Tady jsteJak často mám zalévat rostliny konopí?

Jak často mám zalévat rostliny konopí?


od Nebula Haze

Pokud pěstujete konopí v půdě nebo v jiném pěstebním mésiu jako kokosu, pak budete muset zálévat ručně své rostliny.

Ale jak často máte zalévat?

Dobře, budete chtít zalévat kdykoliv se svrchní část zeminy nebo substrátu v květináči bude jevit suchá. Ráda zalévam když dám prst do hlíny po první kloub a hlína zdá suchá, nebo asi 3-5 cem hluboko.

Zalévejte rostliny když se půda zdá suchá po váš první kloub

Jak zalévat konopí správně...

 1. Počkejte dokud vršek vašeho pěstebního média asi palec hluboko (po váš první kloub - prostě použijte váš palec  pro vytvoření malé díry v půdě a podívejte se zda se nezdá suchý).

 2. Přidávejte vodu dokud neuvidíte alespoň 20% průtok  ven spodem květináče. Vraťte se na krok 1. Poznámka: Pokud vodě trvá dlouho než proteče spodem, nebo pokud trvá déle než 5 dní než se květináč vysuší před dalším zaléváním, pak můžete mít problém s odtokem - průtokem vody (více info níže)

Někteří pěstitelé také používají metodu "zvednutí květináče" aby se rozhodly kdy zalít rostliny (v podstatě počkáte dokud se květináče nebudou zdát "lehké" protože rostliny už všechnu vodu spotřebovaly). Je na vás rozhodnout se co bude pro vás jednodušší.

Ujistěte se, že Květináče Mají Dostatek Průtoku

Je velmi důležité zajistit že voda může protíkat volně spodem květináče, jinak rostlina může být utěsněna a bude lehce přelitá (což způsobuje vadnutí rostliny).

K zajištění toho aby současná nádoba/květináč měla průtočnost (díry ve spodu), je také důležité zajistit, aby vaše pěstební médium protékalo volně. Pokud trvá několik minut než voda proteče spodem květináče když zaléváte, znamená to, že nemá dostatečnou průchodnost (je příliš utěsněná, takže voda má nesnadnou cestu dolů).

Jak upravit průchodnost vašeho pěstebního média

 • 16 větví na této rostlině konopí - pěstováno v Smart Potu (chytrém květináči)Namíchejte dovnitř extra perlit pro naředění půdy a dovolte tak vodě lepší průchodnost.

 • Nikdy nepřidávejte kůru nebo dřevěné pelety! Nejsou dobré pro pěstování konopí. Z tohoto hlediska, nikdy nepoužívejte ani půdu, která obsahuje stopy kůry nebo dřevěných částí. Pokud pěstujete v půdě, nejlepší půda se kterou začít je kompostovaná super půda.

 • Použijte Smart pots - tyto vyráběné květináče pomáhají dostat více kyslíku ke kořenům (což vám poskytne rychlejší růst) a tento druh květináče činí mnohem, mnohem těžší přelití vašich rostlin. Rostlina konopí rostoucí v chytrém květináči na obrázku vpravo.

Zaléváte Příliš Často? Nebo Téměř Vůbec?

Na začátku pěstování, budete pravděpodobně zalévat vaše rostliny konopí každý týden nebo každých několik dní. Zalévánívašich rostlin každých 3-5 dní je ideální. Jak vaše rostliny vyrostou větší, budete je zalévat častěji a častěji dokud je nepřesunete do většího květináče. 

Pokud máte pocit, že zaléváte vaše rostliny příliš často, můžete je přesadit do většího květináče, který zadrží vodu déle a rostlina bude pít hodně s tím jak se bude blížit čas sklizně .

Větší květináče = zalévání méně často

Menší květináče = zalévání více často

Pokud mluvíme o velikosti květináče, je obecně nejlepší začít u nových rostlin v relativně malých květináčích (jako kelímky s pár vyříznutými dírkami na spodu kvůli odtoku), a přesuňte rostliny do větších jen když budou větší.

Začínání v malých květináčích činí mnohem těžší učinit chybu a přelít vaše rostliny když jsou mladé, a činí mnohem jednodušší propláchnout a/nebo reagovat na nastalý problém.

Pokud jste začali v kelímcích, doporučuji je přestěhovat do větších až bude rostlina asi o týden nebo dva starší. .

20-30% Extra Odtok Pokaždé Když Zalijete

Pokaždé když zaléváte vaše rostliny, ujistěte se že dodáváte dostatek vody, aby jí asi 20-30% odteklo spodem květináče, především pokud ji krmíte živinami navíc ve vodě.

Důvod pro to je, že někdy bezpůdní média jako kokos a nebo půda zadržují soli z živin a zůstávají uvnitř dokud je nepropláchnete.

Tyto usazeniny - soli mohou eventuélně způsobovat živinové problémy, pH problémy a živinové kapsy pokud nebudou vypláchnuty.

Ujistěte se, že budete přidávat vodu dokud nezačne protíkat spodem, což je skvělý způsob jak prověřit, zda vaše rostliny mají dostatečně průchodný květináč.

Navíc, tato praxe vás kdykoliv ihned upozorní na jakékoliv problémy s odtokem (jak již bylo uvedeno, konopí má rádo dobře průchodnou půdu), protože vy si budete moci ihned povšimnout zda voda protíká nebo vůbec nevytéká.

Pokud Přidáváte Extra Živiny Do Vody...

Prvně se ujistěte, že používáte správné živiny pro konopí a pro vaše pěstební médium. Měly by být navrženy pro rostliny jako jsou rajčata, a měly by mít rozdílné dávkování pro Vegetační (Růstovou) a Kvetení(Bloom) fázi.

Je obecně dobrý nápad dávat živiny vaší rostlině při každém druhém zalévání (nanejvýše) a dodávat čistou, pH upravenou vodu po zbytek času.

To úžasně zredujuke množství solí, které se usazují v pěstebním médiu a zamezí tomu aby se vyskytovaly problémy s živinami. 

Vadnoucí Rostliny?

Pokud vaše rostlina konopí vykazuje známky vadnutí, šance jsou, že buď příliš nebo příliš málo zaléváte vaši rostlinu.

Abyste zamezili přelévání nebo nedostatečnému zalévání, ujistěte se, že záléváte důkladně každý čas (nezalévejte jen malý bod uprostřed květináče, měli byste mít extra 20-30% odtok vody pokaždé), a počkejte dokud se svrchní palec pěstebního média nebude zdát suchý, asi tak po váš první kloub na vsunutém prstu.

Nezalité Rostlin Konopí

 • Vadnutí je prvním znakem nezalitých rostlin konopí

 • Listy jsou křehké a bez života, můžou se zdát suché nebo dokonce "lámající se"

 • Bude to následně vést až ke smrti rostliny pokud se nenapraví

An underwatered marijuana plant

Naučte se více o nedostatečném zalévání

 

Příliš Zalité Rostliny Konopí

 • Vadnutí / Zohnutí je prvním znakem příliš zalitých rostlin konopí

 • Listy jsou pevné a zahnuté dolů celé už od stonků až k listu

 • Bude eventuélně vést ke žloutnutí listů a dalších znaků živinových problémů pokud se neodstraní

An overwatered Marjuana plant Marijuana Plant drooping due to being overwatered Tato mladá přelitá rostlinka konopí vadne

Zjistěte více o přelévání

 

Pokud vaše rostlina vykazuje "the claw" a ne jen běžné vadnutí (jako konečky listů se stáčejí dolů jako talons, pak můžete mít vlastně dusíkovou toxicitu (příliš mnoho dusíku). 

Dusíková Toxicita ("The Claw," konce ohnuté dolů, tmavé listy)
Learn more about Dusíková Toxicita

Dusíková Toxicita - rostlina konopí Dusíkově toxická rostlina konopí - NE přelitá

 


 

Jump to...

7 Steps to Fix Most Cannabis Growing Problems

What supplies do I need to get started growing indoors?

Where can I safely buy medical cannabis seeds?

I want to see week-by-week cannabis grow journals

 


 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist