Tady JsteKdy bych měl sklidit své konopí?

Kdy bych měl sklidit své konopí?


napsáno od Nebula Haze


Obsah

Úvod: Co Potřebujete

1. Metoda Sklízení: Podívejte se na Palice

2. Metoda Sklízení: Podívejte se na Palice s Lupou

Shrnutí: Tipy & Doporučení


 

Kdy bych měl sklidit palice ze svých rostlin konopí? To je komorní otázka...

Jsem si jistá, že odpověď o které všichni přemýšlíme je "Hlavně ne příliš brzy!"

Naneštěstí pro nás všechny netrpělivé, sklízení ve správný čas je stejně tak důležité jako způsob jakým pěstujete vaši rostlinu. Skliďte příliš brzy a budete ztrácet potenci i výnos; příliš pozdě a budete vytvářet spíše spací medicínu.

Potřebujete jen 3 věci pro přesné určení nejlepšího času sklizně:

 1. Znalost toho kdy sklidit - Získáte dnes!

 2. Oči pro vizuální inspekci - Už asi nějakou dobu máte!

 3. Zvětšovací pomůcku - Pomůže vám třpytivé, rezinem-naplněné trichomy na vašich palicích lépe vidět; přestože to není 100% nutné, to vám umožní dobu vaší sklizně perfektně vystihnout pro zísání přesně těch účinků, jaké chcete

Pokud jde o zvětšovací pomůcky pro pěstování, existuje několik možností:

 • Klenotnická Lupa - Je nejlevnější a nejvíce low-tech (zastaralou) pomůckou pro splnění úkolu. Naneštěstí vám to poskytne také nejmenší přehled o tom, jak na tom vaše palice jsou.

 • Ruční Zvětšovadlo - Tyto mohou vytvořit daleko lepší a větší obrázek, protože dokáže přibližovat více než klenotnická lupa. Ovšem, jejich účinnost je činí horší pro zaostření.

 • Digitální Microskop -  digitální mikroskop je konečným slovem pro určování času sklizně. Stojí o trochu váce a potřebuje počítač k zapojení, ale dá vám přímý obraz tváří-v-tvář vašich trichomů. Bude téměř až nepohodlně blízko k vašim trichomům! Podívejte se na videa uvnitř článku pro malou demonstraci!

Jsou dva způsoby jak můžete identifikovat správný čas kdy sklidit vaše rostliny.

Poznámka: Doporučujeme vám zkusit propláchnutí vašich rostlin během posledních 2 týdnů před blížící se sklizní. Klikněte na následující odkaz pro zjištění více o propláchnutí: http://www.growweedeasy.com/flushing

Prvně vám ukážu jak zjistit dobu sklizně kontrolou pestíků ('chloupků' na vašich palicích). Metoda pestíků není tak přesná jako kontrola trichomů (the 'glitter' vašich palicích), ale je definitivně dobrým způsobem jak začít, protože sledujete vaše palice a získáte tak větší obrázek.

Následující obrázky ze sklizně konopí vás provedou, takže budete vědět kdy sklidit vaše konopí za použití 'Pestíkové Metody'

 

1. Způsob Jak Identifikovat Čas Sklizně: Pestíková Metoda

Ještě Není Připraveno na Sklizeň 
Většina pestíků (chloupků) je stále bílých a stojících vzpřímeně.
Toto je určitě příliš brzy ke sklízení!

Tyto palice Wonder Woman ještě nejsou připraveny ke sklizniNení Připraven ke Sklizni - Auto Mazar

 

Stále Není Úplně Připraveno na Sklízení 
Stále čekáme, až alespoň 40% bílých chloupků ztmavne a stočí dovnitř;
i když už se nějaké pestíky zdají být dozrálé, tato rostlina jich má mnohem méně než 40%, takže je stále příliš brzy.

Většina pestíků (chloupků) na této palici je stále bílých, takže potřebí více času na dozrání.

 

Započnutí časového Okna pro Sklizeň
Časový prostor pro sklizeň (okno sklizně) začíná poté, co alespoň 40% bílých chloupků zhnědne nebo ztmavne a zatočí se dovnitř.
Rostliny na obrázcích mohou být určitě sklizeny, ale nedosahují jejich maximální velikosti nebo potence.

Tento Auto Sour Diesel stále pracuje na ztmavování některých pestíků. Více času by tomu určitě neuškodí!Tato palice může být sklizena nyní, ale nedosáhne své maximální velikosti nebo potence.

Pár týdnů zbývá... tyto palice nejsou připraveny ke sklizni

 

Připraveno na Sklizeň 
Skliďte když 50-70% chloupků ztmavne pro nejvyšší úroveň THC.
Skliďte když 70-90% chloupků ztmavne pro více relaxační efekt,
který je proti-úzkosti a některé THC se změní na více uklidňující CBN.

Ready to Harvest Cannabis buds; the dog in the background is not harvestable.Ready To Harvest Marijuana plant

Purple buds ready for harvestMore buds ready for Harvest

S některými odrůdami je daleko těžší říci kdy je správný čas. Rozdílné odrůdy se mohou projevovat rozličnými způsoby vzezření při době sklizně. Například, některé odrůdy mohou mít hodně pestíků bílých i když jsou připraveny na sklízení.

Můžete získat více informací když budete mluvit s někým, kdo už pěstoval stejnou odrůdu dříve, například šlechtitel. Šlechtitel nebo pěstitelé, kteří už pěstovali stejnou odrůdu předtím mohou často poskytnou extra vhled na to co sledovat při sklizni. Můžete také hledat online po obrázcích toho, jak by vaše odrůda měla vypadat když je plně dozrálá.

Dále se podíváme na 2. (a MNOHEM přesnější) metodu kontroly rostlin vašeho konopí, abychom zjistili jestli jsou připraveny na sklizeň...

 

2. Metoda Pro Zjištění Času Sklizně: Metoda Trichomů
(přesná metoda)

Close-up of marijuana trichomesTento způsob je více precizní než sledování pestíků vašich rostlin konopí.

S pomocí této metody se díváte na granulární stalked trichomy na paličkách pod zvětšovacím sklíčkem. Trichomy jsou jakoby hříbkovitě-vypadající výrůstky na konopí, které jsou odpovědné za to, že je to tak oblíbené!

V některých místech se trichomům říká hashové resin žlázy. Tyto trichomy jsou 'krystaly', nebo 'zmrznuté věcičky', které vidíte hromadit se na vašich palicích/listech. Jsou také tím co dělá rostlinu tak 'lepkavou'.

Kousek náhodné trivia pro vás: Z nějakého důvodu některé kočky milují chuť trichomů! Mohou začít olizovat nebo žvýkat vaše rostliny v okolí listů nebo palic, v absolutně n ejnevhodnějším období během fáze kvetení rostliny konopí. Jakmile dostanou chuť, máte montrum na vašich rukách. Takže pokud máte kočky, ujistěte se, že je budete držet dále od svých rostlin, především během fáze kvetení!

Trichomy, které se snažíte vidět vypadají jako malé houbičky. Také uvidíte maličké, čístě-chloupkovitě vypadající trichomy bez houbovitého kloboučku - ty nejsou důležité pro potenci, takže je můžete ignorovat. Zajímají vás jen ty trichomy, které majé malý balónek na svém vrcholku. To je to místo, kde se vyskytuje spousta THC a dalších dobrých věcí v konopí. Protože jsou věcí, která má největší vliv na potenci palic, tak být schopný říct, kdy dosáhli svého maxima úrovně THC vám pomůže určit přesný čas sklizně. 

Tyto trichomy není jednoduché vidět jen pouhým okem, takže budete potřebovat klenotnickou lupu nebo jinou metodu jak zvětšit obrázek pro používání "metody trichome" pro určení správného času sklizně....

Pohled na trichomy konopí skrze klenotnickou lupu

Klenotnickou lupu je relativně levné nakoupit na internetu, nebo v klenostnickém obchodě nebo skladě.

Pokud přiložíte lupu přímo k vašim palicím, dostanete lepší obrázek trichomů, umožňující vám lépe určit barvu a tbar. 

Click the picture to the left for a close-up to see what that looks like.

Přestože klenotnická lupa může učinit trichomy tak, že vypadají větší, občas nejsou velké dostatečně. Vím, že skončím squinting mnoha, když chci použít jen jeden, ale je to heck lepší než nic!

Opatřete si Klenotnickou Lupu na Amazon.com

Opatřete si klenotnickou lupu na Amazon.com

 Jinou možností je použít  30x-60x násobný illuminated microskop. Ten dokáže přiblížit trichomy ještě více než klenotnická lupa, ale může být obtížnější skrze něj vidět, protože se díváte jen přes úzkou trubičku. Máte pak mnohem menší rozsah pohledu, takže může být těžší se zaměřit na to co pozorujete. 

Získejte Illuminated Microskop na Amazon.com

Digitální mikroskop, který zachycuje video funguje ještě lépe než klenotnická lupa nebo jiný přibližovač, protože získáte mnohem čistější obrázek trichomů. Nejenom, že vidíte trichomy lépe, ale můžete také nahrát video na kterých jsou zachyceny pro ověření faktů. Ty jsou stále docela levné, stojí okolo $40, a dají vám lepší výsledek než jakákoliv jiná metoda pro určení sklizně.

Zde je příklad digitálního mikroskopu v akci - tyto palice jsou připravené ke sklizni.

Následující video jsme  pořídili za použití Carson zOrb zapojeného na laptop. Zatím se to jeví jako nejpřesnější způsob jak pozorovat trichomy (a navíc můžete obrázek zvětšit, narozdíl od koukání skrze malinký průzor klenotnické lupy)

Pořiďte si Carson Orb na Amazon.com

Carson zOrb je skvlý způsob jak pořídit video s vašimi trichomy

 

Tady je podrobný návod 
kdy sklidit konopí v závislostě na barvě trichomů.

(poznámka: trichomy některých odrůd mění barvu na fialovou nebo růžovou namísto amber/zlaté/žluté)
Klikněte pro náhled obrázků ze sklizně a osobní názor, naučte se jak určit kdy je vaše konopí připraveno ke sklizni
Klikněte pro otevření obrázkového návodu "Kdy Sklidit Vaše Konopí"
 

Poznámka: Návod je založený na barvě glands/ trichomů (budete potřebovat zvětšovadlo)

Hodně kannabinoidů, které obdivujeme nejvíce je vytvářeno právě v těchto kulovitě zakončených trichomech. glandular stalked trichomes. To zahrnuje THC, CBD, a CBN, nevyjímaje mnohé další

Naučte se vše co byste mohli případně vědět o úrovni cannabinoidů ve vašem konopí, a co potřebujete jako pěstitel vědět pro kontrolu potence vašich palic, které pěstujete.

 

Zhrnutí: Tipy & Doporučení

Zde je několik hlavních pravidel o sklízení konopí v zavislosti na trichomech a zabarvení chloupků / pestíků.

 1. Pokud jsou bílé "chloupky" stále trčící rovně a trichomy jsou stále translucent (čisté), pak je vaše rostlina stále příliš mladá a není připravená na sklizeň. Sklízení nyní bude znamenat menší výnos a nepotentní sklizeň.

 2. Započnutí vašeho okna pro sklizeň se dá označit tehdy, když vaše rostlina přestane vytvářet nové bílé "chloupky" nebo pestíky a alespoň 40% těchto chloupků ztmavne a stočí se. 

 3. Největší úrovně THC je dosaženo když spousta/většina trichomů se zabarví mléčně bíle / oblačně (při pohledu se zvětšením).  Trichomy, které jsou mléčné mají největší úrovně THC a přiklání se tak k více euforickým a psychoaktivním efektům.

 4. Konec okna pro sklizeň nastává, když trichomy ztmavly (obvykle amber/zlatá). Trichomy barvy Amber/žluté zase znamenají více 'tělových účinků' protže se některé THC přeměnilo na méně psychoaktivní CBN, které má uklidňující proti-úzkostlivé účinky. Některé odrůdy mohou mít trichomy i červené nebo fialové barvy!

 5. Když trichomy začínají vypadat šedě nebo vybledle, období pro sklizeň je pryč, a palice budou mít spací účinky nebo výraznějších psychoaktivních účinků. Obvykle to trvá několik týdnů (4 nebo více) od započnutí okna/období sklizně. Je mnohem jednodušší sklidit dříve než později.

Chcete více 'uvnitř-vaší-hlavy' efektu? Skliďte vaše palice dříve, když jen asi 40% chloupků ztmavlo a zatočilo se dovnitř a více než polovina trichomů jsou částečně čistých/ částečně mléčných nebo většinou mléčných/mrakovité barvy.

Pro "nejsilnější" palice konopí s nejvíce psychoaktivními účinky, a nejvyšší úrovní THC, skliďte když jsou téměř všechny trichomy oblačné/mléčné barvy.

Pro více uklidňující, proti-úzkosti palice, počkejte dokud alespoň něktré z mléčných / mrakovitě barvených trichomů neztmavnou do žluta. Více źluté amber = více uklidňující, i když možná s méně psychoaktivními účinky. Pamatujte, ošetřete své palice důkladně po dobu alespoň 2 týdnů až po jeden měsíc, to dodá palicím také více efektu proti-uzkosti.

Když pěstujete svoje rostliny, můžete určitě udebrat palice z vašich rostlin v různých stádiích růstu abyste si vytvořili představu co to upřednostňuje. Je v pořádku odebrat kousky postupně!

Tyto rostliny byl trénovány se ScrOGem a pomocí odlistění pro produkci moře palicNejtěžší částí pěstování pro spoustu nových pěstitelů je čekání na vhodný čas ke sklizni.

Existuje silná tendence u nových pěstitelů sklidit rostliny předčasně díky vzrušení.

Naneštěstí to často končí u malých sklizní a nepotentních palic.

Pokud cítíte vzrušení ohledně sklízení vašich rostlin, oddělte palice od rostliny, ty které se zdají nejuzrálejší, usušte je a zkuste si potenci sami.

Sklízení palic postupně (začnete pomalu s malými dávkami) může opravdu pomoci ukojit vzrušení.

Když jste na pochybách, poslechněte svoji intuici. Použití obou metod současně vám pomůže vybrat vhodný čas sklízení, ale jen VY víte jak moc chcete palice byzrálé. To znamená, že i ty nejlepší metody jsou jen vodící čáry. Ale doufejme, že už jste nyní blíže ke získání vašich palic tak jak je chcete.

Happy growing!

 


 

Dále...

Naučte se jak ošetřit vaše palice bez váhání!

Naučte se jak usušit a ošetřit vaše palice perfektně pokaždé

 


 

Jump to...

 

Proplachování Pro Lepší Palice

 
 

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist