Tady jsteCo bych měl vědět o bezpečnosti elektřiny?

Co bych měl vědět o bezpečnosti elektřiny?


Pokusím se to udržet krátké a krásné. Následující kousek informací se vás pokusí udržet od učinění chyb, které by mohly poranit vás nebo vaše rostliny.


Dva Základní Tipy

Sami o sobě, tyto tipy vám zachrání čas a případnou bolet srdce.  Obojí jsou předběžná bezpečnostní opatření, ale mohou také pomoci s jednodušší (a efektivnější) přístupností elektrického vybavení.

  1. Udržejte zapojovací zařízení (zásuvky, rozdvojky, rozbočovače) čisté: Chcete udržet vaše dráty neznečištěné, uchycené, a bývá dobré vyhnout se plugging extension cords into extension cords…etc…
  2. Udržujte vaše zapojovací místo suché: Hodně surge protectors je vybaveno dírami v zadu, takže se dají namontovat na zeď ve vašem pěstebním prostoru. To je udržuje mimo nebezpečí a zmenšuje šanci polití vodou.

 


Proudové Jističe (Pojistky)

Hodně vnitřních pěstíren má vodu někde poblíž eletroinstalace. Proudový jistič zastaví přísun energie v případě probíjení (probíjení proudu znamená že jste pod proudem!). Můžete mít rozšíření kabelů k proudovým jističům pro případ a zapojené do nich pro případ, že průtok v jističi není přístupný. To je obzvláště dobré když používáte bubbleponii, aeroponii, Deep Water Culture (Hloubkovou Vodní Kulturu), nebo jakékoliv jiné na vodě založené bezpůdní médium.


Bubblepoie/Aeroponie

V podstatě chcete zajistit, aby všechny vaše zásuvky zůstaly vždy suché. V případě, že V případě, že vám nějaká voda stéká po kabelu, udělejte na ní smyčku, tak že voda po ní odkape předtím než se dostane na nějaký otevřený obvod nebo zástrčku. Umístění zásuvek výše než je úroveň nádrže je jiný jednoduchý, ale účinný způsob jak udržet vodu nestékající k zásuvkám.


Vysokotlaké Sodíkové Výbojky/Metal Halidové Světla(HID)

Vysokotlaké Sodíkové Výbojky a Metal Halidová Světla (běžně nazývané HID, HPS, nebo HPS/MH)  jsou velmi efektivní pro růst rostlin, ale mohou také produkovat velké množství tepla.  Budete chtít zajistit aby všechny kabely byly v dostatečné vzdálenosti od žárovek, stejně tak i všechen "balast" potřebný pro světla.


Kompaktní Fluorescenční Světla

CFLs mohou být umístěny do otočných lamp, takže mohou být umístěny v různých úhlech tam, kam by se jiná světla nedostala.  Některé žárovky nejsou navrženy aby ustály takové přemisťování, takže je dobrým nápadem kontrolovat je co nejčastěji aby jste se ujistili, že sklo nesklouzává krytu. Pokud uvidíte, že se to děje, je nejlepší vyměnit žárovku co nejdříve (více níže).

Tags

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist