Tady jsteTo je proč to my všichni děláme...

To je proč to my všichni děláme...


od Nebula Haze

Beautiful White Widow nug is taken out of her curing jar for a pictureČas Sklizně!

Vaše palice jsou připraveny ke sklizni, ale vaše práce jako pěstitele ještě není úplně hotova.

(Kdy sklidím?)

Předtím než použijete svoje čerstvě sklizené palice, musíme je připravit precesem známým jako ošetřování (dozrávání / šlechtění), což zahrnuje sušení palic velmi pomalu v kontrolovaném prostředí.

Pěstitel může nechat dozrávat palice z mnoha důvodů. Pokud jste začli se skvělou genetikou a starali jste se o vaše rostliny důkladně během jejich života, pak je dozráváním právě tím rozdílovým faktorem který z "prostě v pohodě" palic dělá palice trofejní-hodnoty

Velký podíl toho, proč palice z lékařských konopných výdejen nebo kannabis cupů vypadají tak speciálně je to, že byly expertně nechány dozrát.

Proč Pěstitelé Nechávají Dozrát Své Palice po Sklizni?

Zde je to, co sušení a správné dozrávání/zušlechťování pro vás udělá...

 • Přemění chlorofyl a dramaticky upraví chuť palic

 • Zbaví palice jejich chuti “čerstvého sena” nebo “posekané trávy”, který je běžný u nově sklizených palic

 • Zvýrazní jemnou chuť a unikátní vůni vaší odrůdy

 • Redukuje “tvrdost” - palic; budete mít menší pravděpodobnost, že začnete kašlat nebo vás bude z kouře bolet hlava

 • Palice budou mít menší sklon způsobovat úzkost, honící se myšlenky nebo paranoiu

 • Prodlužuje čas uchování; můžete uložit správně usušené/dozráté palice roky a zachovají si většinu své potence

 • Redukeje šanci na plíseň ve vašich palicích

 • Ošetřování může aktuálně vylepšit potenci! Čtěte dál pro více...

Ve většině případů, zušlechťování změní subjektivní efekt palic. Je tu něco co se děje během pomalého procesu zrání, který mění přesné složení kanabinoidů a terpenoidů. To mění účinek jaký na vás palice mají.

Nevěříte mi? Zkuste vykouřit palice přímo z rostliny ve srovnání s těmi stejnými palicemi poté co budou ošetřeny/nechány pomalu zrát.

Mnoho pěstitelů cítí, že sušení palic pomalu v kombinaci se správným dozráváním zvyšuje potenci až do určitého bodu. Pěstitelé také uvádějí, že zušlechtěné palice jsou mnohem příjemnější ke kouření, vaporizování, nebo pro výrobu pokrmů. To je pravděpodobně kvůli tomu jak se kanabinoidy a terpenoidy změní během procesu.

Takže nyní vás může zajímat...

 • Jak usušíte své palice pomalu?

 • Jak určíte délku sušení palic?

 • Jak ošetřit/nechat dozrát své palice pokaždé perfektně a nenechat nic náhodě?

Přejděte na kompletní návod krok-za-krokem tady!

Ošetřování Konopí: Přehled

Zrání/Ošetřování nebo Zušlechťování začíná ihned jak sklidíte vaši rostlinu.

Nejdůležitější část procesu zrání probíhá během prvních pár dnů, s tím jak začnete sušit vaše palice. Behěm této úvodní fáze je hlavním cílem sušit palice pomalu (obvykle 4-14 dní) zatímco budete chránit palice před plísní.

Dlouhý, pomalý proces sušení (současně s chytrými technikami dozrávání) vám dá nejlepší výsledky. Kdykoliv kdy “urychlíte sušení” vašich čerstvě sklizených palic, tak v podstatě ztrácíte přínosy dozrávání.

Zde je přehled celého procesu. Klikněte na náhled pro návod krok za krokem s úplnými instrukcemi...
How to cure marijuana overview - cheat sheet

Poznámka: Ihned po sklizení vaší rostliny, nejdůležitější částí procesu dozrávání je sušit palice POMALU, během několika dnů až týden nebo déle.

To je důvod, proč palice sušené v sušičce, skrze suchý led nebo v mikrovlnce chutnají hrozně, zapáchají ještě hůře a často vás zanechají s migrénou. Když sušíte narychlo tak kompletně přeskakujete nejdůležitější proces dozrávání (přeměny kanabinoidů/terpenoidů).

Jakmile jednou odstraníte všechnu vlhkost z palic, dozrávání se zastavuje. Naprosto suché palice už více nedozrají.

Pokus o rehydrataci palic později obvykle nenastartuje proces dozrávání znovu. Všechna rehydratace redukuje jen křehkost přesušených palic. Tudíž když se palice příliš rychle usuší, dozrávání se zastavuje a vy ztrácíte další rozmanitější výhody chuti/vůně/potence.

Nyní vás provedu skrze proces krok-za-krokem, takže budete moci produkovat profesionální zušlechťování pokaždé, bez jakéhokoliv váhání.

Tato metoda bude fungovat i když právě začínáte a nikdy předtím jste palice nenechávali dozrávat. Nehledě na to jaké předchozí zkušenosti máte s ošetřováním palic, toto zajistí, že váš produkt bude pokaždé fajnšmekrovské kvality.

Připraveni začít?

Přečtěte si návod krok-za-krokem!

 


 

Nebula HazeO Autorce Nebula Haze:

Lékařské konopí zachránilo můj život, od toho okamžiku jsem naprosto oddaná ukázat vám, jak jednoduché může být vypěstovat svoje vlastní lékařsky kvalitní palice.

Učinila jsem za svou misi v životě vytvoření nejlepšího DOSTUPNÉHO pěstebního zdroje přístupného pro nové a pokročilejší pěstitele, zatímco pracuji na legalizování konopí pro každého.

 


  


 

Chcete "ukrást" tento článek?

Tady na GrowWeedEasy.com/PestujteJednoduse.cz, jsme zasvěceni poskytnout tyto informace k co nejvíce rukám jak jen to je možné. Jste vítání pro znovuvydání celého článku, dokud jej nebudete upravovat, odstraňovat jeho části nebo jinak měnit bez svolení. 

Naučte se Základy Pěstování Konopí tady: http://growweedeasy.com/the-basics-of-growing-marijuana

Prosím, neváhejte Kontaktovat PestujteJednoduse.cz s jakýmikoliv dotazy.

Šťastné pěstování!

 

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist