TADY JSTE5 Způsobů Jak Zvýšit Výnos Uvnitř

5 Způsobů Jak Zvýšit Výnos Uvnitř (s jakoukoliv odrůdou)


napsáno od Nebula Haze

Sklizeň konopí jedné Zvědavé Ženy (ve šroubovatelných litrových sklenicích)Téměř všichni vnitřní pěstitelé chtějí větší sklizně za méně peněz, času a úsilí. Na stránce GrowWeedEasy.com (PestujteJednoduse.cz), už jsme pokryli jak zvýšit potentnost & kvalitu doma vypěstovaných palic, stejně jak vyprodukovat palice s lepší chutí & vůní, ale tento článek  se bude soustředit speciálně jak zvýšit výnos při vnitřním (indoor) pěstování.

Popíšu 5 jednoduchých způsobů ke zvýšení vnitřního výnosu konopí při sklizni, bez ohledu na to jakou odrůdu pěstujete!

Těchto 5 tipů a taktik bude fungovat ke zvýšení vaši vnitřní sklizně s jakoukoliv odrůdou. Nicméně, genetika (odrůdy) se kterou začnete bude mít  obrovský vliv na finální sklizeň a její množství. Pro pěstitele, kteří chtějí začít s vysoce-výnosnou genetikou jsem zde uvedla několik populárních & potentních vysoce-výnosných odrůd konopí jako bonus  v sekci pod hlavním článkem, současně s pěstitelskými poznámkami které vám řeknou co přesně ta která odrůda bude potřebovat.

Předtím než se začnete strachovat jak zvýšit své výnosy konopí, ujistěte se napřed, že zvládáte základy pěstování, a víte jak se vypořádat s problémy konopí that crop up.

Tak jakmile ovládnete způsob úspěšného vypěstování vašich rostlin konopí, musíte začít rozumnět  následujícím 5 taktikám  abyste získali co největší sklizeň pro váš vnitřní pěstební prostor...


Obsah

  1. Zvyšte Intenzitu Světla (a případně přidejte CO2)
  2. Manipulujte Růst Rostlin (volný způsob jak  produkovat víe palic)
  3. Dodejte Správné Množství Živin (někdy je méně více)
  4. Kontrolujte Pěstební Prostor  (nechte pěstební prostor pracovat za vás)
  5. Skliďte Rostliny Správně  (a hlavně, nesklízejte příliš brzy!)

Bonus: Genetika Má Zásadní Vliv na Sklizeň (plus pár  doporučených vysoce-výnosných odrůd)


 

1.) Zvýšení intenzity osvětlení 

(a případně přidejte CO2. takže rostliny budou schopny využít ještě  více světla)

Když pěstujete uvnitř, více světla vám obecně poskytnou i větší vvýnos Hodně pěstitelů se mě ptá jak zvýšit velikost, počet a hustotu jejich květů, tak že budou mít větší výnos. Pravdou je, pro většinu pěstitelů, že nejefektivnějším způsobem jak dosáhnout větších palic ve fázi květu je zvýšení INTENZITY SVĚTLA.

Zjistěte přesně jak vylepšit vaše vnitřní osvětlení tak že dostanete co nelepší intenzitu světla.

Pokud vaše rostlina nemá žádné zásadní problémy nebo nemoci, pak nejzásadnějším faktorem ovlivňujícím vaši sklizeň je intenzita světla jakou můžete poskytnout.

Světlo je v podstatě potravou pro vaše rostliny. Přeměna světla na energii skrze fotosyntézu je způsob jakým vaše rostliny získávají všechnu energii pro růst a produkci palic.

Jako základní pravidlo palce...

Větší Intenzita Světla = Větší Rostliny & Tlustší Palice = Větší Výnos

Poté co jste naklíčili vaše semínka (nebo zakořenili vaše řízky ), jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba udělat hned ze začátku je zajistit, aby vaše rostliny dostávaly dostatek světla.

Během vegetativní fáze, ty rostliny konopí, které nebudou dostávat dostatek svěla, budou mít tendenci se 'vytahovat' nahoru za světlem a a budou mít hodně velké mezery na stonku mezi jednotlivými patry a listy.

Potřebujete poskytnout dostatečnou intenzitu světla, abyste zabránili natahování vašich rostlin nebo jejich přílišnému růstu do výšky a následnému zalamování.

Tato sazenice roste příliš vysoká, protože potřebuje více intenzivnější světlo. Natahuje se "vysoko", protože myslí, že je tam slunce.Příklad: Sazenice nalevo se natahuje nahoru, protože na ni nesvítí dostatek světla. Rostlina se snaží “dosáhnout” nahoru, kde si myslí že je slunce.

Toto roztahování není obvykle dobrá věc, protože tyto sazenice téměř vždy přepadnou a budou mít tendenci vyrůst  do vysokých a úzkých proporcí. Vysokým, vzhledem připomínajícím věž, rostlinám je pak těžké poskytnout správné pokrytí světlem během fáze kvetení a budou mít zpravidla i nižší výnostnost ve většině indoorových sestavení.

To je protože během fáze květu (kdy rostlina začíná produkovat palice), větší intenzita světla je to co řídí produkci palic. Počkat, kdy končí vegetativní fáze růstu?

Pro většinu malých vnitřních pěstíren, nalezení správných způsobů jak zvýšit množství světla dostávající se k palicím během fáze kvetenís je nejpřímější a nejefektivnější způsob jak zvýšit váš finální výnos.

Jakmile vaše rostlina začne produkovat palice, cokoliv co vám pomůže dostat větší intenzitu světla k palicím vám zpravidla zajistí navýšení výnosů. Vnitřní pěstební osvětlení pro konopí dodávají největší úrooveň světla v nejbližším okolí dané žárovky/výbojky. Čím dále od zdroje pěstebního světla, tím menší intenzita a jasnost světla je zachycena rostlinou.

Právě kvůli tomu, je zásadní poskytnout co nejjasnější světlo všem palicím na rostlině konopí když jsou větve nerovnoměrné délky nebo rosdílné výšky. Je nejefektivnější a jenvýhodnější pěstovat rostliny konopí tak aby měly mnoho hlavních větví rozmístěných relativně blízko u sebe a přibližně stejně vysokých.

Způsob růstu konopí je něco nad čím máte téměř úplnou kontrolu ve vegetativní fázi (zmíněno v sekci trénování rostlin níže) a věnování času pro změnu růstu mladýc rostlin tak aby jste dobře využili svoje vnitřní pěstební světla je jedním z nejlepších způsobů jak zvýšit i svoje výnosy při užití toho stejného osvětlení.

A poté co započne kvetení, už nezbývá mnoho co můžete udělat ohledně nerovnoměrně vysokých větví bez možného poranění vašich kytek, takže pokud je už vaše rostlina ve fázi květu, tím nejlepším co můžete udělat je poskytnou co možná nejintenzivnější světlo všem vašim palicím až po sklizeň, bez přehřívání nebo poranění správně rostoucích větví. Je důležité udržet rostliny studené během fáze kvetení, protože vysoké teploty můžou způsobit spálení terpenoidů (smell/taste) a (potentnosti) kannabinoidů, snižujíce celkovou kvalitu palic zatímco zvyšujete její celkovou produkci při sklizni.

Pro dosažení nejlepších výsledků, chcete všechny své palice vystavit přímému intenzivnímu světlu světlu. Vystavení palic přímému světlu, zdá se, že způsobuje zvětšování palic daleko více než když jsou schovány pod listy.

Proč potřebují být palice odkryty na světlo? V přírodě jsou rostliny konopí pollinated-opylovány větrem a potřebují světlo ze slunce, aby mohly mít dostatek síly pro vytvoření semen. Palice konopí v přírodě, která není vystavena vzduchu a světlu bude nepravděpodobně opylena, takže rostlina má tendenci nevydávat příliš úsilí na růst skrytých palic ve středu a naspodu rostliny. Jen palice, které jsou vystaveny vzduchu a jasnému světlu se budou zvětšovat/přibírat.

Kolik světla je už příliš mnoho?

Většina vnitřních pěstitelů pravděpodobně nebude schopna poskytnou přebytek světla jejich rostlinám - rostliny konopí užívají překvapivěě mnoho světla přirozeně! 

Tak dlouho dokud vnitřní pěstitelé nebudou udržovat světla příliš blízko u rostlin, je téměř nemožné poskytnout příliš mnoho světla které by případně zranilo vaše rostliny.

Zjistěte více o vylepšení  vašich pěstebních světel

Pokud zvyšujete intenzitu světla ve vaší místnosti (nebo přesouváte vaše vysoce výkonné světla blíže a blíže), nakonec dosáhnete bodu kde zmaximalizujete světlo které bude schopna vaše rostlina použít.

Pokud budete uvažovat o tom, že světlo je jako jídlo pro vaši rostlinu, maximalizování světla je jako položit příliš mnoho jídla na stůl tak  že vaše rostlina zraní sebee když se bude snažit dokončit svoji porci.

Rostliny zaznamenávající příiš jasné světlo mohou být světlem popáleny i když jsou teploty dostatečně studené a intenzita světla je příliš vysoká. Některé odrůdy jsou náchylnější k popálení světlem než odtatní.

Zjistěte více o CO2 pro rostliny konopí Když dosáhnete ultimátního maxima jaké budou schopny vaše rostliny použít, můžete stále mít v rukávu trik, který ještě dále zvýší vaše výnosy. Můžete poskytnout roslinám možnost aby využily ještě více světla (a zvýšit výnos vašich palic ještě více) zvyšováním konncentraceCO2 ve vaší místnosti během fáze květu.

Takže pokud je světlo jako potrava pro vaše rostliny, přemýšlejte o CO2 jako způsob jak dodat vašim rostlinám způsob jak "roztáhnout jejich pupky" a sníst ještě více jídla než by bylo běžně možné.

Způsob jakým přidané CO2 pracuje je zvýšení množství světla, které bude schopna vaše rostlina využít při vysokých intenzitách osvětlení. S méně výkonnými pěstebními světly jako jsou CFL, T5 nebo i 400W HID výbojkami, je velice nepravděpodobné že byste se dostali do fáze kde budou vaše světla tak jasná aby byly rostliny limitované příjmem CO2. Přidávání extra CO2 pokud není limitujícím faktorem růstu je téměř vždy plýtváním času a peněz. Pro většinu rostlin, dodání zdroje čerstvého vzduchu dodá vašim rostlinám všechen CO2 který potřebují.  Ale pokud jsou vaše rostliny na maximu příjmu světla, umělé zvýšení úrovně CO2 v pěstební místnosti může rostlinám pomoci využít ještě více dostupného světla a přeměnit jej na energii potřebnou k růstu.

Jen pamatujte na to, že zabere mnoho světla pro vaše rostliny konopí aby dosáhly tohoto bodu nasycení. Takže pokud používáte vysoce výkonné pěstební světla s výkonem okolo 1000W (nebo vysoce výkonné LED) a budete je udržovat opravdu blízko, vaše rostliny pravděpodobně budou schopny využít všecho světlo které zachytí.

Nejdůležitější Bod ohledně CO2

Přidání CO2 do pěstební místnosti nezvýší výnos přímo. CO2 jen zvyšuje množství energie, které jsou vaše rostliny schopny vyprodukovat při vysoké intenzitě osvětlení. Pokud rostliny nejsou pod velmi intenzivním osvětlením, přidání CO2 nezvýší výnos.

Další důležitá věc ohledně CO2 - Aby byla suplementace CO2 efektivní, měli byste zabezoečit utěsněnost místnosti a napumpovat do ní dostatek CO2 pro výrazné ovlivnění úrovně CO2 ve vzduchu. CO2 je nebezpečné pro lidi v takto vysokých koncentracích, tak buďte opatrní abyste ochránili sami sebe!

Naučte se více o CO2 a jeho vztahu k intenzitě světla a výnosu konopí tady:
http://growweedeasy.com/co2-marijuana-yields

Zjistěte více o možnostech pěstebního osvětlení, abyste mohli vybrat co nejintenzivnější osvětlení pro váš pěstební prostor:
http://growweedeasy.com/growing-marijuana-what-type-of-lights

Dále se naučíte jak ovlivňovat růst vašich rostlin tak že získáte lepší světelné pokrytí pro oblasti s palicemi, při používání těch samých pěstebních světel, které už máte.

2.) Změňte strukturu rostliny (bend, net, top, etc) tak, že všechny větve obdrží silné & rovnoměrné pokrytí světlem

Základní idea stojící za tréningem rostlin je, že větší, širší rostliny s mnoha rovnoměrně rozmístěnými větvemi vyprodukují větší výnosy.

Spousta rovnoměrně rozmístěných větví vytrénovaných na přibližně stejnou výšku. Nastavená na světlo zmaximalizuje vaše výnosy při užití pěstebního osvětlení

Manipulace růstem rostlin je zpravidla cestou jak zdarma navýšit svůj výnos, bez potřeby změnit cokoliv dalšího na vašem pěstebním sestavení. Nepotřebujete kupovat drahá hnojiva nebo kupovat nové pěstební světlo aby to fungovalo.

Naučte se všechny způsoby jak kontrolovat velikost a tvar vašich rostlin konopí

Změna růstu rostlin která nezahrnuje řezání vaší rostliny  je často označována jako “LST” ve světě pěstitelů konopí, což je zkratka pro “Nízko-Stresový Tréning (Low Stress Training).”

Základem LST je manuálně přimět vaši rostlinu aby rostla nízká a široká, jako opak vysoké a úzké, obvykle pomocí ohýbání.

Tady je příklad rostliny která byla trénována (za pomocí LST) aby vyrostla velmi krátká a široká.

Příklad rostliny která byla za pomocí LST donucena ke krátkému vzrůstu pro maximalizaci využití pěstebních světel

Všimněte si jak je rostlina krátká při pohledu ze stran, ale při pohledu zhora rostlina má  mnoho plochy pokryté listy. Všechny tyto listy jsou jako malé solární panely, které přeměňují energii z vašich pěstebních světel.. 

Tento plochý tvar dovoluje celé rostlině lepší využití vašich současných pěstebních světel, protože větší procento rostliny je blíže ke zdroji světla, což znamená, že více z rostliny je vystaveno jasnější intenzitě světla.

Všechny počiny s LST by měly skoro vždy začínat když je rostlina velmmi mladá, jelikož tento typ “stolovitého” tvaru je daleko těžší docílit jakmile je rostlina vyvinutá do trojúhelníkovitého tvru s jednou hlavní větví.

Zjistěte více o LST tady:
http://growweedeasy.com/lst-low-stress-training

Variace LST je když pěstitelé použijí plátno nebo síť, která slouží jako směrovač aby  přiměli rostlinu růst do šířky. Tato technika je známá jako ScrOG (zkratka pro "Plátno Zeleně").

ScrOg je způsobem jak dosáhnete něčeho takového...

Příklad ScrOGování konopí: povšimněte si kolik rostliny se koupe v přímém světle

Povšimněte si jak téměř celá rostlina má přímý přístup ke světlům. Všechno toto přímé, intenzivní světlo bude přemněněno rostlinou na energii, naplňující větší palice a celkovou sklizeň.

K tomu abyste použili ScrOG, budete muset investovat do plátna (sítě), a věnovat čas během vegetativní fáze a začátku květu k trénování vaší rostliny aby rostla podél plátna. 

Naučte se více o ScrOGování tady:
http://growweedeasy.com/lbh-scrog-tutorial

Jiná populární a jednoduchá trénovací metoda pro naučení, která zvyšuje výnosy je známa jako "Superkropování."

Příklad superkropování konopí

V podstatě superkropování znamená, že ohnete svoji rostlinu tak, že se stonek zploští a následně zformuje "koleno" v místě ohybu.

Superkropování může být použito společně s jakoukoliv další metodou nebo sama o sobě. Kdykoliv když si povšimnete, že nějaké stonky rostou vyšší než ostatní, ale nejste schopni je ohnout dolů od středu vaší rostliny, můžete použít superkroping k tomu abyste jakoukoliv rostlinu ohnuli.

Manuál na Superkropování Konopí: Jednoduché Tajemství Pro Větší Výnosy:
http://growweedeasy.com/how-to-super-crop-marijuana

Když už se dostáváme k trénování rostlin, existuje spousta metod které zahrnují řezání vaší rostliny, nebo odstraňování stonků a/nebo listů.

Pokud jde o metody které zahrnují vlastní řezání rostliny, máte dvě hlavní možnosti. Jedna je 'topnutí' rostliny a druhá 'FIMnutí' rostliny.

S oběma technikami, odstraníte některý růst na konci hlavní větve vaší mladé rostliny konopí, což způsobí, že se rostlina přestane soustředit jen na jednu větev (tak jako Vánoční stromeček) a namísto toho vytvoří spoustu větví obložených palicemi (vypěstujete moře palic).

Toto vám dá představu jak se způsob růstu rostlin změní jako výsledek topování nebo FIMování rostliny konopí v mladém věku.

Podívejte se na nezměněný "Vánoční stromek" - růstový pattern vs rostlina, která byla FIMnuta nebo topována

Naučte se více o topování & FIMování mladých rostlin konopí

Velmi populární způsob trénování rostlin využívající topování a zdá se, zjednodušující celý proces pro mnoho pěstitelů je známý jako main-linování.

Zjistěte více o main-linování od Nugbucketa přímo tady:
http://growweedeasy.com/main-lining-technique-nugbuckets

Teď zmíním další techniku tak že bude tato sekce kompletní, ale nedoporučuji používání této techniky dokud nemáte alespoň několik úspěšných růstů pod palcen . A také doporučuji zvládnutí nejprve několik dalších technik trénování rostlin jak již je zmíněno výše před zkoušením této techniky.

Odlistění může poranit nebo dokonce zabít vaše rostliny pokud jej provedete nesprávně. Věřím, že odlistění má důležité místo v repertoáru technik tréningu konopí, ale také věřím, že většina pěstitelů udělá lépe když zvládne další techniky tréningu prvně před zkoušením odlisťování.

Tak, už jste byli varováni...

(Jen Zkušení Pěstitelé) Controversial Defoliation Increases Marijuana Yields:
http://growweedeasy.com/marijuana-defoliation-tutorial

Dále, naučíte se jak použití méně nutrientů (živin) může mít za důsledek zvýšení výnosu.

3.) Získejte Správné Živiny pro Konopí (a nepřežeňte to s tím!)

Vaše rostliny konopí potřebují živiny k tomu aby rostly, bez pochyby. Ale které živiny jim máte dodat?

Kolik živin vaše rostliny potřebují k tomu aby rostly co nejlépe?

Naučte se vše co potřebujete vědět o živinách pro konopí tady
(a získejte individuální rozvrh pro dodávání živin)

Ale jen získání správného druhu živin a dodržování správného dávkování  není jediný krok, který byste měli udělat. Naneštěstí, ať už z jakéhokoliv důvodu, spousta pěstitelů dodává příliš mnoho živin jejich rostlinám. To je nejčastější, když pěstitelé namixují spoustu rozdílných živinn a doplňků dohromady, aniž by rozumněli co vlastně rostlina potřebuje aby rostla dobře.

Jako pěstitel, je důležité  že se naučíte říci když vaše rostliny začnou vykazovat známky  že dostávají příliš vysokou hladinu živin.

Nejčastější známkou že vašim rostlinám dodáváte příliš mnoho živin, je "popálení."

První známky popálení rostliny živinami jsou zažloutlé konce listů
Zjistěte vícee o popálení živinami

Pěstitelé často nazývají živiny (hnojiva) “jídlem” pro jejich rostliny. Když už mluvíte takovýmto způsobem, intuitivně se může zdát, že dodáním více “jídla” způsobíte i růst více palic, ale je to opravdu tak?

Jak už jsme zmiňovali dříve v sekci o světelné inteznitě, tak opravdové "jídlo" pro vaše rostliny je světlo. Světlo je tím co vaše rostlina přeměňuje na energii skrze fotosyntézu, a tato energie následně pohání vegetativní a růst a následně fázi ve květu.

Tak co poté dělají živiny, jakou mají úlohu? Jsou jako malí pomocníci, kteří dávají vašim rostlinám to co potřebuje, aby přenesla to co potřebuje během procesu fotosyntézy a růstu.

Ráda přemýšlím i živinách jako vitamínech pro lidi. A zatímco lidé potřebují určité vitamíny aby přežili, chci abyste zvážili to, že lidé by nikdy neměli jíst multi-vitamíny jako bonbóny. Ve skutečnosti, když dáte lidem více vitamínů než jejich tělo dokáže použít, bude jim pravděpodobně velice zle. 

Živiny jsou důležité pro zdravý růst, ale je důležité porozumnět, že když se to s nimi přežene, tak  způsobí více škody než užitku.

A zatímco někteří pěstitelé se snaží zvýšit hodnoty živin co nejvíc to je možné, dosáhla jsem lepších výsledků (sklizně) když jsem se jednoduše zkusila vyhnout dodávání příliš málo nebo příliš mnoha živin.

Zdravé listy konopí vypadají zeleně a stejnorodě. Pokud budou vaše listy vypadat takto, bez známek nějakých teček, odbarvení, curling nebo jiných problémů, nemusíte se ničeho bát!

Zdravý list konopí

Rostliny konopí, zdá se, produkují nejlepší výnosy když jsou úrovně živin udržovány na spodnější hranici ve srovnání s tím co většinou doporučují výživové systémy; Zkouším zpravidla dodávat dostatek živin na to abych zamezila podvýživě rostlin během růstu, a vyhnutí se spálení živinami. Zřídka zvyšuji dávkování živin až dokud si nepovšimnu  známek, že tato konkrétní  rostlina je náročná na živiny a potřebuje jich více. Časem si povšimnete, že rozdílné odrůdy často požadují různé úrovně živin.

Tak dlouho dokud vaše konopí nevykazuje známky popálení živinami (přehnojení) nebo nedostatku živin, tak jste in ve "zlatém středu" pro optimální růst a sklizeň

Když dojde na pěstování v půdě, jedna z nejlepších věcí jakou můžete udělat je zkompostovat si svoji vlastní super půdu. Kompostovaaná super půda může být vytvořena kompletně organicky, a dodá vašim rostlinám konopí všechny potřebné živiny během růstu.  Takže se nebudete muset zabývat živinami nebo jejich nedostatkem, a můžete se soustředit váš čas a úsilí na údržbu vašich rostlin.

Pro pěstitele uživající lahvové živiny, zahrnujíce hydroponické pěstitele stejně jako spoustu půdních pěstitelů,  obvykle doporučuji začít s polovinou (nebo ještě méně)  doporučovaného množství dávkování živin uvedeného od výrobce. Tady je ještě více informací o dávkování na mém základním článku o živinách pro konopí. Obvykle zvyšuji svoje dávkování jen když si povšimnu, že konkrétní rostlina vyžaduje více živin (spodní listy začínají žloutnout a umírat -  speciélně ve vegetativní fázi nebo brzy před fází květu, ovšem je zcela normální zbavit se listí poslední měsíc před sklizní). 

Mírně snížené dávkování živin se zdá především důležité pro produkci palic během posledních 2-4 týdnů před sklizní.

Je normální, že se některé listy zbarví do žluta když se blížíte sklizni, hlavně spodní listy. Pokud budete bojovat s tímto žloutnutím přidáním více živin, můžete udržet více listů zelených, lae také tím můžete snížit celkový výnos palic!
Je přirozené, že spodní listy u rostlin konopí zežloutnou s blížící se sklizní

Pro rostlinu je přirozené, že začne ztrácet listy jakmile vydává všechnu energii na tvoření palic a naneštěstí spousta pěstitelů na to reaguje tak, že značně zvýší dávkování živin v pozdní fázi květu. Bohužel, přidání příliš mnoha živin během pozdní fáze květu, a to především nitrogen (dusíku), odkloní rostlinu od správného vývinu palic.

Když udržíte honodty dodávaných živin nízko a dovolíte vegetativnímu růstu uhynout během několika posledních týdnů, palice se neuvěřitelně zvětší a nabydou ve srovnání s rostlinou, která je udržována zelená celou dobu až do sklizně. Udržováním úrovně živin na nižší úrovni při blížící se sklizni (nebo proplachováním rostliny tím, že ji budete dávat jen čistou vodu), zajístíte také to, že v květech nebude žádná zbývající "pachuť po hnojivech", která se do té doby už dávno spotřebovala.

Snížení celkového dávkování živin a ponechání listů zežloutnout a umřít s blížící se sklizní vylepšilo výnos mých palic ve srovnání s tím kdy jsem používala plné dávkování živin až do sklizně, a také se zdá, že to vylepšilo konečnou chuť & vůni mých palic.

Tyto velké palice se nadále zvětšují i přes fakt, že již hodně listů zežloutlo.

Bonus Tip Pro Půdní Pěstitele: Dodejte zdroj cukru (blackstrap molasses works great) během konce fáze květu pro zvýšení hmotnosti palic

Dodáváním extra cukru vašim rostlinám během konce fáze květu, pomůžete ke zlepšení chutě vašich palic zatímco se budou ještě nadále zvětšovat.

To je speciálně efektivní pro ty kteří pěstují organicky, jelikož to funguje v symbióze s dobrými mikroby ve vaší půdě

Existuje spousta komerčních doplňků, které prohlašují, že zvětšují palice a upravují chuť, ale většina z toho funguje právě na bázi přidání jednoduchého cukru.

Pokud pěstujete v půdě a hledáte levnou a efektivní alternativu k těmto drahým doplňkům živin, můžete přidat extra černou melasu (lžičku nebo dvě na galon) pokaždé když budete vaše rostliny zalévat během druhé poloviny fáze vetení.

Poznámka:  Není doporučeno používat melasu v hydroponickém systému. 

Pokud pěstujete v půdě, můžete vylepšit výnos a chuť tím, že přidáte lžičku melasy do vaši vody při každém zalití (během druhé poloviny vegetativní fáze).

Mluvíme o tom jak vnitřní pěstitelé mohou dostat lepší sklizeň tím, že dopřejí rostlinám konopí přesné podmínky...

4.) Kontrola Teploty (a vlhkosti)

Když pěstujete konopí, považujte 27 stupňů Celsia jako horní limit toho co dokáží rostliny konopí snést

Dobré pěstební prostředí je zásadní pro zdraví vašich rostlin, stejně jako pro koncovou potenci a výnos. Když je teplota (a v menší míře i vlhkost) příliš vysoká nebo příliš nízká pro vaše rostliny, pak neporostou správně a palice se nebudou zvětšovat nehledě na to co dalšího uděláte.

Příliš vysoké teploty v pozdější fázi květu také mohou snížit potenci a vůni vašich květů tím, že se spálí cannabinoidy a terpeny.

Kontrolou teploty a vlhkosti, můžete vlastně zvýšit vůni a potenciál svých kbětů při sklizni.

Pokud je zde konkrétní zdroj tepla, který zasahuje do rostliny (jako horké pěstební světlo), budete to vědět, protože listy nejblíže k tomuto zdroji se  wilt a  zhnědnou. Dozvěďte se více o tom jak rostliny konopí reagují na tepelný stres.

Tento návod krok-za-krokem vám ukáže  jak přesně kontrolovat teplotu ve vaší pěstební místnosti 

Teď, když jste se naučili jak zabezpečit nejlepší podmínky pro vnitřní pěstování pro vaše rostliny konopí tak, aby vyprodukovaly co možná největší sklizeň, zbývá ještě poslední věc, kterou je třeba hlídat abyste dosáhli opravdu co nejlepší možné sklizně...

5.) Počkejte dokud nebude ten správný čas pro sklizeň

Pro většinu druhů, je přibližně 2-3 týdenní prostor pro sklizeň během kterého mohou být květy sklizeny. Když pěstitelé sklidí před tímto ideálním "obdobím sklizně", může to zredukovat jejich výnosy (a potentnost).

Tím, ře dovolíte, aby se vašee květy plně vyyvinuly (dozrály), maximalizujete vaši celkovou sklizeň. Viděla jsem nárust až o 25% (přinejmenším viditelně) během posledních 2-3 týdnů před sklizní. Pokud bych sklidila květy dříve, určitě bych dramaticky snížila svůj celkový výnos.

Další výhodou posečkání na ten správný čas sklizně je, že si můžete vybrat kdy sklidit a jaký přesný požadovaný efekt bude tato sklizeň mít. Skliďte dříve pro více buzzy denní high, a skliďte později, pro více relaxující, stoned, couchlock zlkušenost

Naučte se jak zjistit kdy jsou vaše palice připraveny ke sklizni:
http://growweedeasy.com/how-do-i-know-when-to-harvest-marijuana

A také určitě pokaždé profesionálně ošetřete nově sklizené květy...
http://growweedeasy.com/how-to-cure-buds

 


 

Genetika je klíčem k Potenci a Výnosu

Zatímco všechny tyto tipy a taktiky výše uvedené vám pomohou zvýeit váš výnos s jakoukoliv odrůdou, genetika vaší rostliny také hraje hlavní roli v tom jak rostlina roste, jak se květy formují, a především váš výnos.

Dnes dostupné odrůdy mají mnohem vyšší výnosy a jsou mnohem potentnější než jakékoliv odrůdy, které byly dostupné před deseti lety. Potenciál odrůdy, sklizně a jednoduchosti pěstování se stabilně vylepšují během několika posledních dekád s tím jak stovky pěstitelů kolem celého světa konstantně kříží nové odrůdy a vylepšují staré favority.

Zjistěte více o semenech

I když uděláte vše co můžete pro získání vyššího výnosu, tak nemusíte mít tak velké květy jak vidíte na obrázcích onliine nebo v magazínech. Je to neférové porovnání pokud používáte tu samou genetiku.

Investice do vysoce-výnosné odrůdy může být jednou z nejlepších cest k zvýšení vašich finálních výnosů (a stejně tak jako celkové kvality, potence a vůně vašich květů!).

Začněte S Vysoce-Výnosnou Odrůdou!

Níže je uvedeno 5 prověřených a vysoce-výnosných odrůd, které konzistentně produkují velmi kvalitní palice:

Wonder Woman (od Nirvana)

Získejte svoje feminizovaná semínka Wonder Woman od Nirvany dnes!

Wonder Woman nás překvapila její sílou dávat vysokou sklizeň při jednom z našich posledních pěstování. Podívejte se na celé záznamy z pěstování zde.

Tipy pro pěstování: Tato odpouštivá odrůda skunku je extrémně jednoduchá na pěstování a reaguje dobře na trénovací způsoby FIMování/topování/LST. Tlusté palice poskytují povznášející a relaxující účinek. Trvá trošku déle na dokvět (2-3 měsíce), ale kvete se skvělým výnosem a obrovskými hutnými palicemi.  Má sklony k vyššímu dávkování živin - měli jsme skvělé výsledky když jsme dávali hnojiva v plné síle. Velá sklizeň. Tlusté, tvrdé palice, které vypadají nádherně.
 

AK-47 (od Serious Seeds)

Oobjednejte si feminizovaná semena AK-47 od Serious Seeds již dnes!

AK-47 od Serious Seeds známou  odrůdou konopí, která vyhrála spoustu ocenění a je několikanásobným vítězem cannabis cupu. AK-47 má extrémně SILNOU vůni, která je sladká & sour, někdy téměř s nádechem citrusů. Pokud jde o potenci, palice produkují neuvěřitelně silné a čisté, dlouho trvající high. Jméno jim nebylo dáno z žádného důvodu kvůli násilí, ale více ve spojení s faktem, že tyto palice jsou jednozásahový zázrak. Tato odrůda je dražší, protože je tak oblíbená a populární, takže se doporučuje naklonovat rostliny, protože je pravděpodobně budete chtít vypěstovat znovu po první sklizni.

Pěstební tipy: Velmi stabilní odrůda od důvěryhodného breeder která konzistentně dodává stejné výsledky s každým semínkem. AK-47 je jednoduché na pěstování a zůstává středního vzrůstu zatímco produkuje skvělé sklizně. AK-47 má krátkou periodu květu vzhledem k tomu že je druhem blíže k sativě, produkující kompaktní palice, které překypují trichomy. Kvetení trvá 9-11 týdnů před tím než jsou palice připraveny ke sklizni.
 

Aurora Indica (od Nirvana)

Objednjte si Aurora Indica semena od Nirvany dnes!

Aurora Indica od Nirvany je potentní F1 hybrid (Northern Lights x Afghan) , který nabízí silný efekt indiky, velkou sklizeň a krátký čas kvetení. Rostliny Aurory Indiky zůstávají krátké a produkují mohutné větve a dense palice indiky, které jsou připraveny ke sklizni za cca ~2 months po přepnutí na květ. Jako dpolněk k tomu, že se velmi hodí k tréningu, tato odrůda je také skvělým kandidátem k nakvetení přímo ze semene (dodáme 12-12 režim osvětlení přímo od naklíčení - jen se podívejte na obrázek rostliny vlevo nahoře, která byla sklizena asi po dvou měsících od doby co byla zasazeno semínko).

Pěstební tipy: Tato odrůda preferuje relativně nižší úrovně živin než některé ostatní odrůdy, a je doporučeno abyste začali na polovičním dávkování hnojiv pokud pěstujete Auroru poprvé, a jen zvyšovat dávkování živin když to bude potřeba. Rosliny Aurory Indiky jsou jednoduché k pěstování a reagují  dobře na trénování a speciélně na superkropování. Sklízejte 7-9 týdnů poté co se začly formovat  palice pro stone (zkamenělý) "couchlock" ("zamknutý do gauče") efekt. 
 

Super Lemon Haze (od Green House Seeds)

Objednejte si Super Lemon Haze od Green House Seeds dnes!

Sativně-dominantní odrůda vytvořená zmixováním  Super Silver Haze x Lemon Skunk. Je cítit po Citrónech a je často označována jako mající příjemnou chuť a vůni. Palice jsou překvapivě silné, mají energetický potenciál a poskytují kreativní nápady - perfektní pro užívání během dne a nikdy nezpůsobují  'zapadnutí do gauče'. Tato odrůda vyhrála několik ocenění včetně Cannabis Cupu. 

Pěstební tipy: Potřebuje 2.5-3.5 měsíce ve fázi květu, a vyrůstá vysoká, jako ve tvaru Vánočního Stromku, pokud ji nezašmiknete pomoci FIM nebo topování (reaguje dobře na všechny metody kontroly růstu, které jsou v tomto článku). Jako přídavek k jejím dalším kvalitám patří vysoká výnosnost plodící velké, masivními květy.

Blue Cheese (od Big Buddha Seeds)

Získejte feminizované semínka Blue Cheese od Buddha Seeds dnes!

Blue Cheese od Big Buddha seeds je stabilizovaný (blíže k indice) F1 Hybrid zkřížený z  původního U.K. Cheese (matka) a speciálně vyšlechtěné  Blueberry (otec). Vůně jejích květů je ovocná, sladká a někdy trošku kořeněná nebo s nádechem známé “sýrové” příchutě. Ve skutečnosti tato neuvěřitelně silná vůně palic ve fázi květu může být nesnesitelná overwhelming. Je to velmi populární odrůda, které se dostává v poslední době hodně pozornosti.  Silný a zkameňující efekt byl popsán jako "euforický".

Pěstební tipy: Odpouštějící a ultra jednoduchá k vypěstování uvnitř se zajímavými výnosy. Přirozeně odolná plísni (což je částečně odpovědné za to proč je tato odrůda tak populární ve vlhkém podnebí jako UK - Velká Británie). Tato odrůda není tak dobrá pro pěstování venku, protože tak silná vůně gives it away. Většina rostlin roste krátká s mnoha vedlejšími větvemi, přesto několik rostlin má tendenci růst trošku více do výšky. Reaguje velmi dobře na techniky tréningu. A potřebuje okolo 8-10 týdnů ve fázi květu pro plný rozvoj a typickou vůni jejich palic.

 

 


 

Naučte se jak pěstovat lékařské konopí na úzkostCítíte Úzkost?

Zjistěte, které odrůdy jsou nejlepší pro uvolnění od úzkosti, a naučte se pěstební taktiky, které zvýší proti-úzkostlivý potenciál s jakýmikoliv květy, které pěstujete!

Naučte se jak správně pěstovat lékařské konopí na úskost tady: 

http://growweedeasy.com/best-strains-anxiety-medical-marijuana

 


 

CheckItOut

JEN PRO VÁŽNÉ PĚSTITELE
 
You've told me you're looking for a complete guide to growing marijuana that covers everything, from beginner to ultra-advanced.
 
And the techniques on this page are only a few of the many paths to getting seriously killer harvests. If you want to learn ALL the secrets...
 
Learn from the best!
 
 
Total care explained step-by-step... indoors... outdoors...
 
Monster cropping... advanced growth control... bud production secrets... and much, much more...
 
Over 700 pages of pictures, tutorials and advanced insider tips!
 
Get Instant Access to It All Right Here: GrowWeedEasy.com/growing-elite-marijuana
 
I thought I already knew it all, but after I went through this grow bible, I discovered that there were still lots of easy ways I could increase my yields and grow even more potent buds! I find myself going back to it again and again for new ideas.
 
-Nebula

Turn on images to see this


 

Jump to...

What type of nutrients are good for cannabis?

How to fix cannabis growing problems - complete guide

7 Tips to Growing Top Shelf Buds

See all grow topics on GrowWeedEasy.com!

 


Wanna "steal" this article?

Here at GrowWeedEasy.com, we are dedicated to getting this information into as many hands as possible. You are welcome to republish this entire article as long as you do not edit, remove or or otherwise change any part of it without permission, including this message at the end.

Please don't hesitate to Contact GrowWeedEasy.com with any questions.

Happy growing!

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist