Kohhhkkk

Tady jstePěstování Konopí Uvnitř vs Venku

Pěstování Konopí Uvnitř vs Venku


od Nebula Haze

Existují dva hlavní způsoby pěstování konopí, uvnitř a venku.

Někteří lidé použíjí kombinaci obojího pro pěstování jejich rostlin ve vegetační fázi kdy potřebují rostliny stálé světlo a pak je přemístí ven jakmile jsou připraveny ke kvetení a potřebují jen 12 hodin světla denně.

 


 

Pěstování Konopí Venku

 • Pěstování konopí venkuJen jedna sklizeň ročně pokud nežijete poblíž rovníku
 • Pěstební místo musí být mimo dosah zlodějů po několik měsíců a musíte rosliny zajistit z dosahu zvířat a/nebo zlodějů
 • Měli byste mít jednoduchý přístup k pěstebnímu místu a měli být schopni jej navštěvovat každý 1-2 týdny
 • Měl by zde být stálý přístup k vodě poblíž
 • Prostor by měl mít přístup k přímému slunci ideálně alespoň od 10am-4pm (více je lépe)
 • Klima by mělo mít teplou sezónu, čím déle tím lépe
 • Rostliny musí být zasazeny v určitém období v roce a často může být možná jen jedna sklizeň ročně
 • Delší Čas Pěstování
 • Potenciální potýkání se s brouky, zvířaty, záplavami a jinými nekontrolovatelnými faktory

Výhody

 • Nejjednodušší metoda, protože rostliny konopí potřebují méně v přirozeném prostředí; pokud žijete v oblasti se správnými podmínkami můžete prakticky nechat matku přírodu udělat svoji práci
 • Nejlevnější začátek jeslikož máte zdarma světlo a ventilaci
 • Často vyšší výnosy než u vnitřních rostlin, protože venkovní rostliny mají často mnoho prostoru na růst a neomezený zdroj světla ze slunce
 • Hodně lidí cítí, že venkovní pěstování produkuje nejchutnější palice (a to pravděpodobně díky světlu ze slunce, i když jsou nějaké důkazy, že určitá pěstební světla jako LEDky můžou napodobovat slunce způsobem, který vytváří palice se zvýšenou příchutí a vůní).

Největší Nevýhody

 • Nepraktické pro většinu obyvatel měst, kteří by museli cestovat na dálku k pěstební oblasti
 • Na milost jste vydáni matce přírodě, takže zaplavení, torrential downpour, invaze brouků, přízemních mrazíků nebo dokonce hladová rodinka jelenů může zničit celou vaši úrodu, což znamená že ztratíte celou sklizeň v roce
 • Musí být blízko zdroji vody, nebo se musí zalévat vodou napojenou k vodnímu zdroji

 


 

Pěstování Konopí Uvnitř

 • Pěstování konopí uvnitřMožnost produkovat kontinuální sklizně
 • Musí mít dostatek prostoru pro pěstování uvnitř a vyhnout se odhalení
 • Počáteční vklad může být poměrně vysoký v závislosti na pěstebním systému
 • Můžete kontrolovat všechny aspekty pěstebního prostředí, což znamená, že jste schopni produkovat konzistentnější kvalitu palic, což také znamená...
 • Musíte zajistit celé pěstební prostředí, včetně světla, pěstebního média, živin, vzduchových podmínek, atd
 • Platíte elektřinu za provoz světel, což může být nákladné při používání mnoha světel. Jedno 600W HPS světlo používá asi tolik elektřiny jako lednička
 • Pokud jste chyceni, není cesty zpět, protože rostliny jsou uvnitř vašeho domu

Výhody

 • Kratší doba pěstování
 • Jednodušší být diskrétní ohledně pěstování
 • Schopnost kontrolovat všechny aspekty prostředí a produkovat stále super-kvalitní palice
 • Můžete mít mnoho úrod ročně (navazující sklizně jsou možné)
 • Mnoho pěstitelů věří, že vnitřní palice jsou nejkvalitnější. V lékařských státech, vnitřní konopí je prodáváno za mnohem vyšší ceny než venkovní

Největší Nevýhody

 • Vysoké počáteční náklady 
 • Cena údržby (elektřiny) může být nákladná vzávislosti na pěstebním systému a počtu rostlin
 • Náročnější údržba než při venkovním pěstování
 • Musíte mít dobrou ventilace a udržovat čistý pěstební prostor

 


 

Jak Jsem Začala

Jako někdo kdo žije uprostřed velkého města, moje první pěstování a zahrada byla uvnitř protože to opravdu byla jediná možnost jakou jsem v té době měla. Nejprve jsem se cítila jako šílený vědec, ale po chvíli se moje vnitřní pěstování stalo snadné a rutinní. Nyní, poté co už jsem několikrát pěstovala uvnitř, uvědomila jsem si, že si opravdu užívám být úplným pánem své zahrady a konzistentně sklízet ultra-smradlavé palice každé 3-4 měsíce.

Pěstování venku je více jako farmaření a méně vědecký experiment. I když se venkovní pěstování může jevit komplikované a těžké zpočátku, pěstování venku vám často ušetří jak čas tak i peníze při porovnání pěstování uvnitř. Především pokud získáte cit k půdě a k několika různým odrůdám, sázejíce a sklízíce vaše palice se stane jednoduchou rutinou s velmi malou potřebnou údržbou během pěstování.

Existuje něco mocného co se týče slunce v kombinaci s dobrou půdou, a venkovní palice můžou být jedny z nejlépe vonícího konopí se kterým se setkáte. Venkovní pěstitelé si často nedokážou představit pěstování jiným způsobem.

(Kde mohu zakoupit semena konopí online?)

Co potřebujete zvážit když volíte zda budete pěstovat konopí uvnitř nebo venku?

Obtížnost

Uvnitř to zabere více práce z vaší strany na regurélní bázi, protože zde existuje více proměných, které musíte hlídat a více z toho co musíte osobně dodat abyste poskytli vašim rostlinám dobré pěstební prostředí.

Na druhou stranu, existuje méně neočekávaných vlivl, které by mohly ovlivnit vaše rostliny uvnitř, především ve srovnání s Matkou Přírodou, takže pěstování uvnitř je mnohem více předvídatelné.

Vnitřní pěstování je často obtížné pro nové pěstitele než si osvojí provazy, ale zaučení pěstitelé jsou schopni pěstovat rostliny v rychlých 20 minutách/týden nebo méně, protože už přesně vědí co dělat.

Venku vám může trvat déle učinit úvodní průzkum ohledně vašeho prostředí skrze pokus omyl. Je důležité ujistit se, že zvolíte odpovídající odrůdu konopí pro vaše místní podmínky, zatímco berete ohled i na správné místo na vaší zahradě.

Pro lidi ve studenějších podmínkách nebo pro ty, kteří žijí v městských oblastech, pěstování venku zabere více úsilí než se možná vyplatí. 

Pro ty, kteří mají jednoduchý přístup k dobrému pěstebnímu místu, pěstování venku může být perfektní volbou, která zabere velmi málo práce a vypěstujete mnoho palic.

Cena / Náklady

Indoor je mnohem více nákladné, především když začínáte úplně poprvé. Stojí to $500+ pro začátek pro většinu vybavení pro 4-6 rostlin. Zjistěte více o rozdílných pěstebních vybaveních. Když pěstujete uvnitř, minimálně budete potřebovat dávat pozor na pěstební světla ve kterých pěstujete vaše rostliny. Většina vážně přemýšlejících vnitřních pěstitelů investují do pěstebního stanu nebo přestaví skříň/šatníkéspíšku na odpovídající pěstební prostředí.

Venkovní náklady mohou být tak levné jako je pořízení semen nebo klonů a jejich zasazení do země. Ve většině případů to bude stát o něco více než to, především pro ty, kteří chtějí větší výnos a silné palice, protože budete také nakupovat živiny, půdu, přípravky proti škůdcům a/nebo další výbavu. Ale stále i vážní venkovní pěstitelé přeskakují pořizování a placení za pěstební osvětlení a pěstební stany.

Kvalita Palic

Uvnitř máte kontrolu nad všemi vstupy, což znamená, že oddaný a vážný pěstitel může neustále produkovat skvělý produkt. Když pěstujete uvnitř, skvělé sklizně s blyštivými palice jsou téměř vždy zajištěny jakmile kontrolujete důležité vstupní proměnné, nehledě na to kde žijete. Pokud vás zajímá jen pěstování nejkvalitnějšího konopí, kde kontrolujete všechno, budete pravděpodobně chtít pěstovat uvnitř.

Venku můžete produkovat neuvěřitelné palice, především tam, kde se žije ve správném klima a pro ty, kteří zvolí správnou odrůdu pro jejich prostředí a kteří se dobře starají o jejich rostliny. I když pěstujete venku, Matka Příroda má opravdovou moc nad vaší zahradou. Venkovní palice se často liší v smrdutosti, protože existuje mnoho vlivů mimmo vaši kontrolu. Někdy palice vypadají trošku "hrubé na okrajích" a mnoho z nich obsahuje pine needles, thistle prickles, prach, brouky, etc. Venkovní palice musí být někdy sklizeny brzy kvůli počasí nebo jiným bezpečnostním důvodům, což může snížit kvalitu a potenci palic. To je důvod proč někdy i zkušený a znalý pěstitel může občas ztratit úrodu nebo vypěstovat nedostatečný produkt. I když uděláte vše správně, venkovní vlivy mimo vaši kontrolu jako např. jeleni/medvědi/ptáci, příliš mnoho/příliš málo deště, zloději, brouci, mrazy, brzká zima, atd. mohou snižovat kvalitu venkovních palic.

Ukrytí / Bezpečnost

Uvnitř vám dává schopnost být velmi skrytý. Vnitřní zahrada může být téměř 100% bezpečná v světelně uzavřeném prostoru s pachovými filtry neutralizujícími jakékoliv pachy. Ale když nebudete věnovat dostatek času správnému ukrytí/bezpečnosti vaší zahrady a starat se o pach, můžete se dostat do problémů když přijde kamarád nebo rodina. Pokud se bojíte ukrytí a budete přistiženi s rostlinami uvnitř, není už mnoho co zmůžete, protože jsou ve vašem domě.

Venku může být také vše skryté, především když je vaše zahrada uprostřed ničeho a skrytá z dohledu. Nejméně bezpečná část pak může být chodit sem a tam do vaší zahrady, a během času sklizně, kdy musíte přesunout několik tašek nacpaných konopnými palicemi někam, kde je můžete ostříhat, usušit a nechat dozrát.

Nehledě na to jakým způsobem pěstujete, nezapomeňte na staré přísloví pro nikdy nebýt odhalen "Žádné řeči, Žádné pachy, Žádný prodej."

Údržba

Uvnitř máte osobní kontrolu nad téměř vším prostředím celou dobu. To znamená, že se staráte o teploitu, kořenové pH, světlo, atd. Když pěstujete uvnitř, také můžete provést více tréningu rostlin kvůli prostorovému omezení. Všechny tyto faktory mohou být ze začátku příliš pro nového pěstitele. Ovšemže, pro většinu vnitřních pěstitelů, s tím jak dostanou pěstování do ruky, čas a úsilí potřebné pro údržbu dramaticky klesá. Vnitřní pěstitelé jsou častěji blíže ke svým zahradám a často nemusí dlouho cestovat ke svým rostlinám. Když pěstujete uvnitř, máte obvykle rychlejší dobu pěstování, protože nejste závislí na přirozeném světle, které řekne vašim rostlinám kdy začít kvést, a můžete se soustředit na rycdhlejší pěstební metody jako například hydroponie (která může přinést rychlejší sklizně než pěstování v půdě).

Venku budete téměř vždy potřebovat menší údržbu, když jste našli dobré místo kam zasadit, pak jej budete potřebovat navštívit jen několikrát měsíčně kvůli kontrole rostlin, případnému zalití nebo ostříhání/trénování, a sklizni. Budete muset bojovat s brouki nebo zvířaty. Pokud pěstujete venku na zahradě, pak nemusíte vynakládat čas na cestu, ale pro ty co pěstují venku daleko od své zahrady, vaše údržba bude zahrnovat také cestování na vaši zahradu a z ní. 

Sklizeň

Uvnitř můžete produkovat velké výnosy ve správných podmínkách, ale jste poněkud limitováni velikostí vašeho pěstebního osvětlení. Pokud potřebujete jen několik desítek gramů každý měsíc (nebo méně), pak vnitřní pěstování může zajistit dostatek pro vaše potřeby. Když pěstujete uvnitř, můžete začít v podstatě kdykoliv a máte možnost sklízet několikrát do roka.

Venku vám sklizeň často poskytne více na rostlinu, protože můžete vypěstovat obrovské "stromy" konopí. Slunce je mocný generátor světla a opravdu dovoluje rostlinám obrovsky narůst do velikosti. Venkovní pěstování vám může dát několik stovek gramů na rostlinu. Ovšem, když pěstujete venku, musíte téměř vždy začít na jaře a obvykle mít jen jednu sklizeň ročně pokud nežijete někde v tropech.

Shrnutí: Které je Lepší?

Opravdu není "nejlepší" způsob jak pěstovat. Zaléži to na vaší osobní situaci a na tom na co se díváte z hlediska vaší pěstitelské zkušenosti.

V perfektní smyslu slova, pokud bych si měla vybrat, pěstovala bych konopí v namíru-uzavřeném skleníku na své zahradě a získala tak nejlepší z obojího uvnitř i venku.

Stále si nejste jisti nebo potřebujete více informací? 

Zkontrolujte tento jednoduchý Indoor vs. Outdoor Seznam:
http://www.pestujtejednoduse.cz/konopi-uvnitr-nebo-venku-seznam

 


 

Jump to...

The Basics of Growing Marijuana

Where can I safely get seeds?

7 Tips to Growing Top-Shelf Buds

How Long Does It Take to Grow Weed?


 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist