JSTE TADY(Jen Zkušení Pěstitelé) Kontroverzní Odlistění Zvyšuje Úrodu Konopí

(Jen Zkušení Pěstitelé) Kontroverzní Odlistění Zvyšuje Úrodu Konopí


napsáno od Keef Treez "The Defoliator" - Odlisťovač

Odlistění je extrémní technikou růstu konopí. Není moc častou metodou mezi lehkými začátečníky.
 

(Pro zájemce: zde je návod na odlisťování od jiného pěstitele)
 

Téma odlistňování konopí je jedno z nejkontroverznějších témat na poli pěstitelů konopí. Lidé na obou stranách brání své pozice vehementně.

Jsem na té straně a věřím, že není absolutně nic stresujícího na odlisťování nebo na ohýbání větví. Upřímně, není cesty jak docílit téměř půl kila sklizně z 60-90cm vysoké kytky uvnitř, kromě odlistění.

Protivníci mají často argumenty jako, "ROSTLINY TY LISTY POTŘEBUJÍ! Pokud ne, tak by tam přece nebyly"

Nebo moje nejoblíbenější: "Mám kamaráda, který pěstovával a on tvrdí, že by to poranilo kytky"

Ale nejsmutnější částí je to, že tito lidé nejsou ochotní přihlédnout k důkazům.

V některých směrech bych už snad téměř preferovala aby zbytek pěstitelského světa udržoval jejich nezdravé názory na lollipopování, odstraňování vyrostlých vršku a další nízkosklizňové techniky. Technika odlistění byla hlasite odsuzována "zkušenými" pěstitely po dekády.  The defoliation technique has been loudly condemned by "experienced" growers for decades. Nicméně, jsem rozhodnuta vzdělávat ostatní pěstitele o odlisťování a nechat je samotné zhlédnout výsledky. 

Nechte mě předložit nějaký obrazný důkaz že odlisění funguje (ujistěte se, že skrolnete myší dolů abyste je viděli všechny!).

Jak můžete vidět, odlisťuji intenzivně už 30 let. Nyní trénuji kdytky tak aby byly asi 80cm vysoké a 80cm široké a sklízím okolo 250-400 gramů pod 400W lampou.

Nebula Haze z GrowWeedEasy.com: Ano, je to pravda, on řekl 220-400 GRAMŮ sklizně konopí z každé krátké, lehce udržovatelné 80 cm kytky, za užití běžného 400 wattového HID pěstebního světla.

Tady jsou mé dvě krásky (ta napravo potřebuje dobře protrhat)

The effects of defoliation

 

Jak Na To: Kontroverzní Technika Odlistění

Přeze všechny důkazy (Už jsem poslal stovky obrázků a ukázal nespočet důkazů pšstitelům osobně), je tu stále jaksi mnoho skepticizmu ohledně odlisťovacích technik. Pěstitelé, speciálně ti noví, často říkají věci jako, "To dává smysl, jak může odebrání jakékoliv části kytky zvyšovat sklizeň?"

Nedávno jsem navštívil pokročilý seminář s významným kolegou pěstitelem a byl jsem ostře vypískán za pokus popsat techniku odlistění, i s obrázky dokládající zásadní výhody.

Narozdíl od některých pěstitelů, Věřím, že nejdůležitější je studovat jak kytka vlastně roste, namísto domnívání se, že roste tak jak si myslíme že by měla růst. Reálné experimentování a nezaujatí pozorovatelé jsou jediným způsobem jak se mohou pěstitelé naučit získání největších sklizní v porovnání s investovaným časem, penězi a úsilím. 

A je pravda, že některé typy odlisťování jsou nemilosrdné ke kytkám (třeba když pěstitel chybně odstraní všechny listy na mladé kytce), ale ostatní druhy odlistění jsou obrovsky výhodné pro zvyšování výnosu (ukážu vám přesně co udělat za okamžik).

A odlistění je výhodné nejenom pro konopí, bylo také prokázáno, že zvyšuje výnosy u jiných typů rostlin. Například, je dobře známé, že fazole zaznamená výrazny nárust při úrodě když až na 50% jejich listů je odstraněno při fázi květu... (zdroj)

Tato samice konopí je vysoká 32" = 80cm (rozměry této samice jsou 80x80x80 cm abych byl přesný). Byla intenzivně odlisťována během jejího života.
The marijuana plant was defoliated extensively

A je pravda, že opravdová krása odlistění je těžké popsat obázky nebo slovy.

.Ale udělám co nejvíce bude v mých silách abych vám předal vše co potřebujete pro produkci vlastních obrovských sklizní s odlistňováním konopí.

Nejprve Mě Nechte Vám Ukázat Zvýšenou Produkco Palic S Odlisťováním Během Fáze Květu

Před otrháním

Before defoliation pic 1

 

Okamžitě po Otrhnání

The same marijuana girl after some intense pluckin

 

Jen o 4 dny později, podívejte se na neuvěřitelný náběh palic

Just 4 days after being plucked, look at the incredible bud growth

    

Jen o 4 Dny Potom (po dalším odlistění)

Just 8 days after first session, and after another plucking, check out the fattening bud growth

Začínáte už vidět ten potenciál odlisťování?

Jak Brzy Můžete Začít s Odlisťováním?

Začal jsem poprvé s odlisťováním v zoufalství po několika letech SOG, což cítím že se prokázalo být mnohem pracnější cestou pro nestejnorodou sklizeň. Po mnoha experimentech jsem zjistil, že výnos je daleko rovnoměrnější při trénování jedniné kytky namísto 4 nebo 9 nebo 25 SOG klonů. 

Nezáleží na skutečnosti, že v mnoha státech jsou pacienti limitování jen omezeným množstvím kytek, vyřaďujíc SOG jako možnou variantu.

Mnoho pěstitelů, kteří jsou zvědaví ohledně této možnosti, nechtějí podstupovat odlisťování na malých kytkách. Považují tuto možnost ve vegetační fázi za příliš radikální. A já 100% sohlasím, že kompletní ostříhání vaší sazenice bude zničující pro jejich růst.

A upřímná pravda je, že odlisťování není pro každého. Začatečníci často bojují s jinými nedostatky jejich výběru metody nebo pěstebního média a odlisťování může být katastrofální pro každou jinou než zdravou kytku. 

Právě kvůli tomu, často váhám jestli přidat odlisťování do mixu výzev pro začínající pěstitele a důrazně doporučuji jakýmkoliv pěstitelům experimentovat s odlisťováním (nebo jakoukoliv jinou extrémni metodou změny růstu) jen ve vegetativní fázi kde není takřka nic v sázce

Jak už bylo řečeno, věřím že jediný důvod proč byste měli nechat rostlinu konopí kompletně bez odlisťování je venkovní situace kde chcete co možná největší rostliny. V tomto případě můžete nechat odlisťování na pozdní léto nebo jeho střed po úplném roztažení a rozvětvení.

Způsob jakým praktikuji tuto metodu (pěstování uvnitř) nenechává listům šanci zestárnout. Žádným listům není dovoleno existovat více než dva týdny. Začínám od vrcholků kvůli odstranění zastínění. Odstraňování spodních listů se nevztahuje ke strategii osvětlení obvykle střední a spodní části která je zastíněná a dodání jim extra světla navíc. Ale stále odstraňuji starší ošumnělé listy kvůli udržení pořádku.

A to je bod kde se stává odlistění kontroverzním. Hodně pěstitelů se domnívá, že takovéto kontrolování růstu během vegetativní fáze zásadně ovlivní sklizeň. A já rozumím proč to tak může vypadat, především pro nové pěstitele, kteří předtím neprošli skrze několik úplných cyklů konopné sklizně.

Experiments show, again and again, that large plants with intensively prepared structure during extended Veg cycle yield far more than untrained, smaller, force-flowered inpiduals. Pokusy ukazují, znova a znova, že velké rostliny s intenzivně upravovanou strukturou během prodloužené vegetativní fáze plodí mnohem více než netrénované, menší, nuceně-vykvetené rostliny.

Nebula Haze z GrowWeedEasy.comTaké jsem zjistila, že to je ten stejný případ.
Malé rostlinky konopí, které jsou přepnuty do květu v extrémně mladém věku mohou být zábavné pro experimentování, ale produkují zanedbatelné výnosy. Investice více času během vegetativní fáze pro nabrání objemu, zatímco kontrolujeme tvar a růst rostliny pro mě dramaticky zvýšil výnosy.

Pravda je takové, pro rostliny konopí, že skutečný 'tajný recept' pro získávání enormních výnosů je, pokud perfektně připravíte vaše rostliny pro fázi květu. A jak každý pěstitel ví, jakmile jste hluboko v květu, už nezbývá mnoho co byste mohli udělat pro obrovské, nekontrolovatelně rostoucí kytky, krom toho že vydržíte, budete se modlit a příště uděláte lépe.

NEDĚLÁM lollipopování (ostříhání jen spodních listů) a důrazně i radím nedělat to. Používám odlisťování k zkušené a obratné přípravě rostlin během vegetativní fáze, tak že lollipopování se stává kompletně nepotřebným. Jsem na misi pro znovuzaměření pěstebních technik k neodstraňování žádného produktivního růstu. Věřím, že jen listy by měly být odstraňovány..

V konečném důsledku, technika odlistění je velkým nástrojem v pěstitelově paletě nástrojů, která vám dovoluje ovládat vegetativní fázi. A pak může být použita ve Fázi květu k zmaximalizování výnosů.

Odlisťování je Velkým Tajemstvím pro Vysoce-Výnosné, Kompaktní Rostliny Konopí

Mým styl zahrnuje intenzivní odlisťování současně s twistováním a tréningovou metodou (verze superkropingu) ta použití jen jednoduché sítě k podepření.

Také je odlisťuji v této fázi. Jediné rostliny které topuji více než jednou jsou ty ze kterých beru klony. Obvykle neudržuji záměrně matky, namísto, prostě klonuji klony a cykluji vše znovu.

Tady je detail klonu ve vegetační fázi, který je zastříháván už podruhé.

Předtím

Young Marijuana plant before being defoliated

Potom

Young Marijuana plant after being defoliated

Pro nejlepší výsledky byste měli začít s odlisťováním ve fázi růstu. Odstranění listů ve fázi květu je přínosné po stádiu roztažení ale nejdůležitější pro kontrolu výnosu je úprava a vytvoření více kompaktní rostliny s více oblastmi pro tvoření palic v dané velikosti rostliny.

Stříhání a ohýbání chce zkušenost ale musíte to dělat abyste zkušenost získali. Pokud začnete ve veg. fázi neriskujete zatím žádné palice. Vegetativní rostliny jsou nahraditelné tak můžete experimentovat a vyčlenit více času abyste je připravili.

Popsal bych svoje stříhací metody jako "agresivní." Jakmile je jednou vaše rostlina trénovaná, aby se vyrovnala s odlistěním, je těžké něco zpackat. Plus, po letech zkušeností, mám vyvinutý čich na to jak tyto rostliny rostou a téměř vždy vím jaký bude výsledek.

Ale odlistění nekončí ve vegetativní fázi. Pokračuji s vytrháváním větrných listu pryč u kvetoucích rostlin k odkrytí palic.

Jak kdy a jak často, ale moc ohledně toho nezacházím do vědeckých detailů.

Pokud věci vypadají příliš listnatě, znamenajíc že vidíte více listů než míst pro palice při pohledu na rostlinu, může být další čas pro odlistění. To obvykle zabere kytce tak týden až 10 dní k tomu aby se znovuzalistnila do bodu že u ní budou 2-4 nové listy, které zmohutněly a zezelenaly pro další odlistění.

Tento opakovaný odlisťovací proces dovoluje nižším růstům od dospívání k okamžitému zalistění.

Odlisťování vybudí růst ve spodní a střední části vystavením těchto jinak zastíněných částí novému světlu. Samozřejmě, nováčci by měli s touto technikou začít pomaleji, ale když začnete pomaleji tak neodstraníte dostatek listů na to, abyste uviděli nejlepší výsledky.

V podstatě samozřejmě vždy chcete zamezit jakémukoliv 'stínu'.

Tady je příklad odlisťování samice, která je dva týdny v (12-12) květu.

Před
 Marijuana girl 2 weeks into flowering, about to be defoliated

Potom
Marijuana girl 2 weeks into flowering, right after being extensively defoliated

Povšimněte si teď, že vidíte světlo procházet celou rostlinou. To je dobrá věc z hlediska osvětlení, narozdíl od toho když nevidíte nic jen listy jako v předchozím obrázku.

Počkat, říkáte že jste chtěli vidět jaké palice získám ze SPODKU rostliny?

Získáte výrazný růst na odlistěných kytkách

Extensive bottom growth on marijuana plant that has been defoliated

Toto je ráno při sklizni. Zatímco jsou někteří posedlí vrchím růstem, já mám rád dobře vyinuté spodní části. Vrch je dán. Pokud jsou spodky takto vyvinuté, vršky jistojistě dostávají také svůj podíl světla. Mám rád své samice adekvátně vyvinuté.

Jste připraveni začít?

Můžete začít zvolna a zkusit ponechat listy, ale co se stane když uvidíte výsledky jako explodující růst prostřední části s novým odcloněním. Dává smysl, že když odstraníte kousek tak jsou zde dobré výsledky a pak odstraníte více dokud nebudete plně naladěni na stříhání těchto kytek.

Doporučuji začít s odlistěním hned jak si začnete všímat že vaše rostliny jsou celkově 'zarostlé'. Začněte odstraňovat velké listy z větví a sledujte výsledky. Neodstraňujte žádné větve nebo větvení pokud chcete zvolit tuto metodu.

Idea je odstranění zastínění, NE odstraňování základů pro tvorbu palic. Dovolte jim zalistnění zase na týden a pak odstraňte znova když vypadají listnatě.

Tato samice má 80cm2 a je 75cm vysoká. Byla neustále odlisťována během 11 týdnů dlouhého cyklu květu stejně jako během růstu. Žádné zkracování větví nebo palic, všechny jsou zavalité a odkryté. Měl jsem z ní 300g sklizně. Rostliny konopí nerostou takto přirozeně. Odlisťování během růstu a květu je jediný způsob jak získat výsledky jako je tento.
 

Defoliation is the only way to grow marijuana plants this 'flat'

 

Odpovědi na 3 Nejčastější Otázky Ohledně Odlisťování Konopí.

1.) Které Velké Listy Mohu Vytrhnout?

Never damage the tiny shoots butted up next to your fan leaves, as they can form into new colasVšechny.

To byla krátká odpověď.

Odstraňuji vše co se dá lehce odcvaknout mezi palcem a ukazováčkem. Mám taky nějaký střihačský nástroj jako nůžky pro ten účel.

Nesnažím se dostávat příliš blízko k palicím jakmile začínají lepit pokud to tam není vše příliš namačkané. Jakýkoliv list který je spojen dost dlouhým stonkem a je lehce odštípnutelný je dobrý.

Listy v palicích jsou připojeny hlouběji v chomáči kde se dělá palice a je těžké odstranit je rukou. Neškubu nebo netrhám listy přímo. Odstřihuji ho s nadhledem pomocí palce. Nebojte se pahýlů, které po listech zůstanou, vysuší se a odpadnou. Nejlépe když se nedostanete blízko k rostlině, a to hlavně v plísní ohrožených klimatech.

2.) Může být Odlistění Použito v Jakémkoliv Pěstebním Médiu?

Ano. Médium není rozhodující. Zvolte to, co máte rádi.

Odlistění funguje skvěle pro konopí pěstované v půdě, kokosu, perlitu, vermikulitu, DWC, bubbleponii and v jakémkoliv dalším médiu v jakém konopí roste.

3.) Nikdy Jsem Neodlisťoval a Teď Jsem Několik Týdnů v Květu s Vysokými, KEŘOVITÝMI Rostlinami, které se Vymknuly Kontrole.. Pořád Můžu Začít s Odlisťováním?

Pokud jste nikdy neodlisťovali, začněte střídmě ze začátku, i když vaše rostliny vypadají zdravě.

Dělejte to přiměřeně zprvu a pak trošku více denně. Odstraňte velké větrovité listy abyste zamezili větvím vyrůst ještě vyšší.
 

Tak to máte, základní úvod do odlisťování pro vysoké výnosy. Je načase aby odlisťování šlo do hlavního proudu!

 

Tady je návod na odlisťování od jiného pěstitele!

Přečtěte si více o technikách trénování konopí

 


 

O Autorovi:

Keef Treez "The Defoliator" - Odlisťovač napsal několik článků na ICMag.com, Overgrow, a CannabisWorld, které jsou stále velmi populární a kontroverzní od té doby co byly vytvořeny, obdržely mmilióny shlédnutí. Bydlí v krásné, vysoko umístěné zemi kde legálně poskytuje pečování..

Podívejte se na jeho článek o odlisťování na ICMag.com: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=174163

 


 

CheckItOut

FOR SERIOUS GROWERS ONLY
 
You've told me you're looking for a complete guide to growing marijuana that covers everything, from beginner to ultra-advanced.
 
And defoliation is just one technique to getting seriously killer harvests. If you want to learn ALL the secrets...
 
Learn from the best!
 
 
Total care explained step-by-step... indoors... outdoors...
 
Monster cropping... advanced growth control... bud production secrets... and much, much more...
 
Over 700 pages of pictures, tutorials and advanced insider tips!
 
Get Instant Access to It All Right Here: GrowWeedEasy.com/growing-elite-marijuana
 
I thought I already knew it all, but after I went through this grow bible, I discovered that there were still lots of easy ways I could increase my yields and grow even more potent buds! I find myself going back to it again and again for new ideas.
 
-Nebula

Turn on images to see this


 

Wanna "steal" this article?

Here at GrowWeedEasy.com, we are dedicated to getting this information into as many hands as possible. You are welcome to republish this entire article as long as you do not edit, remove or or otherwise change any part of it without permission, including this note at the bottom.

Learn the Basics to Growing Marijuana here: http://www.growweedeasy.com/basics

Please don't hesitate to Contact GrowWeedEasy.com with any questions.

Happy growing!

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist