Tady jsteJaké Živiny Potřebuji Pro Pěstování Konopí?

Jaké Živiny Potřebuji Pro Pěstování Konopí?


od Nebula Haze

General Hydroponics Flora trio jsou skvělé živiny pro konopí pro všechny pěstitele.

Potřebujete speciální hnojiva pro pěstování trávy? Jak vyberete dobré živiny pro konopí? Přidávání živin pro konopí při pěstování vám může pomoci získat nejlepší potenci, výnosy a růst z vašich rostlin. Rostliny konopí mají dvě fáze života a potřebují správné živiny ve správný čas. 

Jako speciální živiny potřebuji pro pěstování konopí?

 • Použijte “Grow” - Růst (vysoký obsah Dusíku N) živiny  pro vegetační fázi růstu (první životní fáze konopných rostlin)

 • Použijte “Bloom” - Květ (nízký obsah Dusíku N) živiny  pro fázi květu (když se tvoří palice/květy) - v nouzi, hnojiva pro kaktus nebo sukulenty se mohou použít dokud nepořídíte lepší hnojiva, mají totiž podobné živinové poměry

Optimální Poměry Živin N-P-K  pro Konopí
Fáze Života N P K
Vegetativní/Růst Výsoký Střední Střední nebo Vysoký
Kvetení/Bloom Nízký Střední nebo Vysoký Střední nebo Vysoký

To nejsou jediné poměry živin, které by fungovaly pro pěstování konopí, ale tyto fungují dobře.

Pozn.: Nepoužívejte nic s časovým uvolňováním, jako hnojiva spikes, nebo Miracle-Gro půdu - má v sobě příliš dusíku N pro fázi květu).

Hledáte doporučení?

Kdy Mám Přestat Přidávat Živiny pro Konopí?

Počkat! Když je to jen plevel, proč nemůžeme pěstovat konopí v obyčejné hlíně venku?

Existuje tolik možností co se týče živin pro konopí. Tento návod vám pomůže vyjasnit, které živiny pro konopí jsou skvělé pro vaše podmínky.

Pro Všechny Rostliny Konopí - Nízké Dávky Živin Podávané Pravidelně jsou Mnohem Lepší Než Podání Mnoha Živin Současně!

Most nutrient bottles have 3 numbers, called "NPK" which stands for Nitrogen, Phosphorus and Potassium

Většina lahví s živinami má  3 čísla, často nazývané N-P-K, které vyjadřují Nitrogen (Dusík), Phosphorus (Fosfor) a Potassium (Draslík)

(Why "K? The atomic symbol of Potassium is "K" from Neo-Latin kalium)

Konopí potřebuje rozdílné poměry těchto tří živin (stejně jako několik mikronutrientů) v závislosti na tom v jaké fázi života se nachází.

Například, rostliny konopí ve vegetační fázi potřebují dusík, aby mohly živit rozvoj a růst nových listů. Ve fázi květu/tvorby palic, konopí potřebuje méně dusíku a vyšší úrovně fosforu, aby pomohly při správném rozvoji palic.

Grow huge colas that smell amazing by starting out with the best cannabis nutrients

Kvůli rozličným požadavkům konopí, je často pro mnoho pěstitelů jednodušší použít profesionální živinový systém vyrobený pro rostlinu jako je konopí, namísto toho zkoušet namíchat jejich vlastní. S profesionálním živinovým systémem se nemusíte sami zabývat změnou poměrů jednotlivých živin, a nemusíte se bát chemických reakcí, které mohou nastat při kombinování rozdílných živin nesprávným způsobem (což může vytvořit živinové soli a způsobit usazování živin).

Profesionální živinový systém pro konopí zachrání spoustě pěstitelů mnoho času, frustrace a peněz. Je mnoho živinových systém ze kterých vybírat a které byly vytvořeny dlouhodobými pěstiteli a šlechtiteli z celého světa!

Pokud jde o hledání živinového systému, který použít pro vaše rostliny, zeptejte se sami sebe: "Jaké je moje pěstební médium?"

Varování: Pokud jde o pěstování konopí, vyhněte se živinám s jakýmkoliv  "prodlouženým" nebo "pomalým uvolňováním"! Ty můžou způsobovat všechny druhy nečekaných problémů.

Pokud pěstujete v půdě, chcete získat živiny vytvořené pro půdu.

Pokud pěstujete v jakémkoliv médiu krom půdy, jako kokos, nebo bezpůdním mixu, budete chtít získat živiny vytvořené pro hydroponii. Některé živiny jsou ještzě více specifické, jako Canna Coco je vytvořený aby fungoval nejlépe pro pěstování konopí v Kokosu.

U všech živinových systémů, nikdy nezačínejte na plné síle nebo byste mohli popálit vaše rostliny!

Rozdílné odrůdy mají rozdílné požadavky, a některé rostliny jsou velmi citlivé na popálení. 

Doporučuji nové živinové systémy začínat na poloviční síle a zvýšit jen pokud je třeba. Většina pěstitelů nebude nikdy potřebovat zvyšovat úmnožství živin na více než poloviční dávkování pokud rostliny nebudou pod velmi jasnými světly a nebudou růst velmi rychle.

Rostliny používají světlo jako jídlo (a jako palivo pro růst palic), ne živiny. Stejně jako snězení mnoha multivitamínů každý den vám udělá špatně, podávání rostlinám příliš vysoké množství živin jim také udělá zle. S rostlinamu, stejně jako s lidmi, budete mít nejlepší výsledky když budete živiny podávat na regulérní bázi (pravidelně). Nečekejte dokud celá vaše rostlina zežloutne abyste vyjasnili kde byl problém!

Někteří pěstitelé se snaží postrčit svoje rostliny až limitu co budou schopny ustát, podávajíce silnější a silnější dávkování živin až dokud rostlina nezačne vykazovat známky spálení živinami, ale nevěřím, že to je nutné. Někdy je méně více. A myslím, že dokud vaše rostlina nebude vykazovat známky nedostatků (jako růst světle zelených lůstků směrem ke spodu rostliny), tak jste obecně ve správném rozsahu. 

Hodně pěstitelů konopí zjistí, že profesionální živiny fungují dobře při poloviční síle, a jen pěstitelé s velmi jasnými světly a rychle rostoucími rostlinami potřebují zvyšovat dávkování ještě nad to. Jsou i určité odrůdy, kterým se daří více při vyšších úrovních živin než ostatním.

Zde jsou obrázky rostliny s živinovými problémy (a řešením).

 

Prosím: Nikdy Nepoužívejte Miracle Gro Živiny nebo jejich Substrát pro Pěstování Konopí!

Keep miracle-gro away from your cannabis!Řekněte "Ne" pro Miracle-Gro pro pěstování konopí! 

Hodně z nás vidělo Miracle-Gro používáno v našich domech, takže víme, že funguje pro obyčejné  ‘domácí rostliny’. Konopí je je odolný plevel, takže Miracle-Gro by měly fungovat skvěle pro něj,... že?

Ne. Opravdu ne.

Největším problémem s Miracle-Gro živinami je, že používají jen jedno balení pro celý cyklus života rostlin. Především ale nemá správný poměr živin pro kvetení/tvorbu palic růstu konopí.

I když je Miracle-Gro dobré pro jednu fázi života rosliny, nebude dobré pro všechny fáze. Poměr živin jaké konopí potřebuje se mění drasticky mezi tím kdy je rostlina sazeničkou a když rostlina tvoří palice ve fázi květu. Rostliny konopí potřebují živinový systéém, který se vyrovná s jejich měnící se potřebuou živin, a standartní Miracle-Gro živiny nefungují dobře.

Prosím, ušetřete sami sobě čas a frustraci - pořiďte si živinový systém, který je prověřený a bude fungovat pro pěstování konopí! Pokud vás znepokojuje cena...

 


 

Nechcete tolik utratit? Potřebujete něco jednoduchého?

Dyna-Gro nutrients offer an easy & inexpensive nutrient system to grow cannabis

Dyna-Gro Živiny Fungují Skvěle pro Pěstování Konopí

Jednou z nejjednodušších (a stále levných) živinových systémů, které funguje pro začátečníky je nabízeno od Dyna-Gro. (Foliage-ProBloom). Jejich systém používá jen dvě lahce a je velmi jednoduchý, navíc funguje s jakýmkoliv pěstebním médiem pro pěstování konopí.

Dyna-Gro může být použito pro pěstování konopí v...

 • půdě

 • hydroponii

 • kokosu

 • ...nebo jakémkoliv jiném pěstebním médiu

Dyna-Gro živiny fungují skvěle pro pěstování konopí od semena až do sklizně. Nepotřebujete nic dalšího. Nevytváří shluky solí ve vašem pěstebním médiu tak jako jiná levná hnojiva, a nikdy neznečistí váš hydroponický systém.

Dyna-Gro Nutrienty fungovaly lépe než Advanced Nutrients podle zkušeností na cannabis grow-off na fóru Rollitup, což překvapilo mnoho lidí, protože AN byly dlouho považovány za "zlatý standart" živinových systémů pro pěstování konopí (a jsou také označeny celkem vysokou cenovkou).

Nejlepší z toho všeho, Dyna-Gro živiny jsou levné!

Vegetative
Stage
Dyna-Gro "Foliage-Pro" is a proven cannabis nutrient option for the vegetative stage

Použijte Dyna-Gro "Foliage-Pro" lahev během Vegetační Fáze, když rostliny tvoří stonky a listy. Dyna-Gro "Grow" lahev může být také použita. Jako u kterýchkoliv jiných živin, začněte na polovičním dávkování toho co je psáno na obalu, a zvyšujte jen velmi pomalu!

Flowering
Stage
Dyna-Gro "Bloom" is a proven cannabis nutrient option for the flowering stage

Použijte Dyna-Gro "Bloom"lahev během Fáze Květu. Jakmile vaše rostliny konopí začnou tvořit palice, můžete pak používat tuto lahev až do doby sklizně. V podstatě můžete následovat instrukce na lahvi (jen začněte při polovičním dávkování). Je to super jednoduché.  

 


 

Díváte se po více řešeních pro konopné živiny?


 

Půda - Jednoduchý Živinový Systém pro Pěstování Konopí v Půdě

Fox Farms Happy Frog soil is a great soil starting mix for growing cannabis - just add about 30% perlite for the best results

Nejste si jistí s jakou půdou začít? Doporučuji začít s Fox Farms Happy Frog soil a namíchat jej s asi 30-40% perlitu pro perfektní půdní startovní mix. Pro nejjednodušší pěstování v půdě, získejte smart pot (pěstební kontejner vyrobený z látky - fungují perfektně pro pěstování konopí). 

Nechcete používat hnojiva? Naučtze se jak namíchat svoji vlastní super půdu tak, že bude mít v sobě obsaženy všechny živiny, které rostliny konopí potřebují! Bonus: Při použití kompostované super půdy pomocí receptu uvedeného výše se nepotřebujete zabývat upravováním vašeho pH! Vaše super půda automaticky upravuje pH za vás.

Nejčšastější chybou, kterou začátečníci pěstující v půdě dělají, je že zalévají své rostliny příliš častoPřelévání není téměř nikdy zapříčiněna jednorázovým zalitím příliš velkým množstvím vody. Namísto toho, jde spíše o to, že se zalévá rostlina v půdě příliš často. 

Jak zalévat rostliny konopí v půdě

 1. Počkejte dokud se první palec půdy nebude zdát suchý (asi jeden kloub hluboko)

 2. Přidejte živiny do vaší vody (pokud je třeba), pak upravte pH. Většina pěstitelů v půdě přidává živiny jen při každém druhém zalévání nebo ještě více zřídka, ale vždy budete potřebovat upravit pH vody.

 3. Začněte zalévat své rostliny a pokračujte v přidávání vody až dokud neuvidíte asi 20% extra odtok vody spodem květináče. Vraťte se na bod 1.

Kvůli dobrým výsledkům buďte opatrní ohledně správného použití vašich živin. Následujte pokyny na obalu (přidala jsem odkazy na některé rozpisi dávkování živin níže). Toto dávkování vám poví přesně kolik každé složky přidat do vody, jako v receptu.

U nových živin se kterými jste ještě předtím něpěstovali, začněte na polovičním dávkování a zvyšujte toto množství pomalu. Nepoužívejte živiny při každém zalévání! Většina pěstitelů přidá živiny při každém sudém zalévání nebo ještě méně často. Pamatujte, cesta se jde po jednotlivých krůčcích. Můžete vždy přidat více živin později, ale je o dost těžší je vzít zpět z půdy.

Fox Farms Nutrient trio for soil Jednoduchý a snadný živný systém pro začínající pěstitele konopí v půdě je Fox Farms Živinové Trio pro Půdu

Fox Farms trio funguje skvěle pro jakoukoliv odrůdu, bez potřeby přídavných živin/suplementů.

Jsou zde tři rozdílné lahve s označením, "Grow Big," "Big Bloom," a "Tiger Bloom." Často jsou prodávány dohromady. Jednoduše postupujte podle návodu (tady je PDF, a tady JPG) od Fox Farms.

Ujistětete se, že máte verzi pro půdu pokud pěstujete v zemi, protože Fox Farms nabízí i hydroponickou verzi stejného produktu.

 

DŮLEŽITÉ: Kořenové pH Ovlivňuje To Jak Rostlina Vstřebává Živiny!

 

Výběr pro Pěstování v Půdě

 • Fox Farms Živinové Trio pro Půdu <-- Velmi koncentrované, méně je více. "Grow Big" & "Tiger Bloom" dodá většinu živin pro potřeby vašeho konopí, zatímco "Big Bloom" má mnoho mikro živin a přínosných sloučenin, které pomáhají kořenům ve vstřebání živin a jejich zdraví. Toto trio funguje extrémně dobře samo o sobě, prostě jen pokračujte podle rozvrhu (tady je PDF, a JPG) odFox Farms. Nabízejí množo doplňků, ale tyto jsou jediné, které potřebujete abyste byli úspěšní při pěstování FF trio, což je zvýrazněno zeleně na rozpisu. Trio je opravdu silné, tak jej používejte odděleně (především "Grow Big" & "Tiger Bloom"). Doporučuji dávat čistou pH upravenou vodu při každém druhém zalévání, abyste zajistili, že rostliny dostanou přesně to co potřebují.

 • Botanicare Pure Blend pro Soil (Půdní 2-balení pro Vegetační Fázi & Fázi Květu) <-- Doporučené pro Začátečníky, protože tento živinový systém je jednoduché použít, je relativně levný a může být k nalezení v téměř jakémkoliv hydroponickém obchodě nebo online. Botanicare Pure Blend pro Půdu funguje skvěle pro pěstování jakékoliv odrůdy, bez potřeby nějaké extra péče nebo přídavných suplementů. Tyto dvě lahve jsou vše co je potřeba aby se vaše rostliny dostaly úspěšně až ke sklizni. Můžete jít dle intrukcí na lahvi nebo použít dávkování přímo od Botanicare (tady je PDF, tady je JPG). Nabízejí mnoho doplňků, ale tyto jsou jediné, které potřebujete pro úspěšné pěstování: Pure Blend 2-pack, který je zobrazen jako "standard" verze v jejich rozpisu. Opakujte "Week 3" -Týden 3 Vegetační fáze až dokud nezavršíte vegetační fázi i když trvá déle než 3 týdny samozřejmě. Pro samo-nakvétací odrůdy - přeskočte týden 3 "Vegetační Fáze" & přeskočte týden 6-7 jejich "KveteníúFlowering/Fruiting" - jinak můžete následovat instrukce téměř identicky.

   

Botanicare Nutrients for soil - Vegetative & Flowering stage

 • Dyna-Gro (Foliage-ProBloom) <-- Nejlevnější z živin které stále funguje skvěle pro pěstování konopí v půdě. Použijte "Foliage-Pro" během vegetační fáze, a "Bloom" během fáze květu. Jen následujte intrukce na lahvích!

Dyna-Gro "Foliage-Pro" is a proven cannabis nutrient option for the vegetative stagePlusDyna-Gro "Bloom" is a proven cannabis nutrient option for the flowering stage

 • HydroOrganics Earth Juice Živiny (Grow, Bloom) s následujícími doplňky: Earth Juice CatalystMeta-KMicroBlast & Hygrozyme (použijte jak je třeba pro kořeny)  <-- Od pěstitele grower: “Earth juice Grow/Bloom je organická věc, velmi potentní a levná.”

Jděte podle Earth Juice živinového rozpisu použitého od Endive v jeho 9.3 oz LED pěstebním žurnále.

Plus Earth Juice Meta-K

Tento živný rozpis byl použit při pěstování následujících palic pod 250W LED. 

Bubblicious harvest under LED grow light - Just the top colas!
Podívejte se na Endivův 9.3 oz 250W LED pěstební žurnál pro více informací

 • House & Garden Line-up (drahé ale také účinné) Soil A + BRoots ExceluratorAlgen Extract, Bud XLshooting powder. <-- Získejte individuální rozpis přímo od lidí v House & Garden skrze jejich online kalkulačku živin.

  Od pěstitele: “H&G začalo od vrcholového výzkumníka v Canna. Jsou přímo u Amsterdamu a protože je tam konopí legální, takže obojí Canna a H&G jsou schopné udělat R&D pro konopí. Nevím ohledně Canna, ale vím, že House a Garden dělají všechny své živiny v domě a fungují skvěle.”​

House & Garden Soil A & B - these soil nutrients work great for growing cannabis, in fact they were even tested on real cannabis plants!House & Garden Roots Excelurator - a great root supplement for growing cannabis in soilHouse & Garden Algen extract - works great with the complete H&G lineup for growing cannabis, in fact they were even tested on real cannabis plants!House & Garden Bud XL - helps produce bigger buds when used with the complete H&G lineup for growing cannabis, in fact this produce was even tested on real cannabis plants by the people at House & Garden!House & Garden Shooting powder -Explosive and powerful foaming bud expander when used with the complete H&G lineup for growing cannabis, in fact this produce was even tested on real cannabis plants by the people at House & Garden!

Tato rostlina byla pěstována za použití House & Garden Line-up uvedeného výše

Incredibly huge cola, wow!Here's a picture of that cola on the live marijuana plant, just before harvest

 • Nechcete používat tyto živiny? Zjistěte jak namíchat svoji vlastní super půdu tak, že bude mít již všechny živiny pro potřeby vašich rostlin! Bonus: S kompostovanou super půdou se nepotřebujete zabýtav úpravou pH. Namísto toho vlastně vytváříte specifickou mikrobiotickou půdu, která se postará automaticky o pH vašich rostlin, zatímce je bude pomalu krmit živinamy podle jejich potřeb.

 

 


 

Jednoduchý Živinový Systém Pro Pěstování Konopí v Hydroponii

(kokos, bezpůdní média, hluboká vodní kultura, bubblery, i půda)

Časem prověřený a jednoduchý živný systém pro pěstování konopí hydroponicky je General Hydroponics Trio.

Zde jsou živiny General Hydroponics a jejich dávkovací rozpis...

DWC/Hydro/Recirculating - GH Flora Nutrient Trio DWC dávkování [PDF]

Soil/Soilless/Coco Coir - GH Flora Nutrient Trio Drain-to-Waste dávkování [PDF]

General Hydroponics Flora trio - includes all your base nutrients!

Tento kompletní živinový systém může být použit v jakémkoliv pěstební médiu, včetně hydroponie, kokosu, a dokonce půdy. Řada Flora funguje překvapivě dobře pro pěstování konopí, aniž by bylo třeba nějaké extra hnojení. 

Nepotřebujete žádné další živiny na pěstování konopí; toto trio vám samo o sobě poskytne vše co vaše rostliny potřebují pro růst a fázi kvetení.

Miluji pěstování s General Hydroponics Triem, protože se nemusím starat o další živiny a mohu se soustředit na vytváření dobrého pěstebního prostředí a sklízení tlustých palic.

Jednoduše postupujte podle přiloženého rozpisu dávkování nebo vlastního dávkování uvedeného výše (začněte na poloviční síle a zvyšujte jak bude třeba) a udržujte pH vaší vody mezi 5.5-6.5 v kořenech pro nejlepší výsledky. Nebo se nebojte použít moje vlastní DWC dávkování s GH triem [PDF].

PPM v Hydroponii: Co to je a Jak Ho Měřit

DŮLEŽITÉ: Kořenové pH Ovlivňuje Jak Rostlina Konopí Může Absorbovat Živiny!

 

Živinové Výběry Pro Pěstování v Hydroponii - VE VODĚ
(Hydroponické systémy včetně DWC (Hloubková Vodní Kultura), Recirculating Systémy, Ebb & Flow, atd)

Narozdíl on nějakých živinových systémů, tyto živiny jsou skvělé pro pěstování hydroponicky s kořeny vašich rostlin přímo ve vodě. Neobsahují částice navíc a neucpou tudíž váš hydroponický systém, pumpy nebo jiné hydroponní vybavení.

Pokud pěstujete hydroponicky, budete se chtít dozvědět více o PPM: Co to Je a Jak Ho Měřit

 • General Hydroponics Flora Série Živinové Trio <-- Doporučené pro Začátečníky. Toto je systém který jsme používali při hydroponickém pěstování (může být také použit v kokosu a půdě). General Hydroponics je důvěryhodná společnost a jejich Flora Trio funguje velmi dobře pro začátečníky a pokročilé pěstitele. Nyní nabízí kompletní "výkonné balení" které zahrnuje vše potřebné pro začátek a to včetně pH kitu. Tímto způsobem nemusíte nakupovat velké lahve s živinami současně. Podívejte se na náš pěstební žurnál kdy jsme sklidili přes 600g v jediném 600W stanu za použití tohoto tria s Aquashieldem pro kořeny (obrázek níže). Po celou dobu jsme nepoužívali nic jiného a byli jsme spokojení s výsledky. 

Tady je můj rozvrh dávkování pro DWC hydroponii [PDF].

General Hydroponics Flora trio - includes all your base nutrients!

Tyto rostliny byly pěstovány jen s GH Triem + Aquashieldem
Podívejte se na kompletní pěstební žurnál (23.09 oz Harvest)

A view of the cannabis grow tent - there is a blue lighter in the middle for added perspective

 • General Hydroponics FloraDuo (Láhev A & Láhev B) <-- Od pěstitele: "Je to skvělá věc od GH pokud se vám 3 lahve zdály příliš. Máte sice menší celkovou kontrolu, ale může to být lepší způsob jak dostat “do ruky” to, co tyto rostliny potřebují během každé fáze, protože používáte jen dvě lahve." Jiný pěstitel řekl: "Flora Duo jsou dvě skvělé věci v mých očích. Pokud jste nový a opravdu chcete uspět, jednoduché Flora Duo bude skvělé. Méně lahví se kterými musíte zacházet, super jednoduchý rozpis dávek, a učíte se. Lidé volí podle toho, že láhev A má vysoký obsah Dusíku, používáte toho více v první fázi růstu - vegetaci a pak ji vyměníte za láhev B, která má více Fosforu a Draslíku. Takže dostanete určité povědomí o tom, PROČ potřebujete obě, a jak rozličné jsou tyto věci pro rostlinu." Tady je FloraDuo Živinový Rozvrh od General Hydroponics [PDF]

Plus

 • House & Garden (drahé, ale také opravdu účinné) Aqua Flakes A + BRoots ExceluratorAlgen Extract (extrakt řas), Bud XLshooting powder <-- Dostaňte individuální dávkování živin přímo od lidí z House & Garden skrze jejich online živinovou kalkulačku.

  Od pěstitele: “H&G byla započnuta některým z hlavních výzkumníků od Canny. Jsou přímo z Amterdamu, protože tam je konopí legální, takže obojí Canna a H&G jsou schopné udělat to co dělá R&D při použití konopí. Nevím už nic ohledně Canna, ale v House and Garden dělají teď vlastní živiny a fungují dobře.”​

House & Garden Aqua Flakes A & B - these hydroponic cannabis nutrients work great - in fact they were even tested on real cannabis plants!House & Garden Roots Excelurator - a great root supplement for growing cannabis hydroponically House & Garden Algen extract - works great with the complete H&G lineup for growing cannabis hydroponically, in fact this supplement was even tested on real cannabis plants!House & Garden Bud XL - helps produce bigger buds when used with the complete H&G lineup (Aqua Flake A&B) for growing cannabis in hydro, in fact this product was even tested on real cannabis plants by the people at House & Garden!House & Garden Shooting powder - Explosive and powerful foaming bud expander when used with the complete H&G lineup for growing cannabis in hydro, in fact this product was even tested on real cannabis plants by the people at House & Garden!

 • Botanicare KIND Trio Pro Hydro (Base, Grow, Bloom) <-- Tyto tři lahve jsou vším co je třeba pro pěstování roslin konopí od začátku až do sklizně, prostě následujte rozpis dávkování od Botanicare (tady je PDF, tady je JPG​) pro začátek. Nabízejí hodně doplňků, ale jediné lahve pro úspěšné pěstování konopí jsou tyto tři uvedené (Base, Grow, Bloom), což je to co je obsaženo ve "standardní" verzi. Opakujte "Týden 3" Vegetativní části jejich rozpisu až do konce vegetace pokud to trvá déle než 3 týdny.

Od pěstitele, který nám napsal: "Používám Botanicare KIND řadu - zdá se, že s dobrými výsledky, není zas tak drahá, a funguje dobře v hydroponii." Jiný pěstitel nám řekl, "S tím jdou favorité, byl jsem vcelku spokojený s Botanicare KIND, je to 'okay' když dávkujete podle rozpisu, , ale jakmile si s tím začnete hrát, poznáte že opravdu vyniká, protože tak bylo vymyšleno." Současně mnoho pěstitelů jej kombinuje s jinými živinami, jak tento pěstitel řekl, "Botanicare KIND je pravý opak spektra [řady Botanicare Pure Blend]. Základ je jen N Dusík a Vápník. Grow a Bloom obojí má v sobě nejvíce minerálů, včetně věcí jako kelp mořské řasy! Bloom Květ je také 0-6-6. Růst Vegetace na 2-2-4. Takže to můžete doslova nazvat dávkováním Dusíku a Vápníku. To je úroveň kontroly, která na trhu ještě nebyla. Pro mazaného pěstitele je to opravdu pěkná pomůcka."

 

Další Skvělé Hydroponické Živiny

 • Pro-tekt (křemen, silnější větve/odolnější rostliny, lepší odolnost vůči teplo/chladu, větší odolonost vůči roztočům) 

Dyna-Gro Protekt is a great silica supplement for growing cannabis hydroponically

 • Aquashield ("Vodní štít" ochraňuje proti hnilobě kořenů a podporuje jejich zdraví, v našich testech Aquashield funguje lépe pro zbavení se hniloby kořenů lépe než 10x dražší doplněk Great White) Zjistěte více o tom jak používáme Aquashield pro zbavení se aprevenci hniloby kořenů v hydoponickém prostředí.

***Poznámka: Advanced Nutrients (GrowMicroBloom) nabízejí nenákladnou řadu živin, která je určena pro pěstování rostlin jako konopí, a mnoho pěstitelů je doporučuje. Určitě bude fungovat pro pěstování konopí, bez otázek. Ovšem, při přímém srovnání, levnější živiny často předčí Advanced Nutrients co se týče výnosů, potence a chuti. Nikdy jsem nevyzkoušela tuto řadu Advanced Nutrients skrze jejich cenu, především potom co jsem měla skvělé výsledky s tolika jinými a levnějšími, ale cítila jsem, že bych je zde měla přidat, protože se tak často používají pro pěstování konopí. Tady je Advanced Nutrients kalkulačka, abyste si ujasnili kolik máte dávkovat: http://www.advancednutrients.com/hydroponics/calc/

 

Volby Živin pro Pěstování v Kokosu

General Hydroponics CaliMagic Cal-Mag supplementČasto když pěstujete konopí v kokosu, tak je nápomocné suplementovat s Vápníkem [Calcium] a Hořčíkem [Magnesium] protože nedostatečnost vápníku & magnezi - hořčíku jsou docela častými záležitostmi při pěstování v kokosu. Existuje tu mnoho dalších doplňků, které dodávají navýšení obou těchto minerálů, a téměř všechny fungují skvěle. Často je vidět označení "Cal-Mag" a produkt od Botanicare funguje skvěle (a není moc drahý), a tak podobně i "CaliMagic" od General Hydroponics. Kokos je excelentním pěstebním médiem pokud udržíte pH v rozmezí 5.5 - 6.5 a zajistíte aby rostliny měly dostatek vápníku a hořčíku.

Jakékoliv kvalitní živiny pro hydroponii budou fungovat skvěle pro pěstování v kokosu pokud budete dodávat i dodatečné Cal-Mag.

General Hydroponics Flora trio - includes all your base nutrients!

Osobně se mi líbí General Hydroponics Flora trio plus Calimagic​ (doplněk Cal-Mag) pro pěstování v kokosu. To je co používám pro své pěstování v kokosu. Můžete jít podle živinových rozpisů od GH když budete dodávat čistou vodu při každém druhém zalévání. Nebo...

Tady je vlastní Flora Series + CaliMagic rozpis který používám pro kokos [PDF]

Nepotřebujete žádné další živiny pro pěstování konopí; Flora trio + Cal-Mag vašim rostlinám konopí dodají vše co potřebují během vegetace a kvetení.

Pro nejjednodušší pěstování v kokosu, pořiďte smart pot (květináč vyrobený z látky, fungují perfektně pro pěstování konopí a mají dobrou průchodnost vody). 

DŮLEŽITÉ: ph Při Kořenech (v kořenovém systému) Ovlivňuje Jak Dobře Vaše Rostlina Konopí Dokáže Vstřebávat Živiny!

General Hydroponics Flora trio - includes all your base nutrients!PlusGeneral Hydroponics CaliMagic Cal-Mag supplement

 • Canna Coco A + B & Cal-Mag <-- Toto kombo je favorit - mnoho pěstitelů v kokosu nám píše, že toto jsou jejich nejoblíbenější živiny pro pěstování v kokosu. Od pěstitele: “Kanna je Holandská společnost a mimochodem jedna z nejlepších. Vyrábějí skvělou řadu pro pěstování v kokosu a testují svoje produkty na opravdových kytkách." Jiný pěstitel řekl, "Canna produkty jsou jedny z nejlepších vytvořených primárně pro konopí (a testovaných na živých rostlinách). Dělají to už přes 30 let. Cena je o něco málo vyšší než konkurence, ale stojí to za každou korunu.” Jiný pěstitel přidal, "Canna - používal jsem jen jejich řadu pro kokos, ale je to nejlepší kvalita, kterou najdete."

 • Získejte vlastní rozpis živin od Canna nebo použijte tento již vytvořený [JPG]. 

Plus

 • Fox Farms Nutrient Trio pro HydroponiiCal-Mag <-- Velmi koncentrované, méně je více. To je to co jsem začala používat pro mých několik pěstování v kokosu a byla jsem šťastná se svými výsledky. "Grow Big" & "Tiger Bloom" dodávají většinu hlavních živin, které vaše konopí potřebuje, zatímco "Big Bloom" má mnoho mikro živin a nápomocných složek, které pomáhají vstřebávání živin skrze kořeny a jejich zdraví. Toto trio funguje extrémně dobře samo o sobě, jen jděte podle rozpisu dávkování (tady je PDF, tady je JPG) od Fox Farms. Nabízejí mnoho doplňků, ale jediné lahve, které potřebujete pro úspěšné pěstování konopí je FF trio, které bylo vyznačeno zeleně v rozpisu dávkování. Toto trio je silné, takže jej používejte s Mírou (především "Grow Big" & "Tiger Bloom"). Obecně Fox Farms živný systém zamezí nedostatkům Cal-Mag, ale je dobré mít extra Cal-Mag při ruce v jakémkoliv případě pro pěstování konopí v kokosu.​

Plus

 • Dyna-Gro (Foliage-ProBloom) & Cal-Mag <-- Nejlevnější živiny, které fungují dobře pro pěstování konopí v kokosu. Použijte "Foliage-Pro" během vegetační fáze, a "Bloom" během fáze květu. Jen postupujte podle instrukcí na lahvích!

Dyna-Gro "Foliage-Pro" is a proven cannabis nutrient option for the vegetative stageDyna-Gro "Bloom" is a proven cannabis nutrient option for the flowering stage

 • House & Garden Line-up (drahé ale účinné) Coco A + BRoots ExceluratorAlgen Extract, Bud XLshooting powder <-- Získejte samostatný rozpis dávkování přímo od lidí v House & Garden skrze jejich online kalkulačku živin.

  Od pěstitele: “H&G bylo započnuto nejvyšším výzkumníkem od Canny. Jsou přímo v Amsterdamu a protože tam je konopí legální, obojí Canna a H&G jsou schopny udělat to co R&D pro konopí. Nevím více ohledně Canny, ale vím, že House a Garden dělá svoje vlastní živiny a fungují skvěle.”​

House & Garden Coco A & B - these coco coir specific cannabis nutrients work great - in fact they were even tested on real cannabis plants!House & Garden Roots Excelurator - a great root supplement for growing cannabis in coco coirHouse & Garden Algen extract - works great with the complete H&G lineup for growing cannabis in coco coir, in fact this supplement was even tested on real cannabis plants!House & Garden Bud XL - helps produce bigger buds when used with the complete H&G lineup (Coco A & B) for growing cannabis in coco coir, in fact this product was even tested on real cannabis plants by the people at House & Garden!House & Garden Shooting powder - Explosive and powerful foaming bud expander when used with the complete H&G lineup for growing cannabis in coco coir, in fact this product was even tested on real cannabis plants by the people at House & Garden!

 • Botanicare Pure Blend for Hydro & Cal-Mag <-- "Používám tuto Pureblend Pro řadu v bezpůdním pěstebním médiu. Levné a funguje skvěle, ale ujistěte se, že máte i upravené pH."

Plus

 


 

DŮLEŽITÉ: Kořenové pH Ovlivňuje Jak Dobře Vaše Rostlina Konopí Vstřebává Živiny!

Je vskutku důležité udržovat pH v kořenovém systému/prostředí pro zamezení problémům s živinami.

General Hydroponics pH Adjustment kit (works great for growing marijuana)Nejjednodušším způsobem je testovat pH vaší vody předtím než rostliny zalijete..

Někteří pěstitelé mají to štěstí a pěstují konopí aniž by upravovali pH jejich vody, ale většina lidí, která netestuje jejich pH začne vidět znaky živinových nedostatků a jiných živinových problémů.

To je protože i správné množství živin v zemi nestačí k tomu aby je rostlina mohla správně použít, jednoduše je nemůže absorbovat když okolní pH není ve správném rozsahu.

Je to v podstatě opravdu jedoduché, rychlé a levné naučit se jak kontrolovat a upravovat pH vaší vody, a existují "pH testovací sady" vytvořené speciálně pro tento účel.

Poté co to dostanete do ruky, kontrolování a úprava pH bude záležitostí na méně než 5 minut při každém zalévání. A vaše výsledky (obrovské výnosy s velkými palicemi a zdravými rostlinami) mluví samy za sebe.

Ideální pro Půdu - pH: 6.0 - 7.0
Pro Hydroponii pH: 5.5 - 6.5

Trefit pH přesně není tak důležité jako kontrolovat jej pravidelně a zajistit aby zůstávalo v tomto rozsahu.

Kompletní návod kontrolování a úpravy vašeho pH tady: http://growweedeasy.com/how-do-i-check-the-pH-of-my-water

 


 

Kdy mám přestat hnojit při kvetení? Žádná stránka nebo blog mi nedal definitivní odpověď. Je živinový "flush" nebo "průplach" nutný?

Mnoho pěstitelů má rozličné názory ohledně toho kdy přestat hnojit během fáze kvetení, a naneštěstí neexisuje žádná jednotná shoda. Mnoho pěstitelů hnojí rozdílně a nikdo se neshoduje na tom co je správné. Někteří pěstitelé hnojí až do konce a něteří přestávají dávat živiny dny nebo týdny před sklizní.

Pokud pěstujete v půdě, pěstitelé obvykle přestanou dodávat tekuté živiny dříve než v hydroponii. Slyšela jsem půdní pěstitele proplachovat (podávají jen čistou vodu) až dokonce jeden měsíc před sklizní, nebo ještě déle. Jiní pěstitelé dodávají živiny až do konce.

V hydroponii, většina pěstitelů začíná proplachovat od 0-14+ dní.

Zajistila bych abyste dodávali živiny květ/bloom alespoň během prvních týdnů při kvetení, nebo déle. Běžná praxe je proplachovat vaše rosliny asi 2 týdny před sklizní. Takže v podstatě budete chtít počkat dokud si nebudete jistí, že vaše rostlina je téměř připravena, a začít proplachovat (dodávat jen čistou pH upravenou vodu bez živin).

Pokud jde o živiny, osobně dávám co nejméně živin to jde po celý růst. Dokud nebudete vidět nedostatky, pak dáváte dostatek živin a není třeba navyšovat. Tím, že dodáte relativně málo živin, nenecháte tím usadit žádné živiny v půdě, které by následně mohly ovlivňovat chuť. V tomto případě, jakýkoliv druh proplachování pak nebude hrát takovou roli.

Purple cannabis nug with orange pistils

 


 

Magnifier - some last tips for cannabis nutrientsSe všemi živinami a živnými systémy které budete zkoušet poprvékrát, důrazně doporučuji začít jen na polovině doporučovaného dávkování když pěstujete konopí.

Jen zvyšte koncentraci živin pokud uvidíte znaky jejich nedostatků (a přitom máte správné pH).

To je z toho důvodu, že většina doporučovaných dávkování jsou prostě příliš silná pro pěstování většiny odrůd konopí. (Možná společnosti vyrábějící živiny chtějí prodat více tím, že vás nechají používat více živin?)

Takže když přibalená informace říká přidejte alespoň lžičku do 5 litrů, pak bych to stáhla na polovinu a přidala asi jen ½ lžíce do 5 litrů vody. Pokud je psáno, přidejte 2ml na litr vody, pak přidejte jen 1ml.

S živinami, trocha ujde dlouhou cestu.

Zjistila jsem opakovaně, že nejlepší výsledky dodáte když se přikloníte spíše ke straně "hodně málo" než "příliš" živin. Vždy začínám na poloviční síle a posunu se nahoru jen když vidím nedostatky.

Například, zvyšuji úroveň dávkování jen když si povšimnu žloutnoucích listů u spodu rostliny.

Zvyšte Úroveň Dávkování Pokud Uvidtíte Toto

Cannabis nitrogen deficiency
(klikněte na obrázek pro více informací)

Tyto žloutnoucí listy na spodu rostliny jsou v pořádku v době blížící se sklizně, ale tento příznak by měl být odstraněn kdykoliv dříve během života rostliny (abyste zajistili, že máte dost listů až dokce).
 

The smell of freedom

 

Kolik živin je už příliš?

Doporučuji dodávat tak akorát živin, abyste se vyhnuli známkám nedostatku. Obvykle začínám při polovičním dávkování a zvýším jen když si všimnu znaků nedostatku živin (obvykle začíná s vybledlými nebo žloutnoucími spodními listy).

How much nutrients is too much?Někteří pěstitelé zkouší “navyšovat limity”, aby tak dodávali co nejvíce živin bez způsobení popálení živinami. Nedoporučuji tuto metodu, protože popálení živinami je permanentní - pokud spálíte rostlinu, všechny tyto listy budou navždy spálené. Pokud už se začly tvořit palice, můžete popálením způsobit i škodu na vlastních "cukrových" listech palic, což změní vzhled sklizených palic, i když palice samy o sobě budou v pořádku.

Pro hydro pěstitele, kontrola PPM vaší vody je jedním z nejlepších způsobů  jak zjistit zda rostlina potřebuje více nebo méně živin. Zjistěte více o PPM v hydroponii tady. Pro ručně-zalévanou rostlinu, jednou z nejlepších věcí je kontrolovat obojí PPM vaší vody s živinami a odtékající přebytkovou vodu vespod. Takže například pokud přidáte živnou vodu na 1000 PPM a měříte odtékající vodu tak můžete sledovat změnu; pokud PPM jde nahoru tak je jasné že už je v médiu dostatek živin, možná až moc. Pokud PPM klesá, pak můžete pokračovat s hnojením, protože vaše rostlina má dostatek živin a zbytek navíc by se usazoval.

 

Proč potřebuji speciální typ hnojiva pro pěstování konopí, není to snad jen plevel v divočině? Proč jej nemohu pěstovat v běžné hlíně?

Small marijuana seedlings growing outside in the dirt without any fertilizers - while they may start strong, they rarely yield much in the way of buds unless you give them special fertilizers or nutrientsZatímco konopí roste v mnoha podmínkách, jako farmář se díváte po optimalizování velikosti, váhy, potence a celkové kvality vašich palic. Abyste toho docílili, budete potřebovat hnojit vaše konopí takovým způsobem, aby produkovalo co nejlepší možné palice.

Ano, můžete zasadit semena konopí do hlíny a celkově vypěsovat rostlinu bez jakýchkoliv hnojiv nebo speciálních živin. Ale šance na to, že žijete v místě s půdou bohatou na živiny, která v sobě má právě ty správné druhy a typy mikronutrientů, které rostlina konopí potřebuje aby vzkvétala. 

Rostliny konopí, které nemají ty správné úrovně živin, především ve fázi kvetení/tvoření palic, mívají malé vzdušnější palice. V těch nejextrémějších špatných podmínkách rostliny konopí mohou vytvořit jen několik pestíků (bílých chloupků) a nikdy nezformovat reálné květy.. 

Přesně kvůli tomu podněcuji pěstitele, aby zjistili více o typu živin a speciálních hnojivech, které jsou třeba pro pěstování konopí. Přinejmenším začněte s dobrou půdou předtím než začnete pěstovat s předsevzetím dělat to bez živin.

Pokud chcete pěstovat největší palice jaké můžete, ale jen nemáte peníze nakoupit drahé živiny, doporučuji vám dozvědět se více o Dyna-Gro, velmi levném hnojivu, které je prověřené svou skvělou prací kterou provádí při pěstování konopí téměř v jakémkoliv pěstebním médiu, ať už pěstujete v půdě nebo hydroponii.

A pokud chcete pěstovat organicky, doporučuji vám dozvědět se více o tom jak můžete zkompostovat vaši vlastní organickou super půdu takovým způsobem, že nikdy nebudete muset přidávat žádné živiny.

Zpět nahoru na stránku

 


 

Skočte na..

10-Kroků k Rychlému Startu

Jak Mohu Kontrolovat Pach Svého Konopí?

Kde mohu bezpečně získat lékařské odrůdy?

Pokročilé techniky pěstování konopí

 


 

Chcete "ukrást" tento článek?

My tady na GrowWeedEasy.com/PestujteJednoduse.cz, jsme zavázáni dostat tyto informaci k tolika rukám jak jen to bude možné. Jste vítání pro znovupublikování tohoto celého článku dokud jej nebudete editovat, odstraňovat nebo jinak upravovat jeho články bez svolení, a to včetně této zprávy na konci.

Prosím neváhejte Kontaktovat PestujteJednoduse.cz s jakýmkoliv dotazem.

Šťastné Pěstování

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist