JSTE TADYKontrola Růstu Konopí - Topování & Více

Kontrola Růstu Konopí - Topování & Více


napsáno Nebula Haze

Nechte Rostliny Konopí Vyrůst Jak Vy Sami Chcete

Úvod: Proč Tréning Kytek?

Připravte se na Tréning Rostlin

Techniky Trénování Rostlin:

 

Úvod: Proč By Měli Pěstitelé Trénovat Své Rostliny?

Pěstitelé konopí často chtějí konopné rostliny pěstovat do určité velikosti a tvaru tak, aby měli nejlepší výnosy.

High yielding plants with lots of buds used training techniques such as topping, fiming, supercropping, LST and more to achieve this shape and size

Jako pěstitel, můžete do velké míry kontrolovat finální velikost a tvar vaší rostliny užitím vhodných technik trénování konopí a technik růstu, jako je třeba Topováním FIM, LST, Main-liningem, Superkropováním, Odlistěním, SoG, ScrOR a dalšími. Ovšem, nezáleží jak dobře trénujete svoji rostlinu, některé typy růstu jsou dány geny vaší rostliny, především ve fázi květu. Můžete změnit genetikou započnutím s vynikající odrůdou, a tato stránka vám vysvětlí všechno další co musíte udělat, aby vaše rostlina rostla způsobem, který požadujete, takže budete mít co možná nejlepší sklizeň.

Hodně indoorových i venkovních pěstitelů upřednostňuje udržování jejich rostlin relativně krátkých, keříkovitých a širších rozměrů namísto úzkého a vysokého vzrůstu. To vám pomůže zajistit dostatek světla pro vaše rostliny - světlo je jako "potrava" pro vaše rostliny, a zajištění dostatku světla dodá vašim rostlinám energii pro růst.

Světlo je jako "Potrava" pro Rostliny Konopí

Pro venkovní pěstitele, trénování rostlin pomůže s výnosnější sklizní a lepším ukrytím. Slunce je veškerým zdrojem světla které rostliny konopí potřebují k přežití (dokud dostávají přímé světlo po většinu dne). Ale většina pěstitelů hledá způsob jak nechat výrůst konopí tak aby vyprodukovala co nejvíce palic pro daný vzrůst rostliny, zatímco udržují rostlinu při nízkém vzrůstu jim poskytne malou šanci odhalení.

Venku, a keřovitý vzrůst rostlin konopí dává největší sklizně v poměru na výšku, protože větší část rostliny může zachytit svit ze slunce současně. Venkovní pěstitelé také často chtějí zamezit příliš vysokému vzrůstu jejich rostlin. To může být zajištěno alespoň částečně různými technikami tréningu rostlin.

Bushy cannabis plant produces more yields outdoors, but must be kept short for stealth

Proč chtějí indooroví pěstitelé nižší rostliny? 

Pro vnitřní pěstitele, rostliny mají tendenci produkovat větší sklizeň, když většina rostliny je udržována ve správné vzdálenosti od pěstebních světel. To znamená zkoušet udržovat hustý porost konopí pod pěstebními světly a téměř vždy za užití metod trénování konopí jako topování, FIM, main-linování, ScrOG, etc. Tyto trénovací metody pomůžou zajistit dostatek světla všem květům, takže získáte větší sklizeň se stejným osvětlením.

Get bigger yields indoors by keeping a flat cannabis cannopy under grow lights

Proč potřebují rostliny konopí malou vzdálenost od pěstebních světel? Je to protože vnitřní pěstební světla následují inverzní square pravidlo světla. Světlo z indoorového umělého osvětlení není stejné jako ze slunce. Slunce je tak daleko, že inverzní světelné pravidlo nečiní žádný zásadní rozdíl - vaše rostlina dostane asi tak stejnou intenzitu ať už ji umístíte na zem nebo jen pár metrů do vzduchu. 

Inverse Square Law of Light Intensity diagramPoužívání umělého osvětlení je jiné než pěstování pod sluncem. Čím dál bude rostlina od umělého vnitřního světla, tím méně světla obdrží. S pěstebními světly, množství obdrženého světla rychle klesá spolu se zvdáleností od něj..

Toto má velký podíl na tom proč je důležité porozumnět tomu, jak daleko vaše pěstební osvětlení musí být v závislosti na tom jaký typ osvětlení máte.

Naučte se více o pěstebních světlech pro konopí

Velmi Silné Pěstební Světla - Některá pěstební světla jsou velmi jasná a silná (jako např. MH/HPS osvětlení nebo vysoce-výkonné LED osvětlení). Čím silnější světlo, tím dál by mělo být od vašich rostlin, ale ve spoustě případů, silnější světla také pokryjí větší plochu pro pěstování. A´T už budete kupovat MH/HPS pěstební světla nebo LED, je důležité porozumnět přesně v jaké vzdálenosti je třeba je udržovat od rostlin. S MH/HPS osvětlením, je jednoduché to určit. Pro LED osvětlení, je důležité zeptat se výrobce jak daleko by LED osvětlení mělo být od rostlin. Potřebujeté znát "zlatý střed" kde vaše rostliny konopí budou dostávat tu správnou dávku světla, tak že z ní budou mít co možná největší užitek.

Méně Výkonná Pěstební Světla - Pěstební světla typu úsporných zářivek CFLs a jiných fluorescenčních světel mají "zlatý střed" který je jen pár centimetrů daleko. Čím dále se od světla dostáváte, tím méně světla rostlina přijme. Tyto druhy pěstebních světel mohou být použity pro pěstování konopí, a mohou být dobrou volbou pro některé pěstitele, ale s méně silnými světly začíná být daleko více zásadní naučit se trénovat rostliny tak, aby vyrostly malé a co nejvíce do šířky se spoustou větví. Naštěstí metody na této straně jako je topování, FIM, SoG, ScrOG, main-linování a více vám dá prostředky k vyždímání co nejvíce z vašeho osvětlení. Použitím těchto technik tréningu rostlin je možné sklidit desítky ne li stovky gramů jen s relativně malými pěstebními světly.

Jak Daleko by Měly Být Vaše Pěstební Světla od Vašich Rostlin?

Dočtěte se více o pěstebních světlech zde: http://www.growweedeasy.com/grow-lights

Listy v "Zlatém Středu" Vašeho Pěstebního Světla Mající Nejvíce Energie, Vykazují Nejrychlejší Růst a Největší Palice

Natural vs LST - Understanding the Grow Light Sweet Spot Diagram

Ve výše uvedeném nákresu můžete vidět přirozený tvar rostliny (vlevo - kompletně netrénovaná) má nejméně svých částí v nejlepším světle. Jako výsledek má tato rostlina jen jednu velku palici a zbývající palice jsou o hodně menší.

Proč se spokojit jen s jednou velkou palicí když můžete mít několik obrovských palic?

Vytrénovaná kytka (vpravo - která byla zastříhávána (topováním) a trénovaná s LST) má hned několik palic které jsou přímo ve zlatém středu. Ve skutečnosti, skoro celá rostlina se přímo koupe v právě tom nejlepším světle z pěstebních světel. Což znamená že rostlina má několik velkých palic.

Rostlina s několika palicemi ve zlatém středu vzdálenosti od světla skončí s daleko větší sklizní než rostlina s jednou hlavní palicí. Takže se ujistěte o správné vzdálenosti pro vaše vnitřní osvětlení!

V zásadě, vrchol místa kde je zlatý střed pro osvětlení je také místo kde se formují největší palice. Konopné rostliny milují hodně světla, daleko více než běžné pokojové rostliny. Dokud zůstanete pryč ze zóny "příliš jasného" světla pro vaše dané konkrétní osvětlení (což může způsobit světelné popáleniny, i když je vzduch chladný), chcete tolik palic právě ve vrcholku zlatého středu jak jen to bude možné.

Palice ve Vrcholku Zlatého Středu Rostou Největší

Nezáleží na tom jaký typ pěstebního světla zvolíte. Každý druh pěstebního světla má zlatý střed, a vnitřní pěstitelé mohou maximalizovat jejich sklizeň právě trénováním rostlin tak, že většina rostliny a palic budou mít výhodu nejlepšího světla.

Konopí využívá světlo k růstu a ke tvorbě palic. Vnitřní pěstitelé chtějí mít jistotu, že většina rostliny se bude přímo koupat ve správném množství světla. To může být docíleno technikami trénování rostlin konopí jako je topování, FIM, LST, superkroping, ScrOG, SoG, main-linování, odstraněním listů a dalšími technikami (vše vysvětleno dole).

Maximalizujte Výnos Skrze Trénování Vašich Rostlin Konopí pro Růst Více Palic které se Nacházejí Přesně v Tom Správném Množství Světla

Rozdílná pěstební světla je třeba udržovat v různých vzdálenostech od rostlin konopí, ale téměř ve všech pěstebních systémech vyplývají výhody z trénování vašich rostlin konopí, tak že vyrostou nízké a široké. Tím, že budete mít větší část vaší rostliny ve správné vzdálenosti od vašeho pěstebního světla, listy vašeho konopí budou vystaveny většímu množství světla a budou dodávatvašim rostlinám více energie pro růst.

Když jsou vaše pěstební světla umístěna nad vašimi rostlinami konopí....

 Rostliny se širším vzrůstem budou produkovat více energie než vysoké & úzké rostliny

Nepěstujte tuto rostlinu!

Vypěstujte Trénovanou rostlinu s Hromadou Palic!

This Marijuana Plant was allowed to grow WAY too tall and uncontrolled - notice how only one cola is anywhere near the grow lights

This Marijuana plant was growing using topping, main-lining and LST plant training techniques

Existuje spousta různých metod které můžete použít pro pěstování konopí širšího & keřovitého tvaru vůdči útlému vzrůstu.

Tato strana popisuje několik nejčastějších technik tréningu rostlin konopí, zahrnující informace o tréningu rostlin jako je LST, superkroping, main-linování, sítě ScrOG, SoG and zastřihávací/pinching techniky jako topování a FIM.

Jako vnitřní pěstitel konopí, nemusíte akceptovat to jakým způsobem roste konopí v přírodě. Vlatně máte velkou kontrolu nad tím jak vaše rostlina poroste. Tak trénujte svoje rostliny tak že efektivně vyplní pěstební místo, dávajíce vám pak největší možnou sklizeň při použití konkrétního osvětlení.

Získejte více informací o pěstebním osvětlení pro konopí: http://www.growweedeasy.com/grow-lights

Ať už pěstujete konopí uvnitř nebo venku, je vaší odpovědností jako pečovatele o kytky zajistit aby rostliny rostly tak jak sami chcete. Následující techniky vám dají moc nad tím pěstovat rostliny konopí které vyplní přesně místo jaké požadujete.


 

Získejte Výbavu pro co Nejefektivnější Trénování Rostlin Konopí

 


Zvolte Správnou Odrůdu Konopí

Choosing the right cannabis strain is the essential first step of growing short and bushy cannabis strainsOdrůda konopí kterou zvolíte bude mít velký vliv na to, jak vaše rostlina poroste, především při tvoření květů/palic.

Způsob růstu konopí je velice ovlivněna její genetikou. Rostlina má ve zvyku růst jako její rodiče.

Zatímco rozdílné druhy vykazují různé charakteristiky, většina konopných rostlin roste víceméně podobně ve vegetativní fázi (první fáze života). Odrůda má vliv ve vegetační fázi, ale věci se rapidně změní když rostliny přecházejí z vegetační fáze do květu.

Častokrát, tendence vyskytující se ve vegetativní fázi jsou ještě více zdůrazněny v průběhu fáze květu.  Pokud rostlina vyrůstá vysoko a rychle ve vegetačním období, tak se to pravděpodobně bude dít i nadále.

Když rostlina konopí dosáhne fáze květu (tvoření paliček), různé odrůdy se začnou od sebe odlišovat právě rozdílným růstem. Některé odrůdy vyrostou velmi vysoké po přepnutí do květu, zdvojujíce nebo dokonce ztrojnásobí svoji výšku (nebo ještě víc). Jiné odrůdy zůstanou krátké a  podsadité po přepnutí do květu a nezvětšují se už nijak více.

Odrůda která se vyznačuje...

 • Krátká obvykle se zvětší méně než dvojnásobkem výšky po přepnutí do kvetení

 • Average - může se zvětšit až dvojnásobně po přepnutí do květu

 • Tall - může se zdvojnásobit až ztrojnásobit po změně stádia na květ

Jak vstoupíte do fáze kvetení, opravdová genetika se skutečně projeví.

Nechte mě předvést: Tyto rostliny byly pěstovány dohromady. Tato jedna vpravo začala malinko vyšší a rostla i malinko vytáhlejší než druhá. Ale celkově zůstali v poměrně stejné výšce po celé vegetační fázi. Teď se podívejte co se stane, když je přepneme do fáze květu...

Pěstování Různorodých Druhů Konopí Není Efektivní
při Užití Vnitřních Pěstebních Světel

Short vs Tall Cannabis Strains - Moving Gif by GrowWeedEasy.com

Připravte se na Protáhnutí Při Kvetení!

Vyberte Odrůdy Odpovídající Vašemu Nastavení a také Sobě Navzájem

 

Na Co Všechno Má Vliv Odrůda?

 • růst ve vegetativní fázi (ovšem nad tím budete mít hodně kontroly s pomocí technik trénování rostlin)

 • jak se formují květy

 • vzhed palic

 • výsledná potence - THC, CBD a více

 • chuť &vůně

 • čas potřebný do sklizně

 • potřeba živin

 • silné & slabé stránky

 • Důležité! Odrůda silně ovlivňuje faktor "natažení" (vyšší růst) po přepnutí do fáze květu/tvorby palic - některé odrůdy se nenatáhnou moc, zatímco jiné mohou zdvojnásobit nebo třeba i ztrojnásobit svoji výšku po přepnutí

Hodně těchto faktorů může být ovlivněno tím jak necháte růst své rostliny, ale obvykle dostanete přesně to co jste chtěli když začnete se správnou odrůdou.

Kde můžu získat odrůdu kterou chci? http://www.growweedeasy.com/seeds

A co semínka ze sáčků? Hodně pěstitelů nemá možnost zvolit si specifickou odrůdu. Noví pěstitelé často používají semínka ze sáčků (semínka které naleznou v paličkách svého nebo koupeného konopí), a nevědí nic o odrůdě kterou pěstují. Když se to stane, může být těžké předvídat jak se rostlina bude chovat ve fázi kvetení, ale můžete vždy použít techniky zde uvedené k tomu aby vaše rostlina rostla tak jak chcete vy.

S kterou odrůdou začít?

Jedna z nejpopulárnějších a nejvíce doporučovaných pro nové pěstitele je...

 • Northern Lights (nizký zápach, je menší a jednoduchá pro pěstování)

Pěstovala jsem Northern Lights při prvním pěstování a byla jsem velmi spokojená s výsledky. Avšak, spousta nových pěstitelů, které jsem viděla, mělo úspěch i s dalšími odrůdami. Samozřejmě, je důležité znát charakteristiku odrůd a zvolit tu, která se hodí pro váš pěstební prostor, ale z mého pohledu je nejdůležitější zvolit odrůdu kterou sami chcete

Nejdůležitější je: Zvolte Odrůdu Která Vás Zajímá!

Ať už chcete pěstovat třeba známou odrůdu, zkuste něco nového, nebo zvolte odrůdu vyhovující vašim léčebným potřebám, budete moci najít to co hledáte při nákupu semen konopí on-line.

Existují dva hlavní typy konopí, s běžnou fotoperiodou (většina rostlin) a samo-nakvétací (autoflowering, tzv. automaty).

Přečtěte si více o rozdílu mezi "regularní" (fotoperiodické) a samo-nakvétacích odrůdách

Fotoperiodické (Téměř Všechny Odrůdy) 

Téměř všechny odrůdy konopí jsou fotoperiodické a potřebují 12-12 osvětlení k vytvoření palic. Pokud neznáte původ semínka se kterým začínáte, je velice pravděpodobné že to bude vždy fotoperiodická odrůda.

 • Použijte klasické fotoperiodické odrůdy tak abyste měli kontrolu nad jejich kvetením - to dává pěstitelům kontrolu nad tím jak jejich rostlina roste

 • Více odrůd ze kterých vybrat - "indica" mají tendenci být malé a keřovité, "sativa" odrůdy jsou vyšší a vytáhlejší, ale nyní už jsou téměř všechny odrůdy hybridní s kombinací indiky a sativy.

 • Pěstitelé můžou použít všechny techniky trénování konopí pro fotoperiodické odrůdy

 • Fotoperiodické odrůdy se můžou klonovat: http://www.growweedeasy.com/cloning

 • Fotoperiodické odrůdy mají větší výnos než automaty (ale ne vždycky)

 • Žádné světelné úniky - Fotoperiodické odrůdy potřebují 12-12 světelný režim aby vytvořily palice, a pěstitelé obvykle používají časovače aby zajistili 12 hodin úplné tmy každou noc během fáze kvetení (obvykle je toho docíleno i použitím pěstebního stanu nebo boxu)

Indica vs Sativa cannabis plants

 Pokud pěstitel vyloženě neříká, že je jeho odrůda "samo-nakvétací", můžete předvídat že zpravidla mluví o regulérní fotoperiodické odrůdě. 

Samo-nakvétací

GrowWeedEasy.com does not recommend growing auto-flowering strains of marijuana

Odrůdy, které jsou samo-nakvétací automaticky začínají tvořit květy po několika týdnech, nezávisle na světelném programu.

 • Méně odrůd ze kterých vybírat, i když automaty produkují podobné palice jako fotoperiodické odrůdy

 • Rostliny začínají tvořit palice přibližně po třech týdnech, na sklizeň jsou připraveny asi po 3 měsících

 • Nedá tak velká rozmanitost tréningových možnost - jen mírné metody tréningu jsou v pořádku pro samo-nakvétací odrůdy; žádné topování, FIM, ScrOG, SoG, superkropování nebo main-linování pro automaty. Jinými slovy, máte méně kontroly nad finálním tvarem/velikostí rostliny v porovnání k fotoperiodickým odrůdám, ale máte možnosti jako LST (low stress training - jemné ohýbání stonků)

 • Nemůžou se klonovat - klony z automatů jsou stejného stáří jako mateční rostlina a umírají když umírá ona; což znamená že musíte vždy získávat nová semínka k pěstování automatů

 • Nemusíte se strachovat světelným rozvrhem

 • Automaty mají tendenci být malé (což je výhodné, pokud je to to co chcete, ale můžete si to také vyložit jako menší výnos)

Samo-nakvétací odrůdy jsou populární pro vnitřní pěstitele, kteří nemohou dostatečně prosvětlit jejich pěstební prostor nebo se nechtějí zaobírat světelnými režimy. Automaty jsou také užitečné pro venkovní pěstitele, kteří jsou normálně situovaní v oblastech závislých na fotoperiodě a s tím spojeným časem sklizně.

Vždy se ujistěte že si opatřujete semínka od důvěryhodného zdroje!

Více o rozdílech Fotoperiodických a Samo-nakvétacích rostlin
http://www.growweedeasy.com/autoflowering-vs-photoperiod

 


Uvnitř: Získejte Správné Světlo Pro Váš Pěstební Prostor

With marijuana plants, generally more light = more budsPokud vaše rostlina nemá žádné problémy nebo nemoci, pak největším faktorem ovlivňujícím vaši sklizeň je intenzita světla které přijme.

V podstatě...

Více Světla = Větší Sklizeň

Samozřejmě to neplatí vždy, ale rostliny konopí potřebují opravdu dostatek světla.

Můžete Dodat Příliš Světla?

Ano, může nastat situace když dodáváte příliš světla vašim rostlinám (způsobíte popálení světlem, vyblednutí a další problémy), ale většina indoorových pěstitelů se nedostane do této situace pokud nedají světlo příliš blízko k rostlinám.

Venkovní pěstitelé by se měli ujistit, že nezvýší intenzitu světla příliš rychle (nepřesouvají rostlinu zevnitř ven na přímé světlo aniž by jí dali čas na přizpůsobení). Ale jakmile si rostlina zvykne na venkovní prostředí, nebude jednoduché jí poskytnout příliš mnoho světla ze slunce. Konopí má rádo alespoň 8 hodin přímého světla denně pro nejlepší růst.

Potom co si zvolíte svou odrůdu, jedna z prvních věcí které potřebujete zajistit je, aby dostávala správné množství světla. Je bežné pro nové vnitřní pěstitele, hlavně s omezeným rozpočtem, že nezajistí dostatek světla pro své rostliny konopí.

Co Se Stane Když Konopí Nebude Dostávat Dostatečné Množství Světla?

Během vegetační fáze, rostliny konopí, které nebudou mít dost světla budou mít tendencí se 'natahovat' vzhůru za světlem a budou mít hodně místa mezi jednotlivými 'větvemi'. To obvykle není dobrá věc, protože vysoké a vytažené/hubené rostliny je těžké pokrýt dobrým množstvím světla během kvetení a může být pro ně těžké udržet sami sebe bez podpory (síťka, opěrná tyč)

Nedostatek světla ve vegetační fázi
(natahování, výsoký růst)

This cannabis seedling isn't getting enough lights, causing it to "stretch" upwards without growing more leavesThis cannabis plant in the vegetative stage is growing tall because it's not getting enough light

Jakmile jsou rostliny konopí ve fázi květu, intenzita světla je to, co řídí a zásadně ovlivňuje produkci květů. Rostliny konopí užijí více světla ve fázi květu než ve vegetační fázi. Neposkytnutí dostatku světla zapříčiní menší, vzdušné palice a menší sklizeň.

Pro nejlepší výsledky budete chtít všechny vaše palice vystavit přímo silnému světlu. Zdá se, že to způsobuje mnohem rychlejší růst palic než když jsou schované před světlem. Ve volné přírodě, rostliny konopí jsou opylovány větrem, takže dává smysl, že květy které jsou vystavovány větru a světlu mají tendenci být větší (květy schované uvnitř rostliny jsou nepravděpodobné).

Nedostatek světla ve fázi květu
(řídké, malé paličky)

This flowering plant hasn't gotten the right amount of light in the flowering stage - giving it small, fluffy buds

Zbytek tohoto článku bude o různých způsobech dosažení toho, aby vaše rostlina rostla tak, že bude jednoduché všem paličkám dopřát přibliže stejné množství světla.

Naučte se o rozdílných typech pěstebního osvětlení, které funguje pro pěstování konopí


Zajistěte si Správnouv Velikost Květináče nebo Nádobu pro Vaše Konopí

Keep marijuana plants small by growing them in a smaller containerPokud kořeny vaší rostliny nemají prostor kam expandovat, bude to zadržovat vaši rostlinu od toho, aby rostla tak velká jak by mohla.

Hydroponičtí pěstitelé si můžou často vystačit s menšími nádobami pro kořeny než půdní pěstitelé. To je dáno tím, že poskytují živiny přímo kořenům ponořeným v jejich vodě - kořeny ve vodě nepotřebují získavat tudíž živiny tím způsobem jako v květináčích s půdou.

Zjistěte více o Půdě vs Hydro:
http://www.growweedeasy.com/soil-vs-hydro-cannabis

Kořenům konopí jež vyrostly příliš velké ku velikosti svého větináče se také říká "ovázané kořeny", protože jsou spojené dohromady na malém prostoru.

V malých květináčích rostou také menší rostliny, ale příliš malé květináče mohou způsobit problémy. Protože kořeny nemají dost prostoru, rostlina nemůže prospívat.

Kořeny konopí které jsou drženy v příliš malých květináčích po dlouhou dobu jsou daleko náchylnější ke způsobení nedostatku živin a dalších problémů, hlavně, když jsou drženy v malých květináčích. Kořeny pak prostě nemají prostor k tomu aby se rozvíjely a dělaly správně svoji práci. Zpočátku mohou být v pořádku, ale s ubíhajícím časem, bude těžší a těžší udržet rostlinu se svázanými kořeny zdravou.

Vyberte Květináč (základní příručka)

Your final desired plant size is...

30cm vysoká rostlina - 8 litrový květináč

60cm vysoká rostlina - 16 litrový květináč

90cm vysoká rostlina - 24 litrový květináč

120cm vysoká rostlina - 32 litrový květináč

150cm tall plant - 40 litrový květináč

Jakou velikost nádoby bych měl použít pro svoje rostliny v květináčích?

Rostliny konopí mohou přežít v malých květináčích po nějakou dobu, a budou zdravé - zpočátku. Problémy nastanou, jakmile rostlina zažne mít svázané kořeny, což nastane když bude vaše rostlina držena v malých květináčích příliš dlouho.

Když rostliny začnou trpět svázanými kořeny, měli byste přemístit rostliny do větších nádob pro předejití následných problémů.

 Nekteří pěstitelé ale prostě zvolí výhodu malých květináčů aby zajistili menší vzrůst.

Smaller pots tend to keep plants smaller, but also need to be watered more often

dyž bude rostlina v malém květináči, zjistíte, že ji musíte zalévat mnohem častěji než rostlinu ve velkém květináči.

Jak často bych měl zalévat svoji rostlinu?

Je také hodně pravděpodobné, že rostliny budou náchylnější k problémům s živinami a kořenovým problemům protože kořeny nebudou mít dost prostoru k růstu.

Udržování rostlin v malých květináčích je někdy důležité když pěstujete na velmi omezeném prostoru, jako je například koš na prádlo kvůli ukrytí. Ale nikdy nedoporučuji pěstování v nádobě která má menší obsah než 8 litrů, taky jako ty na obrázku zde. 

Existuje mnoho účinných metod vysvětlených níže, které dovolují vysoce-produktivní rostliny, zatímco je udržují malé a tudíž není důvodu proč pěstovat v příliš malém květináči.

 

 

Techniky Trénování Rostlin

 


 

Nízko Stresový Tréning (LST - Low Stress Training): Kontrola Růstu Konopí Ohýbáním

LST je známým pojmem mezi pěstiteli konopí. Jednoduše znamená "Low Stress Training."

LST techniky jsou považovány za "jemný" způsob kontroly toho, jak konopí roste. Narozdíl od více agresivních způsobů zmíněných níže, nízko stresový tréning jako je ohýbání, vázání dolů a superkropování nemají nic společného se zašmikáváním/stříháním vaší rostliny.

Základ LST je vlastně 'ohnout' a tudíž nenápadně přimět rostlinu aby rostla do tvaru který požadujete zatímco bude tvořit nové větve pro palice.

For most indoor cannabis growers, the goal is for flat, horizontal rows of buds, instead of the natural "Christmas Tree" shape. Pro většinu pěstitelů je cílem mít tvar plošného, horizontálního sloupce palic, namísto přirozeného "Vánočního Stromku".

LST je jemná a efektivní technika tréningu pro všechny rostliny konopí

Zatímco LST je užitečný pro všechny pěstitele, LST je vlastně jedinou tréningovou technikou která se může použít na samo-nakvétací odrůdy. Zjistěte více o automatech tady: http://www.growweedeasy.com/autoflowering-vs-photoperiod

Nízko stresový tréning zahrnuje ohnutí delších větví a užití zahradnického špagátu nebo jiného měkkého spoje k udržení větví dole.

Tady je příklad LST od Santacabrery znázorňující jak jemně ohnout prostřední větve rostliny dolů a pryč od středu bez řezání nebo poranění kytky.

How to LST an auto-flowering plant picture by Santacabrera

Ohněte příliš dlouhé větve dolů a pryč od strředu vaší kytky

An example of using LST on a cannabis plant to pull branches down and away from teh center of the plant

Když pěstitelé provádějí LST, základní myšlenkou je jemně ohnout větve pryč od prostředku kytky, takže květina vypadá jako hvězda při pohledu shora. To pomáhá k lepšímu dosahu světla pro spodnější větve, zatímco také udržuje kytky krátké.

Tyto vyrostlé uzly se stanou brzy novými větvemi, pokud jsou vystaveny světlu a vzduchu 

These growth nodes will become colas when exposed to light and air

Tato technika se dá použít pro rostliny které rostou příliš vysoké pro vaše sestavení, a nebo rostou vyšší než vaše ostatní kytky. Většina vnitřních pěstitelů chce ponechat vrch volný aby dostali co nejvíce z jejich pěstebních světel. 

Soft ties work great for using LST on cannabisPokud máte v plánu používat LST, doporučuji si za tím účelem opatřit špulku se zakrouceným provázkem nebo potažený oevný drát k ohnutí větví dolů. Existuje docela hodně použitelných způsobů dostupných ve vašem místním zahradnictví nebo online, nebo můžete něco vymyslet/zkontruovat sami. 

Nepoužívejte strunu nebo nic ostrého k vázání vašich rostlin s LST!

Cokoliv ostrého může uříznout vaše rostliny s tím jak vyrostou větší, což nechcete. Otevřené rány nejsou totiž dobré pro růst konopí. Ale měkké dráové vazby, stočené provázky, nebo cokoliv měkkého a ohebného bude fungovat skvěle bez poranění vašich kytek.

Zatočené úpony jsou dobré pro menší stonky

Twisty tie being used to hold down a stalk

Měkké vazby z drátů jsou mnohem silnější

Soft wire ring being used to hold down stem safely

Stonky, které ohnete s LST můžou být zatížené ke květináči ve kterém jsou rostliny, k vašemu koši s hydroponickou náplní nebo skoro ke všemu. Jsou to dráty, takže mohou být jednoduše zachytnuté okolo větví bez potřeby uvazování a bez potřeby dávat vaše ruce na kytky.

Highly LST'ed plant - view from side

Teď se podívejte obrázek této sklizně docílené pomocí LST

Highly LST'ed plant at harvest - view from above

LST dovoluje daleko lepší distribuci světla a celý kmen ohnuté rostliny bude dostávat rovnoměrou porci světla. Vlastně, všechny palice na ohnutých větvích porostou směrem vzhůru za světlem. Po původním ohnutí vaší rostliny, především pokud jsou stonky poraněné během procesu, zpomalí růst na několik dnů jak se květina bude zvpamatovávat.

Kromě toho, přirozenou reakcí konopí bude, že extrémně ohnutá rostlina neporoste tolik do výšky..

Nízko Stresový Tréning Podněcuje Kytky k Tomu Aby Rostly Více Doširoka a Keřovitě

Jako výsledek, všechny spodní větve se budou formovat více do keřovitého tvaru.

Zjistěte jak jeden pěstitel používá Nízko Stresový Tréning (LST) ke kontrole růstu konopí

Někteří pěstitelé také jemně ohýbají flexibilní větve dokud lehce nekřupne nebo nezmáčkne bod ohybu mezi jejich prsty, což způsobí mírné poranění v bodu ohybu. Tato technika je známá jako superkropování, vysvětleno níže.

Manipulace vaší kytkou pomocí ohýbání nebo superkropování způsobí přirozený růst vaší kytky do keřovitého tvaru, zatímco také kontrolujete části rostliny, které nerostou způsobem jaký potřebujete.

V podstatě trénujete rostlinu aby rostal do tvaru který požadujete, jako konopný strom bonsai. Trénujete vaší rostlinu pomalu a dáváte pozor abyste ji neporanili. Nepotřebujete ulomit žádnou větev, a nezkoušejte You don't want to snap any of the branches, and never try ohýbat tvrdé větve, nebo je ulomíte.

Pokud náhodou zraníte rostlinu a vytvoříte otevřenou ránu, pak je důležité zalepit páskou zranění abyste jej udrželi uzavřené a zároveň dodali podporu stonku. Páska funguje jako obvaz a zaceluje vaše rostliny aby se uzdravily.

Pokud poraníte vnější stranu stonku při ohýbání, zalepte to okamžitě! Většinou se vaše rostlina vzpamatuje v pořádku.

Používáním této metody samotné, můžete vypěstovat rostlinu do téměř jakéhokoliv tvaru který potřebujete.

Přečtěte si celý návod na LST zde: http://www.growweedeasy.com/lst-low-stress-training

 


 

Superkropování (Extremní LST/Ohýbání)

This Northern Lights marijuana girl was supercropped and tied down, click for a closeupSuperkropování je v podstatě více extrémní verze LST/Ohýbání.  Zatím to nezahrnuje zařezávání vašich rostlin, ale také působí určité poškození.

Superkropování může být použito na všechny druhy konopí, ale není doporučeno používat tuto techniku na samo-nakvétací odrůdy, protože jejich život je příliš krátky na to aby se vzpamatovaly ze superkropování.

Pokud máte dva druhy konopí, a jeden má sklony být výšší než druhý, můžete ohnout ten vyšší až do 90 stupňů jako je výška druhé rostliny. Nicméně, hodně stonků je příliš tuhých na to aby šly lehce ohnout tímto způsobem.

Když nastává tento případ, můžete sprasknout 'kloub' mezi vašimi prsty abyste přizpůsobili rostlinu tvaru jaký chcete a svázat větev dolů. To je známo jako "superkropování".

Turn on images to see this

Pokud se vnějšek stonku poraní během superkropování, je důležité použít elektrikářskou nebo lepící pásku k "obvázání" zranění a poskytnutí času na vyléčení. Nikdy nenechávejte otevřené zranění na vaší rostlině - stonek je pak náchylnější k odumřené a vaše rostlina bude náchylnější k problémům nebo nemocem. Použití pásky poskytne také stonku oporu zatímco se hojí.

Přečtěte si celý návod na Superkropování zde

Většina pěstitelů se chce vyhnout dosažení tvaru Vánočního stromečku, protože je těžké zajistit pokrytí svetlem a namísto toho chctějí aby rostlina měla více plochou rovinu s palicemi.

Too tall plant in veg - to top or LST?

Pro situaci nahoře, použití LST namísto topování  ušetří spoustu času v porovnání kdy topování užijeme za účelem menšího vzrůstu

Po aplikaci superkropování je normální, že se ve zmáčknuté oblasti vytvoří "koleno"

A supercrop "knuckle"
Díky idkimhigh za obrázek tohoto superkropovaného "kolena" !

Ohýbání, superkropování a nízkostresový tréning jsou skvělé cesty jak zvýšit sklizně konopí pokud máte malý vertikální prostor k dispozici.

Přečtěte si kompletní návod na superkropování tady: http://growweedeasy.com/how-to-super-crop-marijuana

 

 

 

Sea of Green (SoG - Moře Zeleně)

Pojem "SoG" (Sea of Green) znamená techniku pěstování konopí kde pěstitel užívá "moře" spousty menších rostlin rostoucích přirozeně namísto aplikování dalších způsobů které by zapřičinily menší růst.

See how a SoG (sea of green) setup is started - many small plants are placed together - Pic by GIVE_ME_ATTENTION

Dalším poněkud zavádějícím pojmem ve skládačce je ScrOG (Screen of Green - Plátno Zeleně) a je něčím naprosto odlišným. Zahrnuje užití plátna - sítě k vypěstování široké plochy palic.

Tady je příklad SoG v akci

Moving gif showing Sea of Green (SoG) in action

Děkujeme GIVE_ME_ATTENTION za vytvoření tohoto pohyblivého gif obrázku v akci!

Když užíváte SoG, je na vás rozhodnout se kolik rostlin a jak velké je necháte před přechodem do fáze kvetení.

Někteří pěstitelé přepínají na květ když jsou rostliny jen pár týdnů staré a pár centimetrů vysoké. Další můžou počkat trochu déle aby docílili větších rostlin.

Tady je příklad malého SoG

Sea of Green (SoG) setup

Kvetení bylo započnuto hned po vyfocení obrázku nahoře. Tady jsou ty stejné rostliny asi po měsící, poté co začaly formovat palice...

Sea of Green example in the flowering stage

Všimněte si o kolik jsou vyšší tyto rostliny v této fázi.. Při nastavení SoG se ujistěte, že nepodceníto to, jak se vaše rostliny natáhnou a povyrostou po přepnutí do květu!

SoG bývá občas hodně populární mezi těmi kteří používají samo-nakvétací odrůdy, protože tyto druhy nemohou být moc trénovány většinou tradičních technik trénování rostlin uvedených na této stránce.

V některých částech světa, SoG nemůže být zase až tak využívanou metodou, protože pěstitelé mají legální omezení na to kolik rostlin konopí mohou mít v daný čas. SoG využívá více malých rostlin namísto trénování menšího množství větších, které by vyplnily váš prostor.

Ale pro ty, kteří mohou mít kolik rostlin chtějí, SoG může být rychlým způsobem jak mít plochu spousty palic s velmi malým tréningem rostlin.

 

 

 

 

Screen of Green (ScrOG - Plátno Zeleně)

Pojem "ScrOG" (Screen of Green) značí techniku pěstování konopí uživající síť nebo drátěné pletivo ke kontrole výšky rostliny.

Pozor! Nikdy nedělejte ScrOG pokud nevíte, že všechny vaše rostliny jsou samice!

Pokud uslyšíte pěstitele nebo se dočtete o "SCROGing," "scrogging" nebo "scroggin" rostliny, je to tohle o čem mluví.

A beautiful example of a cannabis ScrOG grow

Pro přidání dalšího matoucího pojmu do mixu, SoG (Sea of Green - Moře Zeleně) je něco naprosto odlišného a zahrnuje pěstování spousty nebo dokonce stovky velmi malých rostlin.

Přiklad sestavení ScrOGu

Easy scrog screen - by LBH

Když užíváte techniku ScrOG, je důležité použít materiál pro plochu, který se dá snadno odebrat poté co ho zaplní rostliny. V případě výše, můžete vidět verzi plochy s kterou je jednoduché pracovat a znovuužít. Pěstitel potáhl čtverce 2x10cm s očními háčky a použitými provázky k vytvoření plátna.

Použitelné Materiály pro Plátno

Níže jsou 4 hlavní užívané materiály:

1.) Provázek -Nejlepší volba. Šňůrky jsou k sestavení rychlé a jednoduché, jen ustřihnete až přijde čas sklizně, zahodíte a uvážete jinou..

2.) Provaz/konopné vlákno - Téměř stejně jednoduchá volba jako provázky, ale budete mít vlásky v palicích z roztřepení.

3.) Plastové oplocení - funguje dobře, ale vypadá trochu neupraveně.

4.) Kuřecí plot / rybářský vlasec - dvě nejhorší

Plůtek pro kuřata není dobrou možností, protože palice vlastně prorostou dovnitř a musíte pak svou sklizeň “vystříhat” ven. Vystříhávání kuřecího drátu na menší kousky je pracné, strávíte tím spoustu času a celkově je to noční můrou ve srovnání s obyčejnými provázky. Funguje to dobře jako plátno? Celkem ano, ale je pracné na rozdělání.

Rybářský vlasec je taky plný špatných novinek, protože dokáže přeříznout stonek velmi rychle a snadno. Považujte rybářský vlasec za “ostrý”. Použila jsem jen jen 12 lb na test, představte si něco v rozsahu 30+ by mohlo fungovat celkem dobře. Vyhněte se především nějakým “pleteným” rybářským vlascům.

ScrOG v Akci

Účelem ScrOGu je nejprve "naplnit" plátno rostlinami během vegetativní fáze. Bez tohoto "naplnění", ScrOG je mnohem méně efektivní. 

Tady jsou obrázky od ScrOG experta, ogkushog:

Here are those same plants 21 days later after they've been trained with ScrOG and LST, this is right before they start flowering

První dva nebo tři týdny kvetení jsou pravděpodobně nejnáročnější pro prořezávání a tvoření palic, a také velmi kritické jelikož to je období kdy  do rámce musíte nastrkat to co bylo ve vegetační fázi a finální vršek se vytvarovává a stáčí uvnitř. Řekla bych, že během tohoto období může pěstitel strávit klidně i 1-2 hodiny za noc jen prořezáváním a rearanžováním stonků.

Během čtvrtého týdne květu se už čas strávený SCROGováním zmenšuje, protože rozrůstání stonků je téměř u konce.

Using ScrOG and LST to grow high-yield marijuana plants - by ogkushog

Podívejte se na Jiné ScrOG časosběrné video s kompletními zápisky od pěstitele z vrchního obrázku zde: 
http://www.growweedeasy.com/scrog-timelapse-1000w-hps

Tento diagram by vám měl pomoci jak dobře udělaný ScrOG vypadá...

Hand Drawn diagram of Scrog - by LBH

Example of Scrog in Action by LBH

Use Scrog for better yields - by LBH from Rollitup.org

 

Skupina B - Toto NENÍ Scrog
This is NOT scrog - hand-drawn diagram

 Následující obrázek má skvělé spodní provedení, ale to není ScrOG. Skeletální podpora přinejmenším, ale znovu, toto není příklad opravdového ScrOGu.

Badly done Scrog - Even though this uses a screen, it is NOT Scrog because the screen has not been positioned properly

ScrOG in a Deep Water Culture (DWC) marijuana grow

 

Známý Návod od LBH na ScrOG (krok-za-krokem Technika Plátna Zeleně):
http://www.growweedeasy.com/lbh-scrog-tutorial

 

 

Zastřihávání Rostlin Konopí Pro Lepší Strukturu: Topování & FIM

Topování FIM jsou dvě techniky tréningu roslin konopí, které zahrnují "štípání" nebo odřezávání některých částí vršků rostlin. Tyto techniky jsou vyvinuty proto aby vám daly volný způsob k dosažení lepšího tvaru rostliny (aby mohly lépe využit dostupné světlo), vytvořit více větví, a dosáhnout lepší sklizně.

Topování: Uřízněte vršek rostliny mezi uzly

FIM: Uštípněte nejnovější růst (ale ne mezi uzly)

Topping vs FIMing a cannabis plant

Naučte se více o Topování a FIM!

Všechny techniky jsou tu hlavně proto, aby pomohly pěstitelům získat lepší tvar rostliny a získat vyšší výnos bez změny dalších aspektů jejich pěstování. Například, rostliny konopí přirozeně nerostou způsobem, který by využil všech výhod vnitřního umělého osvětlení - hodně světla je promrháno pokud je rostlinám dovoleno růst přirozeným způsobem bez trénování.

Because of this, cannabis plant training techniques (like topping and fimming) are especially effective at increasing yields in indoor grow setups. Topping and FIMing are very similar to each other in that they create a bushier plant with extra colas, but they do have some differences.

Všimněte si jak tyto rostliny mají spousty větví namísto jediné - to je právě díky topování a FIM

Lots of fat colas from ScrOG setup

Poznámka: Nešťastná zkratka "FIM" znamená "F*ck I Missed," a odkazuje na pěstitele, který nedopatřením odšmikl vrchní výrustek namísto plného odstřihnutí rostliny mezi větvemi. FIM začala být známou technikou samo o sobě, jelikož má trošku odlišné výsledky v porovnání s topováním (dobu zotavení, počet vytvořených větví na jedno zastřihnutí, etd).

See the natural "Christmas tree" (tall/thin) growth pattern vs a plant that has been FIMed or topped

Tyto Techniky By Měly Být Použity Jen Během Vegetativní Fáze Růstu! Nikdy Nezastřihujte Rostlinu Během Kvetení

Protože tyto metody znamenají zastřihávání rostliny, máte dvě populární možnosti. Jedna je 'topnutí' rostliny a druhá 'FIMnutí' rostliny.

Naučte se více o Topování & FIM!

Při obou technikách, odstraníte některý z růstu na konci stonku mladé rostliny, což způsobí, že se rostlina přestane soustředit jen na jednu větev (jako Vánoční stromek) a namísto toho vytvoří spoustu opaličkovaných větví (vyroste více keřovitá).

Toto vám může dát představu jak se změní způsob růstu jako výsledek topování nebo FIM v mladém věku.

See the natural "Christmas tree" growth pattern vs a plant that has been FIMed or topped

Naučte se více o zastřihávacích technikách pro úpravu struktury rostliny!

 


 

Topování Vaší Rostliny Konopí

Když topujete vaši rostlinu konopí, odříznete vyrůstající uzel vaší rostliny, čímž redukujete okamžitě výšku. To může být obzvlášť vhodné, pokud jste nechali vyrůst vaši rostlinu příliš vysokou. Topování také zvyšuje počet větví, což vám přinese více palic při sklizni.

Naučte se všechno co potřebujete vědět o Topování!

Nikdy Netopujte Rostlinu Konopí Ve Fázi Kvetení!

Když topujete mladou rostlinu, obykle to vytvoří spoje, které jsou rovnoměrné (dokud netopujete klony, které mají tendenci mít nerovnoměrně rozmístěné spoje), zatímco FIM vytváří 4 větve, které se nespojují na stejném místě rostliny.

Topping Marijuana: How to top your marijuana plant diagram

Tady je zajímavý 14-denní záznam znázorňující jak topování ovlivní vaši rostlinu

Jako výsledek topování mladé rostliny, nikdy neskončíte s rostlinou ve tvaru "Vánočního Stromku", strukturou ketrou většina vnitřních pěstitelů nesnáší, protože je nesnadné mít pro rostlinu tohoto tvaru dobré pokrytí umělým osvětlením.

Zjistěte více o Topování!

 


 

FIMování Vaší Rostliny Konopí

FIM je všeobecně méně traumatické pro rostlinu než topování. FIM ztěží zpomalí růst a stimuluje rostlinu k růstu 4 hlavních větví při jednom zastřihnutí (namísto 2 jako při topování). Protože vytváří 4 hlavní větve při jednom řezu, FIM způsobuje růst více keřovitě a rychleji než topování.

Zjistěte vše co potřebujete vědět o FIM!

Nikdy nedělejte FIM na rostlině ve fázi květu!

Nicméně, FIM vytváří 4 nové větve, které nejsou rovnoměrně rozloženy, a nespojují se ve stejném místě. Některým pěstitelům to nemusí vadit, ale při užití techniky jako je main-linování kde je důležité aby se větve spojovaly na stejném místě na stonku, FIM nemusí být dobrou volbou v porovnání k topování.

Topping Marijuana: How to top your marijuana plant diagram

Vše co potřebujete je ušmiknutí vrchního výhonku

Pinch the top growth of a young cannabis plant to FIM

Zjistěte více o FIM!

 


 

Main-Linování (Vytvoření Rozdělovače, nebo "Rozdělování")

"Main-Linování" je nešťastné pojmenování, které vychází z procesu vytvoření rozděleného stonku na rostoucí rostlině konopí. Zatímco pojem "rozdělování" může znamenat něco dalšího v jiném kontextu, když mluvíme o konopí, je to jednoduše technika trénování rostliny. Spousta pěstitelů dnes preferuje pojem "rozdělování", protože je více vystihující to, co se vlastně děje s rostlinou konopí.

Rozdělování je způsob tréningu rostliny konopí k vytvoření "hubu" nebo rozdělovače či rozdvojení z jednoho uzlu, vytvářejíc centrum pro rovnoměrné dělení energie od kořenů ke každému rozvětvení.

The beginning of main-lining a cannabis plant (creating a manifold)

 

Přečtěte si kompletní návod k rozdělování

 

An example of main-lining: Notice how nugbuckets has created a "hub" or "manifold" for even energy distributionExample of a flowering marijuana plant grown with main-lining

See that main-lined marijuana plant at harvest.... Nothing but huge, dense buds!

That same main-lined marijuana plant grown out - NugbucketsTrimmed, main-lined marijuana plant at harvest - Nugbuckets

Hub: Místo nebo věc, která vytváří efektivní centrum činnosti, oblasti nebo sítě.

Manifold: Trubka nebo prostor větvení na několik vývodů, "rozdělení vedení"

The difference between main-lining and traditional marijuana growing methods explained in picture format - Nugbuckets main-lining tutorial

Výsledkem rozdělování ja plochý vršek a větší výnos s minimální námahou navíc.

Už ne více slabých popkornovitých paliček kradoucích energii pryč od hlavního stonku!

Tady jsou další obrázky rozdělovaného konopí abyste mohli vidět co myslím tím beznámahovým plochým vrškem. Rozdělování je efektivní pro zvyšování výnosu uvnitř i venku.

Venku - Větší skrytost & kontrola

Main-lined marijuana plant outdoors - Nugbuckets

Uvnitř - Jednoduše ploché vršky & větší sklizeň při stejných pěstebních světlech

Main-lining produces an effortlessly flat canopy when growing indoors - making good use of your grow lights

Přečtěte si kompletní navod k rozdělování

 

 

 

Změňte Růst Své Rostliny Konopí s Defóliací (Odstranění Listů) - Jen Pokročilí Pěstitelé!

Přečtěte si kompletní návod na Odlistění

VAROVÁNÍ: Odlisťujte jen ty rostliny konopí které jsou kypící a zdravé. Nikdy neodlisťujte mdlé nebo nemocné rostliny!

Není moc dobrým nápadem pro začínající pěstitele aby se hned pouštěli do odlistění, protože pro nové pěstitele může být obtížné porozumnět jaké množství odlistění je příliš.

Použijte Odlistění Jen V Případě Kdy Už Máte Alespoň Jedno Pěstování Za Sebou

Odlisťování má dva účely, jeden pro vegetativní fázi a druhý pro fázi květu.

Vegetativní Fáze: Když odstraníte listy z vaší rostliny, odebíráte pryč energii kterou předtím vložila do vegetativního růstu.

To způsobí vaší rostlině zpomalení růstu, hlavně pokud odeberete hodně listů.

Ve vegetativní fázi se používá odlistěné na kontrolu růstu a struktury vaší rostliny. V podstatě každé opdstranění listů z "větve" způsobí u této větve zpomalení růstu..

Když se kombinuje s jinými technikami růstu konopí ve vegetativní fázi, můžete vypěstovat rostlinu která nebude mít znaky "Vánočního Stromku" který je tak těžký pokrýt s vnitřními pěstebními světly.
Namísto toho získáte více širokou "postel" růstu, který může být rovnoměrně pokryt pěstebními světly.

Odstraňování listů může být neužitečné pokud chcete aby vaše rostlina vyrostla vzhůru co nejrychleji, protože to definitivně růst rostliny na chvíli zpomalí.

Ovšem, většina pěstitelů v menším měřítku bude raději mít dobře zařízenou rostlinu než vysokou, i nepoddajná rostlina po skončení potřebuje trošku více času na vzpamatování se z odlistění.

Otrhávání listů také způsobuje, že rostlina vyroste více keřovitá a širší obecně.

Fáze Květu: Hodně pěstitelů (včetně mě) mají pocit, že palice vyrostou mnohem tlustší pokud jsou přímo vystaveny světlu. Věříme, že odlistění během fáze kvetení vlastně dramaticky zvýší vaši sklizeň.

Například, pokud budu mít paličku pokrytou listy, nezdá se že by nějak rostla i když budou její listy v jejím okolí dostávat světlo.

rostliny konopí nejsou jediné které jsou ovlivněny fenoménem zvýšeného výnosu po odlistění. Je dobře zdokumentované, že ostatní rostliny včetně fazolí zaznamenají značný nárust úrody pokud jsou jejich listy odstraněny během fáze kvetení (až do 50% listů)... (zdroje)

Teorie Nebuly Haze o Odlistění:

This marijuana girl was topped, supercropped, and heavily defoliated during the vegetative stage to achieve this grow patternV mé mysli (totální domněnka nezaložená na vědě) se zdá, že palice které jsou pokryty listím nemohou být opyleny. Rosliny konopí jsou obecně opylovány větrem ve volné přírodě. Je možné, že některé jsou pyleny větrem nebo jimými opylovacími tvory.

V divočině, palice které budpu schované budou mít téměř nulovou šanci na opylení.

V případě konopí (nebo jakékoliv jiné rostliny) dává smysl, že všechno úsilí rostliny bude směřováno na růst a vývoj palic které mohou být opyleny.

Vystavením všech palic na světlo a vzduch pomocí odlistění vlastně dáváte signál, že všechny palice jsou vhodné pro opylení, takže se rostlina zaměří na růst těchto palic. 

Také se domnívám, že ve volné přírodě je rostlina konopí vybaveno pro ztrátu většiny listů, ať už snězením brouky, zvířaty nebo jsou ztraceny jinou cestou.

<-- Konec Nebuliných Teorií -->

Při mých zkušenostech, když jsou palice zdravé rostliny vystaveny přímému světlu a vzduchu, začnou rapidně přibírat na objemu a to jen během několika dnů.

Tento fenomén by mohl zčásti vysvětlit tzv 'popcornové' palice které bývají naspodu rostliny konopí kde se jen málo světla dostává k palicím i když listy v okolí mohou mít světla spousty.

Tudíž, během fáze kvetení raději strategicky odtraním listy o kterých si myslím, že by zakrývali palice nebo zakrývají hodně listů..

Také používám odlistění v jakékoliv fázi pokud si všimnu, že se moje rostlina 'roztahuje' nebo roste větší než bych chtěla, nebo nějaká konkrétní 'větev' roste příliš rychle.

Kdykoliv se zdá, že rostlina vyrůstá příliš vysoká, jdu do toho a odstraním několik listů ať už kvůli většímu dostatku světla pro oblast palic a také aby přestala růst tak rychle vzhůru.

Ihned po přepnutí světel na 12-12, zdá se že má rostlina konopí roztahovací periodu, a odlistění zredukuje vzrůst, který nabíra.

Po odlistění si všímám, že rostlina konopí přestane růst vzhůru na dobrých několik dnů a někdy až týdnů v závislosti na tom kolik listů odeberu. Palice začínají tloustnout při zvýšené rychlosti, i když rostlina neroste vyšší.

Odlistěné rostliny jsou jednodušší na kontrolu, zůstávají zdravější (méně škůdců a plísní) a palice se stále zvětšují.

Určitě existují jisté kontroverze ohledně této techniky kontroly růstu.

Někteří pěstitelé nechtějí ztratit týden růstu nebo prostě chtějí vysoké kytky.

Ovšem, doporučuji experimentování s odlistěním na vlastní zkušenost, abyste viděli výsledky pokud chcete docílit kratší, keřovité a kontrolovatelnější rostliny konopí.

Raději začněte pomaleji na zdravých, rychle rostoucích rostlinách, odebráním jen pár listů lteré pokrývají oblasti s palicemi a uvidíte sami!

Přečtěte si celý návod na odlisťování konopí tady tadyhttp://growweedeasy.com/marijuana-defoliation-tutorial

 


 

Jump to...

10-Step Quick Start Grow Guide

Should I get a regular or autoflowering strain if I want short plants?

Supercropping: the simple secret

Picture gallery of common marijuana growing problems

 


 

 

 

CheckItOut

FOR SERIOUS GROWERS ONLY

You've told me you're looking for a complete guide to growing marijuana that covers everything, from beginner to ultra-advanced.

And growing short and bushy plants is just one technique to getting seriously killer harvests. If you want to learn ALL the secrets...

Learn from the best!

Invest in the most advanced Grow Bible Available:
Growing Elite Marijuana + 6 bonuses (including one-of-a-kind comprehensive strain guide)

Total care explained step-by-step... indoors... outdoors...

Monster cropping... advanced growth control... bud production secrets... and much, much more...

Over 700 pages of pictures, tutorials and advanced insider tips!

Get Instant Access to It All Right Here:
GrowWeedEasy.com/growing-elite-marijuana

I thought I already knew it all, but after I went through this grow bible, I discovered that there were still lots of easy ways I could increase my yields and grow even more potent buds! I find myself going back to it again and again for new ideas.

-Nebula

Turn on images to see this

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist