Tady jsteTepelný stres

Tepelný stres


Problém: Vaše rostlina konopí může ustát jen určité množství tepla a světla. Po určitém bodě začne vaše rostlina vykazovat známky stresu na listech blízko zdroje světla a/nebo tepla. Vaše listy začnou žloutnout nebo zhnědnou a mohou se zdát očividně spálené v místech kde je příliš světla.

Důležité pro Hydroponní Pěstitele! Vysoké teploty mohou spustit hnilobu kořenů, což je vážný problém, který může zabít vaše rostliny.

Konopí také může vykazovat známky tepelného stresu když se pěstuje venku v horkém, suchém počasí, především když nebude mít dostatek vody.

Když jsou teploty příliš vysoké tak se konce listů zatočí i přesto, že nejsou vidět spáleniny nebo známky světelného stresu.

Tepelný Stres na vyprahlé venkovní rostlině konopí

Když se teploty dostanou příliš vysoko, okraje listů se zatočí nahoru a listy začnou "pohárovatět" 

Tepelný Stres

Tepelný stres - list konopí stáčející se v okrajíchZoubkovaný konopný list s kudrnatějícími konci listu - tepelný stres - příliš horko!

Tepelný stres je ještě více zničující ve fázi kvetení, protože rostlina už nevytváří mnoho nových listů. Odrůdy Indiky jsou nejnáchylnější k poškození z tepla ve fázi květu. Tepelný stres během období tvorby palic redukuje vaši sklizeň tím že poničí mnoho vašich důležitých listů, a také způsobí, že vaše palice vyrostou řídké se škaredými  lučky.

I když bylo vypnuté osvětlení, toto se stalo odrůdě indiky přes noc poté co byla vystavena asi 40°C teplotám během tepelné vlny.

Horký den způsobí, že se tyto listy vysuší přes noc

Teplo během fáze kvetení také způsobuje liščí ocásky, což jsou vzdušné palice, které na době nemají mnoho materiálu. Rostlina v podstatě "vyměňuje" původní, teplem poškozené palice a zkouší smutně vytvářet nové.

Příklad "liškoocasovité" palice způsobené velkým teplem

Fox-tailing caused by heat

 

Řešení: Opatřete si něco pro kontrolování teploty. Kontrola teploty jakkoliv znamená nezbytné použití kroků uvedených níže.
 

Uvnitř, najděte způsob jak snížit teplotu a/nebo increase the circulation in pěstebního prostoru kde je teplo problém. Malý větráček který bude ofukovat přes vršky vašich rostlin zabrání tvorbě přehřátých oblastí přímo pod pěstebními světly.

Můžete zvážit přesunutí pěstebních světel dále od vrcholků rostlin pokud je teplo problematické.

Když se učíte jak pěstovat konopí, je nejlepší udržet věci při pokojové teplotě po celou dobu pro optimální růst. Pokud je tam příliš horko pro vás, je tam pravděpodobně i příliš horko pro vaše rostliny.

Organický Tekutý Extrakt z Řasy Kelp může pomoci vzpamatovat z tepelného stresu, a může i pomoci ochránit rostliny pro další vlny tepla v budoucnu

Když se rostliny vzpamatovávají z tepelného šoku, někteří pěstitelé doporučují používání extraktu z mořské řasy kelp (často dostupná jako praktiké tekuté hnojivo) aby pomohlo rostlinám vzpamatovat se ze stresu a dalším možným protect tepelným výkyvům v budoucnu.

Spousta vnitřních sestavení bude vyžadovat, abyste  odventilovaly ven horký vzduch za použití větráku a/nebo odtahového systému. Vytvořením dobrého výfuku s účinným odtahovým systémem a přidáním uhlíkového filtru můžete také odstranit  všechny pachy z pěstební místnosti. Zjistěte více o kontrole pachu v pěstební místnosti.

Točící se větrák může vířit vzduch v pokoji stejně dobře jako může poskytnou svěží vánek vašim rostlinám, a jeden malý stojí méně než 500.

Naučte se vše co potřebujete vědět o kontrole teploty v pěstební místnosti

 

Venku máte méně možností jak snížit tepelný stres během tepeln vlny, ale jste schopni monitorovat místní počasí skrze předpovědím počasí.

Je možné částečně zakrýt kytky když se teploty budou šplhat nahoru. Můžete také upravit váš zalévací rozvrh abyste zajistili, že rostliny budou mít dostatek vody.

Některé věci které vyzkoušet když víte, že počasí venku bude horké nebo suché:

  • zalévejte rostliny večer nebo brzy ráno abyste zamezili odpařování vody během nejvíce horkých hodin

  • Organický Tekutý Extrakt z Řasy Kelp může pomoci vzpamatovat z tepelného stresu, a může i pomoci ochránit rostliny pro další vlny tepla v budoucnuextrakt z kelpu pro kořeny -  ve formě tekutého hnojiva obsahující extrakt mořské řasy kelp (může pomoci s tepelným stresem)

  • zastiňte to abyste redukovali teplo působící na rostliny - můžete použít starou plachtu nebo jinou látku jako krátkodobé řešení, nebo získat profesionálně vyrobené "Sluneční Zastiňovací Plachtu" která je vytvořena přímo pro vytváření stínu venku. Je důležité si pamatovat, že poskytnutím stínu rostlinám po několik dní je učiníte méně "odolné" slunci, a můžete být nutné pomalu zavést plné slunce zpět pomaleji abyste zabránili šoku z plné intenzity světla

  • přesuňte rostliny v květináčích - naštěstí s rostlinami v květináčích je jednodušší manipulovat a přesunout je z přímého světla během velkéh horka

  • věnujte specíální péči světelně stresovaným rostlináms - když se zdají rostliny teplně stresovány, zkuste se o ně starat jako o dítě ,tak nejlépe jak byste dovedli, a poskytněte jim stín během nejteplejších dní.

Když pěstujete venku, může často trvat rostlině několik týdnů než se vzpamatuje po horké nebo suchém období, takže prevence je nejlepším lékem pro venkovní rostliny.

 


 

Skočte na...

Volba správného světla

Světelný Stres & Spálení Teplem

Cirkulace Vzduchu & Návod na Odtah

7 Tipů Jak Pěstovat Super Kvalitní Palice

 


 

Obrázky: 
Tepelný Stres u Konopí - PestujteJednoduse.cz
Big Symptom Picture: 
Barva Listů: 
Konce se Zdají Hnědé nebo Spálené
Symptomy listů: 
Vrchní Listy / Novější Růst Poškozen
Okraje Listů se Zdají Popálené
Listy se Stáčejí Nahoru
Vadnutí / Ohýbání
Symptomy Rostliny: 
Listy se Stáčejí Nahoru
Rostliny Vadnou / Ohýbají se

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist