Tady JsteJednoduchá Začátečnická Pěstební Příručka s CFL Pěstebními Světly | Jak Pěstovat Konopí

Jednoduchá Začátečnická Pěstební Příručka s CFL Pěstebními Světly | Jak Pěstovat Konopí


 


Obsah


 

Tato jednoduchá příručka na pěstování konopí v hydroponii používá běžné CFL žárovky jako světl a odpouštějící kokost jako pěstební médium. Je to navrženo pro začátečníky jako levná a jednoduchá cesta jak vás uvést do pěstování konopí.

Pěstování konopí nemusí být těžké!

Tento obrázek byl pořízen předtím než jsem přepnula tyto rostliny Bílého Nosorožce - White Rhino do květu. Ráda udržuji své pěstování kratší a rychlejší při pěstování s CFL.Cena Pořízení: Okolo $300 na začátek
(materiály uvedené zde)

Cena Údržby: $50/měsíc

Co Očekávat: 30g/rostlinu (pokud se nedostanete do problémů), až okolo 200g rostlinu (pokud budete používat HODNĚ žárovek).

Doporučené pro: Lidi, kteří potřebují pár desiteg gramů konopí měsíčně a chtějí super levný, super jednoduchý, "nízko-údržbový" pěstební styl.

Nebuďte ošáleni jen proto že je to jednoduché. I když jsem byla totální začátečník když jsem začala, skončila jsem s výnosem 180 gramů sušených palic při mé první sklizni z mé první rostliny při prvním pěstování a pěstovala jsem v tomto systému! (Obrázky níže)

Určitě pomáhá mít vysoce výnosnou odrůdu (Northern Lights je skvělá, protože je vysoce výnosná, roste menší a nemá takový odér (zápach). 

I use pokročilé techniky kontroly růstu pro získání co nejvíce výhod z vašeho osvětlení, které CFLs vytváří v okolí 2-8" (5-20cm) žárovky.

Tyto výsledky nejsou typické na první pokus pokud nevynaložíte extra úsilí na průzkum a opravdu sledujete a opečováváte vaše rostliny během celého růstu. Což nás přivádí k mému dalšímu bodu..

Tento způsob pěstování není pro každého!

A to protože pěstování s CFL úsporkami není zrovna nejvýnosnější metoda.  Nehodí se pro velké pěstování, a nebude fungovat pokud se nehodláte starat o své rostliny.

Ale je to super levné, super jednoduché, a pokud potřebujete jen pár desítek gramů sušených palic měsíčně, tak je to perfekní "nízko-údržbový" způsob jak pěstovat konopí.

Myslím, že je bezpečné říci, že i začátečník může očekávat výnos 30-100 gramů sušených palic pokud bude postupovat dle instrukcí. I když něco pokazíte (a to pokazíte), stále budete mít alespoň něco do sklizně.

Tady je obrázek mého prvního pěstování při použití této metody! 
Obrázek mého prvního pěstování s CFL

Budete pěstovat vaše rostliny konopí uvnitř v bezpůdním médiu zvaném Kokos (často také zvaný kokosové vlákno, nebo někdy jen kokos). Kokos je přírodní vlákno vyrobené z obalu kokosových ořechů, které přirozeně podporuje kořeny rostliny a je velmi střídmé a odpouštějící pokud jde o pěstování konopí.

Pro zalévání (voda plus živiny), budete je ručně zalévat kdykoliv rostliny začnou být suché a dodáte jim všechny živiny, které potřebují přímo v jejich vodě.

CFL žárovky (zakroucené žárovky) mohou být použity pro pěstování konopíJako osvětlení, vše co potřebujete jsou nějaké levné CFL (Kompaktní Fluorescenční Žárovky) jako ty, které najdete ve vašem lokálním obchodu s nářadím. 

Tyto běžné žárovky jsou mnohem efektivnější než staré běžné žárovky (které nemohou být použity pro pěstování rostlin) a CFL nespotřebovávají příliš elektřiny nebo neprodukují příliš tepla ve srovnání s jinými pěstebními světly.

Pro skryté pěstování uvnitř na malém prostoru se nic nevyrovná CFL úsporkám pro pěstování konopí.

Protože CFL mají malý rozsah osvětlení (8 palců maximálně) tento návod funguje nejlépe pro pěstování rostlin, které jsou kratší než 3-4 stopy. Chcete se soustředit na trénování vašich rostlin aby rostly široké a ne vysoké.

TTo znamená, že si zvolíte buď...

Stále můžete mít alespoň několik desítek gramů z každé rostliny, i když rostliny budou krátké a vy budete schopni sklízet ve 3-4 měsících.

Tento systém redukuje spoustu problémů spojených s indoorovým pěstováním v půdě, a je také mnojem jednodušší než jakýkoliv jíný hydroponní styl.

Je to skvělý způsob jak se naučit více o tom jak rostliny konopí rostou, a poté co uděláte jednu sklizeň, tak vám garantuji, že budete mít milion nápadů jak budete chtít uzpůsobit svoji další.

Výhody Pěstování Konopí s CFL Úsporkami a Kokosem

 • Levné a Jednoduché pro začátek

 • Levné a jednoduché na údržbu i pro úplného začátečníka

 • Odpouštějící cesta jak se naučit pěstovat konopí

 • Perfektní pro pěstování 1-2 rostlin

 • Vytvoří kouřitelnou sklizeň ve 3-4 měsících

 • Získáte 30-200 gramů/rostliny (sklizeň závisí především na dvou věcech: jak velkou jste vypěstovali rostlinu a na intenzitě světla, kterou poskytnete dkvětům během vegetační fáze)

 • Vysoce kvalitní palice, protože rostlina je pěstována hydroponicky

 • Hodí se i na velmi malý prostor

 • Může být použita s jakoukoliv odrůdou konopí, ať už začínáte se semeny nebo s klony

 • Pokud někdy povýšíte se svou výbavou, tak toto vybavení budete stále moci použít na sazenice a vegetační rostliny konopí; toto vybavení je se jednoduše hodí do vytyčeného odkládacího prostoru

Nevýhody Pěstování Konopí s CFL Úspornými Světly a Kokosem

 • CFL pěstební světla nejsou cenově efektivní při pěstování více než 1-2 kvetoucí rostliny konopí zároveň, pokud pěstujete více než několik rostlin, tak pravděpodobně budete chtít investovat do LED Pěstebních Světel nebo ještě jasnějších pěstebních světel pro konopí abyste suplementovali intenzitu světla namísto přidávání dalších CFL úsporek.

 • Ruční zalévání je jednoduché, ale může být příliš když máte spoustu rostlin NEBO velmi maé květináče (které je třeba zalévat častěji)

 • Musíte uzpůsobovat CFL žárovky 1-2 x týdně, s tím jak je budou rostliny růst skrze ně

 • Pro nejlepšín výsledky a aby jste byli schopni sklízet několik desítek gramů/rostlinu s tímto způsobem, budete potřebovat investovat váš čas pro anučení se jak udržet vaše rostliny konopí krátké se základními kontrolami technik růstu

To je opravdu perfektní způsob jak udělat vaši první sklizeň pokud "chcete smočit své nohy" protože je to tak odpouštějící a naučíte se neskutečně mnoho při pěstování tímto způsobem.

Používala jsem tuto techniku při mém prvním pěstování a i když jsem udělala mnoho chyb, moje rostliny produkovaly mnoho skvělých palic.

Picture of the top part of the plant harvested from my very first grow.

Co budete potřebovat

 • Konopná Semena nebo Klony

 • Vysoce-kvalitní hydroponické živiny které jsou vytvořené pro konopí. Doporučuji Fox Farms Hydroponic Liquid Nutrient trio, protože ty mně poskytly velmi dobré výsledky při mém prvním pěstování. Jiná skvělá možnost je Canna Coco Nutrient A & B, což je dvoudílový systém vytvořený speciélně pro kokos. Můžete obvykle najít tyto značky živin v jakémkoliv hydroponickém obchodě, který bude obvykle levnější pokud počítáte cenu poštovného.

 • Květináče kam zasadit vaše rostliny konopí. Doporučuji pořídit květináče objemu 8-12 litrů. Dejte 20 litrový jen pokud chcete mít dostatek času mezi zaléváním nebo když chcete pěstovat vysoké rostliny.

 • Kokos (a perlit pokud chcete) který může být zakoupen online nebo v hydroponickém zahradníckém obchodě. Občas narazíte na bezpůdní mix, který má v sobě obojí, kokos i perlit. Poznámka: Na perlit můžete často narazit v zahradnických obchodech nebo na místech nebo odděleních domácích potřeb. Já jsem obvykle proti věcem jako Miracle-Gro, ale jejich litrové balení perlitu je dostačující pro tento návod pokud nemůžete najít nic jiného. Ale pamatujte, nikdy nepoužívejte Miracle-Gro s postupným uvolňováním nebo jejich standardní živinovou formuli! Ale jejich perlit je v pořádku.

 • CFLs (Kompaktní Fluorescenční Žárovky). Budete potřebovat asi dvě 40w(150w ekvivalent žárovky) CFL na rostlinu pro začátek. Tato světla se dají lehce najít ve skladu nebo online. Můžete mít rozdílné watáže v žárovkách, ale mám raději žárovky kolem 40w, protože jsou malé, přizpůsobitelné, ale stále mají dostatek světla. Až bude vaše konopí kvést, můžete potřebovat více žárovek pro vykrytí a osvícení jakýchkoliv 'stínových oblastí' možná o dvě až tři žárovky na rostlinu. Je optimální používat 'denní/modrou' (6500k) barvu nebo takto značenou barvu u žárovek pro vegetační fázi a 'měkká bílá/červená' (2500k) zabarvení žárovek pro kvetení (I když můžete použít jakýkoliv druh a vaše rostlina bude OK). Raději používám mix, abych zajistila, že rostliny budou dostávat plné spektrum světla.

 • Dostatek zásuvek pro světla pro všechny vaše žárovky (jsou méně než $5/kus (100CZK) v mém skladě, obvykle jsou také dostupné s určitým druhem klipu (držátka), takže můžete připnout vaše žárovky kdekoliv. Můžete zdvojnásobit počet žárovek na zásuvku (více info níže) takže budete mít menší počet zásuvek se kterými se budete muset potýkat.

 • Časovač aby zapínal a vypínal světla kdykoliv budete chtít. Můžete mít levný za $5 nebo utratit $30 pro zakoupení pěkného digitálního. Nepotřebujete nevyhnutelně jeden k začátku pokud začínate ve vegetační fázi, můžete svítit 24 hodin denně, ale budete potřebovat časovač až budete chtít začíst kvést vaši rostlinu (asi po měsící) pokud nebudete chtít zapínat a vypínat vaše světla ručně každý den. Můžete koupit časovače ve vašem obchodu nebo online.

 • pH Úprava vody: Ta zahrnuje pH Up (Nahoru-Zásaditější) a pH Down (Dolů-Kyselejší) (pro úpravu vaší vody) a obyčejný tesotvací/lakmusový papírek. Jinou možností pro měření pH je libůstka (a více dražší) digitální pH testr i když mé rostliny byly OK při používání mnohem levnějšího pH Kontrolního Kitu (papírky). Všechny hydroponické obchody (drogerie) a některé zahradnické obchody (zahradniny, zahradnictví) prodávají pH Papírky. Budete chtít upravit vaši vodu, tak aby byla okolo 5.5-6.0 pH když budete zalívat vaše rostliny. Jak Upravím pH mé Vody?

 • (Ideálně) Pěstební Stan: Pokud nemáte dobrý pěstební prostor, můžete jednoduše koupit, který je perfektní pro pěstování konopí! Lighthouse Hydro 2.5'x1.5'x3' Grow Tent je skvělý pro malé místnosti. Pokud máte více místa, pořízením většího pěstebního stanu získáte více flexibility při přístupu k rostlinám a aranžování světel.

Koncová Celková Cena přo Pěstování Pěti Kytek

 • Semena Konopí nebo Klony: Zadarmo -  $10  (200Kč) / rostlinu

 • Živiny: Fox Farms Hydroponic Nutrient Trio (1 litr) nebo Canna Coco Nutrient A & B (1 litr) - $25-$45 (500-1000Kč)

 • Kokosový Substrát- $25 (500Kč) / velký pytel

 • Perlit (ideálně) - $10 (200Kč) / pytel

 • Pět 8 litrových květináčů - $1 - $5 (20-100Kč) za každý x 5

 • Čtyři 40w CFL úsporky za rostlinu - $7 - $10 (140-200Kč) každá CFL, nebo $28 - $40 (600-1000) na rostlinu x 5

 • Čtyři zástrčky na rostlinu $4 - $7 (80-150Kč) každá nebo $16 - $28 (300-600Kč) na rostlinu x 5

 • Časovač $5 - $30 (100-600Kč)

 • pH Kit - $10 - $30 (200-1000Kč)

Celkem: $290 - $555 (6.000 - 15.000 Kč) celkové náklady na start(-Up)

Návratnost v 300 gramech palic: Můžete mít ještě více, ale obstojná je celkový výnos asi 60 gramů na každé z pěti celkých rostlin. Při $30-$70/ (600-1400Kč) osminu (3.5 gramu na ulici, v ČR asi 100-300/gr), 300 gramů je ekvivalentní $2400 - $5600 (30.000-90.000 Kč) což je asi 5-10x více než peníze které vynaložíte při startu (*a je také důvodem proč se takto zničí šedý trh, viz. Uruguay). Získala jsem celkem 180 gramů sušených palic při mém prvním pěstování při použití tohoto způsobu (obrázky níže v sekci kvetení). Stále používám tuto metodu při průměru 200gr z každé nrostliny (i když nyní už pouzžívám speciální  techniky trénování rostlin).

Po vašem prvním pěstování, budete už jen potřebovat více rostlin, více kokosu, a více živin, což dost důsledně snižuje náklady na další pěstování.

Pamatujte, můžete začít s méně světly a zásuvkami (začněte s 2-3 na rostlinu), a budete potřebovat více jen když si povšimnete stínových neosvícených oblastí. Skvělá věc ohledně těchto věcí potřebných pro tuto techniku je, že může být použita při dalších pěstováních, i když se rozhodnete nepokračovat s touto metodou pěstování (hydroponní kokos). Například, i když skončíte získáním eventuálních HID světel, budete vždy schopní použít CFL pro začátek nových rostlin, nebo přidáním přídavnách světel.

Poznámka ohledně používání CFL Světel

Pro začátek potřebujete asi 80w CFL žárovku na jednu rostlinu; Já začínám s dvěma 42w (150w ekvivalent běžné žárovky) CFL na rostlinu

Tato světla můžete běžně najít v obchodě nebo online. Můžete mít i méně výkonná světla nebo vyšší watáž na žárovku, ale mám raději tyto žárovky s výkonem okolo 40w, protože mají dostatek světla, ale stále jsou malé a přizpůsobitelné.

Když rostliny začínají kvést, můžete potřebovat více světel na každou rostlinu abyste vyplnili jakékoliv 'stínovité oblasti' až možná i o dvě nebo tři žárovky na rostlinu.

Je ideální použít 'denní/modrou' (6500k) zabarvené žárovky pro vegetační fázi a 'teplou bílou/červenou' (2500k) žárovku pro kvetení (i když můžete můžete použít jakýkoliv druh během fází a vaše rostlina bude OK).

Ráda používám mix abych zajistila celé spektrum světla.

Doporučuji pořídit odolné svorky do zásuvek které můžet epoužít jako zdroj pro vaše žárovky. Tyto zásuvky je možné připnout téměř k čemukoliv a jsou dokonce i s reflektorem pro vaše světla.

Když se poohlížím po těchto zásuvkových svorkách, vyhněte se čemukoliv vyrobenému z plastu (je to levné a rozbije se) a zkuste najít něco s alespoň 2 metrovou šňůrou. Mohli byste být překvapeni jak obtěžující je zkusit najít způsob jak udělat 1 metrovou prodlužku funkční.

Pro maximalizaci světla, které vaše rostliny dostávají, můžete použít zásuvkový rozšiřovača zakroucený světelný adaptér který napasuje dvě žárovky na každou zásuvku (bez rozšiřovače pravděpodobně nebudou pasovat).

Nastavení dvou světeů na zásuvku může být často levnější než kupování každé zástrčky zvlášť, především když nakupujete online. Je to také praktičtější pro aranžování do okolí vaší rostliny.

Kvalitní světelná zástrčka s reflektoremDvě Kompaktní Fluorescenční žárovky zapojené do jedné zásuvky za použití rozbočovače

Neuvěřitelné sestavení CFL pěstebních světel od grower iskraiskra
Příklad skvělého sestavení pro pěstování konopí od pěstitele iskraiskra

Klikněte zde pro zjištění více o pěstebních světlech a délky času která je potřebná pro svícení na vaše rostliny každý den.

 


Jak Začít

Marijuana seedling showing its first two sets of leavesIdeálně naplněte několik pár centimetrů vašich květináčů perlitem pro extra odtok vody, a poté zbytek naplňte kokosem.

Poznámka: Perlit může být často k zakoupení v zahradnictvích nebo v zahradních sekcích různých obchodů s nářadím, domácími potřebami nebo v drogerii. Normálně nedoporučuji nic od Miracle-Gro, ale jejich litrový balík perlitu je naprosto vyhovující pro tento návod. Ale pamatujte, nikdy nepoužívejte Miracle-Gro časově uvolňovanou zeminu nebo jejich standardní živinovou směs! Ale jejich perlit je OK.

Přečtěte si celý návod jak  vytvářím svůj kokosový mix

Zalejte váš květináč s kokosem důkladně až dokud nezačne voda protékat spodem, ještě předtím než přidáte vaše semena nebo klony.

Nastavte vaše světla tak, aby byly někde ve výšce vašich květináčů a mohly být zvednuty až do koncové výšky (60-90 cm v závislosti na tom jakou odrůdu použijete a jak dlouho budou rostliny zůstávat ve vegetační fázi).

Jakmile budete mít vše jak je popsáno, jednoduše přidejte vaše semena konopí nebo klony a nastavte vaše světla tak že budou asi 10 cm od květináčů ze startu.  

Rozpis Zalévání

Jen dodržujte instrukce které jsou u Fox Farms Hydroponického Živinového Tria

Budete chtít začít dávkovat živiny asi ve čtvrtinové síle po první týden, potom pokračujte tímto způsobem a pomalu se dotávejte až na dávkování v plné síle.

Doporučuji následovat instrukce přesně jak jsou napsané u živin.

Například, pokud používáte Fox Farms Hydroponické Tekuté Živiny, prostě postupujte podle návodu, který je na lahvích a zalévejte vodou s přidanými živinami při každém druhém zalévání.

Pokud nepřidáváte živiny, tak určitě upravujte pH vaší čisté vody předtím než zalijete vaše rostliny konopí!

To je důležité! Zalévejte vaše rostliny dokud alespoň 20% vody neodteče spodem květináče. 

Poté nezalévejte vaše rostliny znova dokud se vršek květináčů nebude jevit suchý.

Takto začnete zalévat vaše rostliny několik dnů a můžete skončit zaléváním jednou denně ke konci květu.

To sebou nese opakování, tak zajistěte abyste měli alespoň 20-30% extra odtok vody ze spodu květináče pokaždé když zaléváte vaše rostliny.

Důvod pro to je, že kokos má sklon zadržovat a tvořit přirozené soli pokud se přidává hnojivo a ty tam zůstávají a nikdy se neodplaví. Tím, že zajistíte zaléváním extra odtok vody je také skvělý způsob jak zajistit aby vaše rostliny odvodňovaly správně.

Jak jsem již řekla, zajistěte abyste přidávali čistou, jen pH upravenou vodu při každém druhém zalévání.

To skvěle zamezí množství soli a zabrání živinovým problémům.  Pokud vaše rostlina bude vykazovat známky vadnutí, tak pravděpodobně moc nebo málo zaléváte.

Abyste zabránili nedostatečnému nebo přílišnému zalévání, zajistěte abyste pokaždé zalévali rovnoměrněsure a nezalévejte znovu dokud se několik svrchních centiumetrů kokosu nebude zdát suchých.

Vegetativní Fáze

White Rhino odrůda konopí na začátku vegetační fázePoté co si vaše rostliny přivyknou jejich novému prostředí (několik dnů pro zakořenění klonů, nebo když vaše semena vytvoří druhý pár listů) pak budete chtít přesunout CFL světla asi 3cm dál od rostlin.

CFL ztrácí hodně světla čím jsou dále a jejich světlo je téměř nepoužitelné když je rostlina asi 15-20cm od rostliny.

Vaším největším úkolem při pěstování konopí bude přizpůsobování světel.

CFL žárovky by měly být vždy co nejblíže rostlinám jak to je jen možné, ale zase dostatečně daleko aby se listy konopí nespálily.

Pokud budete kontrolovat vaše rostliny často, můžete mít světla blíže. Pokud budete chtít být pryč na nějakou dobu, měly byste odsunout světla abyste konopí poskytly určitou rezervu a prostor.

Osobně pro mě, přizpůsobování světel bylo jednou z nejzábavnějších činností pěstování konopí při tomto způsobu, protože mi to poskytlo nějakou činnost když jsem se potloukala po pěstební místnosti.

Jako začátečník jsem vždy chtěla kontrolovat své rostliny konopí celou dobu a přizpůsobování/nastavování světel my dalo něco jako uspokojení této potřeby. Můžete také chtít otáčet s květináči každý den abyste dodali co nejrovnoměrnější množství světla ze všech stran.

Vaše konopí opravdu nemůže dostat přemíru světla z CFL úsporek a jediná věc které se můžete strachovat je popálení rostlin když budou příliš blízko.

V podstatě, pokud dáte ruku tam kde jsou rostliny nejblíže ke světlu, a světlo se zdá příliš horké na to aby to bylo pohodlné, pak je příliš blízko. Pokud se vaše ruka zdá jen trošku teplá, pak jsou vaše rostliny v perfektní vzdálenosti. Já obvykle udržuji moje CFL žárovky 3-6 cm od listů po celý růst.

Pokud si všimnete, že vaše rostlina roste se spoustou místa mezi jednotlivými patry, pak se může 'natahovat' nahoru, což znamená, že pravděpodobně potřebuje více světla. Zkuste přidat extra CFL žárovku nebo dvě, nebo je přisuňte blíže. Pokud si všimnete, že vaše rostlina má nějaké jiné problémy nebo něco nejde dobře, podívejte se na Problém s Rostlinami a Jejich Symptomy.

Fáze Květu

Tato roslina konopí byla pěstována pod CFL úsporkami a začla padat pod tíhou svých palicKdyž jsou vaše rostliny konopí asi na polovině jejich požadované finální výšky, může to být pravý čas a přepnout je na fázi květu, takže začnou tvořit palice.

Polovinou jejich požadované výšky myslím to, že když budete chtít mít konečnou výšku asi 60 cm, pak přepněte rostlinu když bude asi 30 cm vysoká, nebo v polovině 60 cm.

Pokud budete chtít vaši rostlinu aby vyrostla 1 metr vysoká, pak ji přepněte do květu když bude mít 50 cm.

Důvod pro to je, že rostlina konopí se obecně zdvojnásobí a vytáhne do výšky poté co se změní fáze růstu na květ.

Pro zahájení fáze květu, změníte režim svícení, takže vaše světla budou zapnuta na 12 hodin denně, a vypnuta na 12 hodin.

Během periody 'vypnutých' světel, vaše konopí by mělo být v úplně tmě.

Tento světelný trik přiměje konopí, aby si myslelo, že se dny zkracují a přichází podzim.

Režim osvětlení 12-12 způsobí, že rostliny začnou kvést a začnou se soustředit na tvorbu palic namísto růstu.

Pokud nechcete změnit režim na 12-12, tak šance na to, že vaše konopí bude růst navždycky a nikdy nebude dělat palice.

Poté co přepnete na 12-12, měli byste si začít všímat, že vaše rostlina začíná tvořit své první sexuální orgány asi po prvním nebo dvou týdnech. Samičí rostliny budou tvořit bílé chloupky a samci budou mít grapefuitovitě vypadající koule (pylové váčky).

Abyste maximalizovali množství palic, budete chtít odstranit všechny samce tak aby neoplodnili vaše samice. Pokud zůstanou pohromadě, pak opylí vaše samice a budete mít spoustu semen namísto palice.

Dokud nemáte důvod pro udržování samců (například křížení), pak pravděpodobně budete chtít zabít jakékoliv samce, protože nebudou mít užitek.

Když pěstujete s CFL úsporkami, bude těžší a těžší úpně osvětlit rostliny s tím jak budou větší a budou mít více větví. Můžete maximalizovat celkové množství palic tím, že budete držet rostlinu menší (a tudíž lépe osvětlenou světlem), a pak sklízet častěji, protože rostliny budou připraveny na sklizeň dříve.

S tím jak budou rostliny stále vyšší a začnou kvést, bude možná lepší pořídit navíc nějaké CFL pro osvícení ze stran. V podstatě, pokud spatříte některé tmavé nebo zastíněné oblasti, které jsou dále než 15 cm od světla, pak byste měly zapojit další CFL světlo a namířit na tu 'díru.'

Ke konci cyklu kvetení a s tím jak se konopí blíží ke sklizni, můžete si povšimnout, že nejstarší listy začínají žloutnout a odpadávají. To je naprosto běžné a je to signál, že rostlina stahuje dusík z listů a dává ho do tvorby palic/květů.

Můžete také chtít přestat podávat jakékoliv živiny na poslední dva týdny před sklizní abyste zajistili skvěle chutnající palice. Jednoduše zalévejte jen dostatečným množstvím vody bez živin na tyto dva poslední týdny, ale zajistěte že upravujete pH takže budou moci absorbovat jakékoliv zbylé živiny co zůstaly v kokosu.

Obvykle přestávám krmit rostlinu živinami a začínám podávat jen pH upravenou vodu když asi 75% všech pestíků (chloupků) ztmavne a začnou se stáčet dovnitř.

Sklzeň

Dried marijuana buds. Mmmmm. ^_^Prosím, podívejte se na Část článku o sklizni v mé základní příručce o pěstování konopí pro více informací o tom kdy a jak sklidit rostlinu. Tato příručka by vám měla přesně popsat na co se dívat při určování toho, zda je konopí připraveno na sklizeň.

Finální Myšlenky

Při použití této metody jsem zaznamenala, že mé konopí je opravdu odolné vůči případným problémům , především když zvážím že tato metoda byla jednou kterou jsem používala při mém prvním pěstování a neměla jsem tušení co dělám při začátcích.

Během období mých prvních začátečnických chyb, zahrnujíce upuštění jednoho světla přímo do jedné z rostlin a nechtěné popálení spousty listů. Pokaždé když se rostlině neco stalo, zdálo se že zůstala v tempu a pokračovala v růstu.

Přes všechny tyto chyby, stále jsem získala 180 gramů sušených palic při tomto způsobu pěstování a mé první sklizni!

Looking at the trichomes on the plant through a magnifier. Trichomes are also known as crystals and resin glands depending on where you live.Mám opravdu ráda tuto techniku pro začínajícího pěstitele, protože je to skvělý způsob jak se seznámit s rostlinami, a konkrétně jejich růstovými zvyklostmi.

Může být obtížné se rozhodnout co dělat pokud se chystáte poprvé pěstovat, a tato metoda je opravdu levná i když efektivní způsob jak začít a mít dobré výsledky.

Poté co za sebou budete mít úspěšné pěstování, garantuji vám, že celý proces začne dávat mnohem větší smysl.

I když se nakonec rozhodnete pro jiné metody pěstování, budete schopni použít věci z tohoto pěstování pro další růsty.

Pokud vyzkoušíte tuto techniku nebo máte nějaké jiné podněty nebo myšlenky či komentáře, ráda od vás uslyším!

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist