Tady JsteLST (Nízkostresový Tréning) - Jak Pěstovat Krátkou Sativu nebo Haze

LST (Nízkostresový Tréning) - > Jak Pěstovat Krátkou Sativu nebo Haze


od Nebula Haze

Podívejte se na naši další příručku k LST

Použijte LST abyste donutili Jakoukoliv Rostlinu Konopí, aby Rostla Tak Krátká jak jen Chcete

Vypěstujte rostlinu konopí "bonsaj" jako je tato za pomocí LST tvarování (nízkostresový tréning)LST vám dovoluje trénovat jakoukoliv rostlinu konopí, aby rostla do malé výšky a keřovitě.

To vám dává moc vypěstovat krátkou Sativu, nebo krátké Haze nebo v podstatě přinutit jakoukoliv odrůdu aby rostla malá. U LST je základní idea mít rostliny ve tvaru, který přesně chcete.

Abyste to udělali, musíte v podstatě 'ohnout' nebo jinak jemně manipulovat rostlinu, aby rostla do požadovaného tvaru.

Techniky nízkostresového tréningu (LST) popsané níže jsou považovány za "nízkostresový" způsob kontroly vašich rostlin konopí. Nízkostresový tréning zahrnuje techniky jako ohýbání, přivázání dolů, a superkropování, stejně tak i techniky které spočívají v uříznutí části rostliny.

Doporučuji pořídit si cívku měkkého drátu (měkkého, ohýbatelného drátu) kvůli připnutí rostlin tak jak potřebujete. Může být zatíženo závažím, ke květináčům ve kterých jsou rostliny, k hydroponickému zásobníku nebo téměř čemukoliv. Je to drát, takže může být lehce připnut okolo větví, tak že se nemusíte nijak dotýkat rostlin.

Skočte přímo na teorii v sekci jak dělat LST.

 


Proč LST Funguje?

Jako mnoho dalších rostlin, konopí má obecně vrcholovou dominanci.

Vrcholová dominance znamená, že se primárně konopí zaměřuje na tvoření jednoho přímého “vrcholu” s mnoha větvemi ve tvaru trojúhelníku, podobně jako jehličnatý strom.

Odrůdy Pěstované kvůli Konopným Palicím

Dnešní odrůdy, které pěstujeme kvůli kanabinoidům byly speciélně vybrány aby tvořily větší a více potentní květy.

Tyto odrůdy často rostou trošku odlišnění než divoké plané konopí, i když existují určité podobnosti. Tím, že prozkoumáte co je stejné a co je u nich rozdílné, získáte lepší pochopení pro to, co potřebujete udělat pro trénování vašich rostlin, aby rostly takovým způsobem, který přesně chcete.

Tady je ukázka rostlin konopí v přírodě:
Cannabis plants growing in the wild

Existují 2 hlavní fenotypy, které rostliny konopí vykazují. A jsou často uváděny jako “Sativa” a “Indika,” i když téměř jakákoliv odrůda, kterou budete pěstovat bude hybrid a bude vykazovat mix těchto charakteristik.

Pokud necháte rostliny jen tak, a nebudete kontrolovat jejich růst tréningem jako je LST, pak...

Sativa-dominantní rostliny budou velmi vysoké, s úzkými listy, zatímco Indika-dominantní odrůdy budou kratší s tlustými listy, často ve tvaru Vánočního stromku.:

Pamatujte! je téměř nemožné mít “čistou” odrůdu indiky nebo sativy, většina odrůd konopí bude vykazovat mix těchto dvou!

Indica vs Sativa - Natural growth patterns without using LST or other growth control / training methods

Problém je, že oba tyto tvary se nehodí pro vnitřní pěstování.

Přirozeně se snaží maximalizovat příjem světla, který mají od slunce, které se pohybuje přes oblohu. Tyto rostliny a jejich tvar nevyužívají efektivně světlo vytvářené pěstebními světly, které je často umístěno nad rostlinami. 

Tudíž, pro vnitřní pěstování, je tu mnoho výhod trénování vašich rostlin konopí, aby rostly keřovitě a aby vytovřily horizontální “plochu” s palicemi.

Tyto rostliny lépe využívají vaše světlo, jako tato na obrázku níže.

Side view and top view of a plant that has been forced to grow wide and flat using LST (low stress training)

Všimněte si při pohledu shora, jak mají mnohem širší “rozptyl” pro zachycení světla?

Trénování vašich rostlin, tak aby rostly do šířky a krátké maximalizuje efekt vašich pěstebních světel, což má za důsledek větší výnos pro pěstitele.

A flat sea of buds like this can only be grown with LST techniques like ScrOG
Tento neuvěřitelný obrázek pořídil ogkushog. Nyní se můžete naučit, jak používal ScrOG, populární techniku trénování rostlin konopí, aby produkovaly toto nádherné moře palic.

LST Nízkostresový Tréning (Low Stress Training)

Skočte přímo do sekce jak dělat LST.

Topiary takes advantage of LST methods to break apical dominance

Techniky trénování rostlin, které se dnes naučíte se vola LST, což je zkratka pro nízkostresový tréning.

Záměrem LST je odklonit rostlinu od toho jak roste přirozeně a přinutit ji, aby rostla specificky, například podobně tak jako je obrázek vpravo.

LST může být použito pro trénování indikově-dominantních nebo sativně-dominantních odrůd, aby rostly do tvaru, který chcete.

Dnes vám ukážu, jak můžete použít LST pro trénování vašich rostlin do tvaru "Hvězdy", aby co nejlépe využily vaše pěstební osvětlení.

LST vám dává moc pěstovat jakoukoliv odrůdu uvnitř, včetně Sativy a Haze-dominantních odrůd, které mají sklon růst dlouhé a produkovat skvělé výnosy uvnitř, a jsou známy svým unikátním energizujícím účinkem a lékařskými vlastnostmi. 

Jak přesně vypěstujete krátkou Sativu uvnitř?

V minulosti jsem pospala několik metod pro udržení rostlin krátkých, včetně zvyšování přísunu světla, omezení kořenů aby nevyrostly tak velké a dokonce kontroverzních metod růstu jako je odlistění.
.

Ak-47 plant was trained to stay short, but produced over 2 ounces. Picture credit to SuperAngryGuy
Picture by SuperAngryGuy

Ale dnes se chystáme podívat se na nejjednodušší nejlevnější způsob jak můžete mít kompletní kontrolu nad tím jak vaše rostliny konopí rostou.

Tajemství je LST.

Takže, co přesně je nízkostresový tréning?

LST nebo nízkostresový tréning značí proces použití fyzické manipulace pro trénování růstu rostliny tak, jak požadujete. 

Jinými slovy, ohýbáte rostlinu dle vaší vůle, takže poroste přesně do takového tvaru pro vaše pěstební místo. 

S tím jak zvýšíte velikost prostoru, který vaše rostlina pokrývá a zachyvuje přímé světlo, zvýšíte celkový růst rostliny a její vývoj.

Nízkostresový tréning se používá na mnoha druzích rostlin, od bonsají až po konopí.

S pomocí LST, můžete trénovat vaše rostliny ve vegetační fázi tak aby rostly tak krátce jak potřebujete. Podívejte se na obrázky od likebigbudscannotlie.

This plant has been trained to grow flat, short and horizontal using Low Stress Training (LST)
Povšimněte si, kolik prostoru pro listy je pokryto pro zachycení světla

LST (low stress training) marijuana example
I když tato rostlina byla držena velmi krátká

LST (low stress training) using string
Obrázky od likebigbudscannotlie

LST je zřídka používáno samotné. Bývá často používáno v kombinaci s zaštipováním pro tvorbu více hlavních větví (podobně jako topování nebo FIM). 

Účelem zaštipování je porušit vrcholovou dominanci rostliny konopí. Když uříznete hlavní "větev" rostliny konopí, začne se rozvětvovat a vytvářet několik hlavních větví.

Díky tomu může rostlina lépe využít vnitřní pěstební osvětlení, tak jak můžete vidět na obrázku výše, LST také přinutí vaši rostlinu vytvořit mnoho hlavních větví namísto jediné.

Každá z těchto větví bude vytvářet palice, což dává vašim rostlinám asi podobný vzhled s tím jak se blíží sklizeň:

ScrOG in Action (Screen of Green)
Krásné, uhledné řady palic

 

Jak na LST Vašich Rostlin

Krok 1: Topnutí nebo FIM mladé rostliny když má jen 3-5 pater větví. 

Naučte se jak dělat FIM vaší rostliny konopí nebo použijte tyto rychlé kroky:

Účelem jakékoliv techniky je rozbít její vrcholovou dominanci rostliny konopí. Když uříznete hlavní "výhonek" konopné rostliny, začne se rozvětvovat a nabývat keřovitého tvaru. 

Topování nebo FIM také dělá rostlinu konopí více povolnou na nízkostresový tréning poté co se zotaví.

Topping Marijuana: How to top your marijuana plant diagram

I personally recommend FIMing over topping, it is less traumatic to the plant (barely slows down growth), causes 4 main nodes in one cut, and seems to cause the plant to grow bushier than topping.

Použitím libovolné z těchto technik (FIM nebo topování) dovolí rostlině růst více do šířky a více keřovitě.

Preferuji dělat FIM, protože vytvoří více symetrické 4 větve namísto 2 (při topování), a protože je to méně stresující a téměř nezpomaluje růst.

Ovšemže, když se podíváte na neuvěřitelné obrázky a popisky od ogkushoga, uvidíte, že jen topuje své rostliny a nedělá FIM.

Pravdou je, že obojí FIM i topování jsou efektivními způsoby jak vytvořit více hlavnich větví, a je to záležitostí osobního rozhodnutí pro to, co bude pro vás fungovat nejlépe.

Krok 2: Roztáhněte větve, tak že bude růst nízko a zajistěte je. Myslete na vytvoření tvaru "hvězdy" při pohledu shora.

Na začátku, chcete větve ohnout od středu rostliny a ukotvit je ke spodu. Tady je to o čem mluvím:

Use LST to create a symmetrical "Star" shape (when you're looking down on the plant from above)

Některé větve/dle odrůdy se ohýbají snadněji než jiné. Mladý růst je téměř vždy jednodušší ohnout než starý růst.

Twisty ties for your garden (perfect for LST'ing your marijuana plants)

Můžete větve ohnout čímkoliv, i když zahradní drát (měkký spojovací drát pro zahradničení, často k nalezení v zahradních skladech) funguje perfektně protože jej můžete jednoduše ohnout do jakéhokoliv tvaru chcete.

Obvykle ohýbám drát do tvaru háku na každém konci. Zavěsím jeden konec na větev a druhý ke květináči, nebo k čemukoliv co vás napadne. 

Někteří pěstitelé vyhloubí díry v jejich květináčích, aby umožnili jednodušší ukotvení jejich rostlin.

Jinou oblíbenou metodou pro Nízkostresový Tréning jsou zipové pásky, protože jsou silné, levné a mohou se lehce seřizovat.

Je nejlepší zaháčkovat vaše uzly k něčemu co vždy zůstane na úrovni vašich rostlin. Můžete také připnout vaše dráty k rybářským závažím nebo je zapustit rovnou do půdy. 

Poslední známá technika pro LST je ScrOG, což znamená, že použijete "obraz" abyste přinutili růst rostliny horizontálně (použitím plochy podomácky vytkaných provázků, sítí nebo čehokoliv jiného co může být použito pro zajištění rostlin).

Zjistěte více o tom jak jeden pěstitel používal LST a ScrOG pro vypěstování neuvěřitelného moře palic!

LST může být použito pro vytvoření neuvěřitelně krátkých rostlin ve velmi krátkém čase. 

Jack Herer plant - LST was used to keep her very short
Obrázek od SuperAngryGuy

Nezáleži na tom jak zajistíte vaši rostlinu, hlavní myšlenkou je podržet větve nízko a ve tvaru v jakém chcete, zatímco vám to stál dovoluje lehce ohýbat vaše rostliny s tím jak rostou.

To se vyplatí zopakovat, neohýbejte dolů vaše rostliny způsobem kdy je pak nebudete moci dále ohnout nebo přesunout! Litovali byste toho později!

Krok 3: Superkropování (ideálně)

Někteří pěstitelé také jemně zmáčknou ohebné větve, dokud jejich vnitřní část nerozdrtí mezi prsty, což způsobuje určité poškození do určité míry. Tato technika je známa jako superkropování.

Supercropping marijuana diagram
Tento obrázek ukazuje perfektní příklad superkropu, toho, který nepotřebuje opravit páskou. Oblepte páskou pokud to přeženete.

Přečtěte si celý návod na superkropování

Ohýbání nebo superkropování způsobuje, že celá rostlina bude přirozeně růst více keřovitě, zatímco také kontrolujete části rostliny, které nerostou způsobem jaký chcete.

V podstatě trénujete růst vaší rostliny do tvaru, který chcete, jako konopný strom bonsaje. Děláte to zvolna a snažíte se rostlinu neporanit. Nechcete utrhnout nějakou větev a nikdy neohýbejte tvrdé větve, které by se mohli ulomit.

Použitím této techniky samotné, můžete pěstovat rostlinu do jakéhokoliv tvaru, který budete chtít.

Pokud pěstuji dva druhy konopí a jeden má sklon být nižší než druhý, ohnu větší rostliny až do 90 stupňů tak, aby byly stejně vysoké jako kratší rostliny.

Také ohýbám nejdelší větve dolů, rozdrtím 'spoj' mezi prsty, a připnu větev dolů ke květináči ve kterém roste (nebo použiji rybářské závaží umístěné na podlaze, nebo cokoliv jiného co můžete použít pro zatížení).

Většina pěstitelů se chce vyhnout tvaru Vánočního Stromku, protože pro tento tvar je obtížné pokrýt ideálním světlem a přimět pak rostlinu aby tvořila plochu pokrytou palicemi.

Takto dovolujete rovnoměrnější distribuci světla a celá větev, která je ohnutá dostane rovnoměrný přísun světla. Eventuélně, všechny palice na ohnuté větvi začnou růst vzhůru za světlem. Poté co prvně ohnete svoji rostlinu, růst bude na několik dnů zpomalen s tím jak se bude rostlina zotavovat.

Jako dodatek, jednou z přirozených reakcí na extrémní ohýbání je to, že rostlina přestane růst tak vertikálně jako předtím.

Jako výsledek, všechny spodní větve začnou růst více keřovitým tvarem.

Ohýbání, superkropování a jiné metody nízkostresového tréningu jsou skvělými způsoby jak maximalizovat vaše výnosy pokud máte málo vertikálního místa.

Krok 4: Opakujte Krok 2-3 skrze celé Vegetační období a pokračujte pár prvních týdnů ve fází Květu

LST Ve Vegetativní Fázi

Je důležité, abyste s LST začali co nejdříve. Nejlépe když je rostlina ještě velmi mladá, i když u LST, je lepší později nežli vůbec.

Pokračujte s prováděním LST u vaší rostliny v celé vegetační fázi. Až přetvoříte rostlinu na horizontální růst, jste připraveni přejít do květu

LST ve Fázi Kvetení

Jakmile vaše rostlina začne kvést, budete potřebovat používat LST i několik dalších týdnů s tím jak vaše rostlina půjde do finálního vytahovacího růstu.

Po prvním měsíci kvetení, vaše práce je už celkem hotová. Vaše rostlina vydává všechnu svoji energii do tvorby květů/palic, a struktura rostliny se už moc nezmění běhe, psledních týdnů kvetení.

Takto pozdě během kvetení je nejlepší používat LST když máte problematickou větev, která odebírá nebo stíní ostatnímu zbytku rostliny. 

NENÍ doporučeno abyste začínali s LST ve květu. Správné LST musí začít když je rostlina mladá, protože v době kdy budete naplno ve fázi květu, většina struktury rostliny už je zformovaná.

LST was used on this marijuana plant to encourage her to grow wider and bushier

Pokud jste prováděli LST správně ve vegetativní fázi, vaše rostlina by měla přirozeně začít vytvářet sloupce větví na "plocho", a budete mít rostliny, které jako tato dosahuje trofejní hodnoty.

S tím jak strávíte čas trénováním a prozkoumáváním tím jak rostlina roste, začnete lépe rozumnět růstu celkově

Crazy example of LST (low stress training)
Obrázek od Dankmadness
 

Stále chcete více informací? Přečtěte si LBH Populární 4-způsoby na LST nebo se podívejte na ultimativní zdroje níže!

LST je více uměním než vědou, a je načase pro vás ukázat vašeho vnitřního umělce!

Pokud jste ještě nezačli pěstovat konopí, dnešek je tím dnem!
 


Pokud se dostane do jakýchkoliv problémů při pěstování konopí, nemusíte na všechno přicházet sami. Použijte naši příruční pomůcku pro diagnózu vaší rostliny: http://pestujtejednoduse.cz/konopi-priznaky-obrazky

O Autorce: Nebula Haze

Nebula Haze - Grow Weed Easy.com

Jako odpověď na potřebu více návodů zaměřených na nové pěstitele, Nebula spoluzaložila GrowWeedEasy.comv roce 2010 se spřízněným pěstitelem Siriem Foursidem.

Od té doby, Nebula publikovala nespočet pěstebních článků v tisku a na internetu, vystupuje ve videolekcích online a pokračuje ve své službě komunitě pěstitelů lékařského konopí.

"Má mise je ukázat dalším pacientům s lékařským konopím, jak jednoduché může být pěstovat desítky gramů super kvalitního konopí ve vaší skříni."

  


 

Chcete "ukrást" tento článek?

Tady na PestujteJednoduse.cz (GrowWeedEasy.com), jsme oddaní tomu dostat tyto informace k tolika rukám jak jen to je možné. Jste vítaní pro publikování celého článku, dokud jej nebudete měnit, odstraňovat nebo jinak měnit jeho části bez svolení.

Prosím, neváhejte Kontaktovat PestujteJednoduse.cz / GrowWeedEasy.com s jakýmikoliv otázkami.

Šťastné pěstování!

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist