Přečtěte si

JSTE TADYOdlistění Konopí: Odstraňování Listů Pro Zvýšení Výnosů

Odlistění Konopí: Odstraňování Listů Pro Zvýšení Výnosů


napsáno: Nebula Haze


Obsah

Co je Odlistění Konopí?

Důkaz v Obrázcích

Vegetativní Fáze: Jak Odlisťovat

Fáze Květu: Jak Odlisťovat


 

 "Odlistění" konopí je proces odstraňování listů z vašich rostlin konopí. Hodně pěstitelů věří, že odlisťování může být použito jako pomůcka ke zvýšení objemu sklizně uvnitř, ale je také  hodně pěstitelů, kteří vám řeknou, že vytrhávání listů z rostliny konopí (odlistění) není přínosné pro vaši sklizeň v žádném směru.

Odlisťování v Akci

Slyšela jsem již hodně odpůrců!

Kteří říkají věci jako...

“Můj přítel je pěstitelem a on říká odlisťování nefunguje”

“Četl jsem v knížce, že odlisťování je špatný nápad”

"Zkusil jsem to a poškodilo to moji sklizeň!"

“Ta rostliny ty listy POTŘEBUJE, jinak by je přece neměla”

A na tom co říkají je něco pravdy. Odlisťování není pro každého ve všech podmínkách. Mělo by být použito jen ve specifických situacích.  Například, zdá se že odlisťování není příliš efektivní pro venkovní rostliny. Ale pro vnitřní pěstitele, odlistění konopí  provedeno-li správně způsobí větší sklizeň.

Naneštěstí, viděla jsem taky pěstitele, kteří zkoušeli odlisťovat jejich rostliny konopí, které jsou pomalu-rostoucí a nemocné. Odlistění neodstraní jiné problémy jako příliš horké podmínky, nedostatečné světlo nebo nedostatek živin. Pokud zkusíte odslisťovat rostliny, které nejsou v nejlepší kondici, říkáte si o problémy, protože odlistění jen vystresuje vaše rostliny ještě více.

Pravdou je, že když pěstitelé odlistí jejich rostliny špatným způsobem , budou mít omezené výnosy a věřím, že to je právě místo odkud většina kritiky odlisťování pochází.

Příliš mnoho pěstitelů říká, "Odlisťování nefunguje!"

Zatímco odlisťování nemusí fungovat pro všechny pěstitele ve všech podmínkách, neznamená to, že nemusí zvyšovat výnosy pokud je učiněno správným způsobem!

A dnes bych vám chtěla ukázat jak úspěšná metoda odlisťování konopí vypadá, a jak ji využít ke zvýšení výnosů uvnitř. Uvidíte přiklady a obrázkový důkaz! Pokdu stále nevěříte, že odlisťování funguje pro zvýšení sklizně po přečtení tohoto čláanku, stále bych ráda kdyby jste to zkusili. Nepotřebujete provádět žádné odlisťování na vašich rostlinách ... jen si pak neztěžujte až budou mít odlisťovači větší sklizně ;)

Venku potřebují rostliny konopí listy k uchovávání zásob navíc   a pro vytvoření extra ochrany pokud by se rostlina dostala do útoku škůdci, jinak by mohla přijít o všechny listy. Ale uvnitř by neměli být žádní  škůdci, a vy jste zde proto, abyste dodali rostlinám všechny potřebné živiny které rostlina požaduje v ten správný čas.  To činí udržování listů pro rostlinu daleko míně přínosnějším.

“V přírodě jsou velké větrovité listy vskutku nepostradatelnou věcí. Nejen, že je fungují jako solární panely, ale jsou také centrem pro uchovávání živin rostliny. Při vnitřním pěstování, kde kontrolujete konstantní zásoby potravy pro vaše rostliny, činý větrovité listy méně nepostradatelnými. Ano, jsou solárním panelem, ale jsou také velkým blokátorem světla pro nižší větve, které potřebují denodenní rozvoj pro plný vývoj.”

- AK GreenLover

Konopí není jedinou rostlinou, která benefituje z odlistění

Pro ty odpůrce, kteří tvrdí, že odlistění NIKDY nefunguje, myslím že je důležité vyzdvihnout, že konopí není jedinou rostlinou která odmění pěstitele větší sklizní z odlistění. Některé komerční plodiny, jako bavlna (cotton), jsou potřeba odlisťovat během jejich růstu  k produkci nejlepších sklizní. Ve skutečnosti, i po 40 letech intenzivního studia odlistění bavlny, existují i zde jisté rozpory a probíhající výzkum  prováděný komerčními producenty k lepšímu popsání přesného času a způsobu  odlistění rostlin bavlny na poli  k produkci nejlepších sklizní.

A to je právě ta věc: Odlistění nakonec určitě není nějakou zázračnou metodou jak zvýšit výnos z konopí; je to technika jako kterákoliv jiná a může být prováděna jak dobře tak i správně.

Pojďme se naučit jak ji porvádět správně!

Listy ležící na zemi po provedení odlistění konopí

Poznámka: Odlistění konopí funguje nejlépe pokud je zkombinováno s dalšími technikami trénování konopí jako je topování nebo LST.

Obrázkový Důkaz - Odlistění Konopí Ve Fázi Kvetení

Někteří pěstitelé říkají, že odlistění konopí ve fázi růstu může jen poškodit vaši rostlinu. Věří, že odstranění listů jen odvrací rostlinu od růstu. Z naší zkušenosti věříme, že odlistění dává pěstiteli větši kontrolu nad strukturou rostliny, zatímco rostlinu stresuje tím správným způsobem tak aby explodovala v růstu... ale jen v místech která chcete!

Teď bych chtěla varovat všechny před braním odlisťování do extrému, pokud tedy nejste velmi zkušenými pěstiteli, kteří dokáží skutečně dobře rozumnět jejich rostlině... Ale věřím, že následující extrémní případ ukazuje, že odlistění nemusí nevyhnutelně poranit nebo zastavit vaši dobře situovanou, odolnou vnitřní rostlinu.

Vlevo byla rostlina odlistěna zlehka. Pravá byla těžce odlistěna (neprovádějte to pokud nejste expertní pěstitel! takovéto odlistění NENÍ doporučováno mnoha pěstiteli!)

Tady je pohled zhora na odlistěnou rostlinu. Pěstitel chtěl docílit 8mi hlavních stonků, s žádnou další zformovanou palicí naspodu. Tak odstranil všechen růst krom toho na konci požadovaných větví.

A closeup of that heavily defoliated plant

Tady jsou tyto dvě rostliny o12 dní později. Odlisrěné rostliny kompletně předstihly zbývající neodlistěné, ale s lepší strukturální formací pro zvýhodnění při umělém vnitřním osvětlení.

12 days later, the right plant has completely recovered, in fact its overtaken the other

Odlistěné rostliny nemají výrustky ze spodních částí na kterých by se později formovaly palice (which would never amount to anything anyway). Jediné výběžky jsou ty které pěstitel chtěl mít na hlavních větvích.. Tento druh struktury je perfektně vhodný pro fázi květu, kde jsou hlavní větve roztažené nahoru a budou mít sloupcovité palice na široké ploše.

 

Obrazový Důkaz - Odlistění Konopí ve Fázi Květu

Jak může jakékoliv odebírání listů pomoci rostlinám ve fázi květu? Nepotřebují co nejvíce energie pro to aby vytvářely paličky?

Ano i Ne.

Ano, vaše rostliny potřebují většinu energie pro vytváření paliček během květu. Ale, zajištění toho, že budou  všechny oblasti s paličkami exponovány na světle je nejlepší způsob jak toho docílit.

Ukážu vám krátkou ukázku z odlisťování konopí, a více obrázku je dole

Odlistění: Před - všimněte si jak listnatá rotslina je; žádné světlo se nemůže dostat skrze vrchní plochu. Příliš keřovité rostliny jako jsou tyto jsou prvními kandidáty na odlistění ve fázi květu.

Defoliation: before

Pohled zhora

Cannabis plants before defoliation - a view from above

Po odlistění

Defoliation: after

Ty stejné rostliny o 6 dnů později

Same cannabis plants 6 days after defoliation - side view

A pohled zhora

Cannabis plants 6 days after an intense defoliation session - all the buds have grown significantly!

Podívejte se na časozběrné video ukazující 7 dní po odlistění těchto květin

Teď jste viděli jak mocné může být odlisťování konopí ve fázi kvetení, nechte mě poskytnout vám trošku informací z pozadí, s dalším obrázkovým důkazem!

V přírodě, slunce má hlubokou prostupnost a pohybuje se napříč oblohou, poskytujíce světlo a energii všem palicím.

Ale ve vnitřním nastavení, vaše světla prostě nemají takovou sílu.

Jediným způsobem jak dodat světlo přímo k palicím je skrze odstranění překážek takže paličky nezustanou ve stínu.

Vnější rostliny konopí dostávají světlo ze všech úhlů (když se slunce pohybuje po obloze). Když všechny palice venkovní rostliny dostávají přímé paprsky ze slunce, vyrostou z nich velké tlusté palice i naspod jako u indoorových květin. Ale když je část venkovní rostliny ve stínu, tyto palice se nevyvinou.

In the wild, cannabis plants get light from all angles, so they don't tend to grow larfy buds at the bottom like indoor plants do

Ale proč prostě rostlina nepoužije energii z vrchních listů a nepošle ji paličkám níže? Je to protože rostlina posílá energii k nejbližším formovaným paličkám namísto aby musela přesouvat energii skrze celou rostlinu. Pokud se podíváte na jakoukoliv rostlinu pěstovanou uvnitř, zjistíte, že palice nevystavené přímému světlu se nikdy nezvětší.

Čím méně světla je obdrženo květem, tím menší je také sklizeň. S vnitřními pěstebními světly, paprsky obvykle přicházejí jen zhora a tak paličky na nižší části rostliny (a všechny vprostřed, které nedostanou světloú zůstávají malé a vzdušné.

Květy, které nedostávají dost světla zůstávají menší, tak u pěstebních světel nižší paličky zůstavají malé

This tall cannabis plant shows how the buds that don't get light just never fatten up

A je to ještě horší když je rostlina listnatá jako tato. Povšimněte si jak malé jsou nejnižší a středně situované květy. Můžete také vidět pár malinkatých paliček vykukujících skrze kryt květů úplně naspod vprostřed.

Leafy plant - small lower buds because they aren't getting access to the light.

Takovýto typ paliček roste dole a uprostřed rostliny pěstované uvnitř bez přístupu světla. Těmto palicím se také říká "popkornové palice" nebo "larfy buds" a nemají opravdu jiné použití než vyhození do ozdob.

Larfy "popcorn" nug found in the bottom/middle part of the plant - it never developed because it didn't receive light.

Venkovní květy dostávají světlo ze všech úhlů od slunce. To je důvod proč palice na venkovních rostlinách konopí jsou obvykle mnohem více vyvinuté než spodní palice u těch indoorových.

Ale vnitřní pěstitelé nemají slunce, takže se musí snažit udržovat všechny hlavní větve blízko pěstebních světel aby získali stejný výsledek. Tato technika udržování bližší vzdálenosti způsobí že palice rostou rychleji a větší.

To je také důvod proč se vnitřní pěstitelé snaží mít co nejvíce plochý vršek s mnoha větvemi - získáte větší výnos když budou mít všechny palice skvělý přístup ke světlu. Ve skutečnosti, existuje mnoho technik tréningu rostlin kromě odlisťování pro vnitřní pěstitele konopí. Cílem téměř všech technik tréningu konopí je vytvořit plochý rovnoměrný vršek přímo pod pěstebními světly. Odlistění je jen jednou z mnoha pokročilých technik, která staví na mnoha dalších technikách.

Nechte mě vám ukázat příklady toho jak odlistěné palice vypadají ve fázi květu. Doufám, že tyto obrázky a videa vám ukáží to co nedokážu popsat slovy!

Tato rostlina byla pěstována v kokosu pod pár CFL úsporkami poté co byla odlisťována během jejího života. I přes užití těchto nízkovýkoných světel, tato rostlina odměnila pěstitele velmi pěkným výnosem. 

Big buds on a small plant - grown under CFLs with defoliation

Získat více světla pro vaše květy  je celým účelem i pro techniku ScrOG (užití plátna tak že budete mít vrcholky rovnoměrne přímo pod pěstebními světly)

This grower used Scrog and LST to train the plant so all the colas are directly under the light, without any larfy buds

ScrOG závisí na odstranění nechtěných listů a větviček pro vytvoření tvaru rostliny který požadují. 

Scrog in Action - this pic shows the power of keeping all your buds close to the light

ScrOG v Akci

An example of huge buds growing thanks to being exposed to direct light

Tyto rostliny prošly nízko stresovým tréningem a odlistěním takže se světlo může dostat až ke spodním palicím, a pěstitel sklidil více než 5 oz prémiových palic jen během 3 měsíců s malými CFL úsporkami

Papaya cannabis buds are getting sticky

Papaya cannabis buds hanging to dry

Podívejte se na úplný deník pro horní rostlinu  tady: http://www.growweedeasy.com/first-timer-bubbleponics-cfls

Jak můžete vidět, tato rostlina byla odlistěna dostatečně k odkrytí palic na světlo, a ne více. To je ideální způsob odlistění pro začátečníky, protože je zde menší prostor na chyby.

Thick buds on this defoliated cannabis plant

Jiná odlistěná rostlina konopí ukazující její velké palice. Jen listy, které skrývaly palice byly odstraněny.

Další odlistěná rostlina konopí odkrývající velké palice

Tato rostlina byla pod 60cm výšky při sklizni, ale stále vynesla 6 ounces prémiových palic poté co pěstitel odkryl palice pomocí odlistění během fáze květu.

This Aurora Indica plant pulled in 6 ounces after being heavily defoliated throughout the flowering stage

 Vyzývám vás abyste našli příklady vnitřně pěstovaných rostlin konopí které mají velké palice jako jsou tyto bez jakéhokoliv způsobu odlistění. Ať už je to možné  přirozeně nebo ručně, věřím že tento typ výsledku uvnitř je možný jedině díky okrytí palic přímému světlu pěstebního osvětlení ve fázi květu, ale ráda bych byla uvedena v omyl!

Huge buds of an indoor defoliated auto-flowering plant

These cannabis buds are huge since they were exposed to the light by defoliation

After being heavily defoliated, this Auto Mazar plant rewarded its grower with huge buds

 

Ukažte že se mýlím!

Najdětee vnitřně pěstovanou rostlinu, která má...

 • obrovské větve při sklizni A

 • ty samé větve ukryty pod listy  během fáze kvetení.

A pošlete nám obrázky pokud najdete takovou rostlinu! Nebude nám vadit, že se pleteme!

 

Vegetativní Fáze - Jak Odlisťovat

Proč odlisťovat ve fázi růstu?

 • Prevence Plísni - S listnatou rostlinou se může stát vnitřek velmi vlhký a klidně vytvořit kapky na listech. Odlistění může pomoci jako prevence růstu plísně na velmi zalistěné rostlině

 • Rychlejší růst na částech rostliny kde to potřebujete - zbavíte se těch nechtěných částí rostliny, a zbytek rostliny začne v důsledku toho růst rychleji (jelikož nemusí rozdělovat energii a může se soustředit na růst těch částí kde to požadujete)

 • Vytváří kompaktnější rostlinu. Reakcí na odlistění ve fázi růstu, rostlina má tendecni růst více horizontálně namísto vzhůru, což vám pomůže vytvořit širokou rostlinu s plochým vrchem, což je ideální tvar pro získání co nejvíce z vašeho vnitřního osvětlení

 • Lepší struktura která vytěží maximum výhod z vašich pěstebních světel - Odlistění vám může pomoci vytvořit lepší strukturu k začátku kvetení tím, že vytvoříte několik hlavních větví, a zbavíte se větví, které by stejně nevyprodukovaly žádné podstatné množství palic

 • Tréning je jednodušší - Odstranění listů může učinit jednodušší tréning s LST (Nízko Stresový Tréning), a odlistění je absolutně nepostradatelné pro ppkročilé pěstební techniky jako ScrOGmanifolding.

Kdy odlisťovat

 • Pěstování uvnistř s pěstebními světly

 • Rostlina má několik uzlů (už to není sazenička nebo mladá rostlinka)

 • Rostlina je zdravá a roste rychle

 • Odolná odrůda

 • Rostlina je tak listnatá, že listy leží jeden na druhém, a obzvláště pokud je listnatá jakoby uvnitř rostliny, což zabraňuje zvětlu a vzduchu aby se dostával dovnitř

Kdy NEOdlisťovat

 • Pěstování venku

 • Rostlina je nezdravá a nebo roste pomalu

 • Odrůda je známá tím, že je finicky a tough k růstu

 • Rostlina není příliš zalistěná

 • Pěstuji poprvé

Které listy odstraňovat

Předtím než začnete: Rychlé Pojmy:

 • “Růstový výběžek” je část rostliny, která je nejvyšším vyrůstajícím místem na stonku. Tyto se objevují na rostlině mezi spoji mezi větrnými (velkými) listy a hlavním stonkem.

 • Tyto výrůstky se mohou eventuélně stát stonky pokud budou mít dostatek světla a vzduchu.

 • “Stonek” je jednoduše růstový výběžek, kde začínají růst palice. Většina pěstitelů obvykle užívají jen slovo “Stonek (ang.: Cola)” když se jedná o nejvyšší růst který produkuje velké, tlusté palice.

Když odlisťujete ve vegetativní fázi, měli byste  začít odebíráním problémových velkých/větrných listů. Díváte se hlavně po listech které leží jeden na druhém (které mohou vytvořit mokrá místa, vedoucí k plísni). Pokud možno, zkuste odebírat listy - try to take leaves lower down on the plant, and in the middle of the plant.

Zkuste se vyhnout vytrhávání vnějších a nejvyšších listů - ty by už měly dostávat hodně světla a nepotřebují být odstraněny. Chcete rostlinu s listy kolem dokola zvenku, a s pár listy vprostřed nebo dole  getting bunched up and trouching each other.

Když odlisťujete, odeberte nanejvýš 20% listů najednou. Pokud jste nezkušení s odlisťováním, je doporučeno vzít ještě méně , a provádět odlisťování po několik týdnů. Nechte přestávku mezi jednotlivým odlisťováním alespoň týden. Odebírání příliš mnoha listů v krátkém období může vážně šokovat vaše  rostliny.

Když odlisťujete, měli byste pracovat na vytváření správné struktury vaší rostliny. Vnitřní pěstitelé chtějí obecně hodně hlavních stonků kvůli zvýšení výnosů, a odlistění vám může pomoci vytvořit správnou strukturu.

Větev long Sour Diesel - tato rostlina byla také odlistěna kvůli odkrytí květů pro světlo

Více o vytváření hlavních větví/hlavních růstových výběžků ve vegetativní fázi během odlistění

Vnitřní pěstitelé většinou požadují spoustu větví na svých rostlinách k využití maxima z jejich umělého osvětlení. Ale k tomu abyste docílili největší hlavní stonky, konkurence na hlavní rostlině musí být odplevelena. To znamená, že musíte odstranit nechtěné výběžky/listy které vytváření nechtěné větve. 

Poznámka: Odstraňování růstových výběžků  není technicky odlistění, protože odstraňujete výběžky jako doplněk k listům, ale tato technika funguje velice dobře s odlisťováním (a nezahrnuje odstraňování listů) tak si myslím, že je důležité ji tu uvést.

Pěkné obecné pravidlo pro vnitřního pěstitele je zkusit vytvořit 4-8 hlavních stonků přímo pod světlem. Pro menší světlo můžete chtít méně hlavních stonků, A zase pro větší můžete chtít vytvořit více větví. 

K vytvoření hlavních větví, které budou získávat všechnu energii rostliny, budete chtít idebrat menší aby nebraly energii vašim hlavním. Abyste to udělali, budete chtít odebrat nevyvinuté větve/výrůstky  ktére by vám nepomohly.

To začíná tím, že se budete dívat na vaši rostlinu studujíce její strukturu abyste viděli které stonky mají nejdominantnější větve. Díváte se na větve s tlustým spojem se stonkem se spoustou uzlů na vrcholku stonku - tyto uzly jsou místa kde se formují palice, takže chcete aby jich co nejvíce přímo tyto stonky měly pod světlem.

Palice se formují jen na uzlech na stonku (odkud se formují větrovité velké listy), takže pokud máte hodně místa mezi uzly, budete mít méně palic. To je důvod proč je důležité zbavit se těchto strunovitých stonků a  zvolit jen ty nejhlavnější stonky.

Spousta místa mezi uzly konopí - žádné palice se nemohou formovat na prázdných místech, zkuste tedy vybrat hlavní větve, které mají hodně uzlů blízko sebe

Růstové výběžky, které necháte vklidu se stanou vašimi hlavními větvemi. Jakmile se jednou rozhodnete jaké hlavní stonky chcete, je načase začít odlisťovat!

Prvně začněte odebíráním malých růstových výběžků, které by stejně nikdy nebyly schopny dosáhnout světla. Tyto by vytvořili přinejlepším malinké wispy paličky, a vy přece nechcete aby tyto paličky kradly energii z vašich hlavních

Příště, odstraňte dlouhé strunovité výběžky s velkými mezerami mezi uzly - ty se nikdy nestanou dobrými větvemi a budou vytvářet palice jen na těch pár uzlech které mají, a měly být obecně odstraněny.

Teď se podívejte na vaši rostlinu a prozkoumejte její strukturu. Už jste určili, které větve budou vaše hlavní. Zkontrolujte jestli neuvidíte nějaké části  k odstranění v případě, že by mohly konkurovat vašim hlavním částem v boji o světlo na vrcholcích.

Co se stane po odlistění ve vegetativní fázi

Pokud budete následovat všechny instrukce uvedené výše, zbývající části vašich rostlin porostou rychleji a okamžitě po "znovu-zalistění" sebe sama na hlavních větvích, které jste tam zanechali. Tento rychlejší růst vám umožní začít květ dříve, a s lepší výhodnou strukturou pro vaše pěstební osvětlení. Boční růst se urychlí, takže rostliny budou růst ještě širší a méně vysoké než předtím.

“Ostříhal jsem většinu větrných listů, aniž bych věděl, že pro ně existuje nějaké jméno. Moje holky byly ve 20 dnu růstu a větrné listy byly obrovské, tak jsem se jich zbavil. Skoro se zdálo, že se rostliny skoro gather themselves in a tight ball na několik dnů a poté prostě explodovaly v bočním růstu. O týden později téměř žádný vertikální růst, vše šlo do stran.”

- Tose

 

Fáze Květu - Jak Odlisťovat

Zdá se, že rostliny konopí dávají většinu energie těm paličkám, které jsou odkryté, a to jsou také přesně ty, které vyrostou největší a nejhutnější.  Také věřím, že to je důvod, proč palice, které nejsou vidět a jsou ve středu nebo na spodu rostliny, nikdy nenabírají většího objemu - nedostávají dost světla.

Proč odlisťovat ve Květu?

 • Pomáhá při prevenci plísně a hniloby vnitřních rostlin pomocí redukce vlhkosti uvnitř rostlin a na jejích listech

 • Větší sklizeň - palice, které jsou odkryty na světlu a vzduchu přibírají rychle a vytváří větší sklizeň než palice skryté světlu a čerstvému vzduchu. 

Kdy odlisťovat

 • Pěstování uvnitř s jasnými pěstebními světly

 • Rostlina je zdravá a rychle roste

 • Rostlina je odolná celý svůj život, roste bez problémů

 • Rostlina je tak listnatá, že listy leží jeden na druhém, NEBO

 • Listy zastiňují palice před světlem

Kdy NEOdlisťovat

 • Pěstování venku

 • Rostlina je nezdravá nebo roste pomalu

 • Rostlina měla problémy během růstu (může být příliš citlivá na to aby reagovala dobře na odlistění)

 • Rostlina nemá příliš listů

 • Pěstuji poprvé

 • Palice jsou skvětle vystaveny světlu a vzduchu (květy nejsou schované pod listy)

Které listy odstraňovat ve fázi květu

Vaším hlavním cílem k dosažení pomocí defóliace (odlistění) ve fázi květu je odkrýt všechny hlavní květy aby měly hodně světla a vzduchu. Volné palice prostě nabírají a rostou rychleji než palice skryté pod listy. 

Odlisťovací pomůcka :)

Odlisťovací pomůcka (můj palec)

Stejně jako v růstu, stále byste měly odstraňovat listy ležící jeden na druhém , a soustředit se na braní těchto listů níže na rostlině, pokud možno. Toto odlistění sníží riziko plísní a pomůže volnou energii vést do hlavních větví.

Především chcete odstranit jakékoliv žloutnoucí větrové listy blízko vršku, skrývající palice. Jakmile je jednou větrový list žlutý, už némá moc co nabízet rostlině. Takže je důležité odebrat tyto větrovité listy z vršku pryč pokud blokují přístup světla k jakýmkoliv paličkám.

Jako vždycky, nikdy neberte příliš mnoho listů tak abyste nemohli vidět skrze rostlinu. Rostliny ve fázi kvetení už nevytvářejí více listů, takže všechny které odeberete budou pryč nadobro a rostlina je už nenahradí! Odstranění příliš mnoho listů ve fázi kvetení může vážně poškodit sklizně, a to samozřejmě nikdo nechce!

Odlistění: Před - povšimněte si jak listnatá rostlina je; žádné světlo se nemůže dostat skrze vrchní část. Příliš moc široké/keřovité rostliny jako je tato jsou kandidáty na odlistění při květu.

Defoliation: before

A view from above

Rostliny konopí před odlistěním - pohled zhora

Tady jsou ty stejné rostliny asi o hodinu později, po odlistění - podívejte, jak jsou teď všechny oblasti s květy odkryty a světlo se může dostat i k paličkám hlouběji a níže v rostlině. Několik malých růstových výběžků a listů okolo spodku rostliny bylo také odstraněno, protože tyto maličké nejnižší paličky na úzkých stoncích  by asi nikdy ničemu neprospěly. Ale je zde stále dostatek zbylých listů tak že nemůžete jednoduše vidět naskrz kytku. 

Defoliation: after

Rychlé video: okamžitě po odlistění

Here's the resulting pile of leaves and stems. Some of the stems with growth tips had little buds forming, but we had to remove them because they were thin and too far from the light to ever fatten up properly. We want to allow the plant to focus only on buds that have a chance of growing big.

Defoliation: after - pile of leaves and stems

 

Co se děje ve fázi květu po odlistění

Pokud budete následovatIf you follow all the instructions above, your newly exposed buds will explode with growth and start fattening up noticeably. You should easily be able to see the difference after a week. If you're not sure if defoliation is right for you, try defoliating just half your plant so you can really see the difference :)

Here are those same plants only 6 days later

Same cannabis plants 6 days after defoliation - side view

And a view from above

Cannabis plants 6 days after an intense defoliation session - all the buds have grown significantly!

Watch a time-lapse video showing the first 7 days after defoliation for the above plants


 

“I have been trying defoliation for a month or so of flowering. It works. It always made sense to me but I was too apprehensive to try removing plant parts. After I worked at a commercial nursery growing everything from Catnip to Brugmansia I learned plants can take a beating and defoliation is where it's at!!!”

- DrRosco

 
This huge bud was grown on a Sour Diesel plant that was heavily defoliated throughout its life.
 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist