Tady jste:10 kroků pro Rychlý Začátek

10 Kroků pro Rychlý Začátek


Napsáno od Nebula Haze


Obsah

Úvod: Jak Sklidit v 10-ti Krocích

Krok 1: Vyberte Místo

Krok 2: Zvolte Světlo

Krok 3: Vyberte Pěstební Médium

Krok 4: Rozhodněte se pro Výběr Živin
>>> Krok 4B: Živiny, pokračování: pH je Důležité

Krok 5: Kde Získat Rostliny Konopí

Krok 6: První Nové Lístky... Život Začíná!

Krok 7: Vegetativní Stádium - Vypěstujte Své Rostliny Velké a Silné

Krok 8: Fáze Květu - Paličky Začínají Růst!

Krok 9: Skliďte Svoje Konopí

Krok 10: Usušte & Ošetřete Svoji Sklizeň jako Profík


 

Vaše Sada Informací o Pěstování Konopí:
Dostaňte se ke Sklizni v 10ti krocích!

Paličky konopí v ruce - různorodost rozličných odrůd Legalizace konopí se šíří jako požár napříč Amerikou i v dalších zemích po celém světě. Spoustě lidí je konečně dovoleno legálně pěstovat jejich vlastní zásoby konopí!

Jste i vy připraveni začít pěstovat?

Pěstování konopí se může zdát komplikované, ale to je často z důvodu, že jste nedostali správné informace. Spousta lidí to nevědomky činí složitější než je potřeba.

Tato příručka pro pěstování konopí vám pomůže najít nejlepší způsob pěstování konopí, pro vaši konkrétní situaci.

Zvolte pěstební způsob pro...

 • Vaše pěstební místo

 • Váš rozpočet

 • Vaši požadovanou sklizeň

Pěstování rostlin konopí je vlastně vcelku přímočaré, a téměř kdokoliv s pár minutami denně navíc a skromnou skříní nebo zahradou za domem může vypěstovat profesionální kvalitní palice doma.

Něco o Historii Mého Pěstování

Jako Kalifornský pacient užívající lékařské konopí a regulární kuřák, začala jsem pěstovat konopí doma v roce 2004 pod pár CFL úsporkami s rozpočtem asi $300.

Teď pěstuji s daleko rozsáhlejším příslušenstvím, ale byla jsem velmi úspěsná při pěstování i s velice skromným rozpočtem po několik let než jsem si mohla dovolit dražší vybavení.

Naučila jsem se, že pokud vkládám svoje úsilí a čas do pěstován,í tak ušetřím hromadu peněz v porovnání s kupováním, a vždy mám stálou zásobu kvalitní lékařské marihuany po ruce.

V roce 2010 jsem pomohla dát dohromady GrowWeedEasy.com s dalším growerem pod jménem Sirius Fourside abysme taky naučili pěstovat další lidi jejich vlastní paličky.

Jedna z mých prvních zahrádek - stálo to asi $300 na začátek

Nebula Haze sklánějící se k zahrádce

Co potřebuje rostlina konopí aby se jí dařilo?

K tomu aby žila a rostla, každá rostlina konopí potřebuje:

 1. Světlo - ať už budete používat slunce nebo umělé světlo, musíte porozumět světelným požadavků rostlin konopí abyste získali co nejvíce možné kvalitní květy a jejich množství

 2. Pěstební Médium - ta hmota ve které vaše rostliny budou; půda není jediná možnost

 3. Vzduch - kvalitně větrané místo s dobrou výměnou vzduchu a lehkým vánkem poslouží nejlépe

 4. Teplotu - Samozřejmě není vždy možné úplně kontrolovat teplotu. Dobrým pravidlem pro rostliny konopí je, pokud se to zdá příliš horké pro vás, pravděpodobně je to příliš horké i pro vaše rostliny. A stejně jako lidé, rostliny konopí umírají při vystavení mrazu.

 5. Živiny - můžete koupit předem připravené živiny, které už jen přidáte do vody, nebo můžete zkomostovat svoji Super Půdu, která již obsahuje všechny potřebné živiny

 6. Vodu - jako ostatní rostliny, konopí potřebuje vodu k přežití, zjistěte vše co potřebujete níže. Je moje voda z kohoutku "dostatečně dobrá" pro pěstování konopí?

Ať už při pěstování doma nebo venku, vždy potřebujete zajistit ideální množství těchto šesti zdrojů.

Zdravý list konopí - klikněte pro detail!

Jak dlouho trvá vypěstovat konopí?

Když zasadíte dnes semínko, kdy nejdříve budete moci kouřit svou sklizeň? Pravděpodobně za 8.5 týdne.

Vnitřní pěstování bývá kratší než venkovní, protože máte větší kontrolu nad tím kdy vaše kytka začne tvořit paličky. Auto-flowering (samonakvétací) rostou také velmi krátce. Ale s kratším růstem je také spojována menší sklizeň. Určité druhy, společně s určitým venkovním způsobem pěstování můžou trvat taky 7 měsíců nebo ještě více.

Průměrně bych řekla, že většině growerů zabere 4 měsíce vypěstovat, sklidit a ošetřit jejich vlastní palice.

Zjistěte více o tom jak dlouho trvá vypěstovat rostliny konopí

Sluneční hodiny ukazují čas - kolik času potrvá vypěstovat konopí?

Neudělejte tyto dvě nejčastější chyby při pěstování konopí!

 1. Jednou z nejčastějších chyb ze strany nových pěstitelů je provádění-impulzivních experimentů které zraní nebo přímo zabijí jejich rostliny. Vždy věnujte vteřinku vygooglování vašeho nápadu předtím než ho zkusíte. Naštěstí, když se to týká pěstování konopí,jsou velké šance, že už to stejné někdo zkoušel před vámi!

 2. Dalším častým problémem nových pěstitelů je tendence přeskakovat zásadní kroky jako porozumění rozvrhu svícení, nebo proč  jsou úrovně pH důležité při redukci nedostatku živin. Zatímco můžete mít štěstí a uspět při pěstování i při přeskočení těchto kroků, pravděpodobně skončíte s kytkami, které budou nemocné nebo neponesou dobře. Ujistěte se, že následujete kroky v této příručce - zasloužíte si tím o výsledek plný kvalitních palic při sklizni!

 


 

10 Kroků Začátečnické Příručky Pro Pěstování Konopí

 


 

Krok 1: Vyberte Kde Budete Pěstovat (Uvnitř - Indoor onebo Venku - Outdoor)

Klikněte pro detailní pohled na paličky konopí uvnitřVnitřní Pěstování

Pěstování uvnitř je mnohem více soukromé a dává vám více kontroly nad pěstováním.

Pěstování indoor může být překvapivě levné pro start i pro údržbu, především pokud si zvolíte začít jen s pár rostlinami.

Podívejte se na pár zkompletovaných zápisků z pěstování uvnitř, abyste měli představu kolik sklizně můžete očekávat z různých typů indoorových kompletů

Nade vším větší kontrolu při pěstování ve vnitřím prostředí, což znamená že indooroví pěstitelé mohou neustále pěstovat velice vděčné palice, ale máte taky větší zodpovědnost. Pokud neposkytnete vašim rostlinám vše co potřebují, zemřou.

Jaká místa fungují nejlépe?

Konopí můžete pěstovat téměř kdekoliv kde je snadný přístup k čerstvé vodě a čerstvému vzduchu...

 • rezervní pokoj

 • skříň

 • garáž

 • pěstební stan

 • extra koupelna

 • dokonce i uvnitř skříně od počítače!
  (i když radějii doporučuji Koš na prádlo  :)

Když budete přemýšlet jaké místo uvnitř je vhodné, měli byste také zvážit teplotu ve vaší pěstební místnosti (a pamatovat také na to, že se teplota pravděpodobně zvýší když bude zapnuté osvětlení!).

Teploměr - Teplota je důležitá při pěstování konopí domaMladé rostlinky konopí rostou lépe když je teplota zlehka vyšší, a to v rozsahu 20-30°C.

Až budou rostlinky o něco starší - ve fázi produkování palic/kvetení, je lepší mít teploty o něco málo nižší, okolo 18-26°C - pro produkci palic s nejlepším zabarvením, množstvím trichomů a vůní.

Protože jsou teploty tak důležité, je dobré mít alespoň určitou kontrolu nad teplotou v prostoru kde pěstujete. Pokud pěstujete uvnitř, vaše osvětlení bude produkovat teplo navíc. ;ýkonnější světla budou, tím zpravidla vydávají větší teplo.

Pokud chcete nainstalovat hodně jasných světel na malém prostoru, budete pravděpodobně muset nainstalovat i menší větrák připojený jako odtah z prostoru, abyste měli jistotu že udržíte teploty ve správném rozmezí.

Jestli pěstujete jen pár kytek v pěstebním stanu nebo boxu, obvykle můžete použít větráček k odfuku horkého vzduchu od světel a ven z oken abyste vše dostatečně uchladili.

Některá světla způsobují větší teplotní problémy, a my vám pomůžeme vybrat ty správné v Kroku 2.

Silueta venkovního konopí - pěstování rostlin pod sluncemPěstování Venku je levnější pro započnutí, protože nebudete potřebovat pěstební světla nebo muset vytvářet vnitřní pěstební prostor, ovšem zase musíte dávat pozor na soukromí/ukrytí, opylení, lidi kradoucí vaše kytky, brouky, jeleny a další neočekáváné návštěvy.

Pokud zvolíte správnou genetiku a žijete v dobrém prostředí, bude pravděpodobně levnější pěstovat venku, protože nemusíte poskytovat všechno vašim rostlinám sami. Slunce udělá spoustu práce za vás.

Jistojistě když pěstujete venku, není vždy možné přesně kontrolovat prostředí. Když bude sucho, bude potřeba zalít vaše kytky. Když je deštivo, budete potřeba ochránit vaše kytky od přelití.

Když jde o teploty, pravidlo ohledně konopí říká, když je to příliš horké pro vás, je to pravděpodobně příliš horké i pro vaše rostliny. A stejně jako lidé, rostliny konopí umírají při vystavení mrazu.

Takže pokud víte, že počasí bude příliš horké a nebo příliš chladné v oblasti kde žijete, budete muset udělat extra opatření abyste ochránili vaše rostliny před těmito vlivy, jako například vybudovat skleník.

Naučte se více o rozdílech pěstování konopí uvnitř vs. venku

 

Krok 2: Vyberte si pěstební světlo - Jaký druh světla potřebujete k úspěšnému pěstování konopí?

Všeobecně vzato, když pěstujete trávu, čím Více Světla = Větší SklizeňExiustují rozdílné druhy osvětlení za účelem pěstování konopí, zahrnujíce:

 • Slunce

 • Kompaktní Fluorescenční Žárovky (CFLs)

 • Další Fluorescenční Zářivky (T5 / T8)

 • LED osvětlení

 • Metal Halidové Osvětlení (MH)

 • Tlakové Sodíkové Výbojky (HPS)

Slunce - Když pěstujete pod sluncem, je nejlepší pro skvělé výsledky zajistit alespoň 8 hodin přímého slunečního svitu denně.

Je dobré když vaše kytky budou dostávat svit od 10 hod. dopoledne minimálně do 16 hodin odpoledne, a čím více, tím lépe. Z důvodu vysokých světelných požadavků jaké mají rostliny konopí (potřebují zpravidla více světla než většina ostatních rostlin), tak není vhodné je mít jen za oknem (ačkoloiv jsem již viděla spoustu growerů pěstujíc za prosluněným okenm předtím než je přesunou na lepší destinaci).

CFLs - Začátečníci často začínají právě s tímto druhem CFL užárovek, protože jsou levná a lehce dostupná, ale také postrádají sílu k tomu určených pěstebních zářičů. Ve skutečnosti, pěstováním s CFL jsem také začala. Zjistětze více o pěstování s CFL.

Jiná Fluorescenční Světla - Tato světla jsou tradičně určena pro rostliny potřebující méně světla než konopí. Pokud budete mít jiná Fluorescenční Světla, doporučuji zvolit Vysoce-Výkonné T5, protože právě tyto výkonné světla s označením T5 jsou nejzářivější. I tak, doporučuji změnit světlo když budete přecházet na fázi květu pokud tedy neprovádíte hlavní trénování rostlin (k udržení rostlin krátkého vzrůstu) protože tato světla mají krátký dosah své intenzity tak musí být blíže k rostlinám. Zjistěte více o fluorescenčním osvětlení.

LED světla pro pěstování konopíLED pěstební světla (grow lights) - LED jsou silnější než CFL a jiné druhy fluorescenčních zářičů, ale jsou také daleko nákladnější (na pořízení). Vskutku, současné LED světla jsou tím nedražším co můžete dnes koupit. LED pěstební světla mohou fungovat opravdu skvěle pro kanabis, ovšem je zde hodně bezohledných prodejců LED světel snažících se rychle zbohatnout, takže je lepší nakoupit od společnosti které můžete věřit. Věřím, že LED světla mají své místo mezi pěstiteli, a v budoucnu (když budou více zaběhnutá) budou skvělou volbou i pro začátečníky. Ale v současnosti je tato technologie stále příliš čerstvá pro nováčky a může způsobit mírné zmatky.. Každý model pěstebního LED zářiče je individuální, a potřebuje být v různé vzdálenosti od vašich rostlin. Není jednoduché dávat nějaké "všestranné" doporučení o LEDkách dokud sami nepotkáte nějakého pěstitele s LED světlem a následujíc jeho doporučení pod stejným typem LED světla. Zjistěte více o pěstováním s LED.

Klikněte zde pro více informací o HPS pěstebním světleMetal Halidové & Vysokotlaké Sodíkové Výbojky - Také známé jako "HID" osvětlení, MH/HPS pěstební světla (jako ta kombinace na obrázku vpravo) jsou tzv. "zlatým standardem" pro pěstování konopí uvnitř (indoor). Jsou relativně dostupné a jednoduché pro sestavení, hlavně když zvážíte jak výkonné jsou. HID osvětlení pracuje skvěle pro pěstování konopí, a dává konzistentně dobré výsledky pro vnitřní pěstování. Ovšem, s vyšším výkonem jsou HID značně přehřívavá a mohou zanechat i nemalou stopu na vašem účtu za elektřinu, takže se ujistěte  - you don't want to be paying for more light than you really need.že volíte správná světla pro vaše indoor prostory. Podívejte se na  současné pěstování které jsme uskutečnili s dvěma rostlinami a 600W HID světlem. Zjistěte více o HID pěstebním osvětlení.

Zjískejte podrobné informace o různých druzích osvětlení pro konopí

Nápověda: Stále jste nerozhodní? Zvolte typ pěstebního světla na základě vašeho rozpočtu...

 

Krok 3: Vyberte Své Pěstební Médium

Každé pěstební médium které použijete má jiné nároky na údržbu a zalévání..

Mladý sazenice konopí rostoucí v bohaté půdě v rukou člověka

Tato pěstební média jsou nejčastější:

 • Půda - Pěstování v organické kompostované super půdě je jednou z nejúspěšnějších metod, nebo začněte s populární Fox Farms Ocean Forest soil mix (FFOF obsahuje dostatek živin pro první měsíc nebo dva měsíce života vaší rostliny)

 • Bezpůdní Mix - Cokoliv kromě půdy obsahující kokos, perlitkeramzit, atd (všechny bezpůdní mixy jsou považovány za hydroponické pěstební médium protože neobsahují žádnou zeminu)

 • Hodně bublinek dělá konopí šťastné při hydroponiiPřímo ve vodě / Hydroponie - Dostaňte jeden z nejrychleších růstů a sklizně, především pokud to zkombinujete s HID osvětlením - já dnes osobně užívám vysoce-výnosný DWC system

 • Méně Rozšířené typy Hydra - Někteří lidé pěstují s kořeny ponořenými do vodní páry (aeroponie) nebo v tanku s akvarijními rybami (aquaponie), ale tyto způsoby jsou podstatně méně rozšířené mezi pěstiteli konopí.

Pokud jste si jistí pěstováním v půdě, ale z nějakého důvodu si nemůžete nakompostovat vlastní, doporučuji začít populární Fox Farms Ocean Forest (FFOF) soil mix protože obsahuje spoustu živin potřebných mladými rostlinkami.

Composted super soil is rich with all the stuff your cannabis plants lovePokud máte čas rozhodovat se pro pěstební médium, můžete chtít také zvážit volbu kombinace kokosu a perlitu. Je to celkem levné a bezúdržbové. Takto jsem začínala pěstovat (s CFL úsporkami použitými k osvětlení). Pěstování s Kokosovým médiem může být dobré pro začátečníky, protože je to levné, dobře drží vodu a nevyznačuje se charakteristitckými problémy jako půda (brouci, kořenové problémy, etc). A protože je založeno na ručním zavlažování, je to intuitivní a jednoduché jako s půdou.

Slyšela jsem hodně názorů kdy lidé nedoporučují pro první pěstování hydroponii, protože je to prý "příliš komplikované," a taky jsem vyděla growery úspěšné s každou uvedenou pěstební technikou i přesto že to byl jejich první pokus. Pokud opravdu chcete pěstovat hydroponicky, nedoporučuji vám zahazovat čas s něčím jiným na zkoušení. Jestli máte touhu po hydroponickém pěstování a načtete si informace, neexistuje důvod proč byste neměli mít skvělý úspěch při tomto způsobu. Přečtěte si náš bubbleponický návod abyste viděli jak GrowWeedEasy.com spolutvůrce Sirius začal pěstovat konopí s obohaceným DWC při jeho první sklizni.

Zjistěte více o zozličných pěstebních způsobech

 

Krok 4: Zvolte Živiny pro své kytky

Pěstitelé v půdě - pokud tedy nepěstujete v překompostované super půdě, budete potřebovat živiny pro konopí vytvořené pro půdní pěstování k dosažení nejlepších výsledků . I když začnete s obohacenou půdou jako FFOF, stále budete potřebovat přidávat živiny/nutrienty pro fázi kvetení/tvoření palic protože rostliny konopí jsou silně žádostivé po živinách a protože od začátku růstu pravděpodobně spotřebují vše co v předhnojené hlíně bylo.

Bezpůdní & Hydroponičtí pěstitelé - Pokud pěstujete v médiu jiném než půdním, jako bezpůdní mix nebo přímo ve vodě, bude potřeba zajistit živiny pro konopí speciálně vyrobené pro hydroponii. Některé živiny jsou ještě specifičtější, jako Canna Coco je vytvořen speciélně za účelem pro pěstování v kokosovém médiu. Pro hydro-vodní pěstování, můžu doporučit General Hydroponics Nutrient Trio - tady je GH trio návod na hnojení konopí které používám u svých rostlin.

Jeden systém živin, který vládne všem...

Dyna-Gro "Grow" je prověřeným zdrojem živinHledáte radu? Jeden z nejjednodušších (ovšem ne drahých) živinových mixů který funguje extrémně dobře pro začínající pěstitele konopí je Dyna-Gro (Grow-RůstBloom-Květ)

Dyna-Gro můžete použít o polovičním dávkování v půdě, vodě, kokosu, nebo jakémkoliv pěstebním médiu a funguje opravdu dobře pro pěstování konopí. Neusazuje soli ve vašem pěstebním médiu jako spousta jiných nenákladných hnojiv, a neucpe váš hydroponický systém.

Prostě používejte "Grow-Růstovou" láhev během Vegetativní Fáze a "Bloom-Květ" láhev během Fáze Květu. Můžete se řídit dle pokynů na láhvi. Je to opravdu jednoduché.

Tak jako všechny systémy hnojení / dodávání živit, vyhněte se nasazení plného dávkování od začátku abyste zabránili popálení vašich rostlin! Zjistěte více o popálení živinami. Zvyšte dávkování jen když si všímnete, že spodní lístky jsou žluté a odpadávají (vyjma posledních 2-4 týdnů před sklizní, kdy žloutnutí lístků je přirozený projev)

Více informací o živinách prospěšných pro konopí

Je moje vodovodní tekutina "dostatečně dobrá" pro růst konopí?

Předtím než se zmíním o pH, pojďme se dotknout "tvrdosti" vody. Kolik extra "věcí" (jako minerálů a/nebo znečištění) je obsaženo ve vaší běžné vodě? Můžete kontaktovat vašeho lokálního dodavatele vody (ask for a "městské ohlášení o vodě"), nebo můžete otestovat PPM vaši vody doma. Obecně dokud má vaše voda hodnoty PPM 200-300 (podíl částí ku milionu) extra částí navíc, mělo by to být v pořádku pro pěstování. Pokud máte obavy ohledně kvality vaší vody, můžete zvolit vyčištěnou nebo Reverzní Osmózu (RO) přefiltrovanou vodu, pak budete potřebovat navíc Cal-Mag a pravděpodobně pár dalších suplementů ke zlepšení poměru náhodně se vyskytujících minerálů a živin jako tomu je u běžné kohoutkové vody. Já osobně jsem vždy pěstovala přímo užitím vody z kohoutku (ve velkém městě v Kalifornii s neupraveným PPM okolo 370, což je docela vysoká hodnota), a nikdy jsem neměla problém. Avšak, některá místa mají velmi tvrdou vodu, nebo stáčenou vodu s vysokým znečištěním, tudíž pěstitelé budou používat přefiltrovanou - vyčištěnou vodu aby dosáhli skvělých výsledků.

 

Krok 4B: Živiny, pokračování: Důležitost Kořenového pH

Je nezbytné udržovat pH v kořenovém systému abyste předešli problémům s Živinami.

Nejjednodušší způsob je testovat pH vaší vody předtím než zalijete vaše kytky nebo přidáte vodu do vašeho zásobníku.

Jsou určité typy pěstování (jako například pěstování v organické kompostované super půdě) kdy nemusíte upravovat pH dokud se neobjevují problémy. Je to proto, že kvalitně kompostovaná super půda má aktivní mikrobiální systém, který udržuje stabilní pH a vlastně poskytuje živiny kořenům. Ovšem, to je vzácná vyjímka pravidla testování pH, a téměř všichni úspěšní pěstitelé potřebují pravidelně testovat a upravovat pH pro udržení skvělých výsledků při pěstování a sklizni. Pokud nepěstujete v super půdě kterou jste namíchali a překompostovali sami, pak je měření a kontrola pH POVINNOSTÍ.

Někteří pěstitelé můžou mít štěstí a mohou pěstovat bez úpravy pH jejich vody, ale většina pěstitelů se začne brzy bez kontroly pH potýkat s nutrienční nerovnováhou a nebo jinými problémy s živinami.

Pokud je pH v kořenovém systému příliš nízké nebo vysoké, vaše rostliny nebudou schopny absorbovat optimálně živiny

I když rostliny rostou dobře ve vegetativní fázi, rostliny konopí bývají náchylnější k projevům problémů v květu/růstu paliček. Spousta pěstitelů mi psala že prošli celou fází růstu bez testování pH, a pak byli překvapeni problémy s živinami jen co se rostliny dostaly do fáze kvetení. Aby se něco podobného nepřihodilo i vám, je důležité navyknout si rutiny kontroly pH už od samého začátku!

I když je dostatečné množství živin přítomno, vaše rostliny konopí je jednoduše nebudou schopny přijmout když hladina pH nebude v optimálním rozsahu.

Je to vlastně velmi jednoduché, rychlé, a levné naučit se kontrolovat a upravovat pH ve vaší vlastní vodě, a jsou zde "pH testovací přípravky" speciálně zhotovené pro tyto účely.

Poté co si na to vyvinete grif, kontrola a adjustace pH vám zabere méně než 5 minut. Ale s tím spojené výsledky (monsrózní sklizně s velkými palicemi a zdravými kytkami) bude mluvit za vše.

Půda: Udržujte pH 6.0 - 7.0
Hydroponie: Udržujte pH 5.5 - 6.5

Získat hodnotu pH přesně není zase až tak důležité jako kontrolovat ji pravidelně a ujistit se, že zůstává v těchto hodnotách.

Klikněte zde pro více informací ohledně údržby pH.

 

Step 5: Zjískejte rostliny Konopí (& Vyberte Svoji Odrůdu)

Pro ty pěstitele mající to štěstí znát i jiné pěstitele v reálném životě je zjískání rostlin obvykle vcelku jednoduché. Mnoho konopných kolektivů a výdejen vám rádo poskytne na prodej klony nebo semena. Obrovskou výhodou nákupu řízků nebo semen z důvěryhodného zdroje je, že znáte jejich původ a můžete důvěřovat genetice kterou dostanete.

Začátek ze semínka vs klonu

Ale většina lidí nezná další pěstitele v reálném životě. Pro tyto začínající pěstitele je nejlepší volbou nákup semínka konopí online od pěstitele nebo seed banky.

Zajímavý fakt: Ještě nikdo ve Spojených Státech nešel do vězení kvůli kupování semen přes internet.

Když objednáváte semínka online, je důležité udělat průzkum a zjistit všechny aplikované zákony ve vaší oblasti ohledně nákupu a nakládání se semeny konopí. Jen protože konopná banka se semeny nebo pěstitel je ochotný poslat semena do vaší oblasti neznamená že je také ve vaší oblasti legálně mít nebo vlastnit konopná semena.

Lidé jsou rozumní, a podívají se na seznam bezpečnostních opatření aby se ujistili, že při objednání semen k nim semena dorazí bez problémů.

Co mám dělat?

S úspěchem objednávám semena ze zámoří od doby co pěstuji v roce 2004 a semena ke mně vždy dorazila (I když občas byla nějaká ztráta po cestě a semena se musela poslat znovu nebo trvalo trošku déle než přisly).

Protože tam kde žiji nebyl přístup k důvěryhodným klonům od ostatních pěstitelů, tak jsem si musela opatřit vlastní semena pro začátek pěstování.

Dnes už objednávám vždy jen od mých nejlepších pěstitelů a distributorů, protože je úžasné mít širokou škálů odrůd k výběru pro každé nové pěstování.

Pokud se budete rozhlížet po stránkách různých distibutorů semen pravidelně nějakou dobu, uvidíte, že většina prodejců občas dává velké slevy na různé zajímavé druhy. Jen pamatujte že doba dodání může být delší během velkých výprodejů, takže je dobré na to myslet při plánování pěstebního harmonogramu.

Pokud jste udělali průzkum a zvažujete objednání semen z internetu, budete překvapeni zjištěním jak spolehlivé a bezpečné je objednání semínek konopí z důvěryhodné seedbanky.

Zjískejte semena - Podívejte se na seznam ověřených a důvěryhodných prodejců: http://growweedeasy.com/seeds

Zjískejte klony - Potřebujete znát někoho s živými rostlinami ženského pohlaví pokud chcete mít klony. Hodně výdejen konopí a společenství prodá klony budoucím pěstitelům, nebo můžete znát někoho, kdo vám dá klony. Naučte se vše co je potřeba ohledně řízkování z "Mateční" rostliny zde: http://growweedeasy.com/complete-guide-cloning-marijuana

 

Samo-nakvétací vs Regulérní Odrůdy, Vysvětleno

Vyberte správnou lékařskou odrůdu

Zvolte odrůdu která je dobrá pro úlevu od úzkosti

Vyberte "smradlavou" odrůdu

 

Krok 6: Jak Naklíčit Semínka Konopí

(přeskočte tento krok pokud začínate s řízky)

Pokud už máte zakořeněný řízek (nebo živou rostlinku konopí) prosím přeskočte rovnou na Krok 7.

Existuje vícero metod nakličování konopí.

Osobně pokládám za jednu z nejjednodušších způsobů naklíčení konopných semínek umístit je na speciélní místo jako startovací/sadbovací kostka jako Rapid Rooter.

Jen udržujte sadbovací kostky vlhké (ale ne přemokřené) a teplé. Semínka by měly naklíčit během pár dnů až týdne.

Doteď mi Rapid Rootery daly nejlepší poměr naklíčení v poměru ke zbytku, a to téměř 100%. Dokonce fungují v jakémkoliv pěstební médiu - jakmile uvidíte sazeničku, můžete kostku přemístit přímo do pěstebního média nebo hydroponického systému.

Zjistěte více o nakličování v Rapid Rooteru

Jinou známou metodou jak naklíčit semínka je skrze papírové ubrousky.

Papírové Ubrousky:

Budete potřebovat..

 • Semínka konopí

 • 2 ptalíře

 • Papírové ubrousky

 • Vodu

 • Místo kam zasadit naklíčená semínka

 

Klikněte pro více informací o tom jak naklíčit semínka konopí

POZNÁMKA: Pokud se semínko bude "natahovat" nahoru nebo poroste příliš vysoké, obvykle potřebuje více světla.

Krok 7: Vegetativní Fáze - Vypěstujte Své Rostliny Velké a Silné

Jakmile na vašich rostlinách vyrostou první "regulérní" listy, je vlastně oficiálně ve vegetativní fázi růstu.

Jak dlouhá je vegetativní fáze?

Mladé zdravé rostlinky konopí ve vegetativním stádiuMladým rostlinkám konopí se daří růst nejrychleji když jsou teploty trošku teplejší než běžná pokojová teplota, okolo 20-30°C. Ale pokud teplota není vyloženě chladná nebo spalující horkem, vaše rostliny by měly být schopny růst v široké škále teplot.

Jak často bych měl zalévat své rostliny?

V tomto stádiu se vaše rostliny zaměřují JEN na to aby byly velké a silné, jako dítě před dospíváním. Palice a květy nejsou součástí rostliného slovníku, zatím.

Pokud dodáváte rostlinám přídavné doplňky živin, začněte na poloviční síle dávkování, protože v této fázi je snadné spálit mladé rostlinky přehnojením. Zvyšte na 3/4 sílu jakmile budou vitálnější.

Zvyšte dávkování živinami na plnou sílu jen jakmile rostliny začnou projevovat nedostatek živin (spodní listy mají světle zelenou barvu, pak žloutnou a nakonec odpadávají - to je první známka nedostatku dusíku, nejčastější typ deficitu pokud rostlina nedostává dostatek živin).

V této fázi nemůžete s jistotou vědět zda s vaší rostlinky bude samec nebo samice. Počkat, proč bych se měl starat o to zda je moje rostlinka samčí nebo samičího pohlaví?

Rostlin konopí ve vegetativním stádiu (vegetativní fáze je jen růst stonků a listů, žádných palic)

Světlo

 • Dopřejte rostlině 18-24 hodin/světla denně ve fázi růstu když pěstujete uvnitř.

 • Pokud pěstujete venku, zkuste zajisti aby rostlina dostávala silný, přímý zdroj světla většinu dne, alespoň od 10 hod. dopoledne - 16 hod. odpoledne nebo ještě více pokud možno.

Velikost rostliny v této fázi bude mít velký vliv na velikost rostliny ve finální fázi.

Jak zkontoluji růst mé rostliny ve vegetativní fázi?

Indooroví pěstiteléKdy přepnout růst mé rostliny z fáze vegetativní do fáze květu?

Jak můžu říci kdy vegetační fáze končí?

Co můžu udělat když nastanou problémy?

 

Krok 8: Fáze Kvetení

Tato fáze označuje čas kdy rostlina začíná tvořit palice. Tato fáze bude trvat až do sklizně!

Během této fáze budete potřebovat...

 • Přepnout Světla do Režimu 12-12

 • Identifikovat Pohlaví Rostlin Konopí

 • Zbavit se Rostlin Samců

Dostáváme se do vzrušující fáze.

Většina odrůd konopí začíná tuto fázi jen když jim dopřejeme alespoň 12 hodin nepřerušované temnoty během noci.

Světlo

 • Uvnitř, musíte změnit režim svícení na 12-12, s 12 hodinami světla & 12 hodinami nerušené tmy (obvykle toho docílíme zapojením vašich světel přes časovač) k tomu aby začali vaše rostliny kvést (tvořit palice). Kdy mám změnit svícení na režim 12-12?

 • Venku, vaše tráva začne přirozeně kvést když se dny dostatečně zkrátí, obvykle pár měsíců před zimou.

Fáze květu je když vaše rostlina projde "dospíváním" a vpodstatě odhalí zda bude samcem či samicí.

Naneštěstí, při použití regulárních semen, polovina vašich rostlin bude samčí a polovina samičího pohlaví. To je důvod proč většina pěstitelů preferuje klony (řízky) nebo nakupuje feminizovaná semena - vše má za důsledek to, že rostliny budou samice.

Pro většinu konopných farmářů platí, že je zajímají samice, protože jen samice tvoří paličky. Samčí rostliny jen vytvářejí samčí orgány (kulice) které nejsou vhodné ke kouření.

Jeden nebo dva týdny poté co začnete 12-12 osvětlení (nebo přirozeně v přírodě), vaše rostliny odhalí své pohlaví...

Samičí rostliny začnou tvořit jemné bílé chloupky na vršku spojů větviček. Toto jsou pestíky jejích květů/calyxes. Uvidíte spoustu těchto calyxů rostoucích na vrcholcích každého aby později tvořili paličky, a každý calyx bude mít několik býlých chloupků rostoucích z nich. A to jsou skvělé zprávy, protože to značí, že tyto rostliny budou mít krásné palice/květy/ganju kterou můžete kouřit.

Samičí Konopné před-kvetení - tyto jemné bílé chloupky jsou první známkou toho, že tato rostlina bude holka

Samčí rostliny začnou tvořit balls/pollen sacs bez jakýchkoliv bílých chloupků/pistils. Naneštěstí, většina samců nevykazjuje žádné psychoaktivní vlastnosti jako samičí květy. Plus, samčí rostliny mohou oplodnit ("napustit") vaše samice, což způsobí horší kvetení palic a více semínek. Takže většina odhodlaných pěstitelů zvolí odstranění samců ihned jak ukážou své pohlaví.

Identifikovat samčí rostliny konopí jejich koulemi (samčí pylové vaky) které rostou "V" tam kde se stonek stýká s "kmenem"

Poznámka: Tyto robustní zelené výrůstky nejsou pestíky, ty jsou totiž vždy na samčích i samičích rostlinách. Když rozlišujete pohlaví, hledáte speciélně jemné bílé chloupky (pestíky).

Podrobněji: Je moje rostlina samec nebo samice?

Ok, takže jsme se zbavili vašich samčích rostlin. Vaše samičí rostliny začnou tvořit více a více bílých chloupků a bez toho abyste to vůbec věděli, vlastní palice/květy/trees se začínají formovat.

Hurááá!

Teď jste plně ve fázi kvetení, je nejlepší udržovat teplotu lehce chladnější (18-26°C) pro tvorbu palic s nejlepším zabarvením, trichomy a vůní. Zjistěte více o tom co udělat ve fázi květu pro získání nejlepších kvalitních palic.

Je důležité dávat dobrý pozor na vaše rostliny konopí behem Fáze Květu. A to protože vaše rostlina v této fázi je daleko náchylnější k problémům ohledně živin/nutrientů, protože dává veškeré úsilí do tvorby palic/květů.

Flowering cannabis plant

 

Krok 9: Skliďte Svoji Trávu

Kdy Sklidit Konopí? Je Už Rostlina Připravena Ke Sklizni?

 1. Počkejte dokud vaše rostlina nepřestane vytvářet nové, bílé chloupky. Od tohoto okamžiku budou vaše paličky vonět (celá pěstební místnost nebo místo bude pravděpodobně silně cítit po konopí), plump and 'filled out'.

 2. Počkejte dokud alespoň 40% bílých chloupků nezmění barvu (ztmavnutím) a nezačnou se kroutit. To značí začátek doby sklizně. Palice sklizené v tomto období budou mít více zrychlující účinek a nedosáhli zatím svého plného potenciálu.

 3. Skliďte když 50-70% chloupků ztmavlo pro nejvyšší úroveň THC

 4. Sklizení při 80-90% ztmavnutí chloupků dává sedavý, proti-úzkosti účinek (více látek THC se přemněnilo na více uklidňující CBN)

tNejtěžší část pro spoustu nových pěstitelů je čekání na správný čas sklizně.

Některé poslední květy Aurora Indica z poslední sklizněExistují doplňkové metody sklízení které jsou více přesné  - třeba jako užívání trichomů k určení správného času sklizně.

Naučte se přesně kdy sklidit vaše konopí (s hromadou obrázků a vysvětlení)

Někdy dostávám dotazy jak sklidit... (např. jak uříznout rostlinu)

Prostě vezměte ostré nůžky a uřízněte rostlinu dole na nejvhodnějším místě. Opravdu...to je ono!

 

Krok 10: Usušte a Ošetřete Nově Sklizené Palice

Poté co jste palice oddělili a ostříhali listy, máte krásné tlusté palice, budete chtít je pověsit vzhůtu nohama na studeném, tmavém místě s dostatkem vzduchu, takže bude moci nastat proces sušení.

Naučte se jak usušit a ošetřit svoje palice jako profesionál, vždy

Sušte palice pomalu pro nejlepší výsledky a kontrolujte je kvůli plísni nebo přesušení. Už jste udělali dost tvrdé práce na to abyste ztratili nyní svou sklizeň.

Klikněte pro detailní pohled na ošetření palic ve sklenicíchPoté co máte palice usušené (thin stems snap, but the thicker stems are still a bit bendy), nastává čas je ošetřit tak aby se vyznačovaly jemnou, voňavou a vynikající chutí a měly nejlepší účinky.

Pro ošetření vašich palic, vložte je do dobře uzavřených litrových zavařovacích nádob na studené tmavé místo. Naplňte každou sklenici zplna do 3/4.

Po první dva týdny ošetřování, otevřete sklenice jednou denně na několik sekund aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch a dostala se pryč vlhkost.

Pokud se vaše palice zdají při kontrole vlhké, oddělejte zátky sklenic dokud se vnější okraje palic nebudou zdát suché na dotek. Vlhkost palic je to co způsobuje plesnivění!

Speciální produkty jako "Boveda 62% Humidipaků" velmi usnadňují ošetřování, protože přirozeně regulují vlhkost ve vašich nádobách.

Třpytící se palice v ruce - klikněte pro zvětšení tohoto obrázku!Poté co jste ošetřovali vaši sklizeň po dobu alespoň dvou týdnů, a nezdály se vlhké pokaždé když jste je kontrolovali alespoň po dobu posledního týdne, můžete změnit otvírání na jednou týdně namísto jednou každý den.

Někteří lidé ošetřují své palice je po dobu 1-2 týdnů celkem zatímco jiní to dělají klidně 30 dní nebo více. A protože potřebujete otvírat nádoby pravidelně, můžete nějaké okusit abyste prověřili zda už je ošetřování ukonce či nikoliv.

Osobně se domnívám, že konopí je více potentní když je ošetřujete alespoň po dobu jednoho měsíce.

Ošetřování po dobu delší než 6 měsíců nedělá už zpravidla nic navíc, a konopí je naopak s delší dobou méně potentní protože se THC přemněňuje na CBN. Udržujte svoji sklizeň na studeném, suchém a vzduchem neprůchodném místě pro dlouhodobé skladování.

Přečtěte si kompletní návod na sušení a ošetřování - no more guesswork!

 

To je vše! 10 Jednoduchých Kroků A Máte Svoji První Sklizeň Konopí!

 


 

O autorce: Nebula Haze

V reakci na stále se zvyšující potřebu návodů pro nové pěstitele, Nebula vytvořila GrowWeedEasy.com v roce 2010 s dalším pěstitelem Siriem Foursidem.

Od té doby, Nebula publikovala hodně článků na téma pěstování jak v tištěné tak v online podobě, vystoupila v několika online video lekcích, aa pokračuje dále ve službách pro společenství pěstitelů lékařského konopí.

"Mým úkolem je ukázat i dalším pacientům užívajícím lékařské konopí jak jednoduché a zábavné může být vypěstování spousty účinného konopí u vás v šatníku."

Navštivte Grow Weed Easy Google+ Community

 


 

Podívejte Se! 

JEN PRO ZAPÁLENÉ PĚSTITELE

tento 5W LED čipset s čočkou vyzařuje skutečně silnou intenzituZajímají vás... LED Pěstební Světla?

Jak už jsme zmínili dříve, nevěřím že většina modelů LED osvětlení se hodí pro první pokusy pěstitelů.

Pokud tedy neznáte někoho kdo má zkušenost pod konkrétním světlem LED, často strávíte první nebo druhé pěstění zjišťováním jak daný typ světla má být "nastaven" tak abyste zjistili jak daleko má být od vašich rostlin pro nejlepší výsledky.

Ale pokud znáte někoho kdo má zkušenost s konkrétní značkou nebo modelem LED pěstebních světel, tak víte, že světla budou fungovat pro pěstování konopí. A pokud máte přístup k jejich pěstebním zápiskům, budete také vědět přesně jak použít tyto LED světla pro nejlepší výsledky.

A pravděpodobně už jste slyšeli neuvěřitelné výhody LEDek... nízká spotřeba energie, malé zahřívání, žádné zapojování (většinou, narozdíl od HIT předřadníků, některé moderní LED chipy potřebují trafo, pasivní chladič i aktivní ventilátor pokud se je chystáte sestavit
sami)... prostě zapojíte LED panel přímo do zdi. Ventilátory jsou zabudované, a spousta nejkvalitnějších modelů nepotřebuje ani přídavné chlazení.

Ale kterým LED dodavatelům můžete důvěřovat?

Některá LED pěstební (grow) světla fungují vskutku dobře, ale... tento Pro-Grow panel funguje lépe než ostatní LED světla která jsem zatím viděla... Pokud jste to nějak propásli, a zajímá vás volba pěstování s LEDkami, měli byste se podívat na toto!

Podívejte se na kompletní konopný pěstební deník pod Pro-Grow LED a uvidíte co myslím

Obrovská konopná stopka rostoucí pod 250W LED světlem - Odrůda je Bubblelicious

Nabízejí hodně rozličných modelů které budou vyhovovat vašim potřebám & rozpočtu...

Který Pro-Grow LED model je pro váš pěstební prostor?

Výběr vhodného světla (světel) pro velikost prostoru je zásadní. A rough ballpark...

90x60cm Pěstební Místo

90x90cm Pěstební Místo

120x90cm+ Pěstební Místo

Jak vím, Pro Gro X5 série obsahují první 5W chipset LED peěstebních světel od vyzkoušené-a-otestované společnosti užívající technologii X-čoček pro hlubší penetraci, a aktálně ozkoušené technologii LED světel na opravdových rostlinách konopí.

Pokud chcete vědět ještě více...

Náš dobrý známý pěstitel Endive na GrowMedical420.com posílá tuny Youtube videí odhalujíce jeho neuvěřitelné výsledky pěstování konopí s různými druhy Pro-Grow LED modelů...

Neexistuje lepší důkaz než vidět výsledky na vlastní oči. :-)

Klikněte zde pro shlédnutí kompletního konopných zápisků pod Pro-Grow LED

Rychlý Přehled Růstu

 • Odrůdy:

 • Pěstební médium: Půda v chytrých květináčích (Smart-Pot)

 • Pěstební Světlo: Pro-Grow X5-300 LED panel

  • 250W příkon v Plném Spektru (Grow & Bloom současně)

 • Vegetativní Živiny & Přídavky:

  • Hydro-Organics Earth Juice Nutrients - Grow, Bloom, Micro

  • Hygrozyme

  • Earth Juice Catalyst

 • Živiny & Přídavky ve Fázi Květu:

  • Hydro-Organics Earth Juice Nutrients – Grow, Bloom

  • Meta-K

  • MicroBlast

  • Earth Juice Catalyst

Endive to celé spustil jako “jen základní pěstování”, s žádnými extra živinami nebo suplementy, žádné thinning nebo defoliation, a jen s minimálním lollipopping (odstraňování spodních částí rostlin, které nedostávají dost světla). Nedělal více než základní LST (nízko-stresový tréning) a bending in střední/lpozdní veg. To považuji a nazývám jen “průměrný” růst, který zvládne takřka kdokoliv.

Měl pár překážek tady & jinde ale nic zásadního. Prostor byl základní stavební kámen,protože rostliny rostly extrémně dobře pod Pro-Grow X5, se třemi rostlinami to byla trošku velká džungle. Toto světlo by se lépe hodilo na růst asi jen 1-2 rostlin.

Obvykle neuvidíte takové výsledky sklizně jen pod 250W pěstebním světlem; jeho výsledek je mnohem větší než byste očekávali od 250W MH/HPS komba!

Celkový Čas - Od Semínka ke Sklizni:
145 dní (4 měsíce, 23 dní)

Celkový Výnos
250 gramů

Podívejte se Sami!

 


 

Potřebujeme Vaši Pomoc! 

Už vás někdy zajímalo jak byste mohli pomoci přerůst svět?

Zajímá vás jak získat pozornost zatímco budete ukazovat vaše pěstební zkušenosti a pomáhat ostatním pěstitelům kolem celého světa jak vyprodukovat větší, více potentní paličky?

Máte zkušenosti, obrázky, nebo lekce k naučení které, věříte, by mohli být k užitku ostatním pěstitelům konopí? 

Pokud ano, chceme se s vámi poznat!

Nebula Haze a Sirius Fourside, zakladatelé GrowWeedEasy.com, zasvětili svoje životy vybudování nejvíce obsáhlé, přehledné a jednoduché knihovny na světě. 

Víme že nejlepší způsob jak dostat medicínu do rukou těch kteří ji potřebují, je skrze sdílení informací všem lidem ve formě jednoduché následování a vedoucí k úspěšnému pěstování....

Podívejte se zde jak můžete pomoci: http://growweedeasy.com/newsletter-article-submission

 


 

Podívejte se na...

Kompletní Základní Příručka: Naučte se Jak Pěstovat Konopí

Jak Dlouho Trvá Vypěstovat Konopí?

Kde můžu bezpečně získat lékařské odrůdy?

Pokročilé techniky pěstování

 


 

Chcete "ukrást" tento článek?

Tady na GrowWeedEasy.com (PestujteJednoduse.cz), jsme za účelem dostat tyto informace k co nejvíce rukám jak jen to bude možné. Jste vítáni ke znovuvydání tohoto článku pokud ho nebudete pozměňovat, upravovat nebo odmazávat části textu bez dovolení.

Prosím, neváhejte nás Kontaktovat na GrowWeedEasy.com v případě jakýchkoliv otázek.

Šťastné pěstování!

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist