Tady jsteKterá Pěstební Světla? | Příručka Pěstebního Osvětlení pro Konopí

Která Pěstební Světla? | Příručka Pěstebního Osvětlení pro Konopí


by Nebula Haze

Obecně řečeno, když pěstujete konopí, Více Světlá = Více Palic

Která Pěstební Světla Jsou Pro Mě ta Správná?

Pěstební Světla pro konopí, která zvolíte rozhodně nejsou jediným faktorem ovlivňujícím váš pěstební úspěch a výnos.

Ale... pokud jsou všechny ostatní faktory rovnocenné, obecným pravidlem pro pěstování konopí je, že více světla = více květů/palic. Ale existuje mez, kdy je příliš mnoho světla.

Jak Porovnat Pěstební Světla pro Konopí

Přeskočte přímo do sekce o které se chcete dozvědět více...

Chci Levné "Začátečnické" Pěstební Osvětlení pro Konopí
Varování! Nehledě na to jaké pěstební světlo zvolíte, ujistěte se, že pořídítestínidlo
 

HID - Vysoce Intenzivní Pěstební VýbojkyVysokotlaké Sodíkové Výbojky (HPS) jsou zlatým standartem pro pěstování konopíMetal Halidová Pěstební Světla (MH) vydávají nádherné světelné spektrum pro vegetační fázi konopí

CFLs - Kompaktní Fluorescenční Osvětlení
 

Fluorescenční Osvětlení jako je T5 může být nízkovýhřevné, nízkospotřební energetickou volbou při pěstování konopíCFL úsporky mohou být skvělé pro malé, ukryté pěstováníT5 Pěstební Osvětlení & Jiné Fluorescenční Osvětlení
 

LED - Didody
 

Indukční Osvětlení: zahrnuje Magnetické Indukční Pěstební Osvětlení & Plazmová Pěstební SvětlaLED pěstební světla jsou nízkozahřívající se a nízkoenergeticky náročná pěstební světla pro konopí

Indukční Osvětlení

 

 

mám pěstební světla, chci jen Dokoupit...

Která Pěstební Světla Máte Nyní? (podívejte se na vylepšovací příručku!)

Potřebujete doplnit vaše pěstební světla nebo úplně vyměnit současná? Zjistěte více zde: http://www.growweedeasy.com/grow-light-upgrade-guide

Jak zvýším výnosy uvnitř? http://www.growweedeasy.com/5-tips-increase-yields-growing-indoors

Pro ty co chtějí pořídit pěstební světla úplně poprvé, informace na této stránce mohou přijít vhod pokud chcete najít a zvolit to nejlepší osvětlení pro vaše místo a potřeby.

 

Úvod do Vnitřního (Indoor) Pěstebního Osvětlení pro Konopí

Obyčejné žárovky se NEHODÍ pro pěstování konopíJste připraveni začít pěstovat konopí s vnitřním osvětlením?

Rostliny konopí nejsou jako vaše průměrné domovní rostliny.

Prožijí celý svůj život (od semínka ke sklizni) jen v jednom roce;  potřebují dostat mnoho světla pro to aby vytvořily dostatek energie pro velký růst a produkci palic (květů konopí).

Rostliny konopí chtějí o mnoho více světla než většina domovních rostlin. Nechtějí růst v okně. Tím "větším světlem" myslím světlo, které zasahuje až k vaší rostlině. Nyní jistě , zvýšení jasu nezvýší výnos pokud je vaše rostlina konopí nemocná nebo nezdravá a i se zdravou rostlinou získáte navíc jen do určité meze (v určitém bodě jasu, vaše rostliny konopí jednoduše nebudou moci použít více světla).

I když přidáním většího jasu/svítivosti s lepšími pěstebními světly (především při použití s technikami trénování konopí) to může být jedna z nejpřímočařejších cest pro zvýšení výnosů při pěstování uvnitř.

Obecně, budete potřebovat speciální typ světel (pěstebních světel) pro pěstování konopí, i když některé obyčejné domovní osvětlení může také fungovat, pokud víte které.

Prosím poznamenejte: Obyčejné žárovky NEjsou vhodné pro pěstování konopí!

Když pěstujete konopí venku, slunce je v podstatě jediné světlo, které vaše rostliny potřebujíSamozřejmě, pokud plánujete pěstovat konopí venku, slunce bude obecně jediné světlo, které potřebujete pro vypěstování vaší vlastní trávy. Pokud pěstujete venku, vaše konopí potřebuje růst na slunném místě s přebytkem přímého slunečního světla po celý den. Pro nejlepší výsledky, rostliny by měly dostávat silné sluneční světlo 8+ hodin každý den.

Pro vnitřní a venkovní pěstitele je důležité se naučit o nepostradatelného vlivu světla na fotoperiodickou rostlinu jako je konopí. 

Konopí je "kratko-denní rostlina," což znamená, že rostliny konopí nezačnou tvořit palice dokud se jejich "dny" dostatečně nezkrátí. Rostliny jako konopí mohou vycítit změnu periody tmy, a použít délku tmy každou noc jako interní hodiny (12-42) naznačující rostlině kdy začít kvést. V přírodě, rostliny konopí začnou kvést v létě, takže se tvoří palice a semena jsou vytroušena předtím než přijde zima a zabije rostlinu.

Tma je důležitá pro tvorbu palic. Kannabis je "fotoperiodická" rostlina, což znamená že množství nerušené tmy je tím co určuje kdy rostlina začné kvést (tvořit palice). Většina rostlin konopí nezačne kvést dokud nebudou dostávat dlouhé (12+ hodinové) noci. K tomu aby tvořilo konopí palice správně, rostliny konopí potřebují dostávat 12+ hodin celkové tmy každý den až do sklizně. 

Poznámka: Pravidla ohledně tmy neplatí pro samo-nakvétací (autoflowering/automatické) odrůdy. Samo-nakvétací (nebo Ruderalis) rostliny jsou speciélním typem konopí které se pěstuje jen ze semen. Samo-nakvétací odrůdy nedbají na fotoperiodu světla. Ve skutečnosti, samo-nakvétací rostliny budou připraveny ke skliztni asi za 3 měsíce (plus mínus asi měsíc v závislosti na odrůdě) absolutně bez ohledu na délku tmavé periody v noci. Kvůli tomuto krátkému životu, samonakvétací odrůdy zůstávají velmi malé. 

Je velmi nepravděpodobné že se dostanete k samo-nakvétacím semenům pokud je přímo neobjednáte ze semenné banky. I když pravděpodobně nerozeznáte rozdíl mezi samonakvétacími a fotoperiodickými palicemi (palice jsou stejné), automaty jsou recesivní zvlášností, a obvykle se neobjeví pokud se někdo takto specificky nevyšlechtí. Zatím jsem neslyšela o tom, že by lidé nalezli semena a ty by byly samo-nakvétací. Pokud máte neznámá semena, předpokládejte, že tato semena budou fotoperiodické.

Zjistěte více o samo-nakvétacích odrůdách a fotoperiodických odrůdách zde: http://www.growweedeasy.com/autoflowering-vs-photoperiod

Faktor, který určuje kdy fotoperiodické odrůdy začnou tvořit palice je fotoperioda, nebo délka času kdy rostlina bude v úplné tmě každý den.

Venku, slunce řídí kvetení (kdy vaše rostliny začnou palicovatět). (pokud nemáte samo-nakvétací rostlinu). Když se noci začnou prodlužovat v pozdním létě a na podzim, vaše konopí začně přirozeně kvést dokud noc nebude narušena světlem.

Use an automatic timer to turn your marijuana grow lights on and offUvnitř, máte pod kontrolou kvetení (kdy vaše rostlina začne tvořit palice). Jako pěstitel, uděláte to přizpůsobením světelného režimu, obvykle zapojením pěstebního osvětlení na automatický časovač. Tyto časovače mohou být zapojeny do jakéhokoliv spínače, který bude zapínat a vypínat světla jako byste to dělali vy (jako automatický světelný spínač).

Kolik světla mám dát svým rostlinám každý den? http://www.pestujtejednoduse.cz/svetelne-rezimy-rozvrh

Některé odrůdy konopí jsou "samo-nakvétací" což znamená, že ignorují délku fotoperiody, ale tyto odrůdy jsou méně časté, dokud tedy nekoupíte speciální samonakvétací semena. Co jsou samonakvétací odrůdy? http://pestujtejednoduse.cz/samonakvetaci

Barevné spektrum světla, které vaše rostliny dostávají má malý vliv na jejich vegetativní fáze a fáze květu. Světlo, které je blíže modrému spektru napodobuje Jaro/Léto zatímco světlo v červeném spektru simuluje slunce jako na Podzim/V Zimě. Pokud koupíte světla určená pro pěstování konopí (jako ty uvedené na této stránce), vaše barevné spektrum bude blízko pro ideální výsledky. I když dodáte špatné světlo ve špatnou dobu, rostliny budou stále růst a produkovat palice. I když je dobrý nápad mít barevné spektrum pro každou fázi, tak barevné spektrum vašeho světla má malý efekt na vývoj vaší rostliny ve srovnání s fotoperiodou (jak dlouho budou rostliny mít tmu každý den).

Velkou výhodou použití vnitřního osvětlení je efektivní kontrola osvětlení vašich rostlin.

Vnitřní pěstitel také může určit jak blízko budou rostliny ke světlům. Vnitřní pěstební světla následují inverzní pravidlo světla. Světlo z vnitřních pěstebních světel není jako to ze slunce. Slunce je tak daleko, že inverzní pravidlo světla nedělá rozdíl - vaše rostlina dostane asi stejkné množství světla když bude na zemi nebo 5 metrů ve vzduchu. 

Inverzní Pravidlo Světelné IntenzityPoužití vnitřních světel je rosdílné než pěstování pod sluncem. Čím dále je rostlina od vnitřního umělého osvětlení, tím méně intenzity světla dostane. S pěstebním osvětlením, množství světla zachycené rostlinou klesá čím dál tím více s tím jak daleko je od světel.

To je velká část toho, proč je udůležité porozumět jak daleko vaše světla musí být, v závislosti na tom, jaký typ světla máte.

Kvůli této naprosté kontrole nad světlem při pěstování uvnitř, vnitřní pěstitel dodává velmi stabilní pěstební podmínky, včetně osvětlení, vlhkosti, teploty, zalévání, atd. Venkovní pěstitelé jsou mnohem více závislí na lokálním klimatu a počasí ohledně dodávání toho co jejich rostliny potřebují..

Nejčastější typy pěstebních světel pro konopí jsou HID světla.

HID Pěstební Světla

 • Metal Halidová (MH)

 • Vysokotlaký Sodík (HPS)

Rostliny konopí kvetoucí pod HPS pěstebními světly - všechna HPS světla produkují světlo, které vypadá žlutě

HID pěstební světla jsou silná a prověřená skvělými výnosy.

Jakou velikost HID pěstebních světel pro moje místo? http://www.growweedeasy.com/mh-hps-upgrade-guide

S HID světly, budete mít ty nejlepší výnosy ve srovnání s jakýmykoliv jinými umělými světly při porovnání spotřeby energie. Ale s většími světly budete muset nainstalovat také nějaký druh odtahového systému vzduchu pro správné odvedení tepla pryč. Pro pěstitele, kteří chtějí učinit tyto extra kroky potřebné pro MH/HPS pěstební světla, výsledky za to stojí!

Můžete také pěstovat konopí za použití Kompaktních Fluorescenčních Světel (CFL úsporky) a LED pěstebního osvětlení. Tyto druhy světel jsou obecně menší než HID světla. Ani jedna nefunguje tak dobře jako HPS sodík pči výnosu/waty. 

CFL se dobře hodí na menší pěstební místa, a u LED se věří, že produkují kvalitnější palice.

Jaky typ pěstebních světel bych si měl pořídit?

Každý typ světel má své výhody a nevýhody, ale budete potřebovat najít ty, které se hodí pro váš rozpočet, pěstební prostor a pěstební styl.

Zde je základní rozpis nejčastějších pěstebních světel a pěstebních způsobů..
 

Začátečnická Pěstební Světla

CFLs can make great grow lights for small, stealthy growsFluorescent Grow Lights like the T5 can be a low heat, low electricity option for growing marijuana
CFL nebo fluorescenční osvětlení

 

Plusy

 • Jednoduché na zapojení & údržbu - skvětlé pokud chcete "Smočit Nohy" a vyzkoušet, nebo pokud máte malý začátečnický rozpočet

 • Může být ukrytý způsob pro malé nebo mikropěstování - Malá výhřevnost, nízká spotřeba

 • Použitelné na velmi nízkém prostoru, i v koši na odpadky

 • Pokud povýšíte na lepší světla později, stále budete moci použít tato světlo pro klony nebo mladé rostliny ve vegetační fázi

Mínusy

 • CFL jsou jedny z neméně efektivních pěstebních světel (když zvážíme produkované světlo/použitou energii)

 • Můžete pěstovat jen malé rostliny (nehodí se na větší pěstování)

 • Mají sklony k nižším výnosům než jiná pěstební světla

 • Může být obtížnější kontrolovat výšku (rostliny musejí být drženy na blízkou vzdálenost pod těmito světly)

Pro levné, malé pěstování 1-2 rostlin. Pro někoho kdo nemá peníze navíc. Pro pěstitele s malým/nízkým pěstebním prostorem. Pro pěstitele, který to chce jen zkusit aniž by musel mnoho investovat do začátku.

Zkontrolujte klidně tento návod jak začít pěstovat konopí pod CFL úsporkami za méně než $300.

Pěstování Konopí s CFLs- Co Nový Pěstitel Potřebuje Vědět

Podívejte se na kompletní návod jak upgradovat CFL pěstební světla!

Zjistěte Více o CFL vs MH/HPS

 

Pěstební Světla Deluxe

Metal Halide Grow Lights (MH) give off a wonderful light spectrum for marijuana's vegetative stage High Pressure Sodium Grow Lights (HPS) are the golden standard for growing marijuana
MH / HPS Kombo (HID Sodíkové Pěstební Osvětlení)

Plusy

 • Vypěstujete mnoho rostlin uvnitř

 • Velmi jednoduchá údržba

 • Jsou k dostání v malých a velkých provedeních aby se hodila pro mnoho pěstebních prostorů. Zjistěte zda je vaše pěstební místo dostatečně velké pro použití MH/HPS světel

 • HID jsou efektivní pěstební světla pro konopí; MH/HPS produkují větší výnos než ostatní typy pěstebních světel při uvážení spotřebované elektřiny

 • Zlatý standard pěstování uvnitř - HID jsou nejrozšířenější, nejvíce otestovaná pěstební světla, používaná pro pěstování konopí po desítky let

 • Víte co očekávat - mnoho lidí zjístí, že HID jsou jedny z neintuitivnějších pěstebních světel, a je mnoho přímočarých návodů pro pěstování konopí s těmito MH/HPS světly

Mínusy

 • Tyto žárovky nemůžou být zapojeny běžně do zásuvky; potřebují speciální obal a balast (obykle se prodává pohromadě - Řekněte Mi Více: http://www.pestujtejednoduse.cz/hps-pestebni-svetla-sestaveni

 • Jako jakýkoliv jiná vysoce-výkonná světla, větší HID často potřebují odtahový systém pro ventilaci tepla pryč - Naučte se jak udělat levný, skrytý odtah pro vaše MH/HPS lights: http://www.pestujtejednoduse.cz/hps-odtah

 • Může být dražší na pořízení & nachystání pěstebního místa

Pokud máte trošku peněz pro začátek, pěstební místo nebo skříň, kterou nikdo neuvidí, a ochotu investovat trošku více času a úsilí do sestavení, pak HPS (Vysokotlaký Sodík), nebo kombinace Metal Halidu a HPS světel je vaší nejlepší volbou.

Obojí MH a HPS světla mohou být použita pro celý pěstební cyklus a fungují skvěle. Ale budete mít ještě lepší výsledky když použijete oba typy HID světel - MH a HPS.

Použijte vaši Metal Halidovou žárovku pro vegetativní fázi, a HPS sodíkovou výbojku pro fázi květu. Tato kombinace pěstebních světel blízce napodobuje přirozené světlo slunce během rozdílných období, a je nejvíce otestovanou kombinací světel pro pěstování konopí. Mnoho moderního balastu má nyní podporu použití obou druhu žárovek.

Podívejte se na kompletní MH/HPS pěstební příručku pro upgrade!

 

Světla "Šíleného Vědce"

LED grow lights are low heat, low electricity marijuana grow lights
LED Pěstební Osvětlení

Plusy

 • Mnoho pěstitelů uvádí, že LEDky produkují vyšší obsah pryskyřice a lepší chuť/vůni než jiná pěstební světla. Tento typ světla produkovaný LEDkami může zposobovat u konopí větší tvorbu trichomů (blyštivé části) a terpenoidů (vůně) ve fázi kvetení.

 • LED pěstební světla jsou úsporná - produkují mnoho světla k poměru spotřebované elektřiny

 • LED pěstební světla se neustále vylepšují pro využití v pěstování - LED jsou relativně nové a výnosy konopí rostou zatímco jejich ceny  klesají

 • Většina LED světel má vestavěný větrák tak, aby rozháněl teplo pryč od rostlin

 • LEDky mohou být zapojeny přímo do zdi - žádná potřeba dalších věcí/balastu 

Mínusy

 • Vyšší pořizovací cena

 • Nevěřte všemu marketingovému tlaku o LEDkách - pokud tvrzení zní příliš dobře na to aby to byla pravda, takže kdoví jestli tomu tak bude! Někteří pochybí obchodníci se snaží vydělat rychlé prachy prodáváním špatně navržených nebo neotestovaných LED panelů nic netušícím pěstitelům, často se ohánějíc přehnanými frázemi. 

 • Menší výnos/wat než HPS osvětlení

 • LED, jako všechna další světla produkují teplo. U větších modelů (používajících mnoho LED čipů) budete muset odvětrávat horky vzduch ven, i když má LED panel vestavěný větrák.

 • Špatně navržené LEDky mohou způsobovat blednutí, křupavé listy, tečky a jiné pěstební problémy. To se může také stát pokud budete mít LEDky příliš blízko u rostlin. Vždy zakuoujte LED od důvěryhodných zdrojů, kteří otestovali jejich panely na opravdových rostlinách konopí! Také se podívejte zda prodejce uvádí jak daleko se mají nacházet LEDky od vrcholků vašich rostlin.

Pro pokročilejšího pěstitele, který chce používat nepokročilejší technologii, přičemž bude dosahovat co možná nejvíce kvalitních palic, LED pěstební světla mohou být nejlepší volbou při vašem dalším pěstování. 

Nakupte LED Světla jen od důvěryhodného zdroje!

Je celkem důležité abyste vybrali LED panel y od společnosti, která je otestovala na opravdových rostlinách. Je také doporučeno zakoupit světla od společnosti s alespoň 1 letou záruční dobou

Které společnosti mají otestovány svá LED světla na opravdových rostlinách?

Každý model je rozdílný. Neptejte se jiného pěstitele nebo kamaráda jak použít váš LED panel - zajistěte abyste měli informace přímo od výrobce ohledně správného použití světel. Vždy najděte informaci jak daleko by měly být LED světla od vrcholků vašich rostlin

 

Doplňkové Pěstební Osvětlení
(jednoduše přidají více světla do vašeho pěstebního místa)

 

CFLs can make great grow lights for small, stealthy growsFluorescent Grow Lights like the T5 can be a low heat, low electricity option for growing marijuanaInduction Lighting: includes Magnetic Induction Grow Lights & Plasma Grow Lights
CFL úsporkyflourescenční osvětlení, nebo indukční světla

Plusy

 • Nízká produkce tepla & spotřebované elektřiny pro malé rostliny nebo klony

 • Skvělé pro vyplnění zastíněných oblastí více světlem, nebo může být použito jako boční nasvícení

 • Skvělá volba pro sazeničky, klony a malý vegetativní růst

Pokud jste v situaci kdy potřebujete trošku více světla na specifickém místě, ale nechcete nijak výrazně ovlivňovat teplotu nebo váš účet za elektřinu, CFL úsporkyflourescenční osvětlení, nebo induční světla mohou být "zapojeny" okolo vašich rostlin, aby jim poskytly extra světlo, které potřebují a zvýší vaše výnosy zase o stupínek.

Jsou také skvělou volbou pro menší ropstliny, sazenice a klony, kde málo světla prochází dlouhou cestou.
 

A Teď Kompletní Rozbor Pěstebních Světel Pro Konopí...

 


 

Metal Halid (MH) & Vysokotlaký Sodík (HPS)

Dva hlavní druhy Vysoce Intenzivních (HID) světel používaný pro pěstování konopí je Metal Halid a Vysoko Tlaká Sodíková světla. 

Podívejte se na kompletní MH/HPS návod na vylepšení!

MH / HPS jsou obecně považovány za zlatý standard pro pěstování konopí.

How to Set Up Metal Halide (MH) or High Pressure Sodium (HPS) Grow Lights
Podívejte se na Úplný návod Krok-Za-Krokem Jak Je Zapojit
Metal Halid (MH) a Vysokotlaké Sodíkové Výbojky (HPS)

HID osvětlení může pomoci produkovat velké výnosy. Hodně pěstitelů věří, že Metal Halid/HPS kombinace pěstebních světel dopomáhá dosáhnout největších výnosů u konopí, i když další druhy osvětlení mohou být velmi blízkými soupeři.

I když HPS nebo MH/HPS pěstební světla konzistentně produkují skvělé výnosy, také produkují teplo, které musí být odvětráváno z malých prostor. Tudíž budete muset nachystat větráky a utěsnit prostor pro odvětrání tepla navíc. Někteří pěstitelé dokonce používají tato světla pro zahřátí jejich domů v zimě.

Jak Nachystat Ukrytý Odtahový Systém Pro MH/HPS Světla

Metal Halide (MH) Grow Lights for Growing Marijuana

Metal Halidová (MH) světla produkují světlo s hodně bílým a modrým barevným spektrem. To napodobuje světlo produkované sluncem na Jaře/Létě, což je činí nejvíce vhodná během vegetativní fáze vašich rostlin konopí. 

 

Metal Halidová (MH) pro Vegetační Fázi

Metal Halide - MH for the vegetative stage of marijuana growth

Mnoho pěstitelů používá Metal Halidová světla pro vegetační fázi jejich rostlin konopí.

Mladé rostliny explodují s zeleným, zdravým růstem po vystavení na MH pěstební světla.

Metal Halidová pěstební světla mohou být použita během celého životního cyklu rostliny konopí, ale pokud musíte zvolit jen jedno, většina pěstitelů sáhne raději po HPS světlech pro celé pěstování.

Metal Halidové žárovky produkují modré spektrum, což napodobuje slunce během Jara a Léta, a dává mladým vegetativním rostlinám přesně to co potřebují.

Toto modře zabarvené světlo způsobí vašim rostlinám rychlý vegetativní růst (stonky, větve, a listy), a dovoluje vašim rostlinám růst do šířky a krátce.

High Pressure Sodium (HPS) grow lights for growing marijuana

Je možné přeskočit Metal Halidovou žárovku a použít Vysoko Tlaký Sodík (HPS) po celý růst. Pokud si můžete dovolit jen jednu žárovku a musíte si vybrat mezi MH a HPS, vždy zvolte HPS. Nejlepších výsledků dosáhnete s obojí MH a HPS světlem během růstu.

HPS pěstební světla produkují světlo, které je perfektní pro použití ve fázi kvetení rostlin konopí. Světlo, které HPS vyzařuje vypadá ambrově/žlutě nebo až růžově. HPS výbojky jsou často používány v pouličním osvětlení nebo na velkých prostorách jako jsou stadiony, protože jsou velmi účinné.

Vysokotlaké Sodíkové Výbojky (HPS) pro Fázi Květu

HPS lights are perfect for flowering marijuana plantsVětšina pěstitelů, kteří začnou s MH pak dají Vysokotlaké Sodíkové Výbojky pro fáze květu.

To jim dává výhodu lepšího světelného spektra během fáze květu a produkci větších, potentních palic.  

Vysokotlaká Sodíková Světla produkují růžově žluté světlo s mnoho světlem v červeném/oranžovém spektru.

Toto žluté světlo způsobuje, že se rostlina vytahuje nahoru, zatímco podporuje i růst palic. Použití HPS pěstebních světel ve fázi kvetení mí za následek produkci největších výnosů při množství spotřebované energie.

Výběr vašich MH nebo HPS Pěstebních Světel

Pokud je to poprvé co pěstujete s MH nebo HPS pěstebními světly, může být jednodušší koupit vaše žárovky(výbojky), balast(zapojení/předřadník), a tělo (reflektor) pohromadě jako set. I když se to může zdát složité zpočátku, je ve skutečnosti jednoduché zapojit žárovky, balast a reflektor dohromady.

Nejdůležitější věcí na kterou pamatovat je, že typ žárovky a balastu na sebe musí pasovat. V praxi je to opravu jednoduché a jasné, jen na sebe musíte naroubovat čísla. Odkaz níže vás provede vším.

Proveďte mě skrze proces výběru správného MH nebo HPS Pěstebního Osvětlení pro moji situaci.

Pokud zvolíte jen jeden typ HID světel (z nějakého důvodu nemůžete mít obě MH a HPS), většina pěstitelů zvolí pro pužívání HPS světla od začátku až do konce celého života rostliny. Jen buďte opatrní/jemní během fáze sazenic! HPS světla také způsobují že se mladé sazeničky vytahují, takže můžete chtít zaměstnat nějaké techniky kontrolu růstu takže vaše rostliny porostou přesně jak budete chtít.

Ze všech dalších typů HPS světel, 600W HPS osvětlení je nejúčinnější co se týče produkovaného světla a použité energie.

A co se týká údržby a sestavení, pak Metal Halidové a Sodíkové Výbojky jsou téměř identické. Obojí je velmi jednoduché a přímočaré.

Jak Daleko by Mělo Být MH/HPS Světlo od Mých Rostlin?

Kterou Velikost Světla Pro Moje Pěstební Místo?

How to set up MH or HPS Grow Lights

Ukažte mi jak sestavit můj MH/HPS pěstební osvětlovací systém krok-za-krokem

Všechna HID světla (Metal Halid nebo HPS) potřebují abyste měli...

Tato světla potřebují balast pro kontrolu toku elektřiny do lampy, protože tyto žárovky nemohou být přímo zapojeny napřímo do jakéhokoliv druhu běžných zásuvek. Balast je zapojen do zdi (zásuvky) a vaše světlo je napojeno na balast, stejně jako máte balast pro váš notebook (speciální nabíječku).

Tělo je používáno k odrazu světla dolů na rostliny, a ty lepší mají možnosti které vám pomůžou kontrolovat a správně zapojit váš odtahový systém pro odvod tepla.

HID světla produkují teplo při používání, a téměř všichni pěstitelé by měly mít nějaké druh odtahového systému nebo ventilace.

An air-cooled hood for a 600W HPS lightTo je také důvod proč většina pěstitelů upřednosňuje vzduchově-chlazený reflektor (obrázek vpravo).

Vzduchově chlazený reflektor vám dovolí jednoduše nastavit větrák a přesunout všechen horký vzduch pryč od světel (a pryč z okna nebo jiného přímého spojení ven).

Pokud je toho na vás moc, pak může být jednodušší koupit celý HID systém pohromadě jako stavebnici namísto nákupu všech kousků odděleně. Není nic více frustrujícího (a potenciálně nebezpečného) než zkoušet zapojit věci, které nefungují, dohromady! Ale je jednoduché získat všechny části odděleně, také.

Celým systémem myslím žárovku, balast a tělo (reflekor).

Můžete zakoupit systém, který se bude hodit k vašim nárokům a dokud na sebe budou sedět čísla, můžete být klidní s vědomím, že vše bude spolu fungovat.

Důrazně doporučuji NEkupovat použitý systém osvětlení kvůli ušetření pár dolarů.

Někteří pěstitelé se nestarají dobře o svá světla. A vy tudíž nevíte co dostanete, neplatí většinou žádná záruka.

Navíc, poté co byly HID světla nějakou dobu používána, začnou spotřebovávat více energie zatímco budou vydávat méně světla. Když se toto stane, budete muset vyměnit žárovky.

Proč začínat s napůl použitou výbavou někoho jiného?

Existuje mnoho levných možností pro nové, vysoce-kvalitní vybavení, ale potřebujete znát správná místa kam se podívat.

Pomozte mi najít správné MH nebo HPS světlo pro můj rozpočet

Podívejte se na kompletní MH/HPS pěstební příručku pro vylepšení!

 


Kompaktní Fluorescenční Světla (CFL)

CFLs make great marijuana grow lightsPojem "CFL" je zkráceně "Kompaktní Fluorescenční Osvětlení." 

Tato světla jsou běžně prodávána v domácích potřebách, a dokonce v doregeriích.

Mnoho lidí si neuvědomuje jak tyto běžné domácí žárovky v podstatě poskytují to správné spektrum, které můžou rostliny konopí použít pro svůj růst!

Budete potřebovat dvě nebo tři 42w(150w ekvivalent běžných žárovek) CFL na rostlinu pro začátek.

Tato světla jsou běžně k dostání v Domácích Potřebách, Drogeriích nebo online.

Pěstování Konopí s CFL - Co Potřebuje Pěstitel Znát

CFL vylepšovací příručka - Získejte Správné Žárovky

Můžete si opatřit méně nebo více výkonné žárovky, já mám nejraději žárovky poblíž rozsahu 40w protože vydávají mnoho světla, ale stále jsou menší a praktičtější velikosti.

Growing marijuana with CFL grow lights
Přečtěte si návod jak pěstovat konopí s CFL úsporkami

Některé z větších CFL žárovek (především ty přes 80W) začínají vydávat více tepla, a může být obtížnější namířit je na vaše rostliny. Pokud chcete pěstovat hodně rostlin, nebo opravdu velkých rostlin, budete chtít pravděpodobně upgradovat (povýšit) na MH/HPS kombo protože CFL se opravdu hodí spíše na malé pěstování 1-2 rostlin konopí.

"Soft White" CFL grow lights are perfect for marijuana flowering stageJakmile vaše rostliny začnou kvést, budete chtít pořídit více CFL žárovek pro každou rostlinu, aby se vyplnila 'stinná místa' až o 2 nebo o 3 CFL žárovky na malou rostlinu. Více pro větší rostliny.

V podstatě, když se rozhodujete kolik světel pořídit, chcete se soustředit na to, aby rostlina měla 'plné pokrytí' více než zajišťovat a strachovat se určitým množstvím žárovek nebo watů.

Pokud je rostlina osvícena všude kde jsou zelené listy, pak je to dobré. Pokud tam jsou jakékoliv 'zastíněné' oblasti, pak víte, že vaše rostlina potřebuje více světla.

Je ideální použít 'denní' (6500k) barevné spektrum žárovek pro vegetativní fázi a 'měkkou' (2700k) barvu spektra pro kvetení (i když můžete použít jakýkoliv druh během jakékoliv fáze a rostliny budou v pořádku). Raději používám mix, abych zajistila, že moje rostliny budou mít celé spektrum světla.

Pokud musíte zvolit jen jednu "barvu" CFL žárovky, pak je nejlepší jít do Měkké (Teplé) Bílé (2700K), ta funguje dobře pro vegetační fázi a dělá skvělou práci při kvetení při tvorbě palic.

Doporučuji pořídit nějaké lampy/reflektory se zástrčkami, které můžete použít pro napájení vašich žárovek.

Tato zapojovací světla se dají připnout téměř k čemukoliv a mají odrazovou plochu pro vaše světla.

There are lots of way to get creative when growing with CFLs. This item splits 1 CFL light socket into 4.Pokud se díváte po světlech/lampách, vyhněte se čemukoliv vyrobenému z plastu (je to levné a rozbije se to) a zkuste najít něco s alespoň 2-3 metrovou šňůrou.

Můžete být překvapeni jak obtěžující je zkoušet najít způsob jak zapojit 1.5 m dlouhé světlo.

Pro maximalizaci světla, které vaše rostlina dostane, můžete použít rozdvojkyrozbočku pro světlo adapter abyste zapojili dvě světla na zásuvku (bez rozdvojky to pravděpodobně nebude pasovat).

Zapojení 2-4 světel na zásuvku může být častokrát levnější než nakupovat samostatně světla do každé zásuvky, především když koupíte online. Je to také lepší pro zapojování okolo rostlin.

Přečtěte si návod jak pěstovat konopí s CFL úsporkami

A heavy-duty clamp light socket with reflectorTwo Compact Florescents put into one plug using a twin socket adapter and a light socket extender

CFL pěstební světla od pěstitele iskraiskra
Example of a great CFL setup for growing cannabis plants by grower iskraiskra
(klikněte pro náhled)

 

Podívejte se na kompletní příručku upgradování CFL!
 


T5 Pěstební Světla & Jiná Fluorescenční Osvětlení

T5 Fluorescent Grow Light System for growing cannabisPřed pár lety, pěstitelé obvykle používali jen fluorescenční zářivkové osvětlení jako doplňkový zdroj světla pro jejich rostliny konopí, nebo pro sazenice a klony.

V současnosti jsme mohli vidět vytvoření nových vysoce-výkonných verzí fluorescenčních pěstebních světel, které se mohou používat po celou dobu vegetativní fáze.

Někteří pěstitelé dokonce používají fluorescenční světla jako jsou T5 úspěšně pro kvetení svých rostlin (pokud jsou rostliny drženy při menším vzrůstu díky pěstebním technikám kontroly růstu).

Obecně, doporučuji změnit na silnější světla ve fázi kvetení. Pokud neudržíte rostliny velmi malé, budou potřebovat více světla pro produkci palic a více světla než dokáže fluorescenční osvětlení vyprodukovat. Pokud jste v situaci kdy vaše rostliny vyrostly příliš velké a nemůžete si dovolit pořídit větší světlo, můžete doplnit vaše fluorescenční zářivky přídavným světlem, například můžete suplementovat jejich světlo s několika CFL (kompaktním fluorescenčními úsporkami) kdykoliv si povšimnete "stinných" oblastí. To je jediná malá náprava - opravdová náprava je pěstovat velmi malé (krátké) rostliny nebo povýšit na větší světla pro fázi květu.

Největší problém při použití zářivek je, že světlo které vydávají je použitelné asi do 30 cm nebo tak nějak.

Jakákoliv část rostliny, která je dále než 1-2 stopy od fluorescenčního osvětlení nedostává optimální množství světla, především ve fázi kvetení kdy rostlina potřebuje mnoho světla pro tvorbu palic.

S novějšími výkonými světly jako jsou T5, fluorescenční světlo může být použito dokud jsou rostliny asi 60 cm vysoké, což je tak akorát pro vypěstování krátkých rostlin skrze fázi květu když kontrolujete růst vašich rostlin konopí ve vegetační fázi.

T5 Fluorescent Growth Lights make happy young marijuana plantsSkvělou věcí u fluorescenčních světel je že se moc nepřehřívají a tudíž mohou být ve vzdálenosti 3-10 cm od vrcholků rostlin aniž byste se museli obávat popálení rostlin.

Druhou skvětlou věcí u fluorescenčních světel je, že jsou energeticky úsporné, a při pár watech spotřeby nezanechají známky na vašem účtu za elektřinu.

Existuje mnoho druhů fluorescenčních pěstebních světel, včetně T5, T8 a T12. Důrazně doporučuji vybírat styl T5 fluorescenčního pěstebního osvětlení pro konopí, protože dávají nejvíce při své velikosti a jsou speciálně vytvořené, aby byly schopny dodávat světlo rostlinám až do 60 cm výšky.

Pro optimální výsledky, pro vegetativní růst vyberte fluorescenční světla označená jako "Cool White" nebo "Modré/Studeného" zabarvení (také označovaná jako teplota "6500k").

Pro kvetení, vyberte žárovky, které jsou "Warm White" nebo "Teplé" barvy (obvykle označeny jako "2500K"  or "3000K").

Ovšemže, můžete použít jakýkolv typ během jakékoliv fáze a stále budete mít dobré výsledky. Také jsem slyšela lidi používající "Denní" (5000K) žárovky s úspěchem.

Pokud možno, hledejte žárovky označené jako "Vysoce Výkonné." To zajistí, že budete dodávat nejvíce lumenů (světla) z vašich žárovek. Ale jakékoliv T5 zářivky budou fungovat - stovky pěstitelů konopí mají sklizně, které to dokazují!

Many cannabis growers have successfully used T5s to grow buds
 


LED Pěstební Světla

Můžete nebo nemusíte znát LED pěstební světelné šílenství, které je běžné v kruzích nejpokrokovějších pěstitelů konopí.

LED pěstební světla jsou účinná, mají vestavěné ventilátory, produkují více trichomů, mohou být zapojena přímo do zásuvky a používají pokrokovou technologii - takže to jsou dobré důvody proč jim věnovat pozornost.

Podívejte se na kompletní návod pro vylepšení LED pěstebních světel!

Dnes budu zodpovídat následující otázky:

 1. Co jsou LED pěstební světla?

 2. Proč je tolik kontroverzí ohledně LED pěstebních světel?

 3. Jaké jsou výhody LED?

 4. Které společnosti, pokud vůbec nějaké, mají nejlepší LED pěstební světla (především pro pěstování konopí)?

Co jsou LED Pěstební Světla?

Pěstební světla vytvořená ze světlo emitujících diod jsou běžně známé jako LEDky. Mohli jste vidět reklamy na tato světla, které často zahrnují UFO, a tvrdí že jsou pěstební technologií budoucnosti.

 

Poprvé vynalazeny v 1927, nikdo nenašel praktické využití těchto malých světýlek až do 1962, kdy LED poprvé nastoupily na scénu v 62 roce jako červeně svítící ukazatele na elektronice.

Poté, vývoj LED rapidně pokročil.

LEDky, které byly původně malé a nevýrazně svítící, se zdvojnásobily v efektivitě a světelném výkonu asi dvojnásobně každých 36 měsíců od roku 1960.  

Jak asi víte, lidé zkoušeli pěstovat rostliny pod téměř každým umělým osvětlením které kdy bylo vytvořeno a LEDky nejsou žádnou vyjímkou.

Toto všechno vedlo k vývoji LED pěstebních světel.

Zpočátku, nikdo nebyl schopen úspěšně pěstovat nic pod LEDkami. Každá individuální LEDka je relativně malá a produkuje specifické vlnové délky (barvu) světla a my jsme neuměli úspěšně napodobit požadovanou sílu a barvu slunečního svitu.

Ale skrze pokusy a chyby, jsme nyní vyvinuli opravdu efektivní LED pěstební světla.

Proč existuje tolik kontroverze ohledně LED pěstebních světel?

Někteří lidé říkají jak LEDky fungují skvěle pro pěstování konopí, zatímco jiní tvrdí že tato světla jsou odpad a nemůžou být použita pro pěstování ničeho.

Pravdou je, že obě strany mají pravu.

LED pěstební světla jsou relativně nová, a mají celkem špatnou reputaci na internetu co se týče pěstování konopí. Někteří lidé, zdá se, uvádějí dobré výsledky s LED, zatímco jiní říkají, že nefungují vůbec.

Pravda je, že některé modely fungují skvěle, zatímco jiné prostě nefungují pro pěstování konopí. Je těžké říci co je co dokud nevyzkoušíte rozdílné modely onebo nepoužijete LED panel který byl otestován na opravdových rostlinách konopí.

Jedním z největších problémů tady je nečestnost společností, které neberou v úvahu co je opravdu třeba pro pěstování konopných rostlin, a jen pospojují dohromady několik LEDek. Naneštěstí pod některými z těchto špatně vyrobených LED světel nikdy nic nevyroste, nehledě na to co děláte. 

Zjistitla jsem, že mnoho LED pěstebních světelných systémů nefunguje pro pěstování konopí.

Pokud pěstujete se špatně navrženými LED světly, vaše rostliny budou vykazovat nedostatky, tečky, schnoucí listy a jiné divné problémy. To je důvodem proč je důležiuté mít důvěryhodnou značku LED osvětlení, i když by to mělo stát o něco více než "výhodně" LED pěstební světlo které najdete online od nejmenované společnosti.

Moje shánění se po LED osvětlení začalo protože žiji v Kalifornii, v oblasti kde je teplo problémem. Jsem maIorozsahová pěstitelka která by měla ráda prezentovatelný dům pro hosty, takže jsem nechtěla mít horký pokoj s mnoha hlučnými větráky, které běží celou dobu.

Chtěla jsem úhledny a jednoduchý pěstební prostor ve skříni, ale nechtěla jsem instalovat vzduchotechniku nebo cokoliv takového, což v podstatě vyřadilo HID světla z mého výběru.

Tyto důvody mě také poprvé dostali k CFL úsporkám, které se zdály skvělé pro malého domácího pěstitele.

Ovšem, i když CFL produkovaly dostatek tepla, aby zahrály malé prostory, především tedy když jsem si pořídila větší CFL žárovky abych vylepšila svoji pěstební hru (nedoporučeno! Pořiďte více malých CFL úsporek). 

Closeup of marijuana under an LED grow lightStále jsem nechtěla investovat do odtahového systému, tak jsem začala studovat LED pěstební světla, protože se zdály ještě lepší než CFL co se týče produkování tepla a spotřeby elektřiny. 

Jinou věcí, která mě přitahovala k LED světlům byla vzdálenost jaká je potřeba od rostlin. LED mohou být umístěny relativně daleko od vašich rostlin a nemusejí být tak často přízpůsobovány během vašeho pěstování.

Poté co jsem udělala nějaký průzkum, pořídila jsem si Lighthouse Hydro BlackStar 135 Watt LED pěstební osvětlení v roce 2012. Pak jsem pořídila druhé o několik měsíců později a pěstovala jsem celkově 3 rostliny pod těmito panely a pak dvě malé rostliny pod každým UFO LED světlem.

Fat bud grown under a 90W LED grow light

Moje sklizně byly pod Lighthouse Hydro Blackstar o něco menší než jsem očekávala, a skrze růst listy mých rostlin vykazovaly určité známky stresu (občasné tečky, hnědé skvrny, a jiné známky světelného stresu, především když byly listy blízko k LEDkám), ale palice vyprodukované pod Lighthouse Hydro Blackstar byly vždy zapáchající, ultra-potentní a lepivé, i palice které nevypadaly tak dobře měly vždy výbornou kvalitu.

Byla jsem velice spokojená s výsledky.

A poté jsem měla tu čest najít pěstitele, kteří používali specifické modely LED světel, které fungovaly  FANTASTICKY pro pěstování konopí, dokonce ještě lépe než Blackstar (s kterým jsem byla velmi spokojená).

Tímto bylo prokázáno, že LEDky mohou být použity pro pěstování rostlin konopí od začátku jejich života až do konce. Ale jsou LED světla pro vaše sestavení, očekávání a rozpočet?

Jaké Jsou Výhody LED Pěstebních Světel?

I přes vyšší pořizovací cenu LED, je jednoduché vidět, proč lidé chtěji LEDky v jejich pěstebním místě s konopím...

LED pěstební systémy mají určité výhody:

 • Extrémně efektivní využití elektřiny, teoreticky jsou LEDky více efektivní než jakákoliv jiná pěstební světla

 • Většina modelů má vestavěné větráčky aby rozptýlily teplo

 • LED pěstební světla mohou být zapojeny přímo do obyčejné zásuvky a nepotřebují další balast, předřadníky nebo speciální zástrčku jako jiná světla.

 • Existují určité důkazy, že palice pěstované pod LED obsahují více THC a jiných kanabinoidů (což může být protože konopí produkuje silnější palice když je lehce stresována)

 • Pěstování s LED světly může pozitivně ovlivňovat chuť & vůni vašich palic

Podívejte se na kompletní příručku pro LED osvětlení!

 

Které společnosti mají nejlepší LED pěstební světla (specificky vytvořené pro konopí)?

Podívejte se na kompletní příručku nákupem LED světel!

Není tomu tak dávno kdy LED pěstební světla pro konopí byly vždy dostupné jako panel s několika 1 watovými LED diodami. Takže ve starých dobách, když jste si pořídili 90W LED pěstební světlo, tak skoro vždy mělo 90x 1W LED diod.

Dnes je mnohem běžnější vidět LED pěstební světla a diody v rozmezí od 3W nebo dokonce 5W bulbs.

Něco na co byste měli pamataovat je, že "opravdový" výdej energie LED diod je okolo 2/3 uváděné spotřeby. Jinými slovy "3W" LEDka opravdu produkuje jen 2W. To je důvod proč můžete vidět zmatená čísla jko 90W LED Pěstební světlo (s 45 X 3W LED).

3W a 5W LED diody jsou široce uznávany že mají hlubší prostupnost než staré 1W diody. LED pěstební světla s 3W chipsety často dávají nejlepší výsledky, takže doporučuji pořídit model s 3W diodami pokud možno.

Podívejte se na celé pěstování (od semena až do sklizně) s LED pěstebními světly
(JEN PRO VÁŽNÉ PĚSTITELE)

Pěstitel z výše uvedeného žurnálu používá Pro-Grow LED pěstební světlo, jen z nejdražších (a nejkvalitnějších) LED pěstebních světel dostupných pro lékařské konopí.

Pro Grow X5 LED Grow Light
Pro-Grow jsou jedním z výrobcu LED světel speciálně testovaných
a určených pro pěstování konopí
 

Pro ty z nás, kteří si nemohou dovolit utratit několik stovek dolarů za LED pěstební světla...

Chtěla bych sdílet levnější značku LED Pěstebních Světel které jsou také prověřené tím, že fungují dobře pro pěstování konopí, takže můžete přeskočit pokus omyl.

Lighthouse Hydro BlackStar 135W LED Pěstební Světlo
(3W Diody)

Zjistěte více o Hydro Blackstar

Hydro BlackStar Verdikt:
Dobrá volba pro menšího pěstitele který chce pěstovat 1-2 rostliny

Cena: Okolo $180 (5 tis. Kč, ale dnes už i kolem 3 tis. Kč)

Výhody: Malá výhřevnost, malá spotřeba energie, 1 letá záruka, neuvěřitelně kvalitní palice (vážně potence je 10/10), můžete pěstovat i dvě rostliny pod jedním Hydro Blackstar panelem

Nevýhody: Menší-než-průměrné výnosy, poněkud vzdušné palice, jakékoliv listy blíže než 40cm ke světlu vykazují známky stresu. Tato jednotka má 1 letou záruční dobu a měli byste být připraveni ji používat - někteří pěstitelé reportují, že LED občas přestanou fungovat; pokud se to stane vašemu světlu, neváhejte se ozvat a nechat si ho opravit nebo vyměnit zavčas!

Zde jsou nějaké obrázky rostlin, které byly pěstovány primárně pod Hydro Blackstar panelem. Vrchní tři ukazují rostliny asi měsíc před sklizní, a spodní dvě fotky jsou ze dne sklizně. Fialové obrázky jsou to jak palice vypadají přímo pod LED světly. Klikněte na náhledy pro větší verzi!

This is the bud off of a White Rhino plant that has been growing under the eLoofa LED panel. The buds appear purple/black when they're under the LED light. This bud off of a White Rhino plant was grown primarily under the eLoofa LED panel Extreme close up of White Rhino bud grown under the eLoofa LED grow panel

A White Rhino Cannabis plant grown under the eLoofa LED panel These just harvested White Rhino buds were grown primarily under an eLoofa LED light panel

Close-up of the trichomes on one of the White Rhino buds grown under a 90w LED grow panel
Přiblížění trichomů na jedné z palic rostoucí pod
135W Blackstar LED Pěstebním Panelem (3W diody v chipsetu)

Jiný Obrázek Lighthouse Hydro BlackStar
(s většími verzemi světel: 2 x 240w and 1 x 500w)

2 x 240w and 1 x 500w, all Blackstar LEDs. There are 6 plants, but you can only see 5 plants, the other one is hiding on the right. Keep in mind, these buds were grown with HPS for the first 3 weeks, then HPS+ LED, and finished with LED

Od pěstitele kieflicious: Je tam 6 rostlin, ale můžete vidět jen 5, protože jedna se schovává vpravo. Tyto palice byly pěstovány s HPS první tři týdny, pak HPS+ LED, a dokončeny jen s LED světlem.

 

Podívejte se na kompletní lékařské pěstování konopí pod LED

Přečtěte si kompletní příručku pro nákup LED světel!

 

 


Indukční Pěstební Osvětlení
(Magnetické Indukční nebo Plazmová Pěstební Světla)

Přečtěte si celý článek o indukčních světlech pro konopí

Existuje tady mnoho rozdílných indukčních pěstebních světel objevujících se na trhu dnes. Tato “nová” pěstební světla jsou očekávána svou delší výdrží a větší efektivitou než jiná pěstební světla.

Ale co jsou to vlastně indukční světla, a přežívají tvrzení o nich jen díky podvodu?

Indukční světla jsou unikátní, protože používají indukci nebo elektromagnetické pole pro převod energie namísto elektrickcýh spojů nebo elektrod.

Tato technologie se stala v poslední době populární, ale byla tu už dlouho. Myšlenka světel bez elektrod (indukční osvětlení) přišlo od známého vynálezce jménem Nikola Tesla v pozních letech 19. století..

Světla používající tuto technologii jsou nazývány mnoha jmény, v závislosti na společnosti a na tom jak se světla vyrábějí.

Některé názvy pro indukční světla zahrnují...

 • plnospektrální plazmová světla

 • sírové plazmové pěstební světla

 • MPS pěstební světla

 • sírové lampy

 • Vysoce Efektivní Plazmové Lampy

 • HEP osvětlení

 • magnetická indukční pěstební světla

 • bezelektrodové osvětlení

 • bezelektrodé vakuové zářivky

 • fluorescenční indukční lampy

 • a pravděpodobně mnoho dalších názvů...

Největší Výhody Indukčních Pěstebních Světel

 • Žádné elektrody znamenají delší život: Indukční Pěstební Světla mohou teoreticky vydržet a běžet až 100,000 hodin

 • Indukční světla neztrácejí intenzitu v takové míře jako MH nebo HPS pěstební světla, vydrží na své původní jasnosti i po desítkách nebo tisících hodinách.

 • Protože tato světla vydrží tak dlouho, jsou populární pro osvětlení stadiónů, pouličních osvětlení a jiných typů osvícení tam kde jsou běžné žárovky obtížné nebo drahé vyměňovat

Ale je nová generace indukčních světel vhodná pro pěstování konopí?

Jsou dva hlavní typy indukčního osvětlení:

 • Plazmová sírová indukční světla

 • Fluorescenční indukční světla (magnetická indukční pěstební světla)

Sírová Plazmová Indukční Pěstební Světla

Poprvé jsem o nich psala v roce 2010. Přečtěte si celou recenzi plazmových sírových pěstebních světel, která je stále aktuální, protože se technologie nezměnila.

V té době 250W plazmové světlo stálo asi $1000 (20-25 tis. Kč), a nebyly ani tak efektivní pro pěstování konopí jako $150 (4 tis. Kč) T5 Pěstební Zářivky, které spotřebovávaly ještě méně elektřiny.

Pro sírová plazmová světla se už učinilo několik vylepšení a to právě z důvodu tvoření světla, které je více účinné pro pěstování rostlion, ale nevěřím že by se tato technologie nějak zásadně změnila.

Plazmová pěstební světla ještě nejsou úplně uzpůsobená pro pěstování konopí.

Ve skutečnosti se zdá, že plazmová indukční světla se ztratila z hledáčku pěstitelské komunity během posledních let s tím jak úvodní pozdvižení upadlo.

I když právě v tom období, magnetická indukční světla se zdála jako “další novou velkou věcí” v pěstební technologii...

Magnetická Indukční Pěstební Světla

Magnetická Indukční světla se zdála jako “horkou” věcí na trhu dnes.

Recenze které jsem četla, zdá se, indikovali že magnetická indukční světla fungují dobře v situacích kde i fluorescenční světla fungovala velmi dobře. To je protože indukční světlo je v podstatě “bezelktroddé” fluorescenční osvětlení.

Jinými slovy, indukční světla jsou téměř tou samou věcí jako regulérní fluorescenční žárovky (jako T5 nebo CFL úsporky), jen používají indukce namísto elektrod pro přenos elektřiny do žárovky.
To znamená, že tato světla vydrží déle než fluorescenční pěstební světla, s jinými zásadními výhodami.

Magnetická indukční světla fungují dobře jako doplněk ke slunečnímu osvětlení nebo jiným pěstebním světlům, nebo mohou být použity samy o sobě.

Měli Byste To Zkusit a Investovat do Magnetických Indukčních Pěstebních Světel?

Pamatujte, magnetická indukční světla jsou v podstatě stejnou věcí jako fluorescenční žárovky bez elektrod. Nehledě na to co prodejci říkají nebo něříkají, nepropadněte těmto přehnaným marketingovým tvrzením!

Pokud hledáte magická pěstební světla, která nevydávají žádné teplo, spotřebovávají téměř žádnou elektřinu a produkují nosorožčí výnosy ve srovnání s LEDkami, MH, nebo HPS sodíkem, pak žertujete sami se sebou. Magnetická indukční světla nejsou tím co hledáte.

Ale...

Pokud hledáte typ pěstebních světel, který má malou produkci tepla, používá celkem málo elektřiny, má dobrý faktor pro váš pěstební prostor a nesnášíte časté výměny fluorescenčních žárovek, pak magnetická indukční světla mohou být dobrou volbou pro vás.

Zjistěte více o indukčním osvětlení pro pěstování konopí!

 


 

Doufám že vám to pomůže alespoň tak jak by to pomohlo mě když jsem se poprvé dívala po pěstebních světlech!

Pokud jste ještě nezačali pěstovat, pak je dnešek tím dnem!

Pokud se dostanete do jakýchkoliv problému zatímco budete pěstovat konopí, pak nemusíte na vše přicházet sami. Použijte jednoduchý obrázkový průvodce pro diagnostikování vaší rostliny: http://pestujtejednoduse.cz/konopi-symptomy-obrazky

O Autorce: Nebula Haze

Nebula Haze - Grow Weed Easy.com

V reakci na potřeby návodů zaměřených na nové pěstitele, Nebula spoluzaložila GrowWeedEasy v roce 2010 se spřízněným pěstitelem Siriem Foursidem.

Od té doby, Nebula publikovala mnoho článků o pěstování v tisku a online, účinkuje v online video návodech a lekcích a pokračuje ve svém cíli sloužit ostatním co se týče potřeb komunity pěstitelů lékařského konopí.

"Má mise je ukázat i dalším pacientům s lékařským konopím jak jednoduché je vypěstovat si své vlastní ve skříni."

Přihlašte se do Týdenního Zasílání Novinek Dnes!

 

 


 


Chcete "ukrást" tento článek?

My tady na GrowWeedEasy.com/PestujteJednoduse.cz, jsme zavázáni dostat tyto informaci k tolika rukám jak jen to bude možné. Jste vítání pro znovupublikování tohoto celého článku dokud jej nebudete editovat, odstraňovat nebo jinak upravovat jeho články bez svolení, a to včetně této zprávy na konci.

Prosím neváhejte Kontaktovat PestujteJednoduse.cz s jakýmkoliv dotazem.

Šťastné Pěstování!

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist