Tady JsteTeplotní Návod pro Konopí

Teplotní Návod pro Konopí


od Nebula Haze


Obsah

Introduction

Seznam Způsobů jak Zahřát nebo Ochladit Pěstební Místnost

Proč na Teplotě Záleží pro VÁS jako pro Pěstitele

Optimální Teploty Během ROzličných Stádií Života Konopí

Zvolte Správná Pěstební Světla pro Váš Prostor

Jak Kontrolovat Teplotu - Krok-za-Krokem


 

Úvod

Konopí má rádo příjemnou pokojovou teplotu při pěstování uvnitř, nebo možná o něco teplejší - ne příliš suchý vzduch a ani ne přespříliš vlhký.

Pro mnoho vnitřních pěstitelů je toto tím jediným čeho se musíte obávat. Pokud se okolí zdá příliš horké nebo příliš chladné pro vás, pak je pravděpodobně příliš horké nebo i příliš studené i pro vaši rostlinu konopí.

Rostliny konopí mají rády přibližně velmi podobnou teplotu jako lidé!

Teplota ve vaší pěstební místnosti je důležitá pro váš úspěch

Pokud se vaše pěstební místnost zdá teplá nebo studená, vlhká nebo suchá, je to znakem toho, že se budete chtít podívat, jak tyto parametry změnit.

Obecně, konopné rostliny preferují teploty v rozsahu 20-30 °C během dne kdy jsou světla zapnuta. Když jsou světla vypnuta (většinou v noci), konopí je šťastné při o něco menších teplotách.

Optimální Teploty pro Pěstování Konopí

Ideální teplota pro pěstování konopí - Vegetativní Fáze 20-30°C - Fáze Květu 18-26°C

Vegetativní Fáze: Mladé rostliny konopí ve vegetační fázi upřednostňují teploty o něco vyšší než ve fázi kvetení, asi v rozmezí 20-30°C. Více o teplotě ve vegtační fázi.

Fáze Květu: Ve fázi květu (když konopí začíná tvořit palice), je nejlepší udržet teploty o něco chladnější, okolo 18-26°C pro produkci nejlepší barvy, trichomů a vůně. Měl by tam být asi 10 stupňový rozdíl mezi nočními a denními teplotami pro nejlepší výsledky (to je především důležité ve fázi kvetení pro co nejkvalitnější palice a jejich vývoj). Více o teplotách ve fázi květu.

 

Proč Teplota hraje pro VÁS jako pěstitele takový vliv

Proč je Teplota Důležitá Při Pěstování Konopí?

Může konopí ustát mrazivé teploty? Co se stane když bude váš pěstební prostor příliš teplý?

Rozdílné utrpení rostliny může plynout z vysokých nebo nízkých teplot, nechte mě to trošku rozdělit.

Freezing vs Too Hot temperature for growing cannabis - diagram showing the effect of hot and cold temps on marijuana plants

Zjistěte podrobnosti níže....

Příliš Nízké (Chladné) Teploty

When the temperature approaches freezing, it's way too cold for a cannabis plant to survive without damage

Studenější teploty zpomalují růst. Teploty nižší než  15°C narušují růst rostliny a mrazivé teploty mohou dokonce způsobovat šok rostlině nebo ji i zabít.

Rostliny jsou náchylné na určité typy plísně když je chladno, především když je k tomu i vlhko. Studenější teploty a vysoké teplotní výkyvy přispívají k pře-fialovění listů a také to může zpomalovat fotosysnézu.

Rostlina která vyrůstá v relativně studených teplotách může přežit, ale nikdy neporoste tak rychle nebo tak správně jako rostlina ve správných teplotách. Vnitřní rostliny jsou daleko náchylnější na chlad než venkovně pěstované rostliny.

Příliš Vysoké Teploty

I když rostliny konopí obvykle neumírají z horka, příliš vysoké teploty mohou způsobit, že rostliny porostou mnohem pomaleji. 

Poznámka teploty přes 26°C ve fázi kvetení jen zpomalí růst palice, ale také mohou zredukovat potenci a vůni vašich palic - udržením teploty pod kontrolou je především důležité ve fázi kvetení/tvorby palic!

V horku, konopí je daleko náchylnější k mnoha problémům, včetně svilušekbílé prachovité plísně (především když bude příliš vlhké prostředí), hniloba kořenůspálení živinami (kvůli zvýšenému odpařování), natahování, vadnutí kvůli nedostatku kořenového kyslíku, a redukovaná “vůně” palic (protože se terpeny mohou spálit příliš vysokými teplotami).

Don't let the temperature get too hot or too cold in your marijuana grow room

Více o Horních Limitech Teplot

 • S velmi jasnými pěstebními světly (jako například 600W HPS a více), roslinám konopí se bude dařit ve všech fázích i při mírně vyšších teplotách až do maxima okolo 30°C i s žádným obohacováním CO2, dokud tam bude nízká relativní vlhkost a dostatečný pohyb vzduchu.

 • Rostlinám konopí se může dařit i při ještě vyšších teplotách, až do naprostého maxima 35°C, v prostředí s nízkou vlhkostí, extremně jasnými pěstebními světly a obohacováním CO2 (nad 1500 PPM) - to není vaše průměrné pěstování! Zjistěte více o CO2 tady: http://pestujtejednoduse.cz/co2

 

Věděli jste? Obohacování s CO2 Zvyšuje Optimální Teploty

Rostliny konopí mají rády vyšší teploty když zásobujete pěstební místnost s CO2, ale je zde několik důležitých věcí, které musíte vědět o CO2.

Pro úspěšné obohacování CO2 musíte... 

 • Uzavřít prostor a udržovat alespoň 1500 PPM CO2 ve vzduchu

 • Dodat mnoho světla (více světla než by normálně vaše rostliny mohly využít)​

 • Keep temperatures between 85°F (30°C) and 95°F (35°C).

​Zjistěte více o CO2 tady: http://www.pestujtejednoduse.cz/co2

 

Co dalšího býva ovlivněno teplotou v pěstební místnosti?

 • Teploty kterým jsou vystaveny vaše rostliny při růstu mají vliv na barvu palic a listů, ať už potlačující a nebo zvýrazňující modrou, fialovou a růžovou barvu pokud to má vaše rostlina v genetice. Ale to není vše...

 • Výkyvy teploty mohou v podstatě měnit jak vaše rostlina roste! Konopí obecně upřednostňuje studenější teploty v noci a tyto o něco nižší teploty během tmavé periody podnítí rychlejší růst vaší rostliny. O něco teplejší noční teploty zpomalí vrchní růst. 

 • Teplota má velký vliv na relativní vlhkost vašeho pěstebního prostoru.

 • Teplota během fáze kvetení/tvoření palic může pozměnit chuť & vůni vašich palic.

 • Sušení & Zrání (zušlechťování)- teplota je neuvěřitelně důležitá pro proces sušení & dozrávání, a profesionální sušení/ošetření je jedním z největších faktorů co se týče produkce těch nejkvalitnějších palic

 

Tip: Použijte Teplotu pro Kontrolu Růstu!

Konopí obvykle upřednostňuje o něco chladnější teploty v noci a teplejší noční teploty zpomalují růst do výšky. Ale... můžete občas použít tuto vědomost jako výhodu při kontrole růst!

Umělým zvýšením teploty během noční periody zpomalíte vytahování rostlin a zabráníte tak jejich přílišnému a rychlému růstu do výšky. To může být nápomocným způsobem jak zredukovat "natahování" pokud pěstujete v situaci kde nemáte mnoho vertikálního prostoru. A nikdy nezapomeňte na superkropování, ultamativní způsob jak kdykoliv změnit výšku vašich rostlin.

Udržením teplot mírně nízko během tmavé periody, můžete v podstatě umožnit rostlinám co nejrychlejší růst.

 

Teplota & Vlhkost (VPD)

V této sekci se naučíme něco málo o tom jak teplota ve vašem pěstebním místě ovlivňuje vlhkost.

Water droplets on cannabis leaves is a sign of high humidity

Teplota a relativní vlhkost (RH) jsou úzce propojené jedna s druhou a každá má důležitý vliv na tu druhou. Někdy můžete předejít problému s jednou když upravíte tu druhou.

"Vlhkost" určuje kolik vody je vlastně “zadržováno” ve vzduchu. "Relativní vlhkost" porovnává maximální množství vody, které může být ve vzduchu při dané teplotě.

Například, Teplý vzduch může "podržet" mnohem více odpařené vody než studený vzduch

Rostlinám se může dařit při rozličných relativních vlhkostech ve vzduchu. Jakmile začne být vzduch příliš nasycen vodou, pak bude mít sklony tvořit kapky nebo pokrývku vody na listech, což vede k plísni.

Pro ty, které zajímá věda stojící za tím, existuje pojem užívaný pěstiteli ve skleníku známý jako VPD, nebo "Vapour Pressure Deficit," - Deficit Tlaku Páry, který přibližně poměřuje teplotu a relativní vlhkost.

Podle Wikipedie: “ideální rozsah pro VPD ve skleníku je od 0.45 kPa do 1.25 kPa, ideálně pak nacházející se kolem hodnoty 0.85 kPa. Obecně, většina rostlin roste nejlépe při VPD mezi 0.8 do 0.95 kPa.”

Když pěstujete rostliny konopí, pak relativní vlhkost (RH) je stejně tak důležitá jako teplota vzduchu, a někdy byste jí měli věnovat větší pozornost, především když si všimnete že pěstební prostor je částečně suchý nebo vlhký.

Pokud je váš pěstební prostor suchý nebo příliš vlhký, měli byste věnovat pozornost RH (Relativní Vlhkosti) v pěstebním prostoru...

Potřebujete kontrolovat obojí teplotu a RH současně abyste dosáhli co nejlepších výsledků při pěstování konopí.

 • Pokud je vzduch příliš horký a suchý (vysoké VPD), vaše rostliny budou mít pomalý, natahovaný růst.

 • Pokud je vzduch příliš studený a vlhký (nízké VPD), rostliny porostou pomalu a budou mít sklon k problémům s plísní nebo houbami.

Zjistěte více o pěstování konopí a vlhkosti: http://www.pestujtejednoduse.cz/vlhkost

 

Optimální Teplota pro Rozdílné Fáze Růstu

 

Klony

Upřednostňuje: Příjemnou Pokojovou Teplotu nebo o něco Teplejší 20-30°C - Vysoká vlhkost je preferována (vyžadována)

This cannabis clone is forming new roots, you can see them growing from the bottom of your clone here

Klony nemají kořenový systém, tudíž potřebují získat veškerou vodu skrze přenos přes jejich listy až do doby než budou jejich kořeny vyvinuty a zformovány. Tudíž klony upřednostňují vlhké podmínky s množstvím vody uvolněné ve vzduchu. To je důvod proč mnoho lidí používá zvlhčovací parniště/pařeniště nebo "klonovač", aby uměle zvýšili vlhkost u klonů. 

Klony, zdá se, zakořeňují a rostou nejrychleji když je teplota o malinko vyšší, okolo 20-30°C, stejně jako rostliny konopí ve vegetační fázi.

Naučte se více o klonování konopí tady: http://www.pestujtejednoduse.com/kompletni-navod-klonovani-rizkovani

Sazenice & Vegetativní Fáze

Upřednostňuje: Příjemnou Pokojovou Teplotu nebo o něco Teplejší 20-30°C - Vyhněte se příliš nízké vlhkosti

Cannabis plants in the vegetative stage

Mladé sazenice rostou rychleji při relativně vyšších vlhkostech a vyšších teplotách, ale s tím jak rostliny stárnou, daší se jim i když teploty o něco málo klesnou.

Schopnost rostliny konopí vystát sušší nebo studenější podmínky se zvyšuje s tím jak rostlina stárne. Venkovně-pěstované rostliny mohou být odolnější na výkyvy teplot než vnitřní rostliny (nejsou zvyklé).

Je dobré se zaměřit na teploty okolo 20-30°C během vegetační fáze zatímco budete dávat rostlinám o něco chladnější teploty během tmavých period.

O něco nižší noční teploty (které zůstávají v tomto rozsahu) napomáhají nejrychlejšímu a nejzdravějšímu vegetačnímu růstu u rostlin konopí.

 

Fáze Květu

Upřednostňuje: Vyhněte se horkým / příliš vysokým teplotám! 18-26°C - Nízká vlhkost - O něco studenější noční teploty

Cannabis plants in the flowering stage prefer lower humidity and a comfortable room temperature - not too hot!

Pokud nebudete suplementovat s CO2, měli byste udržovat teploty pod 26°C skrze celou fázi květu!

To je jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat co se týče teploty během pěstování, protože udržením nižší teploty v květu dovolíte rostlinám vytvořit ty nejpotentnější, a trichomy-posypané palice. 

Tomu tak není jen proto, že teploty ve fázi květu mohou způsobovat problém s rostlinami a zpomalený růst, také to může zapříčinit odpaření terepnů do vzduchu.

Co to znamená je, že pokud vaše palice budou příliš horké během fáze květu, vyšší teplota může nechtěně spálit některé terpeny (redukujíce koncotou vůni/chuť po sklizni).

Přečtěte si více o tom jak vylepšit chuť a vůni vašich palice zde: http://pestujtejednoduse.cz/lepsi-vune-lepsi-chut

Je speciélně důležité zajistit, aby palice nebyly vystaveny vysokým teplotám po 6 nebo 7 týdnu kvetení, protože to je doba kdy se v palicích obrovsky tvoří terpeny.

Optimal temperature range for the cannabis flowering stage

Dejte rostlinám chladnější teploty v noci, především s blížícím se koncem fáze květu

Existují určité důkazy o tom, že můžete zvýšit obsah terpenů a trichomů v palicích tím, že vystavíte vaše konopí o něco chladnějším vnitřním teplotám kdy budou světla vypnuta. Má to také co dělat s tím jak změna teploty ovlivňuje procesy v rostlině.

Poznámka: Trošku chladněji je v pořádku, ale nikdy nenechte vaše rostliny vystavit mrazům!

Bonus! Jako dodatek k vylepšení chuti a vůně, terpeny mohou ovlivnit barvu rostlin a palic konopí. Například, terpenoidy jsou tím, co dodává rajčatům jejich řervenou barvu. To může fungovat podobně i pro určité odrůdy konopí. Udržením nižších teplot během posledních několika týdnů před sklizní, pomůžete zvýraznit barvy u vašeho konopí (fialová, růžová, modrá, atd.). Samozřejmě toto funguje pro odrůdy, které mají geny pro produkci různě zbarvených palic konopí. Většina odrůd zůstane u vytváření zelených palic, ale pokud vaše roslina může produkovat jiné barvy, studenější teploty jsou jednou z cest jak je vynést na povrch!

 

Sušení & Zrání Palic

Cannabis buds curing in a jarZačátek s dobrou genetikou a růst rostlin správným způsobem je klíč k vypěstování super-kvalitních palic, ale vaše práce není u konce když uříznete rostliny při sklizni. Ve skutečnosti, řekla bych, že přinejmenším 50% koncové kvality je určeno poté co uříznete vaše rostliny, a tím jaký způdob sušení & zrání zvolíte.

Palice, které byly profesionálně usušeny a ošetřeny jsou více potentní, lepší na kouření, vypadají lépe a mají ten pocit lepkavosti na dotek.

Základní věcí, kterou musíte udělat jako pěstitel pro profesionální usušení a oštření palic je udržet správnou teplotu a vlhkost během procesu. Pokud budete následovat správný postup, nebudete se muset nikdy obávat plísně nebo přesušení, a budete mít perfektně dozráté palice pokaždé.

Zjistěte více o tom jak profesionálně usušit & dozrát vaše palice tady: http://www.pestujtejednoduse.cz/jak-nechat-dozrat-palice

 

Zvolte Správné Světlo Pro Vaše Pěstební Místo

Mnoho pěstitelů konopí se obává toho, jak moc jejich vnitřní pěstební osvětlení ovlivní teplotu v jejich místnosti. Je to oprávněná obava, a tato sekce vše rozebere.

Přečtěte si kompletní rozpis VŠECH pěstebních světel pro konopí

CFL & Jiné Fluorescenšní Osvětlení

CFL bulbs (twisty bulbs) can be used to grow cannabis - click here to learn more!

CFL pěstební světla mohou být zakoupena snad v jakémkoliv obchodě se smíšeným zbožím, a mohou být při pěstování vzdálena jen pár centimetrů od vašich rostlin, takže jsou skvělá při pěstování na velmi malých/ukrytých prostorech, kde právě skrytí je největším cílem.

CFL pěstební světla si vysloužila reputaci díky velmi malé výhřevnosti. A je pravdou, že můžete úspěšně pěstovat konopí jen pod několika CFL úsporkami a ty nebudou nijak zvlášť vyzařovat extra teplo.

Ovšem, pokud chcete větší výnosy, budete muset přidávat více a více CFL úsporek, a teplo které vydávají se bude sčítat.

Fluorescent grow lights for cannabis - click here to learn more!Obecně nedoporučuji pěstovat více než 1 nebo 2 rostliny konopí současně pod CFL - pokud chcete pěstovat více rostlin než to, tak doporučuji dokoupit HPS pěstební světlo namísto nich.

Jiné fluorescenční osvětlení používá velmi podobnou technologii jako CFL, ale žárovky se vyskytují v různých tvarech, přičemž některé se mohou více hodit pro pěstování. Zatímco nebudou tak nenápadně skrývatelné jako malé CFL, jiné fluorescenční osvětlení může být levnou a jednoduchou cestou jak pěstovat vaše rostliny konopí a je používáno zahradníky po celém světě.

Zjistěte více o CFL pěstebních světlech tady

Zjistěte více o fluorescenčním osvětlení tady

Zjistěte tady jak začít pěstovat v kokosu pod CFL jen za $300

 

HID Pětsební Světla - Metal Halidová (MH) & Vysokotlaký Sodík (HPS)

Metal Halide Grow Lights (MH) give off a wonderful light spectrum for marijuana's vegetative stage

MH/HPS pěstební světla jsou známa pro vysokou spotřebu elektřiny a vytváření velkého tepla. I když to je pravda pro větší modely HID světel, tak myslím, že mnoho pěstitelů přeceňuje i to kolik světla vyprodukují menší HID modely.

Například, mnoho lidí doporučuje aby noví pěstitelé začínali u CFL namísto u HID, takže jim bude vznikat méně tepla v pěstební místnosti. Zatímco je ale důležité mít na paměti, že to 250W HPS osvětlení bude vytvářet přibližně stejné množství tepla jako 250W CFL, kromě toho, že budete mít více světla a větší výnosy s HID. Jinou výhodou HID nad menšími CFL je, že dobré modely HID se dodávají s vestavěnou chladící trubicí pro odtah tohoto vznikajícího tepla.

High Pressure Sodium Grow Lights (HPS) are the golden standard for growing marijuana

To obecně činí mnohem jednodušší chladící ekvivalet k HID ve srovnání s CFL.

Ovšem, HID potřebují větší výšku pro pěstování než CFL, takže pokud je výška vašeho pěstebního místa limitovaná, pak HID nemusí být tak dobrou volbou pro vás.

Ale, pokud máte výšku odpovídající pro MH/HPS světlo, pak doporučuji abyste přešli raději přes CFL pěstební osvětlení. Z mého pohledu, CFL pěstební světla by měly být použity jen ve velmi krátkých/těsných prostorech, kde je ultimátní ukrytí největším cílem.

Zjistěte více o MH/HPS pěstebních světlech tady

 

LED Pěstební Světla
LED grow lights can work great for growing cannabis, but do they save on heat? Click here to learn more!LEDky jsou známe jejich malou spotřebou elektřiny a produkcí menšího tepla než HID osvětlení jako MH nebo HPS výbojky.

Ale je ta marketingová omáčka pravdivá?

Ve skutečnosti je to mnohem komplikovanější než odpovědět "ano" nebo "ne". Pravdou je, že některá LED světla fungují neuvěřitelně a některá jsou podvod. Je důležité se vzdělat ohledně LED pěstebních světel pro abyste dostali přesně to co hledáte.

Zjistěte více o LED pěstebních světlech tady

 

Jak Kontrolovat Teplotu v Pěstební Místnosti Krok-za-Krokem

 1. Pořiďte si Teploměr

 2. Podívejte se na Optimální Teploty

 3. Upravte Vysoké nebo Nízké Teploty

Krok 1: Způsob jak Kontrolovat Teplotu (Teploměr)

I když je důležité upravovat teplotu, tak je stejně důležité znát relativní vlhkost (RH) vašeho pěstebního místa. Tudíž se doporučuje mít nějakou věcičku, která vám dovolí kontrolovat obojí, vlhkost i teplotu současně.

Ale není to tak jednoduché, může být složité opatřit si ten správný termometr/vlhkoměr.

A i když můžete najít levný ve vašem místním obchodě, můžete pak zjistit, že některé modely ukazují pár stupňů "vedle". To asi nebude mít nijak velký efekt na váš pěstební prostor. Někteří pěstitelé koupí 2 nebo 3 rozdílné, aby mohli určit jejich průměr. Mám několik, které jsem vybrala během několika let, a stále jsou v mé pěstební místnosti.

Toto je ukazatel teploty a vlhkosti, který užívám primárně ve své pěstební místnosti. Je vyrobený pro inkubátor s vajíčky, ale funguje skvěle v pěstební místnosti.

Thermometer and humidity monitor

Tento teploměr a měřič vlhkosti je přesný (alespoň při porovnání s jinými, které mám ve své pěstební místnosti).

Nejobtížnější může být nalezení toho správného teploměru/vlhkoměru, především pokud chcete ušetřit.

Zde je jeden odlišný, který byl nedávno doporučen jedním z našich čtenářů - je dražší, ale má některé skvělé funkce a je celkově dobře vyzkoušený:

Od pěstitele: "Byl jsem velmi nadšený vyhledáváním nejlepšího vlhkoměru & teploměru. Našel jsem tento jeden a zdá se být velmi přesný ve srovnání s ostatními. Umí toho ještě více než potřebuji, ale jde mi především o jeho přesnost. Podle všeho co jsem přečetl by měl být tím nejpřesnějším a za rozumnou cenu, a má nejlepší recenze!!"

 

Krok 2: Podívejte se na Teplotní Rozpis

Rozpis - optimální teplota pro pěstování konopí

Optimal temperature for growing cannabis - Vegetative Stage is 70-85°F (20-30°C) - Flowering Stage is 65-80°F (18-26°C)

Vegetative Stage: 70-85°F (20-30°C)

Flowering Stage: 65-80°F (18-26°C)

Pokud je vaše teplota příliš nízká nebo příliš vysoká….

 

Krok 3: Opravte Příliš-Vysokou nebo Příliš-Nízkou Teplotu (vysvětlení)

Existuje mnoho dostupných pomůcek, které vám pomohou kontrolovat teplotu ve vaší pěstební místnosti.

Obojí - horko i chaldno ve vaší pěstební místnosti? Pro ty, kteří zápolí jak s vysokými a mrazivými teplotami tam kde žijí, můžete zvážit pořízení Vše-v-Jednom & Klimatizace

Příliš Horko: Co Dělat

 1. Odtahový Systém: Ujistěte se, že máte dobrý odtahový systém, který bude přímo odsávat horký vzduch od vašich rostlin. Pokud nemáte odtahový větrák, který by vysával horký vzduch z vašich světel ven, náprava toho je vaším prvním krokem. Pamatujte! Odtahový systém je důležitější než jen pro udržení teplot nízko, také zlepší cirkulaci vzduchu a dodá tak rostlinám lepší podmínky. Zjistěte jak zapojit správně odtahový systém tady: http://www.pestujtejednoduse.cz/hps-pestebni-svetla-sestaveni

Install an exhaust system

 1. Oběh Vzduchu: Pokud máte nedostatek ofukuvzduchu ve vaší pěstební místnosti, budou se tam vyskytovat horké oblasti, které mohou poškodit vaše rostliny. Je vždy dobré nainstalovat větráky do pěstební místnosti aby pomáhaly cirkulovat vzduch uvnitř stanu. Pamatujte - nesměřujte větráky přímo na rostliny; listy se mohou lehce pohupovat, ale neměly by vát okolo díky přímému tahu vzduchu z větráku. Mám ráda, když mohu namířit větráky lehce nad vrcholky, takže nefoukají vzduch přímo do rostlin, nebo někdy namířím větrák na stěnu poblíž rostlin, což způsobí pohyb vzduchu aniž by to mávalo s rostlinami nějak moc.

 2. Změna Světelného Rozvrhu: Pokud jste v situaci kdy se teplota vyšplhá příliš vysoko během určitých částí dne, pak můžete změnit rozvržení svícení tak, že vaše světla budou vypnuta během nejteplejších částí dne. Například, ve vegetativní fázi vaše rostliny potřebují 18+ hodin přímého světla každý den. Pokud bude příliš horko uprostřed dne, můžete zapnout časovač tak abyste vypnuli světla na 6 hodin během této části dne. Tato strategie nespraví ten největší teplotní problém, ale může pomoci se symptomi tepelného stresu, během krátké doby vedra.

 3. Zvažte Pořízení Jiných nebo Menších Pěstebních Světel: Zjistěte více o tom jak pěstební světla ovlivňují teplotu jak již zde bylo zmíněno tady.

 4. Jiné Způsoby jak Chladit: Pokud máte dobrý průvan a už jste vyzkoušeli všechny kroky výše, ale teplota v pěstební místnosti je stále příliš vysoká, můžete chtít použít prověřený způsob jak ochaldit pěstební místo.

Klimatizace - (některé jsou přenosné, některí se umístí do vašeho okna) - navíc k tomu, že klimatizace snižuje vzduchu, snižuje také relativní vlhkost vzduchu. Aby byla efektivní, AC musí být zapojena tak, aby vyfukovala horký vzduch ven z domu, podoběn jako u pěstebních světel. Pokud je vzduch v okolí pěstebního stanu příliš horký, budete potřabovat pro klimazizaci před-chladit vzduch než vsoupí do pěstební místnosti. Nezáleží na tom jak silný odtahový systém máte, nebude schopna snížit teplotu níže než je teplota v okolní místnosti stanu. Budete potřebovat snížit teplotu v okolí stanu a klimatizace jsou nejefektivnějším způsobem jak ochladit vzduch. 

Ochlazovač vlhkem - (také známý jako "odpařovací chladič") Ideální tam, kde je obojí horko & sucho protože tento Vodní ochlazovač sníží teplotu a současně dodá vlhkost do vzduchu. Funguje nejlépe když je vlhkost příliš nízká a teplota příliš vysoká. Přečtěte si jak jeden uživatel použil Vlhký ochlazovač aby kontrolovat teplotu & vlhkost.

Věděli jste? Rostliny konopí mají rády vyšší teploty když dodáváte do místnosti CO2, ale je několik důležitých věcí, které musíte vědět o CO2. Musíte utěsnit okolí, dodat mnoho světla a udržovat teploty mezi 30°C a 35°C přir obohacování CO2 aby bylo efektivní.

Příliš Chladno: Co Dělat

Pokud je příliš chladno ve vaší pětební místnosti, někdy můžete mít další možnosti kromě topení, například jako pořízení silnějšího/teplejšího pěstebního světla, nebo použitím přídavné izolace abyste zadrželi teplo z pěstebních světel které máte.

Adding additional insulation is a great way to trap heat inside your grow box

Pokud vaše rostlina není zajištěna od mrazů (například roste uprostřed vaší garáže, přízemí, na chodbě, atd), pak napřed zajistěte aby vaše rostlina byla dostatečně izolována. Je levnější a jednodušší utěsnit malé místo, takže je důležité, abyste vytvořili speciální pěstební box nebo si pořidili pěstební stan, který bude chránit pěstební místo před vnějšími vlivy.

Pak můžete levně koupit role izolačního materiálu v nějakém obchodě pro kutily, a použít je pro zajištění venkovních částí pěstebního místa. To vám pomůže udržet studený vzduch venku a horký uvnitř.

Se správně uzavřeným pěstebním boxem, vaše světla by měla dodat dostatek tepla pro rostliny i když budete žít v chladném podnebí, nebo třeb uprostřed zimy a období mrazů.

Pokud musíte získat topení abyste udrželi vaše rostliny horké, vyhněte se tomu aby jakkoliv foukalo nebo dávalo přímé teplo přímo na rostliny, a především se vyhněte tomu jej umísťovat přímo do stanu. Chcete topení, které bude vydávat teplo rovnoměrně, namísto toho aby vydávalo horký vzduch jako tryskáč. Nikdy nenechejte horký vzduch jít přímo na rostliny. Většina topení se dá spínat na základě teploty, takže se zapne jen když je potřeba.

Následující model topení je skvělým příkladem modelu topení, které chcete ve vaší pěstební místnosti - vydává jemné teplo a má termostat, který se dá použít k automatickému zapínání podle teploty. Teplo spíše vyzařuje než aby bylo tlačenno ven (což je věc, kterou opravdu nechcete ve vaší pěstební místnosti). Je téměř naprosto tiché. Navíc je dodáváno s časovačem, takže můžete přednastavit zapnutí předtím než se zapnout světla nebo vypnou během noci (nebo cokoliv co potřebujte pro vaše pěstební místo).

 

 


 

Skočte na

Kompletní Příručka Pěstebním Osvětlením pro Konopí

10-Kroků pro Rychlý Začátek

7 Kroků pro Pěstování Super-Kvalitních Palic

Pokročilé Techniky Růstu

 


 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist