TADY JSTENedostatek Bóru

Nedostatek Nóru


Problém: Nedostatek bóru v konopí je relativně vzácný a je obvykle doprovázen ještě dalšími problémy s množstvím živin nebo s pH.

Prvními příznaky nedostatku konopného boru jsou neobvyklé nebo silné růstové špičky spolu s hnědými skvrnami na nových listech.

This marijuana plant is showing signs of a boron deficiency in it's new growthThis flowering cannabis plant is showing dark patches which appear to be the first signs of a boron deficiency

S nedostatkem bóru vykazují horní listy konopí neobvyklý a nebo zpomalený růst. Nově vyrostlé špičky nemusí růst správně, mohou být pokroucené a nebo dokonce odumřít. Nové listy se mohou mačkat a nebo vlnit.

Kořeny rostlin mohou být také zasaženy nedostatkem bóru, který se pak projeví jako nezdravý a pomalý růst. Stonky mohou být drsné nebo duté.

Rostlina s nedostatkem bóru může vypadat, jako by měla nedostatek vápníku protože bór je nutný pro to, aby rostlina správně vstřebávala vápník. Nové části rostliny jsou ovlivněny nejvíce a může to vypadat, a rostliny se mohou jevit jako by byly spálené.

Nedostatek bóru je často doprovázen zjevnou podvýživou draslíku nebo dusíku, protože tyto živiny jsou potřebné pro to, aby rostlina mohla vstřebávat bór. Nedostatky bóru se nejčastěji objevují, když je rostlina nedostatečně zalitá a nebo je v prostředí s velmi nízkou vlhkostí (velmi suchý vzduch).

 

Řešení pro nedostatek Bóru v Konopí

Vaše rostlina může také vykazovat známky nedostatku boru, pokud je pH příliš vysoké nebo nízké. Naučte se jak kontrolovat pH při pěstování konopí.

V půdě se bór nejlépe absorbuje v rozsahu pH 6.0 - 7.0.

hydroponii se bór nejlépe absorbuje při pH 5.5 - 6.2 (v případě hydroponie se obvykle doporučuje udržovat pH mezi 5,5 - 6,5, ale bór se obvykle nejlépe absorbuje pod 6,2).

Bór není dobře absorbován konopím bez dostatečného množství draslíku a dusíku, nebo pokud není dostatečná vlhkost (například pokud je rostlina vyschlá a nebo je okolní prostředí příliš suché). To je také důvod, proč se doporučuje zavlažování rostliny pravidelnou dávkou živin viz níže.

Rostlina s větší pravděpodobností vykazuje známky nedostatku boru, je-li vlhkost velmi nízká (pod 25% relativní vlhkosti vzduchu), takže můžete pomoci zvlhčovačem, pokud je vaše pěstební místnost velmi suchá.

Pozn: Nedostatek bóru se častěji vyskytuje, když pěstitel používá na hnojení rostlin silně filtrovanou nebo reverzně osmotickou (RO) vodu, protože bór se přirozeně nachází ve většině vodovodní vody.

Pokud máte podezření, že vaše rostoucí konopná rostlina má nedostatek bóru, propláchněte systém čistou vodou s pH, která obsahuje pravidelnou dávku konopí prospěšných živin. Starý poškozený / odumřelý a nebo odumírající část rostliny se pravděpodobně nezotaví. Sledujte vývin v příštích několika dnech, abyste se ujistili, že se problém přestane šířit i k novým částem rostliny.

Pokud se nemůžete zbavit nedostatku bóru, obraťte se na naši Sedm kroků pro léčbu 99% problémů s pěstováním konopí

 

Picture: 
Cannabis Boron Deficiency Picture - GrowWeedEasy.com
Big Symptom Picture: 
Barva listu: 
Hrany jsou hnědé nebo spálené
Bledé barevné listy
Tmavé nebo fialové listy
Hnědé nebo tmavé skvrny
Symptomy listů: 
Vrchní listy a nový růst je zasažen
Silné růstové vrcholky
Skvrny
Zpomalený růst
Zkroucený růst
Abnormální růst
Symptomy na rostline: 
Celkově pomalý růst
Pokroucený růst
Symptomy kořenů rostliny: 
Pomalu rostoucí

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist