rostliny jako je konopí, a ty pomohou zodpovědět všechny dotazy a dát vašim rostlinám přesně to co potřebují. Nemusí být drahé dopřát vašim rostlinám přesně to co potřebují!

Zjistěte všechno co potřebujete vědět o konopí-přátelských  živinách: 

http://www.growweedeasy.com/best-marijuana-nutrients-review
(tato stránka zahrnuje náš nejlepší výběr živin s individuální konopně-přátelskou rozpisem)

Zadruhé, i když dodáváte vašim rostlinám správné množství  živin, stále budete potřebovat kontrolovat a upravovat pH pro prevenci nedostatů živin (jejich neúplným vstřebáváním)....

Jak kontrolovat & upravovat pH pro pěstování konopí:
http://growweedeasy.com/how-do-i-check-the-pH-of-my-water

Tady je to co potřebujete udělat, v závislosti na vašem pěstování v bezpůdním médiu (jako kokos), nebo pokud pěstujete hydroponicky s kořeny vaší rostliny přímo ve vodě...

Květináčové rostliny... když věříte, že zde může být problém s živinami nebo s pH vaší rostliny, která žije v květináči, je často dobrý nápad "propláchnout" rostliny s 2-3 násobným množstvím vody než je velikost vašeho květináče s pH upravenou vodou s živinami (obvykle při polovičním dávkování). Pro nejlepší výsledky s proplachováním, voda by měla volně protéci ze spodu vašeho květináče. Pokud voda  nebude protékat volně, nebo pokud rostlině zabírá hodně času vyschnout mezi zaléváním, můžete mít problém s odtokem. Naučte se více o zalévání rostlin v květináčích správně a vytvoření perfektního způsobu drainage.

To zaplní chybějící živiny v přídavku ke zbavení se solí navíc, které se vytvoř během času a které mohou měnit vaše pH nebo jinak zamezoat příjmu živin.

Hydroponické rostliny s kořeny ve vodě... pokud věříte. že můžete mít problém s živinami nebo pH, je často dobrým nápadem kompletně vyměnit rezervoár na vodu a vyměnit ho s čerstvým  pH upravenou vodou s živinami. Když pěstujete rostliny konopí hydroponicky, obrovskou pomůckou pro porozumění toho co se děje v kořenech je tzv. "PPM" vaší vody. Je to měřítkem toho, kolik "věcí" se nachází ve vodě, a může vám poskytnout informaci o tom, co se děje s vašemi živinami a pH pokud máte jakékoliv problémy. Naučte se více o PPM v Hydroponii: Co To Je A Jak Jej Změřit.

Protože jste právě propláchli svoji rostlinu, dodali přesný počet živin, které potřebuje a upravili pH na správnou úroveň, vyčístíte tím jakoukoliv možnost pro nedostatek živin.

Jakmile jste si jisti tím, že dodáváte potřebné živiny, které vaše rostlina konopí potřebuje, a upravili jste pH vaší vody na potřebnou úroveň, měli byste si všimnout, že všechny problémy s živinami rychle mizí. Pamatujte, pokud jsou listy poškozené z nedostatku živin, je nepravděpodobné, že ten konkrétní list se z toho vzpamatuje a zbarví se zpět nazeleno. To co potřebujete je, aby se problém přestal šířit, a s tím bude každý nový růst vypadat zeleně a zdravě.

 


 

4.) Svěží & Cirkulace Vzduchu

Je důležité, aby vzduch koloval okolo vašich rostlin ať už pro prevenci horkých stop a aby vaše rostliny dostávaly spoustu čerstvého CO2 pro dosažení co možná nejlepšího vzrůstu/vývoje.

Tím, že zajistíte dostatečný přesun vzduchu okolo vašich rostlin vám pomůže od útoku škůdců na vaši pěstební místnost, a může eventuélně zabránit plísni (především té dreaded white prachové mildew).

Pokud jde o větráky, nesměrujte je přímo na rostliny - je obvykle lepší směrovat je na zeď kvůli rozprostření vzduchu, a nebo nasměrovat větráky přes vrcholky rostlin.

Cirkulační diagram pěstování konopí

V nejlepším případě budete chtít nastavit váš cirkulační systém tak, že  všechny listy na rostlině se budou jemně pohybovat, ale ne  tak, aby se stonky nebo větve houpaly okolo vlivem větru.

Jedním z důvodů proč potřebujete skvělou cirkulaci vzduchu je, že vaše rostliny “dýchají” CO2 během světelných hodin, téměř jako lidé dýchají kyslík.

Dokud jsou vaše rostliny v otevřeném prostoru s dostatkem vzduchu, nebo dodáváte vašim rostlinám CO2, budete potřebovat určitý druh odtahového systému aby odvětral pryč horký, stojící vzduch a přidal nový čerstvý vzduch vašim rostlinám.

Odtahový systém nemusí být nic nákladného. V nejjednodušším případě,   odtahový systém mohou být dva otvory a větrák  (umístěný v jedné z nich a směřující ven z vašeho pěstebního prostoru). A mít větrák neustále zapnutý tak aby vyfukoval horký vzduch z vaší pěstební místnosi a přiváděl čerstvý vzduch dírou pro přívod, pomůže vašim rostlinám dodat čerstvý vzduch, který potřebují.

S jakýmkoliv odtahovým systémem, vaším úkolem je ventilovat ven horký vzduch a vyměnit jej za čerstvý, studený vzduch

Protože vaše rostliny potřebují CO2 když jsou světla zapnutá k tomu, aby pracovaly správně,  kompletně uzavřený pěstební box není dobrý pokud uměle nedodáváte  CO2 - vaše rostliny budou trpěst pokud nedostanou dostatek CO2 v uzavřeném pěstebním boxu i přesto že budou teploty úplně pod kontrolou.

Hodně pěstitelů ráda dodává jejich rostlinám extra CO2 navíc ve snaze co nejvíce zvýšit výnosy v pěstební místnosti, ale je důležité mít na paměti, že množství CO2 nacházející se v běžném ovzduší je dostatečné pro vaše rostliny dokud nepoužíváte extrémně výkonné pěstební osvětlení (1000W HPS, vysoce výkonné LED, atd).

Toto je důležité! Přidání více CO2 do vzduchu předtím než jsou vaše rostliny přizpůsobeny maximálnímu využití dostupného světla nepomůže rostlinám růst jakkoliv rychleji, a vysoké úrovně CO2 jsou nebezpečné pro lidi, takže to může způsobit více škody než užitku, pokud nemáte to správné vybavení.

Pro většinu pěstitelů, ten správný odtahový systém a pár strategicky umístěných větráků je vše co budete potřebovat pokud jde o cirkulaci vzduchu.

Zjistěte jak vyrobit odtahový systém pro vaše rostliny (nemusí vás to stát rameno nebo nohu!)

Dozvěďte se více o CO2 pro zjištění toho, jestli je pro vás suplementace s CO2 vhodná nebo ne

 


 

5.) Zalévání & Zdravých Kořenů

Pro rostliny konopí jsou kořeny jakoby "srdcem" celé rostlinyV metaforickém smyslu, kořeny rostliny jsou srdcem vašich konopných rostlin.

Zjistěte jak zalévat rostliny konopí
http://www.growweedeasy.com/how-often-water-marijuana

Když rostliny onemocní tak vzápětí i zdraví celé rostliny začne upadat.

Podívejte se co se stane když má rostlina konopí problém s kořeny

Zatímco, rosliny konopí se špatnými kořeny nevykazují žádné známky toho, že jsou zde nějaké problémy, může se to závratně změnit.

Naštěstí, je jednoduché zkontrolovat důsledky a ještě jednodušeji je vyřešit pomocí některé z těchto možností.

Pro kontrolu problémů s kořeny, přičichněte ke kořenové oblasti vašich rostlin. Do toho, nikdo se nedívá!

Pokud možno, přičichněte ke spodku květináče, kde se zachýtává/vytéká přebytečná voda. Voda vytékající naspod by měla mít všeobecně neutrální odér; přímo 'zapáchající' voda je signálem, že vaše rostlina může trpět 'hnilobou kořenů' nebo jiným problémem.

Některé tipy pro zdravé kořeny

 • Zalévejte květináčové rostlinky správně! Ujistěte se, že voda může volně protékat spodem květináče, a nezalévejte příliš často. Naučte se jak zalévat květináčové rostliny konopí tak, že se nedostanete do problémů.

 • Ujistěte se, že rostliny mají přístup k dostatku kyslíku. S květináčovými rostliny je toho docíleno tak, že se ujistíte je-li pěstební médium relativně loose a má dostatek extra prostoru pro vzduch (mnoho pěstitelů přidává více vzduchových kaps za pomoci přidání extra perlitu). V hydroponii kde jsou kořeny ponořené přímo do vody obecně  čím více bublin, tím lépe, protože to uvolňuje kyslík přímo do vody. Voda nižší teploty také může zadržovat více kyslíku než voda vyšší teploty, což je důvod proč je extrémně důležité kontrolovat teplotu v hydroponickém sestavení!

 • Určité doplňky dokážou udržet kořeny zdravé (více info dole)

 • Pokud používáte nestandartní pěstební médium (všechno kromě půdy, kokosu, atd), tak vezměte dostatečnou péči o vaše rostliny do vlastnícch rukou! Například může být docela obtížné pěstovat konopí přímo v něčem jako je perlit, pokud nebudete udržovat něco jako vodní rezervoár, protože perlit nedokáže zadržet žádnou vodu - přímo použitý rockwool je zase pravým opakem ze stejného důvodu, zadržuje příliš mnoho vody a žádný vzduch. Vaše kořeny nesmí nikdy úplně vyschnout, a zase nesmí byt postaveny ve stojící vodě. Kořeny potřebují vlhké podmínky a hodně kyslíku k tomu, aby rostlina rostla co možná nejrychleji.

Co Dělat:

Pokud si myslíte, že byste mohli mít problém s kořenovým systémem, tady je co můžete udělat:

1.) Určete tu konkrétní příčinu, která způsobuje kořenový problém

Zjistěte více o diagnóze a jak se zbavit kořenových problémů tady:
http://growweedeasy.com/cannabis-root-problems

2.) (Optimálně) Začněte přidávat kořenové suplementy  do vaší živinami obohacené vody když zaléváte.

Aquashield je můj oblíbený kořenový doplňek, je levný a vybuduje kolonie správných bakterií, které přerostou špatné bakterie a přímo způsobí lepší růst.

Navíc, přínosné bakterie nabízí ochranu v těch případech kdy se teplota v pěstební místnosti zvýší nebo když ji nebudete schopni kontrolovat. Když jsem poprvé začal s bubbleponií, měl jsem několik perných chvil s hnilobou v kořenech a Aquashield zachránil už několikrát moje rostliny.

Organický Tekutý Extrakt z Mořské Řasy Kelp může pomoci rostlinám konopí při zotavování se z tepelného stresu, a může rostlinám pomoci pro případné další podobně nastalé horké chvilky

Během posledních let jsem vyzkoušel spoustu produktů se "správnými bakteriemi" zahrnujíce i ($$$) Great White a aditiva Subculture B, ale žádný produkt nikdy nefungoval tak doobře pro udržování zdravých kořenů při tak nízké ceně, jako dobře dostupný Aquashield.

Jiným častým kořenovým doplňkem je extrakt z kelpu pro kořeny, obvykle dostupný jako malé množství tekutého hnojiva, které obsahuje extrakt z mořské řasy kelpu. Tento typ doplňků může pomoci chránit proti tepelnému stresování, ale nemusí být vhodný nebo vůbec použitelný pro hodně hydroponických sestavení, protože se organický materiál může hromadit v potrubí.

 


 

6.) Brouci / Plíseň

Vždy hlídejte zda se neobjevují určité náznaky plísně, brouků, nebo jiných škůdců konopíNa GrowWeedEasy.com věříme, že pěstování konopí hydroponicky je často jednodušší pro začátečníky, protože to automaticky eliminuje spoustu problému s brouky, do kterých se může pěstitel dostat když pěstuje v zemině, a jen s  pěstování konopí v bezpůdním médiu jako je kokos, dramaticky redukujete šance invaze brouků.

Ovšem, i když pěstujete hydroponicky, tak ty správné podmínky pro ně může vytvořik rostlina konop sama o sobě, ne půda, krmné zázemí pro brouky a mušky jako jsou whiteflies, caterpillars, spidermites, and gnats.

Když pěstujete v půdě, brouci jsou častým škůdcem v zahrádkách s konopím.

Plíseň může být stejně nepříjemna jako brouci a může se přenášet mezi rostlinami ve stejné místnosti, dokonce i mezi těmi ve stejném domě!

Stejně jako s brouky, vaše bez-půdní pěstební médium je relativně bezpečné z hlediska plísně když používáte hydroponii , takže jenom rostlina a její okolí potřebují ošetření.

Co Dělat: Pokud si všimnete jakýchkoliv náznaků plísně nebo brouků, nečekejte. Jednejte rychley!

Jedním z nejhorších typů škůdců pro pěstitele konopí jsou spider mites. Vysloužili si přezdívku "the borg" protože mají schopnost se vpodstatě vrátit z mrtvých a znovu začít napadat celou pěstební místnost a zničit celou úrodu.

Pokud věříte, že máte brouky, prvním krokem je identifikovat jaký typ brouků nebo škůdců to je.

Pro hodně brouků, škůdců, a plísní, SM-90 je téměř zázračným přípravkem s unikátně dobrou vůní citrusu. Je bezpečný pro lidi a zvířata, takže jej můžete použít i když jste jen pár týdnů před sklizní.

Na mixujte 1 část SM-90 na 5 částí vody a rozprašte jej na listy vaší rostliny (Používám rozprašovač ) když jsou světla vypnutá.

To zabrání plísni a ochrání ošetřené rostliny od dalšího napadení plísní. SM-90 také ničí spoustu druhů brouků jako jsou caterpillars, gnats, spidermites, aphids, and other creepy crawlies.

SM-90 zabíjí většinu brouků a plísně okamžitě při kontaktu, a ochrání vaši rostlinu od dalších útoků.

Jemně odeberte plíseň a mrtvé brouky po prvním ošetření, a poté poprašte vaše rostliny ještě jednou pro vytvoření ochrané vrstvy/štítu.

Můžete také zvážit přidání otočného větráčku do vaší pěstební místnosti pro rozhýbání vzduchu okolo listů.

Jak již bylo zmíněno u kroku 4, dobrá cirkulace vzduchu a lehký průvan je vskutku dobrá věc pro samotnou rostlinu, ale také ruší a odhání brouky A zabrání hromadění vlhkosti na listech což je v zásadě hlavní příčinou plísně.

 


 

7.) Stále Si Nejste Jistí? Tady Jsou Další Kroky...

Tím že jste prošli všechny uvedené kroky by vám mohlo pomoci vyřešit většinu rozdílných problémů, do kterých jste se dostali, ale co když žádný z uvedených nevystihuje ten váš?

Pokud jste prošli všechny uvedené kroky a ten váš máte stále nevysvětlený, ami vám může pomoci objasnit co přesně potřebujete dále udělat...

 

Kvalitni Vaporizér

Poznámka: Nejzdravější způsob užívání konopí je vaporizací. Více o různých druzích vaporizérů a vaporizace: www.kvalitnivaporizer.cz/recenze-vaporizeru-a-clanky-o-vaporizaci 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist