Tady JsteMohou Být Sírové Plasma Světla Použity pro Pěstování Konopí?

Mohou Být Sírové Plazma Světla Použity pro Pěstování Konopí?


Prosím berte na vědomí, že tento článek byl napsaný v roce 2010. Navštivte současnou stránku věnovanou pěstebním světlům pro více informací ohledně pěstebních světel pro konopí.

 

Sulphur Plasma Grow Light Systémy (MPS)

Sírové Plasmové Pěstební Světla jsou nejnovější technologií na trhu o které jsem slyšela. Udělala jsem trochu průzkumu na téma těchto pěstebních světel a zdají se nyní extrémně předražené a nejsem si příliš jistá světelným spěktrem, které vydávají. Dívala jsem se na jedny na chameleongrowsystems.com a viděla jsem, že stojí $1,000.00 za 250W Pazmovou jednotku. 

K této ceně plazmového světla se ještě přidává problém se světelným spektrem. V konopí máte chlorofyl A a B, které absorbují světlo a přeměňují jej na energii. Pro chloropyl A je optimální absorbce světla při 430nm a 662 nm ve světelném spektru. Pro chlorofyl B je optimální světelné spektrum při 453 a 642 nm.

Tento graf ukazuje ideální spektrum pro světelnou absorbci chlorofylu A a B (z wikipedie):

Optimální Světelná Absorbce Rostlinami

Optimální světelná absorbce chlorofylu A a B zobrazená na grafu ukazujícím optimální světelné spektrum

 

Zde jsou dva grafy ukazující světelné spektrum produkované Sírovými Plazmovými Světly. Na druhém obrázku je zabarvená část zobrazující světelné spektrum slunce. Roztřepená bílá čára ukazuje zase světelné spektrum Plazmových Světel.

Light Spectrum produced by Sulphur Plasma Lights


Graf 1 (z článku na Wikipedii o Sulfur Plasma Lampách)

 

The light absorption of a chameleon sulphur plasma grow light, which doesn't produce the right spectrum needed for plant growth
Graph 2 (od Chameleon Grow Systems)

Z obrázků to vypadá, že většina světla plazmové výbojky je v rozsahu 500-600 nm, což není příliš vhodné pro růst rostlin. K tomu rostliny konopí potřebují rozsah 430-453nm aby měly správný vegetativní růst, a zdá se, že světelné vyzařování plazmových světel extrémně klesá právě v těchto oblastech (dle grafu od Chameleon grow systems).Také to vypadá, že světelné spektrum vyzařované plazmovými světly začíná klesat v rozsahu potřebném pro kvetení.

Tudíž, i když jsou plazmová světla extrémně efektivní a silná, zdá se že produkují světelné spektrum, které není příliš využitelné rostlinami pro růst.

Já určitě počkám až ceny půjdou dolů a objeví se alespoň nějaké výzkumy, které nám ukáží jak vlastně budou tato světla fungovat než si nějaké takové světlo pořídím.

Tags

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist