Tady JsteLepší Vůně, Lepší Chuť

Lepší Vůně, Lepší Chuť


od Nebula Haze

Profesionální vzhled palic, chuť i vůně

Jak mohu mít doma vypěsotvané palice, které budou chutnat a vonět tak dobře jako palice pěstované profesionály?

Jako dodatek k tomu, že víte o potenciálu vašich rostlin, spousta pěstitelů chce vytvořit palice, které chutnají a voní skvěle.

Předtím než začnete je důležité porozumnět, že tou nejlepší věcí, kterou můžete udělat pro zajištění lepší vůně a chuti, je pěstovat konopí tím správným způsobem, což znamená...

Ale je toho stále ještě hodně co se potřebujete dozvědět.

Pokud jde o chuť a vůni, jsou zde důležité prvky, o které se musíte postarat...

Dnes se naučíte co přesně potřebujete udělat:

3 Kroky Pro Vylepšení Chuti & Vůně

 1. Zvyšte obsah Terpenů (a Terpenoidů) ve vašich palicích - terpeny (vyslovováno TUR-peen [ENG]) jsou tím co dodává konopí její typickou chuť a vůni, takže zvýšení jejich podílu je samo o sobě hodně důležité. Je toho spousta co můžete jako pěstitel udělat pro zlepšení vůně a příchutě vašeho konopí.
 2. Vyhněte se častým chybám - někteří pěstitelé nechtěně zničí chuť a vůni svých palic aniž by o tom věděli.
 3. Získejte správnou odrůdu - zjistěte více o jednoduše pěstovatelných a potentních odrůdách, které jsou plné chuti a voní velmi dobře.

 

1.) Zvyšte Podíl Terpenů & Terpenoidů

Můžete dramaticky zlepšit chuť a vůni vašich palic tím, že zvýšíte úrovně terpenů a terpenoidů, které jsou v nich obsaženy.

Terpeny a terpenoidy jsou velkou částí toho, co vytváří scent většiny kytek, zahrnujíce i konopí a jeho květy. Tím, že podpoříte produkci terpenů a terpenoidů ve vašich palicích během růstu (květů), utváříte pro rostliny takové podmínky, kdy budou ony voněc co možná nesilněji.

Chcete vědět více?
Klikněte zde pro podrobnější pohled na vědu okolo terpenů a terpenoidů!

Každá odrůda má svoji unikátní scent, ale vy můžete tento přírodní scent zvýšit pomocí tipů níže.

Tady je to co vy, jako pěstitel, potřebujete udělat...

Mírně a občasně stresujte vaše rostliny

JEN pro pokročilé pěstitele! Nikdy se nesnažte stresovat vaše rostliny záměrně dokud jste neprošli skrze několik růstů a cítíte se “napojeni” na vaše pěstební podmínky a nastavení. Příliš mnoho stresu může zabít vaši rostlinu nebo zpomalit její růst. Ovšem, pravidelná aplikace malého množství stresu na rostlinu v období květu, především týden nebo dva před sklizní, může zvýšit jak produkci trichomů (potence) tak terpenů (chuť/vůně). Běžné techniky stresování rostliny zahrnují:

 • jemnouků - lehké ohýbání nebo re-aranžování bez dotýkání se palic, například LST (nízko stresový tréning) a superkropování
   
 • lehké poškození spodních listů (například drcení spodních listů mezi prsty nebo vytváření menších slz)
   
 • lehké odlistění pro odkrytí sítě s palicemi - některé indiky nereagují moc dobře na odlisťování, takže začněte pomalu pokud nemáte moc zkušeností s odstraňováním listů. Někteří pokročilejší pěstitelé jdou rovnou do extremního odlisťování, ale není nutné takto stresovat rostlinu pro produkci více terpenů
   
 • udržujte nízkou vlhkost během fáze květu (jako dodatek ke zvýšení obsahu terpenů, tato technika také může zvyšovat produkci trichomů a potenci) - někteří pěstitelé používají odvlhčovač pro snížení relativní vlhkosti pod 20% během posledních 2 týdnů před sklizní
   
 • dopřejte kořenům občas suché prostředí - jen pokročilí! Někteří pěstitelé dovolí kořenům trošku vyschnout během střední fáze květu - buďte opatrní, protože tím můžete také rostlinu zabít, pokud budou kořeny permanentně poškozeny!
   
 • dejte rostlině 2-3 dny úplné tmy před sklízením
   
 • zalévejte rostinu ledovou vodou 2-7 dní před sklizní
 

Omezte přísun živin k blížícímu se květu

Hodně pěstitelů sníží dávkování živin s tím jak se přibližuje sklizeň. Mělo by být důležité omezit dusík, protože bylo prokázáno, že může snižovat produkci a tvorbu palic.

Jednou z nejjednoduších metod jak to udělat je skrze “proplachování” vaší rostliny (dáte jim čistou vodu bez hnojiv) 1-2 týdny před sklizní. Je také důležité, abyste používali jen speciélně formulované živiny pro “květ” během fáze kvetení, protože ty vyrobené pro květ mají nižší podíl dusíku.

 

Držte teploty pod (26°C) ve fázi květu

Vyšší teploty nejenže způsobují rostlinám problémy, mohou dokonce způsobit opdařování terpenů přímo do vzduchu. Pokud vaše palice zůstávají vysoké během fáze kvetení, vyšší teploty mohou nechtěně spálit některé terpeny (snižujíce koncovou chuť/vůni pašich palic před sklizní). Je především důležité aby teploty byly co nejnižší během 6 nebo 7 týdnu kvetení, což je období kdy se obsah terpenů začíná rapidně zvyšovat.

Optimální teplotní rozsah pro období kvetení konopí

 

Dopřejte rostlinám mírně studenější teploty v noci, především ke konci fáze květu

Konopí je v přírodě vystaveno mírně studenějším teplotaám v noci, a existují určité poznatky, že tím můžete zvýšit obsah terpenů ve květech když jim dodáte nižší teploty když jsou světla vypnuta.

Poznámka: Lehce studené je ok, ale nikdy nenechte vaše rostliny na mrazu!

Například, hodně pěstitelů dává jejich rostlinám asi o 5 stupňů (C) studenější teplotu v noci, kvůli vylepšení kvality palic a produkci terpenů. Podívejte se na optimální diagram výše abyste získali představu o tom, které teploty jsou pro konopí nejvhodnější během fáze květu.

Bonus! Navíc ke zlepšení chutě a vůně, tepreny také ovlivňují barvu rostlin. Napříkal, terpenoidy dávají rajčatům jejich červenou barvu. To může stejně pracovat i pro některé druhy konopí. Udržováním nižších nočních teplot v posledních týdnech květu před sklizní, můžete pomoci zabarvit rostlinu (fialová, růžová, atd). Samozřejmě že toto funguje jen když vaše odrůda má geny pro produkci barevných palic. Většina odrůd bude mít jen zelené palice, ale pokud může vaše rostlina tvořit jiné barvy, studenější noci jsou jedním ze způsobů jak je vynést na povrch!

 

Pěstujte v kompostované zemině

Pokud pěstujete v hydru, tak toto bohužel pro vás není, ale je spousta jiných! Teď pro pěstitele v půdě, jsou určité důkazy, že konopí v půdě (především konopí pěstované v compostované super půdě) bude mít jiný terpenový profil, a tudíž bude vonět a chutnat lépe.

Greenhouse Seeds je vedoucím v této oblasti výzkumu pěstování konopí v rozličných podmínkách a pak vyhodnocování podílu rozdlíných terpenů v palicích. Zjistili, že hydroponické pěstování sice zvyšuje výnosy (s vyjímkou některých odrůd indiky), ale rostline pěstované v půdě mají více komplexní profil terpenů. Podívejte se na některé jejich výsledky zde.

Growing cannabis in composted soil may give it a more complex terpene profile

 

Nikdy nesklízejte předčasně!

Greenhouse Seeds také uveřejnili jejich testování, že podíl terpenů se zvyšuje postupně během fáze kvetení když palice dozrávají, což nasvědčuje, že předčasné sklízení může dramaticky redukovat obsah terpenů.

V rámci mnoha odrůd které pěstovali se zdá, že zásadní nárůst terpenů nastává v 6 nebo 7 týdnu kvetení.

Zatímco existují odrůdy které se sklízí dřív, což mě vede k myšlence, že většina odůd bude mít lepší chuť/vůni pokud bude mít alespoň 8 týdnů květu. Je několik málo odrůd které je třeba sklízet dříve, a tím že dáte rostlině alespoň 8 plných týdnů květu, pomůžete zajistit to, že vaše rostliny vyprodukují všechny možné terpeny které můžou.

Naučte se jak dklidit vaše palice v ten správný čas: http://growweedeasy.com/harvest

 

 Pěstování pod Sluncem (Venku)

Někteří pěstitelé věří, že typ světla, které rostlina obdrží ovlivňuje obsah terpenů v palicích, a věří, že existuje pozitivní efekt na terpeny když jsou rostliny konopí vystaveny přímém slunečnímu záření během kvetení.

Například,  Franco z Greenhouse Seeds oznámil, že věří ve vlivu slunečního světla na zvyšování obsahu a produkce terpenů. To může být určitým faktorem pro to, proč hodně pěstitelů věří, že budete mít lepší chuť/vůni z venkovní rostliny nebo rostlin ve skleníku.

 

Pěstujte pod LED osvětlením (Uvnitř)

Pěstování konopí pod LED pěstebními světly vám může dát více komplexní profil terpenů (takže vaše palice voní a chutnají lépe)Jsou pěstitelé, kteří věří, že barevné spektrum produkované určitými novými LED pěstebními světly může také přidat na komplexitě terpenů obsažených v palicích, podobně jako se to děje pod sluncem.

To by mohlo vysvětlovat, proč někteří pěstitelé věří, že rostlinám, kterým je přidáváno LED osvětlení mají vyšší kvalitu než ty na které se svítí jen HPS výbojkami.

Například si můžete všimnout, že začíná být čím dál populárnější přidávat ke svícení HPS výbojkou ještě jeden nebo dva LED panely během fáze květu.

Někteří pěstitelé poznamenali, že pěstování s mixem obojího HPS a LED světel během květu může napodobit komplexnost terpenů nacházejících se v palicích pěstovaných pod sluncem. Také jsou určité informativní testy od pěstitelů, kteří poznamenávají, že použití spojení LED a HPS také zvyšuje produkci trichomů vůni palic.

Mnoho pěstitelů věří, že venkovně nebo skleníkově pěstované palice mají lepší chuť a vůni a pro vnitřní pěstitele je možné přiblížit se jim používáním HPS a LED pěstebních světel současně ve fázi tvoření palic, a především během posledních několika týdnů před sklizní kdy se produkce terpenů zvyšuje.

Podívejte se na kompletní pěstební zápisky pod Pro-Grow X5, jedním z mála pěstebních světelných systému otestovaného na reálném konopí.

Rostliny konopí rostoucí pod silným LED osvětlením

 

Buďte opatrní na své palice

Vyhněte se jakémukoliv manipulování s paliceme během růstu a po sklizni. Špatné nebo neopatrné zacházení může zničit terpeny a snížit koncové aroma vašich palic. Samozřejmě budete potřebovat se palic občas dotknout, ale vyhněte se tomu, dotýkat se jich když nepotřebujete. (To je pro mě těžké, ale zkusím to)

 

Po sklizni, sušte vaše palice pomalu ve tmě předtím než začnete dávat palice do sklenic
(kvůli procesu ošetření/zrání
)

Čím pomaleji palice sušíte, tím lépe, až do 2 týdnů, tak dlouho abyste mohli zabránit plísni.

Někteří pěstitelé, kteří mají problém se sušením dostatečně pomalu zvolí způsob, kdy nechají listy okolo palic, aby tak zpomalili ještě více proces usušení (i když to znamená, že se budete muset zbavit listů poté co budou palice usušené).

Pravidlo sedmiček 7-7-7 je skvělé obecné pravidlo pro sušení konopí: usušte palice na 7 dní při 70°F (21°C ) v 70% vlhkosti. Ovšemže, to není vždy možné, takže tady jsou detailnější intrukce.

Palice konopí sušící se v obývacím pokoji

 • Vyhněte se příliš rychlému sušení a především přesušení vašich palic!
   
 • Lepší je mít studenější teploty pro sušení, protože vyšší teploty mohou zase spálit terpeny.
   
 • Nikdy neuzavírejte sklenice, které se zdají mokré/vlhké na dotyk.
   
 • Je důležité, aby byly palice suché, ale ne přesušené, když je dáváte do sklenic k dozrávání.
   
 • Naučte se přesně jak sušit a ošetřovat/nechat dozrát vaše palice jako profesionál: http://growweedeasy.com/curing

Sušené palice konopí nyní dozrávájí v litrových zavařovacích sklenicích

 

2.) Vyhněte se častým chybám - chuť/vůně

Existuje několik způsobů jak pěstitelé konopí mohou nechtěně zničit chuť/vůni jejich palic. Nenechte dopustit aby se to stalo i vám!

Nikdy nepoužívejte vonné neutralizéry kdekoliv poblíž kvetoucích rostlin

Nesprejujte Osvěžovače v pěstební místnosti, nebo nemějte Ona Gel na stejném místě kde máte rostliny!

To je obzvlášť sůležité během květu kdy se formují palice!

Jakýkoliv druh vonnéh neutralizéru, který zanechává "parfémovou" vůni v místnosti, by se neměl požívat kdekoliv poblíž kvetoucích rostlin. Je důležité poznamenat, že vonné neutralizéry se nemusí dotknout vašich rostlin pro to aby je ovlivnili. Chuť vašich palic může být pozměněna už jen tím, že vaše palice s ním sdílí stejný vzduch.

To je důvod, proč by vaše rostliny nikdy neměly sdílet stejný vzduch s těmito produkty, především během fáze květu, kvůli zabránění ovlivňování vůně nebo chuti vašich palic.

Jednorázové použití Osvěžovače v pěstební místnosti pravděpodobně nebude mít takový vliv, ale opakované používání osvěžovače může a změní chuť a vůni vašich palic, především Ona produkty, které jsou extrémně účinné neutralizéry zápachu.

 

Vyhněte se Plísni / Hnilobě Palic

Pokud pěstitel sklidí palici s plísní (třeba jako bílá prachovitá plíseň) nebo zhnilou palicí, tyto palice budou “škrabat” a způsobí pěstitelům kašel. Je důrazně doporučování zkontrolovat všechny palice během růstu a především v období kolem sklizně, abyste si byli jisti, že nemáte žádné plesnivé palice v nádobách pro zrání.

Pokud si myslíte, že jste spatřili plíseň na palicích, lepší bezpečně než sorry! Vyhoďte všechny plesnivé palice ihned!

Zjistěte o Bílé Prachovité Plísni

Zjistěte více o Hnilobě Palic

 

Proplachujte vaše rostliny pokud je třeba

Pokud pěstitelé snižují množství živin během posledních fází květu, poté nemusí být ani třeba proplachovat vaše rostliny.

Ovšem, pokud máte podezření, že jste rostliné podávali příliš mnoho živin v poslední době, nebo pokud se obáváte o usazení živin v rostlině ovlivňující chuť vašich palic, potom hodně pěstitelů doporučuje prolívat (flush) rostlinu s čistou pH vodou po dobu posledních několika dnů až dvou týdnů před sklizní.

To může poskytnou vaší rostlině čas pro využití jakýchkoliv extra živin, které mohou být obsažené v palicích samotných.

 

Smradlavá palice konopí

 

 

3.) Pěstujte rostlinu/odrůdu, která je známá pro svou vůni

Tyto odrůdy byly ručně vybírány díky jejich ultra-potenci, silným medicínským kvalitám, a je jednoduché je pěstovat.

Tyto odrůdy dělají palice, které chutnají a voní nádherně. Většina z nich jsou několikanásobní výherci cannabis cupů.

Indiky (Dominantní)

 • Aurora Indica (od Nirvany) - Diesel je cítit téměř jako benzín
  Poznámka Nebuly: “Kameňák” silná indika, kterou bych popsala jako "gaučovku,” skvělá pro úlevu od nevolnosti, roste krátká s rychlou dobou kvetení. Typický indikový vzrůst a reaguje dobře na trénování.

Tady je naše poslední sklizeň Aurora Indica:
(byla velmi malá, jak je vidět tady na levo, a vyprodukovala 150g)
Aurora Indica palice - sklizeň z jedné rostliny

 • Sensi Star (od Paradise Seeds) - Voní obvykle citrónově, ale určité odrůdy budou mít sladký nádech jako arašídové máslo.
   
 • Pineapple Chunk (od Barneys Farm) - Voní skvěle, cukrově s nádechem čerstvých ořechů. Spousta rostlin produkuje ananasové podtóny, což je tím co dává rostlině její jméno.
   
 • LA Confidential (od DNA Genetics) - Voní sladce & kořeněně, a určité rostliny jsou popisovány, že voní jako těsto na koláče. Může být dobrá pro redukování úkosti & bolesti.
   
 • Hashberry (od Mandala Seeds) - Ovocné palice vonící po květinách.
   
 • Bubblelicious (od Nirvana) - Vždy voní sladce & ovocně a určité rostliny voní jako žvýkačka.
Od LED pěstování s Bubbleliciousem:
 

Hybrid (dobrý mix indiky a sativy)

 • Blue Cheese (od Big Buddha Seeds) - Voní ovocně, sladce a kořeněněy, s nádechem známého a silného “sýrového” zápachu. Neuvěřitelně silná vůně během kvetení může být neúnosná. Silný a uzemňující účinek byl popisován jako euforický.
  Poznámka od Nebuly: Tato odrůda je tolerantní (jednoduchá) k pěstování uvnitř a tvoří obrovské výnosy. Přirozeně plísni-odolná (což je zčástí odpovědné za to proč je oblíbená ve vlhkých oblastech jako je UK). Ne tak dobrá jako vennku, silná vůně odchází. Většina rostlin roste malých a naložených spousto bočních větví, i když určité odrůdy rostou o trochu menší. Reaguje dobře na trénování.

Tady je větev Blue Cheesu :​​ (klikněte pro náhled)

Blue Cheese konopné palice (odrůda od Big Buddha Seeds)

 • Larry OG - Voní jako benzín plus citrón, a u některých rostlin to vytváří chuť v ústech jako mentol
   
 • Critical Jack - Voní sladce a ovocně, často téměř tropicky. Někdy palice voné jako citrón nebo citrusy
   
 • Wonder Woman (od Nirvany) - Je cítit skunkově.
  Poznámka od Nebuly: Tato odrůda má velké výnosy a produkuje tlusté potentní palice - sklidili jsme 300g jen z jediné Wonder Woman rostliny.

Tady je větev Wonder Woman z toho pěstování: (klikněte pro náhled)
Tlustá a těžká Wonder Woman větev konopí - pěstovaná v hydroponickém DWC tubě pod 600W světlem
Podívejte se na pěstební zápisky tady

Sativně Dominantní

 • Super Lemon Haze (od Greenhouse Seeds) - Voní citrónově a některé rostliny jako Lemonhead. Potence je překvapivě silná, energetická a kreativní, perfektní pro denní použití. Obvykle nezpůsobuje 'gaučování' (stoned).

Podívejte se na zrod rostliny Super Lemon Haze
(podívejte se na časosběrné video od naklíčení, první video na stránce)

 • S.A.G.E. (Sativa Afghani Genetic Equilibrium) - Unikátní kořeněný nádech, který je unikátní pro tuto odrůdu, některé rostliny voní jakocertain plants will smell just like santálové dřevobr />  
 • Vanilla Haze - Voní sladce & ovocně, a většina rostlin má silný nádech vanilky, borůvky nebo obojího
   
 • Sugar Punch - Voní sladce & pronikavě, plánuji pěstovat v blízké budoucnosti!
   
 • Chocolope (by DNA Genetics) - Tato odrůda je známa pro svou ovocnou sladkost, které připomíná vůni čokolády nebo tmavé čokolády. Roste velká s velkou sklizní. Někteří lidé v ní nacházejí úlevu od úzkosti.

 


 

Přejděte na...

7 Tipů pro Pěstování Palic Profesionální Kvality

Konopné Terpeny & Terpenoidy

Kontrola Pachu v Pěstební Místnosti

Naučte se více o LED pěstebních světlech

 

 


 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist